Επικίνδυνο Φυσίγγι Προσοχή!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 120 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #182368

    Το ιδιο ειδα πριν μια βδομαδα στο σκοπευτηριο με κατι φυσιγγια 36cal.Hταν απιστευτο.Το παλικαρι με τη ραυδο που καθαριζουμε τις κανες,παλευε να ξεκολισει τον πλαστικο καλυκα απο μεσα απο την κανη.Δεν θυμαμαι την μαρκα να αναφερω.Επιφυλασσομαι.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1598
    Παναγιωτης στις #182369

    το λιγοτερο που μπορει να παθεις ειναι να χασεις το ματι σου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #182374

    Από τότε που καθιερώθηκε ο ποιοτικός έλεγχος συμβαίνουν αυτά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    84
    kunigos_ στις #279689

    Και εγώ την είχα πάθει πέρσι με τα πυρκαλ τα κόκκινα των 30 γραμμάριων :blink:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #279687

    Και εγώ την είχα πάθει πέρσι με τα πυρκαλ τα κόκκινα των 30 γραμμάριων :blink:

    Παιδιά αυτά πρέπει να αναφέρονται δεν είναι απλά πράγματα για να μην πατήσει κανένας σοβαρά

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/07/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    110
    nikos612 στις #182377

    παιδια αν μου επιτρεπεται,εγω περσυ ειχα αγορασει κουτα σιπε 9αρια κ τα δουλεψα σε τσιχλα κ μπεκατσα κ δεν ειχα κανενα παραπονο.φετος μαλιστα το ειπα κ σε κατι φιλαρακια για να παρουμε περισσοτερα κερδιζοντασ καλυτερη τιμη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #279669

    παιδια αν μου επιτρεπεται,εγω περσυ ειχα αγορασει κουτα σιπε 9αρια κ τα δουλεψα σε τσιχλα κ μπεκατσα κ δεν ειχα κανενα παραπονο.φετος μαλιστα το ειπα κ σε κατι φιλαρακια για να παρουμε περισσοτερα κερδιζοντασ καλυτερη τιμη.

    Αυτό δεν λέει τίποτα,

    Και εγώ τα έχω δουλέψει (τα χρησιμοποιούσα στις αρχές) αλλά είδες τι πήγα να πάθω.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #279664

    [size=6][b]Προσοχή με αυτό το φυσίγγι ιδίως όσοι έχουν καραμπίνες.[/b][/size]

    Σήμερα ρίχνω μια τουφεκιά σε ένα τρυγόνι και πάω που πάω να ρίξω την δεύτερη το όπλο μπλόκαρε. Ωχ λέω εμπλοκή και άρχισα να βρίζω.

    Κοιτάω και τι να δω το πλαστικό του κάλυκα μέσα στην θαλάμη και το μεταλλικό μέρος είχε αποκολληθεί εντελώς. Πρώτη φορά το είδα αυτό.

    Τέλος πάντων μετά από κόπο κατάφερα να βγάλω τον κάλυκα από την θαλάμη και ξαναγέμισα στην αμέσως επόμενη τουφεκιά πάλι το ίδιο.

    Πήρα τα φυσίγγια από την τσέπη και τράβηξα 4 με 5 δυνατά το μεταλλικό από το πλαστικό και ένα ξεκόλλησε χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία και μου έμεινε το μπαρούτι στο χέρι.

    τέτοιο πράγμα ούτε που το είχα ξαναδεί. Προσοχή λοιπόν πάρα πολύ διότι ποιος ξέρει τι άλλα προβλήματα θα έχουν. Ντροπή στην εταιρεία που τα κατασκευάζει.

    Θα ανεβάσω φώτο να δείτε και με τα μάτια σας.

    Αυτό το θυμάμαι το παθαίναμε όταν ήμουν νεαρός , τότε δεν υπήρχαν πλαστικά φυσίγγια , και πάντα είχα μαζί μου βέργα από τον φόβο μου μην κολλήσει μέσα ο πάφιλας η το χαρτί , διότι τα ρίχναμε πολλές φορές το ίδιο φυσίγγι το ξανά γέμιζα .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    492
    sam13 στις #279662

    Και όχι τίποτα άλλο το επόμενο φυσίγγι είχε σπρώξει αρκετά το πλαστικό αλλά ευτυχώς το μπλόκαρε το μεταλλικό σημείο και δεν πυροδότησε αλλιώς θα μου έσκαγε το όπλο στα μούτρα.

    ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΦΙΛΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΑΘΕΣ ΤΙΠΟΤΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #279661

    Ναι της Nodel Sport το κίτρινο…

    Και εγώ τα είχα σε εκτίμηση και γενικά την συγκεκριμένη εταιρεία αλλά δεν ξανα αγοράζω φυσίγγι της με τίποτα.

    Γενικά παραγεμισμένα έχω ακούσει αφλογιστίες μου έχουν τύχει, αυτό το πράγμα όμως ποτέ. Σε ένα κουτί των 25 τρία φυσίγγια.

    απο περσι συμβαινει αυτο με τα sipe της nobel sport το κιτρινο μου ετυχε και εμενα στο δικανο σε περπατητο στις τσιχλες τα μεγαλα μαγαζια που πουλανε φυσιγγια και τα δουλευουν το ξερουν και αντι ο touris που ειναι ο εισαγωγεας στην ελλαδα και οπως ακουω απο τους σωστους στον χωρο να τα αποσυρει απο την αγορα και να τα στειλει πισω στην ιταλια γιατι προκειται περι ελλατωμετικης παρτιδας καλυκα αυτο ειναι σιγουρο περιμενουμε να σκοτωθει κανενας για να ξεκινησουν οι διαδικασιες αισχος :blink:

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #279648

    απο περσι συμβαινει αυτο με τα sipe της nobel sport το κιτρινο μου ετυχε και εμενα στο δικανο σε περπατητο στις τσιχλες τα μεγαλα μαγαζια που πουλανε φυσιγγια και τα δουλευουν το ξερουν και αντι ο touris που ειναι ο εισαγωγεας στην ελλαδα και οπως ακουω απο τους σωστους στον χωρο να τα αποσυρει απο την αγορα και να τα στειλει πισω στην ιταλια γιατι προκειται περι ελλατωμετικης παρτιδας καλυκα αυτο ειναι σιγουρο περιμενουμε να σκοτωθει κανενας για να ξεκινησουν οι διαδικασιες αισχος :huh:

    Όπως το λες ακριβώς , αίσχος και ντροπή είναι πολύ επικίνδυνο για τα αέρια στο μάτι του κυνηγού :blink:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    472
    apsel στις #279638

    Αυτό δεν λέει τίποτα,

    Και εγώ τα έχω δουλέψει (τα χρησιμοποιούσα στις αρχές) αλλά είδες τι πήγα να πάθω.

    Και αν όντως τίθεται θέμα αξιοπιστίας τότε τι κάνεις?

    κανονικά θα έπρεπε να πάρεις αμέσως τηλ τον Τουρή κ να ζητήσεις εξηγήσεις.
    Μου φαίνεται ότι οι Ιταλοί έχουν βρεί χωματερή την Ελλάδα και τους πληρώνουμε να πετάνε τα ελλατωματικά προιόντα τους .
    Αλήθεια,στην Αμερική τολμούν να στείλουν παρτίδες με ελλατωματικά φυσίγγια και όπλα?
    :blink:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #279634

    [size=3]κανονικά θα έπρεπε να πάρεις αμέσως τηλ τον Τουρή κ να ζητήσεις εξηγήσεις.
    Μου φαίνεται ότι οι Ιταλοί έχουν βρεί χωματερή την Ελλάδα και τους πληρώνουμε να πετάνε τα ελλατωματικά προιόντα τους .
    Αλήθεια,στην Αμερική τολμούν να στείλουν παρτίδες με ελλατωματικά φυσίγγια και όπλα?[/size] :blink:

    παραλιγο να κλεισει η REMINGTON ,απο ατυχημα με κυνυγο στο οποιο αποδειχτηκε οτι εφταιγε το οπλο ,πληρωσε καποιες πολλες δεκαδες εκατομυρια δολλαρια

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #182401

    Σποραδικα που τα δουλευω αυτα δεν ειχα τετοιο θεμα…

    Και σημερα Κωστα στο καρτερι γεμισμενος με SIPE (κιτρινα) 8 ημουν….

    Πολυ χρησιμο παντως το σχολιο σου και γενικα αυτα να λεγονται….

    Η προσωπικη μου εντυπωση για την εταιρια που τα φερνει εδω ειναι καλη… ειναι σοβαροι ανθρωποι…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #279607

    Σποραδικα που τα δουλευω αυτα δεν ειχα τετοιο θεμα…

    Και σημερα Κωστα στο καρτερι γεμισμενος με SIPE (κιτρινα) 8 ημουν….

    Πολυ χρησιμο παντως το σχολιο σου και γενικα αυτα να λεγονται….

    Η προσωπικη μου εντυπωση για την εταιρια που τα φερνει εδω ειναι καλη… ειναι σοβαροι ανθρωποι…

    συναδελφε δεν με ενδιαφερει αν ειναι καλοι ανθρωποι ετσι κιαλλιως δεν θα τους παντρευτουμε επαγγελματιες ομως σιγουρα δεν ειναι δεχομαι την αστοχια υλικου ακομα και απο εναν κολοσσο οπως ειναι η nobel sport αλλα να κλεινουμε τα αυτια μας σε ενα θεμα που το συζηταει ολη αγορα και τα μεγαλα μαγαζια το ξερουν δεν θελω να γραξω ονοματα αλλα απο περσι το εχω ακουσει σε 2 τετοια μαγαζια ενα στην αθηνα και ενα στον πειραια που μου ειπαν οτι τους εχουν μεταφερει το προβλημα απο τους πελατες τους και να μην κανουν τιποτα ε αυτο παει πολυ :huh: συγνωμη για το υφος της γραφης μου αλλα οσο σκεφτομαι τι μπορει να μου ειχε συμβει εκεινη την μερα που μου εμεινε ο καλυκας στο δικανο τοσο φουντωνω :blink:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 120 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων