Επικίνδυνο Φυσίγγι Προσοχή!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 106 έως 120 (από 120 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    122
    brahamos στις #190224

    Σημερα αγορασα σιπε με μεγαλο παφυλα,νεα παρτιδα ελπιζω το προβλημα να λυθηκε.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #260669

    Δυστυχως επιβεβαιώνω και εγώ σήμερα αποκόλληση κάλυκα απο SIPE νο 9. Σπάω το δίκαννο και βλέπω τον άσπρο πάτο του πάφυλα να με κοιτάει απο τη δεξιά κάννη. Είναι οι περιπτώσεις που ακούς και δεν περιμένεις να συμβούν και σε σένα. ΕΥτυχώς βρήκα ενα ίσιο κλαρί και το έσπρωξα απο μπροστά να βγεί. Τι να πω… μόνον πρόσεχα σε κάθε ΣΙΠΕ που έβαζα μετά.

    Χρύσανθος

    Κανονικά δεν θα έπρεπε να κυκλοφορεί ακόμα η ελαττωματική παρτίδα στην αγορά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    181
    ChrysKane στις #260641

    Σημερα αγορασα σιπε με μεγαλο παφυλα,νεα παρτιδα ελπιζω το προβλημα να λυθηκε.

    Φετος πήρα 7άρια, 8άρια και 9άρια με μεγάλο και μικρό κάλυκα. Ο μικρός κάλυκας κυκλοφορεί ακόμα. Κρίμα, γιατί τα εμπιστεύομαι πολύ, ειδικά στην πρωινή υγρασία.
    Χ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #260634

    Φετος πήρα 7άρια, 8άρια και 9άρια με μεγάλο και μικρό κάλυκα. Ο μικρός κάλυκας κυκλοφορεί ακόμα. Κρίμα, γιατί τα εμπιστεύομαι πολύ, ειδικά στην πρωινή υγρασία.
    Χ

    Χρύσανθε είναι αρκετά ποιοτικό φυσίγγι και έτυχε μια ελαττωματική παρτίδα, το γεγονός όμως ότι κυκλοφορεί ακόμα στην αγορά είναι εγκληματικό.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #260623

    Χρύσανθε είναι αρκετά ποιοτικό φυσίγγι και έτυχε μια ελαττωματική παρτίδα, το γεγονός όμως ότι κυκλοφορεί ακόμα στην αγορά είναι εγκληματικό.

    Παιδια sory κι ολας αλλα αν προκηται για θεματα ασφαλιας δεν το αφηνεις στο ντουκου γιατι η επομενη φωρα μπωρει να μην εχεις τοση τυχη η ο επομενος που θα του τυχη .Πηστευω καταυθιαν στον αντηπρωσοπο να ενημερωσει το εργωστασιο αν οχι στα διαφωρα περιοδικα του χωρου η και κατευθιαν στο εργωστασιο ακωμα αν χριαστει . :P Δεν παιζουμαι με τις ζωες μας για κανενα λογο .

    Αν δεν μπωρηται εσεις παιδια στειλται μου μια φωτο με το κινητο το φυσιγγι μεσα στο οπλο και μια εξω απ αυτο σ εμενα και το κανονιζω εγω αν θελεται . ΑΛλα μην το αφησεται να γηνεται σηνεχια αυτο γιατι την επομενη φωρα η τυχη μπωρει να μην ειναι μαζι σας ετσι να σκεφτεσται παντα σε τετοια θεματα .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    181
    ChrysKane στις #260620

    Παιδια sory κι ολας αλλα αν προκηται για θεματα ασφαλιας δεν το αφηνεις στο ντουκου γιατι η επομενη φωρα μπωρει να μην εχεις τοση τυχη η ο επομενος που θα του τυχη .Πηστευω καταυθιαν στον αντηπρωσοπο να ενημερωσει το εργωστασιο αν οχι στα διαφωρα περιοδικα του χωρου η και κατευθιαν στο εργωστασιο ακωμα αν χριαστει . :P Δεν παιζουμαι με τις ζωες μας για κανενα λογο .

    Αν δεν μπωρηται εσεις παιδια στειλται μου μια φωτο με το κινητο το φυσιγγι μεσα στο οπλο και μια εξω απ αυτο σ εμενα και το κανονιζω εγω αν θελεται . ΑΛλα μην το αφησεται να γηνεται σηνεχια αυτο γιατι την επομενη φωρα η τυχη μπωρει να μην ειναι μαζι σας ετσι να σκεφτεσται παντα σε τετοια θεματα .

    Το έχω κρατήσει το φυσίγγι και μπορώ να σου στείλω φωτό, αλλά δεν μπορώ να αποδείξω οτι ο κάλυκας βγήκε κατά την εκπυρσοκρότηση, οπότε η φωτό είναι άχρηστη για κάθε έννομη χρήση. Γι αυτο κάνει τον βλάκα και ο αντιπροσωπος. Σε κάθε περίπτωση στείλε μου ΠΜ να σου στείλω μια φωτό.

    Χ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #260401

    Δυστυχως επιβεβαιώνω και εγώ σήμερα αποκόλληση κάλυκα απο SIPE νο 9. Σπάω το δίκαννο και βλέπω τον άσπρο πάτο του πάφυλα να με κοιτάει απο τη δεξιά κάννη. Είναι οι περιπτώσεις που ακούς και δεν περιμένεις να συμβούν και σε σένα. ΕΥτυχώς βρήκα ενα ίσιο κλαρί και το έσπρωξα απο μπροστά να βγεί. Τι να πω… μόνον πρόσεχα σε κάθε ΣΙΠΕ που έβαζα μετά.

    Χρύσανθος

    ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΠΑΘΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΕΡΣΙ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΑΝΝΟ ΝΑ ΣΚΕΨΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑ ΚΟΥΤΑΚΙ ΚΑΙ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΤΑ ΕΡΙΞΑ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕ ΤΥΝ ΥΓΡΑΣΙΑ ΑΠΛΩΣ ΜΑΜΑΝΕ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΚΑΛΚΑΤΖΑΚΟ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΑΦΗΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ :P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    411
    Menios στις #260382

    Μήπως έχει κανείς φωτογραφία και με τους δύο κάλυκες για να δούμε τι πάιζει ??? Εγώ έχω 2-3 κουτάκια με ύψος κάλυκα 12mm, ίδιο με Lambro Tordo & B&P MB Classic… Τα οποία πήρα από Καλκατζάκο 6 ευρώ πριν από 10 μέρες. Μάλλον είναι ο ψηλός… :P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #260381

    Μήπως έχει κανείς φωτογραφία και με τους δύο κάλυκες για να δούμε τι πάιζει ??? Εγώ έχω 2-3 κουτάκια με ύψος κάλυκα 12mm, ίδιο με Lambro Tordo & B&P MB Classic… Τα οποία πήρα από Καλκατζάκο 6 ευρώ πριν από 10 μέρες. Μάλλον είναι ο ψηλός… :P

    Ναι ο ψηλός είναι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    234
    Giorgos-BREDA στις #464870

    τον περασμενο δεκεμβρη εριξα ενα πυρκαλ ideal 30gr και ξεκολησε ο μπορουτζος και εμεινε το πλαστικο μεσα . εχω τραβηξει και φοτο. τα φυσιγγια ειχαν αγοραστει στις αρχες του 2012 , ηταν φρεσκια παρτιδα και βλητικα πηγαιναν πολυ καλα.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/10/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    38
    μανος στις #469812

    Πέρασα από το εργοστάσιο του στοκα στο καματερό,και ήταν κλειστό με εμφανή τα σημάδια εγκαταλείψεις,ξέρει κανείς αν μετακόμισε η τι έχει γίνει;
    Συνήθως αγοραζα σε κούτες τα φυσίγγια και μου έκανε καλές τιμές.
    Τώρα είμαι σε αναζήτηση για φυσίγγια για τσίχλα (καρτέρι,περπατητό).

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #469874

    Πέρασα από το εργοστάσιο του στοκα στο καματερό,και ήταν κλειστό με εμφανή τα σημάδια εγκαταλείψεις,ξέρει κανείς αν μετακόμισε η τι έχει γίνει;
    Συνήθως αγοραζα σε κούτες τα φυσίγγια και μου έκανε καλές τιμές.
    Τώρα είμαι σε αναζήτηση για φυσίγγια για τσίχλα (καρτέρι,περπατητό).

    Απ’οσο ξερω εχει κλεισει. Κριμα γιατι το διασπορας του το ριχνω για μπεκατσα στο πυκνο με μεγαλη επιτυχια. Βρηκα στοκ στα Γιανεννα τρια κουτια περσι και τα αρπαξα,αλλα και τα s30 και 32 για κιχλοκοτσυφα που τα δουλευαν κατι γνωστοι,ηταν εξαιρετικα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/10/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    38
    μανος στις #470000

    Κρίμα πέρσι δεν ανανέωσα την άδεια ,και φέτος έχω στοκ σε S32,max 7 και τα πολυ καλά DD για μπεκάτσα.
    Τώρα ψάχνω και σκέφτομαι να δοκιμσω τα gorilla ξέρουμε αθηνα που τα βρίσκουμε;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    234
    Giorgos-BREDA στις #470519

    εκλεισε?? οχι ρε γαμωτο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    234
    Giorgos-BREDA στις #470520

    κριμα για μια εταιρια με 3 διεθνη βραβεια

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 106 έως 120 (από 120 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων