KAIROS

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 4,096 έως 4,110 (από 4,159 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5748
    Prowler ® στις #508462

    χθες το πρωί είδα τα χνώτα μου, για πρώτη φορά αυτή την Κυν. περιόδο!!!  :bye:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #508465

    χθες το πρωί είδα τα χνώτα μου, για πρώτη φορά αυτή την Κυν. περιόδο!!! :bye:

    <hr />

    Φιλικά Μάριος – Prowler ®

    Πισω σου κοιταξες? Μηπως και δεν ηταν τα δικα σου χνωτα….  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #508466

    Σημερα μας λενε πως θα εχουμε βροχες και καταιγιδες!!!!!!!!  :yes:  Εγω προς το παρων βλεπω 4 συννεφα ασπρα μικρα που αν χωσουν τον ηλιο, μπορει να τον κρυψουν για 10 δευτερολεπτα….  :wacko:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5748
    Prowler ® στις #508467

    χθες το πρωί είδα τα χνώτα μου, για πρώτη φορά αυτή την Κυν. περιόδο!!! :bye: <hr />

    Φιλικά Μάριος – Prowler ®

    Πισω σου κοιταξες? Μηπως και δεν ηταν τα δικα σου χνωτα…. :yahoo:

    <hr />

    Αχιλλεας- οχι αυτος της Τροιας, της κυνηγολατρειας! Απο την νησο Κυπρος!!!!

    Και ποιανού να ήτανε;

    Αυτά που κυνηγάω εγώ μπρε παιδί, δεν βγάζουν χνώτα αλλά …….. φλόγεεεεεςςςςς  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #508486

    καλησπερα γερονταρες μου..

    τα πραγματα πηγαν οπως ειχαμε πει..ηρθαν οι βροχες 24-28 αλλα και οι βοριαδες λογω του ισχυρου αντικυκλωνα σε σκανδιναβια σιβιρια./

    Απο εκει και περα τωρα , υπαρχει μεγαλη ασταθεια στα προγνωστικα για το 1ο δεκαημερο του οκτωμβριου,,ουσιαστικα τα δυο ποιο μεγαλα τρεχουν διαφορετικα σεναρια. οποτε και η προβλεψη ειναι ακομα ασταθης..

    Εγω θα ηθελα και αλλες βροχες, αλλα ετσι ωστε να μας γυρισει σε βοριαδες μετα της 15…

    Αλλα ακομα ειναι ολα ρευστα…πιστευω μεσα στο σ.κ να ειμαστε ποιο σιγουροι..

    Ψυχιατρεεεεεεεεεεεεεεεεε.. :wacko:  :wacko:  :wacko:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #508488

    Μέρα με χειμωνιάτικο σκηνικό η σημερινή. Μαυρίλα όλη μερα και οι ριπες του βοριά πολύ δυνατες. Στα πεδινά η βροχή πολύ λίγη αλλά στο βουνό έχει ρίξει νεράκι και ελπίζω να συνεχίσει. Το θερμόμετρο έδινε  20,5 το απόγευμα αλλά η αίσθηση ήταν για χαμηλότερα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #508490

    Μέρα με χειμωνιάτικο σκηνικό η σημερινή. Μαυρίλα όλη μερα και οι ριπες του βοριά πολύ δυνατες. Στα πεδινά η βροχή πολύ λίγη αλλά στο βουνό έχει ρίξει νεράκι και ελπίζω να συνεχίσει. Το θερμόμετρο έδινε 20,5 το απόγευμα αλλά η αίσθηση ήταν για χαμηλότερα.

    <hr />

    i hunt therefore i am

    Σε εσας φιλε μου θα εχει βροχες ολο το σ/κ λογω του βορειου ρευματος..

    επισης οταν ερθουν οι παχιες τσιχλες ενημερωσε να παμε παρες σα παν..χχαχααχ

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #508493

    Άμα παμ σα παν και τσιχλες να μην έχει θα έχει όλα τα άλλα!!!! Τέτοια πες μου για βροχούλα να με φτιαχνεις!!! Να φάμε και καμία μανιτα φέτος βρε αδερφε!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #508495

    Παει λαλησε το καλομοιρο το παιδι……..! :yahoo:  :yahoo: :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #508509

    Επεσαν και εδω τα πρωτα ψιχαδια  :yahoo:  :yahoo:  αν και σε καποιες περιοχες εριξε για κανα μισαωρο καρεκλοποδαρα  :yes:  :yes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #508536

    καλησπερα γεροντες…

    τα πραγματα εγιναν ποιο ξεκαθαρα πλεον για την εβδομαδα που ερχεται..

    Αν και η κινηση σε βορεια ευρωπη ειναι πολυ καλη με χαμηλες θερμοκρασιες

    εμας μας καταπινουν οι υψηλες πιεσεις στην μεσογειο. οποτε αποτε απο δευτερα με το τελος και των βροχων σε ευβοια και ανατολικη στερεα, θα παμε σε καιροβαρεμαρα ολη την υπολοιπη εβδομαδα με μικρη ανοδο της θερμοκρασιας,κυριως  την μερα, μιας και το βραδυ θα πεφτει αρκετα

    ποιο μετα τωρα τπ επομενο σ/κ δειχνει να εχουμε αλλαγη με δημιουργεια χαμηλου σε ιταλια..το ποσο χαμηλα θα κατεβει τελικα θα μας δειξει και την ποιοτιτα των βροχων που θα εχουμε..εχουμε ακομα διχογνωμια για την πορεια του..πιστευω μεχρι τριτη θα μαστε οκ..

    ΑΕΚαρα θελω ψυχιατρο λεμε….χααχχχα…. :wacko: :wacko: :wacko:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #508537

    Περικλή από εδώ και περα μόνο Δευτέρα εως Παρασκευή πρωί οι βροχές. Τα Σ/Κ τα θέλουμε ξάστερα με βόρεια ρεύματα!!!!!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #508538

    Περικλή από εδώ και περα μόνο Δευτέρα εως Παρασκευή πρωί οι βροχές. Τα Σ/Κ τα θέλουμε ξάστερα με βόρεια ρεύματα!!!!!

    <hr />

    i hunt therefore i am

    αχαχαχα…μακαρι ρε φιλε να να ταν στο χερι μας,,,αλλα δεν ειναι,,η καιρικη επαναληψη των 5-7 μερων ειναι ενα μοτιβο που εμφανιζεται πολυ συχνα…….ας φερει βροχες και ας χαθει ενα σ/κ..ειναι νωρις ακομα εχουμε καιρο για βορεια ρευματα..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    424
    Overlord στις #508583

    Καλησπέρα σε όλους!

    Τα δικά μου μερομήνια….λένε ότι πέρσι η έναρξη της πέρδικας με βρήκε με λιακάδα στην Δίρφυ…σε μεγάλο υψόμετρο να κυνηγάω με το πουκάμισο και μανίκια γυρισμένα.

    Φέτος με βρήκε με κρύο και βροχή…ούτε στο μισό υψόμετρο από αυτό της Δίρφυς να κυνηγάω με μπλούζα και αδιάβροχο.

    Σαν σήμερα 2/10/2016….ημέρα Κυριακή έτρωγα στο καίκι του κουμπάρου μου…στον Φλόισβο…με κοντομάνικο!

    Και πέρσι…τέλος Σεπτεμβρίου με αρχές Οκτωβρίου…είχαμε κάποιες κακοκαιρίες με έντονες καταιγίδες στην Αττική. Τις είχαμε και φέτος…μία εβδομάδα νωρίτερα από ότι πέρσι.

    Φέτος η εβδομάδα 25-30/9 είχε καταιγίδες…ενώ πέρσι 3-9/10

    Απλά για περνάει η ώρα… χωρίς καμία πραγματική ουσία…μόνο και μόνο για να καταθέσω την μπαρόλα μου….ποντάρω και λέω ότι ο φετεινός χειμώνας…θα είναι ίσης αξίας με τον περσινό.

    Αν θα έχει τα ίδια θηράματα…δεν ξέρω…αλλά μετεωρολογικά θα είναι πάνω κάτω το ίδιο!

    Φιλούμπες!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #508611

    Λες …….;;;

    Αντε να δουμε……..!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 4,096 έως 4,110 (από 4,159 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων