Εμπλοκή σε 391

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 74 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Beretta

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #280741

    Είχε κανένας άλλος εμπλοκή με την 391 του?

    Εγώ ποτέ. Την έχω από Νοέμβριο 2004


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #280739

    Εγώ ποτέ. Την έχω από Νοέμβριο 2004

    Εγώ από το 1998 και μου έχει κάνει μια φορά επαναλαμβανόμενες αλλά είχαν πρόβλημα τα φυσίγγια μέχρι που δν έκλεινε το κλείστρο και μια αυτή που γράφω τώρα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2580
    thanos1981k στις #280705

    Σήμερα το πρωί μου έκανε εμπλοκή δύο φορές η beretta. Δν με είχε συνηθίσει σε τέτοια, έμεινε με ανοιχτό το κλείστρο και είχε βγάλει από την αποθήκη και τα δύο φυσίγγια και είχαν κολλήσει. Τα φυσίγγια ήταν c7 perfecta 30γρ (αν και δν νομίζω ότι φταίει αυτό).

    Επειδή ήταν από τις πρώτες είχα αλλάξει το ελατήριο της αποθήκης και έβαλα το διορθωμένο που έχει η beretta στα καινούργια της όπλα. Το ελατήριο είναι ενός έτους.

    Είχα σκοπό να μην το αναφέρω διότι είμαι σίγουρος ότι θα αρχίσει μια beretobeneloμαχία που δν θα οδηγήσει πουθενά, αλλά…

    την εχω απο το 2004 την καθαριζω μετα απο καθε κυνηγι δεν μου εχει κανει ποτε εμπλοκη και ριχνω απο 24-52 γραμμαρια φυσιγγια διαφορα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    250
    jimis στις #181839

    Αφού το λύσεις τελείως και την αποθήκη, καθάρισέ το πολύ καλλά, με ότι συνήθως το καθαρίζεις. Μετά λάδωσέ το και σκούπισέ το πάρα πολύ καλά, ώστε να μην φαίνονται καθόλου λάδια, ή οτιδήποτε άλλο και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.
    Γράσος στο όπλο απαγορεύεται. Μόνο λαδάκι και μετά πολύ καλό σκούπισμα. Λίγη βαζελίνη μόνο αν θέλεις στο σπείρωμα του τσοκ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #181840

    Το ειχα παθει και εγω με την 302 την πηγά σε οπλουργο και τελικά εφτάιγαν τα συγκεκριμένα φυσιγγια πυρκαλ 32 γρ 9 νουμερο.Τα σταματήσα και απο τοτε δουλευει ρολοι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #280665

    Το ειχα παθει και εγω με την 302 την πηγά σε οπλουργο και τελικά εφτάιγαν τα συγκεκριμένα φυσιγγια πυρκαλ 32 γρ 9 νουμερο.Τα σταματήσα και απο τοτε δουλευει ρολοι.

    Ναι τα φυσίγγια ίσως να παίζουν ρόλο, θα πάω να ρίξω έτσι για πλάκα καμία τριπλέτα με αυτά πάλι και θα σας πω…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #187410

    Λοιπόν το όπλο συνέχισε τις εμπλοκές οι οποίες ήταν επαναλαμβανόμενες: όταν έβαζα φυσίγγια lampro tordo σίγουρα θα είχα μια εμπλοκή.

    Άλλαξα φυσίγγια και δεν έκανε καμία. Το τσέκαρα αρκετές φορές.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #268152

    Λοιπόν το όπλο συνέχισε τις εμπλοκές οι οποίες ήταν επαναλαμβανόμενες: όταν έβαζα φυσίγγια lampro tordo σίγουρα θα είχα μια εμπλοκή.

    Άλλαξα φυσίγγια και δεν έκανε καμία. Το τσέκαρα αρκετές φορές.

    Κωστα μηπως μπορεις να περιγραψεις ακριβως τι σου κανει ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #268139

    Κωστα μηπως μπορεις να περιγραψεις ακριβως τι σου κανει ?

    Δημήτρη αφού το καθάρισα σύμφωνα με τις υποδείξεις σου, μένει το κλείστρο ανοιχτό διότι απελευθερώνει και δεύτερο φυσίγγι η αποθήκη, αυτό το κάνει μόνο όταν έχω 3 φυσίγγια στην θαλάμη και πάντα μεταξύ πρώτου και δεύτερου).

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    217
    vagelisb στις #268132

    Δημήτρη αφού το καθάρισα σύμφωνα με τις υποδείξεις σου, μένει το κλείστρο ανοιχτό διότι απελευθερώνει και δεύτερο φυσίγγι η αποθήκη, αυτό το κάνει μόνο όταν έχω 3 φυσίγγια στην θαλάμη και πάντα μεταξύ πρώτου και δεύτερου).

    Μαλλον στο ελατηριο ειναι το προβλημα,ειναι πολυ δυνατο,γιαυτο το κανει μεταξυ πρωτου και δευτερου,στο δευτερο -τριτο εχει εκτονοθει και δουλευει κανονικα.Αν εχεις ακομα το μαμα ελατηριο δοκιμασε με εκεινο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #268129

    Δημήτρη αφού το καθάρισα σύμφωνα με τις υποδείξεις σου, μένει το κλείστρο ανοιχτό διότι απελευθερώνει και δεύτερο φυσίγγι η αποθήκη, αυτό το κάνει μόνο όταν έχω 3 φυσίγγια στην θαλάμη και πάντα μεταξύ πρώτου και δεύτερου).

    Ειναι καθαρα θεμα αναστολεα αποθηκης ,ειναι ενα μικρο λαμακι που κρατα το φυσιγγι στην αποθηκη ,αλλαξε και το ελατηριο του ,και καθαρισες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #268127

    Ειναι καθαρα θεμα αναστολεα αποθηκης ,ειναι ενα μικρο λαμακι που κρατα το φυσιγγι στην αποθηκη ,αλλαξε και το ελατηριο του ,και καθαρισες

    Δημήτρη εννοείς το μικρό ελατηριάκι που κρατάει το δόντι της αποθήκης, αν κατάλαβα καλά.

    @Βαγγέλη το όπλο δούλευε πολύ καλά με το ελατήριο το καινούργιο για 3 χρόνια αν θυμάμαι καλά.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #268126

    Μαλλον στο ελατηριο ειναι το προβλημα,ειναι πολυ δυνατο,γιαυτο το κανει μεταξυ πρωτου και δευτερου,στο δευτερο -τριτο εχει εκτονοθει και δουλευει κανονικα.Αν εχεις ακομα το μαμα ελατηριο δοκιμασε με εκεινο.

    πιο κοντά σ αυτό που λέει ο συνάδελφος Βαγγέλης είμαι κι εγώ Κωνσταντίνε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #268121

    [i][size=3]πιο κοντά σ αυτό που λέει ο συνάδελφος Βαγγέλης είμαι κι εγώ Κωνσταντίνε
    [/size][/i]

    Μάκη το όπλο έριξε εκατοντάδες φυσίγγια με αυτό το ελατήριο χωρίς πρόβλημα, και της συγκεκριμένης μάρκας παρακαλώ.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #268119

    Μάκη το όπλο έριξε εκατοντάδες φυσίγγια με αυτό το ελατήριο χωρίς πρόβλημα, και της συγκεκριμένης μάρκας παρακαλώ.

    σηκώνω τα χέρια
    ψάχτο με πιο ελαφριά η πιο βαριά φυσίγγια ψάξε και το ελατήριο πριν πάς σε οπλουργό :lol:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 74 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων