Διόφθαλμη vs. μονόφθαλμη σκόπευση

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 62 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #280796

    εχω το easy hit,που υποτοθεται διευκολυνει και σου λυνει αυτο το προβλημα!τι να πω ρε παιδια ομολογω οτι ειναι κρυφος μου ποθος να τη μαθω αυτην τη διοφθαλμη αν και πολλοι με αποθαρρυνουν,οι οποιοι παρεπιμτωντος ειναι τρομερα ντουφεκια,για αυτο μου κανει εντυπωση αυτο το γκαλοπ!με οσους συναναστρεφομαι 1 στους 10 σκοπευει διοφθαλμα!

    ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΑΠΟ ΟΣΟΥΣ ΞΕΡΩ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ 2 ΣΤΟΥΣ 10 ΣΚΟΠΕΥΕΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΚΛΕΙΣΤΟ B) ΤΟ EASY HIT ΔΙΕΥΚΟΛΥΝΕΙ ΑΝ ΤΟ ΚΥΡΙΑΡΧΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΠΛΕΥΡΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΠΩΜΙΖΕΙΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΘΕΜΑ :lol:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    319
    kapsoxeris στις #280795

    ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΑΠΟ ΟΣΟΥΣ ΞΕΡΩ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ 2 ΣΤΟΥΣ 10 ΣΚΟΠΕΥΕΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΚΛΕΙΣΤΟ B) ΤΟ EASY HIT ΔΙΕΥΚΟΛΥΝΕΙ ΑΝ ΤΟ ΚΥΡΙΑΡΧΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΠΛΕΥΡΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΠΩΜΙΖΕΙΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΘΕΜΑ :lol:

    ε κι αυτο να χαμε,θα το κοβαμε το κυνηγι!!! :angry:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    319
    kapsoxeris στις #181789

    προσοχη και παλι!ψηφιζουμε οχι αυτο που θεωρουμε σωστο αλλα αυτο που εφαρμοζουμε στην πραξη!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #280793

    ε κι αυτο να χαμε,θα το κοβαμε το κυνηγι!!! B)

    ΑΦΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΔΟΚΙΜΑΖΕΙΣ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΟ EASY HIT KAI NA ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΝΑ ΕΣΤΙΑΣΕΙΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΣΤΟΧΟ ΜΕ ΤΑ ΔΥΟ ΜΑΤΙΑ ΑΝΟΙΧΤΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΑ ΕΚΠΛΗΞΟΥΝ ΘΕΤΙΚΑ ΑΝ ΠΑΛΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ Η ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΙ ΛΕΓΕΤΑΙ ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΑΘΗΜΑ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΘΥΜΑΣΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΓΕΛΑΣ ΟΠΩΣ ΣΥΝΕΒΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΥΓ ΕΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΟΝΤΑΚΙ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΣΤΑ ΜΕΤΡΑ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΙΣΩΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #280791

    εχω το easy hit,που υποτοθεται διευκολυνει και σου λυνει αυτο το προβλημα!τι να πω ρε παιδια ομολογω οτι ειναι κρυφος μου ποθος να τη μαθω αυτην τη διοφθαλμη αν και πολλοι με αποθαρρυνουν,οι οποιοι παρεπιμτωντος ειναι τρομερα ντουφεκια,για αυτο μου κανει εντυπωση αυτο το γκαλοπ!με οσους συναναστρεφομαι 1 στους 10 σκοπευει διοφθαλμα!

    Εγώ φίλε μου, αντιθέτως από τη δική σου στατιστική, όλα τα «μεγάλα τουφέκια» που γνωρίζω σκοπεύουν διόφθαλμα. Δεν έχω ποτέ μου γνωρίσει κυνηγό που τουφεκάει μονόφθαλμα να έχει καν αξιοπρεπείς επιδόσεις, πόσο μάλλον να τον πω και καλό τουφέκι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/09/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    GiannisEvoIX στις #181793

    Διόφθαλμη παντού και πάντα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    410
    FUDAS στις #181805

    Διόφθαλμη ακόμη και με ραβδωτό.Έχει τόσο μεγάλη διαφορά κυριαρχίας το δεξί από το αριστερό μου μάτι που είναι ανώφελο να κλείνω το αριστερό.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #181806

    Εγω παντως ειμαι "διχασμενη προσωπικοτητα".
    Τα κοντινα πιατα και πουλια αυθορμητα μου ερχεται η διοφθαλμη,στα μακρυνα η μονοφθαλμη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #181815

    Καλα πως ξεκινησε η ιστορια με την μονοφθαλμη? Υποπτευωμαι οτι εχει να κανει με τους παλιους στο στρατο και λογικα μετεφεραν την μονοφθαλμη απο τα ραβδωτα στα λειοκανα και μετα σοι παει το βασιλειο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #181816

    ΕΓΩ ΜΙΣΟΚΛΕΙΝΩ ΤΟ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ.ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΣΤΟΧΕΥΣΩ ΜΕ ΤΑ 2 ΜΑΤΙΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΟΙΧΤΑ ΒΛΕΠΩ ΕΙΔΩΛΟ ΤΗΣ ΚΑΝΝΗΣ…ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΝΟ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1598
    Παναγιωτης στις #181817

    εγω παιδια σε κοντινες αποστασεις και σταθερο στοχο διοοφλαλμη
    και σε οριακες αποστασεις 45+μετρα αν οστοχος κινειται αργα μονοφλαμη αλλιως δεν ριχνω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #280745

    [b][font=”Comic Sans MS”][size=4]Εγω παντως ειμαι "διχασμενη προσωπικοτητα".
    Τα κοντινα πιατα και πουλια αυθορμητα μου ερχεται η διοφθαλμη,στα μακρυνα η μονοφθαλμη.[/size][/font][/b]

    ΕΓΩ ΜΙΣΟΚΛΕΙΝΩ ΤΟ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ.ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΣΤΟΧΕΥΣΩ ΜΕ ΤΑ 2 ΜΑΤΙΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΟΙΧΤΑ ΒΛΕΠΩ ΕΙΔΩΛΟ ΤΗΣ ΚΑΝΝΗΣ…ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΝΟ….

    αυτά σε γενικές γραμμές μου συμβαίνουν και μένα , ειδικά αν έχω χρόνο για ζυγισμένη τουφεκιά το κλίνω το καταραμένο

    Όταν ανέβω Αθήνα και φέρω το όπλο ακριβώς στα μέτρα μου θα ρίξω 2-3 κούτες πιατάκια να δούμε πως θα πάει

    προς το παρών σε αυθόρμητη επωμιση βλέπω πολύ ρίγα και κλίνω στιγμιαία για να διορθώσω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #181822

    Τα κοντινα πιατα και πουλια αυθορμητα μου ερχεται η διοφθαλμη,στα μακρυνα η μονοφθαλμη.[/quote]

    [/b]

    ΕΓΩ ΜΙΣΟΚΛΕΙΝΩ ΤΟ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ.ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΣΤΟΧΕΥΣΩ ΜΕ ΤΑ 2 ΜΑΤΙΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΟΙΧΤΑ ΒΛΕΠΩ ΕΙΔΩΛΟ ΤΗΣ ΚΑΝΝΗΣ…ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΝΟ….

    εγω παιδια σε κοντινες αποστασεις και σταθερο στοχο διοοφλαλμη
    και σε οριακες αποστασεις 45+μετρα αν οστοχος κινειται αργα μονοφλαμη αλλιως δεν ριχνω[/quote]

    αυτά σε γενικές γραμμές μου συμβαίνουν και μένα , ειδικά αν έχω χρόνο για ζυγισμένη τουφεκιά το κλίνω το καταραμένο

    Όταν ανέβω Αθήνα και φέρω το όπλο ακριβώς στα μέτρα μου θα ρίξω 2-3 κούτες πιατάκια να δούμε πως θα πάει

    προς το παρών σε αυθόρμητη επωμιση βλέπω πολύ ρίγα και κλίνω στιγμιαία για να διορθώσω

    Σας βλέπω πολύ μπερδεμένους, ενώ τα πράγματα είναι πολύ απλά. Κρίμα είναι να παιδεύεστε. Επιμείνετε μέχρι να το καταφέρετε και μετά θα απορείτε πώς τα καταφέρνατε πριν με το ένα μάτι κλειστό.[/size]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #280734

    Καλα πως ξεκινησε η ιστορια με την μονοφθαλμη? Υποπτευωμαι οτι εχει να κανει με τους παλιους στο στρατο και λογικα μετεφεραν την μονοφθαλμη απο τα ραβδωτα στα λειοκανα και μετα σοι παει το βασιλειο

    [font=”Comic Sans MS”]Πιτσιρικας "δουλευα" πολυ ενα Diana 25 με σκοπευτικο απο πολεμικο οπλο λογω του οτι το δικο του ειχε χαλασει.Για να πετυχεις τον στοχο επρεπε να βλεπεις μεσα απο την τρυπουλα.Για να παρεις ματι απο την τρυπουλα,επρεπε να κλεισεις το ενα.Ε,πολυ θελει;;
    Απο το πολυ το "ματι",μας εμεινε το κουσουρι. :lol:
    [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1598
    Παναγιωτης στις #181826

    το πιο συσκολο πιστευω δεν ειναι να κοιτας με τα δυο ματια , αυτο συνηθιζεται σε μερικες μερες
    το πιο δυσκολο νομιζω ειναι, οταν επωμιζεις , να μην αφιερωσεις ολο το σου το χρονο και τη σκεψη στο να κοιτας με τα δυο ματια και μην να παραμελησεις εντελως την σωστη τροχια του στοχου.
    ακομα πιο δυσκολο ειναι να μην σταματησεις την κινηση μετα τον πυροβολισμο.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 62 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων