τα εμβολια για του σκυλους

Επισκόπηση 7 δημοσιεύσεων - 31 έως 37 (από 37 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #461298

    ειναι προστατευμενος και απο τυφο δηλαδη?

    Ναι, είναι. Η για να το θέσω πιο σωστά, τα εμβόλια που έκανες είναι και για προστασία από τύφο.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    3
    Chris στις #461302

    ωραια! ευχαριστω για την βοηθεια!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    zacpan στις #467488

    Καλησπέρα παιδιά! Δοκίμασα σήμερα να κάνω το αντιλυσσικό εμβόλιο στον σκύλο μου , ένα γερμανικό ποιμενικό, και την ώρα που του έκανα την ένεση κουνήθηκε και έφυγε περίπου το 1/3 του διαλύματος έξω. Πιστεύεται η ποσότητα που του έκανα αρκεί για ανοσία στη λύσσα?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #467619

    Στον σκύλο μου θα το ξανά έκανα γιατί πηγαίνω σε μέρη που έχει εμφανιστεί λύσσα. Αν μένεις σε μεγάλη πόλη και δεν τον βγάζεις σε ύποπτα μέρη ή αν είχε εμβολιαστεί κανονικά πέρσι, δεν είναι ανάγκη να το επαναλάβεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    Georgia Nikoloudi στις #494114

    Μπορει καποιος να μου πει που υπαρχουν δημοσια κτηνιατρια?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    Maria στις #497300

    Απο που αγοραζεις τα εμβολια τοσο φτηνα? Γιατι κοντεψω να πουλησω τα ενα μου νεφρο με τα εξοδα του νεου κουταβιου. Απο κτηνιατρειο και απλα δεν του ζητας να σου τα κανει? Τα φαρμακεια εχουν και κτηνιατρικα φαρμακα?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #497322

    Τα προηγούμενα ποστ είναι πολύ παλιά.

    Υπάρχουν εμβόλια σε ορισμένα φαρμακεία ή όπου πουλάνε κτηνιατρικά φάρμακα. Το θέμα όμως είναι πως για να θεωρείται ένα βιβλιάριο ενημερωμένο πρέπει να έχει σφραγίδα και υπογραφή κτηνιάτρου.

    Πάντως μια έρευνα σε κτηνιάτρους στην ευρύτερη περιοχή σου θα σου δείξει αρκετές διαφορές στις τιμές.

    Φυσικά όταν ο εμβολιασμός γίνει από ευσυνείδητο γιατρό θα κάνει και μια εξέταση στο σκύλο για να διαπιστώσει πως είναι σε θέση να εμβολιαστεί.

Επισκόπηση 7 δημοσιεύσεων - 31 έως 37 (από 37 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων