KAIROS

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 4,066 έως 4,080 (από 4,159 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #503676

    Πέρηηηηηη, πότε θα λιώσουν τα χιόνια μπας και επιτραπεί το κυνήγι εδωπάνω στα υπερβόρεια;;;; 😥 <hr />

    Φιλικά Μάριος – Prowler ®

    Μεχρι τελος του μηνα πιστευω :bye: <hr />

    AEK AEK AEK AEK AEK

    Ποιανού μήνα; αυτουνού ή τπου άλλλλοοουυυυυ;;;;; :wacko: :wacko: :wacko: άντε και αντίοοοοοοο κυνήγι 😥 https://www.youtube.com/watch?v=sPFS4vyYxLs

    <hr />

    Φιλικά Μάριος – Prowler ®

    φιλε μου το κρυο θα μεινει μεχρι της 17/19 του μηνα σιγουρα…

    καλησπερες λοιπον και στα υπολοιπα παιδια…χαχαχχαχα
    λιγες βροχες θα εχουμε εως τις πρωινες ωρες αυριο (6-8πμ) σε φθιωτιδα-βοιωτια-αττικη-ευβοια-αν.πελλ
    λογο του β\α ρευματος που θα δημιουργηθει..
    απο εκει και περα κυριακη ειναι καθαρη παντου..
    η ερχομενη εβδομαδα δειχνει οπως ειπαμε να βγει με ψυχρα αρκετη , με βοριαδες , εντονους, αλλα χωρις φαινομενα..
    επειδη ολους μας καιει η τελευταια εβδομαδα του μηνα , σαν πρωτη εικονα δειχνει να εχουμε σταδιακη ανοδο της θερμοκρασιας απο τις 20-22 του μηνα και μετα…αν και νωρις για τοτε η ταση δειχνει αυτο,.. :whistle:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #504144

    καλησπερα σας γερονταρες μουυυ
    ενας χειμωνας κανονικος περασε εφετος….με κακονικο κρυο και πολλα χιονια….

    γιαυτο και τα θυραματα ηταν παρον

    ..περασε ομως η δεν περασε ακομα????
    πτωση της θερμομρασιας απο εβδομαδα και πολλες βροχες στον οριζοντα 7-10 του μηνα….. :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #504145

    Καλοδεχούμενες οι βροχές Περι. Θέλουμε νερά εδώ γιατί παρόλο που μας έχωσε το χιόνι ο τόπος διψάει και τα ποτάμια είναι μισοξερα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #504293

    Φωτογραφία του Δημητριος Ζαχαρακης.

    :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #506906

    Καλησπέρα γερονταρες μου..

    Μετράμε αντίστροφα ποια..

    Επιτέλους

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #506917

    Περι το μόνο που θέλω απο εσένα είναι να γράψεις προς τα τέλη Σεπτεμβρίου ότι κάθεται κρύο τσουχτερό και χιόνι στη ΒΑ Ευρώπη!!!! Επίσης όταν δημοσιεύσουν οι…επιστήμονες τα μερομηνια θέλω κρητική επί των ευρημάτων της έρευνας!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    mtbdim στις #506959

    3, 2, 1 μπααάμ! :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #506992

    Περι το μόνο που θέλω απο εσένα είναι να γράψεις προς τα τέλη Σεπτεμβρίου ότι κάθεται κρύο τσουχτερό και χιόνι στη ΒΑ Ευρώπη!!!! Επίσης όταν δημοσιεύσουν οι…επιστήμονες τα μερομηνια θέλω κρητική επί των ευρημάτων της έρευνας!!!!

    <hr />

    i hunt therefore i am

    αχαχχααχ…καλησπερα φιλε μουυυυ

    Μακαρι να γινει αυτο που λες..αλλα πολυ φοβαμαι οτι τα περσινα καλουδια που ειχαμε θα γινουν μακρινη αναμνηση,,

    Ειναι πολυ νωρις ακομα…και πολλα μπορει να αλλαξουν στο χαος του καιρου..

    Εαν ομως εχουμε παλι ελνινιο φετος ισχυρο οπως το 2015-2016 ,,,δεν θα παει και πολυ καλα η χρονια….

    Καλα οσο για τα μερομηνια γελανε και τα καβουρια στα βοτσαλακια..χαχαχαχαα

    Ειναι νωρις ακομα..υπομονη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #506995

    Ντάξει μωρέ ας κάνει τα μισά από ότι πέρισυ και παράπονο δεν θα εχω!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #507768
    <article>

    καλημερα σας…
    οι βροχες ηταν λιγες και μονο σε ηπειρο και μακεδονια..
    και η ερχομενη διαταραχη παλι τις ιδιες περιοχες θα απασχολησει ,με οχι πολλα φαινομενα…
    Η ανομβρια και η ξηρασια στην υπολοιπη χωρα δυστυχος θα παραμηνει
    Η εικονα στους χαρτες δεν ειναι καθολου καλη..Εχουμε εντονη ατλαντικη κινητικοτητα στην δυτικη ευρωπη …ΜΕ αποτελεσμα το σκαψιμο θερμου αερα στην αφρικη προς εμασ..
    ΝΟτιαδουρα δεστη και χωρις αξιολογες βροχες μεχρι της 20 του μηνα,…Δεν παει καλα δυστυχος..

    </article>

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/06/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    di gruma στις #507771

    ξεραιλα οπως τα λες .ας ειναι κατι και μετα της20 του μηνος :scratch:  :scratch:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #507777

    Γεια σου Περικλή! Το θέμα είναι τι μαγειρεύει ο καιρός στους τόπους από όπου μας έρχονται τα χειμερινά αποδημητικά γιατί ο χρόνος άρχισε να κοντεύει. Βλέπεις καμία ψυχρή κατεβασια στα βόρεια Βαλκανια εκεί αρχές Οκτωβρίου???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #507791

    Γεια σου Περικλή! Το θέμα είναι τι μαγειρεύει ο καιρός στους τόπους από όπου μας έρχονται τα χειμερινά αποδημητικά γιατί ο χρόνος άρχισε να κοντεύει. Βλέπεις καμία ψυχρή κατεβασια στα βόρεια Βαλκανια εκεί αρχές Οκτωβρίου???

    <hr />

    i hunt therefore i am

     

    καλησπερα φιλε μου…

    Δυστυχος δεν ειναι καθολου καλα τα πραγματα σαν πρωτη εικονα..

    και κυριως μιλαω για την ξηρασια που εχουμε σε πολλες περιοχες.. :wacko:  :wacko:

    Μεχρι της 20 αναμενεται μεγαλη ανοδος της θερμοκρασιας ..μιλαμε για μπανια κανονικα

    Οσον αφορα την βορεια ευρωπη ακομα ειναι νωρις,,Η περιοδος 25/9 εως 10/10 ειναι παρα πολυ σημαντικη..περυσι ειχαμε αντικυκλωνα στην σκανδιναβια με αποτελεσμα διαδρομο κανονικα προς τα εμας..δυσκολο για φετος..

    Μακαρι να κανω λαθος αλλα η χρονια θα ειναι απο μετρια εως κακη…δεν θα βοηθησει ο καιρος καθολου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    424
    Overlord στις #507804

    Μακαρι να κανω λαθος αλλα η χρονια θα ειναι απο μετρια εως κακη…δεν θα βοηθησει ο καιρος καθολου

    <hr />

    AEK AEK AEK AEK AEK

    Γειά σου Πέρι…

    Πως και βγάζεις τέτοιο συμπέρασμα? Εσύ είσαι πολέμιος των μακρινών προγνώσεων αλλά και των ημερομηνιών…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #507806

    Μακαρι να κανω λαθος αλλα η χρονια θα ειναι απο μετρια εως κακη…δεν θα βοηθησει ο καιρος καθολου

    <hr />

    AEK AEK AEK AEK AEK

    Γειά σου Πέρι… Πως και βγάζεις τέτοιο συμπέρασμα? Εσύ είσαι πολέμιος των μακρινών προγνώσεων αλλά και των ημερομηνιών…

    Ναι ειμαι φιλε μου πολεμιος εννοειτε..

    Ειναι θεμα καθαρα διαισθησης…Κυριως γιατι σπανια επαναλαμβανονται καλες χρονιες….

    Επισης γιατι σε αντιθεση με περυσι , φετος δειχνει να εχει παει πισω ο καιρος αρκετα..

    Μακαρι να λεω μπουρδες φυσικα…Απλα γραφω αυτο που μου βγαινει…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 4,066 έως 4,080 (από 4,159 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων