ΝΕΟ S/P BROWNING 525 CLASSIC

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 32 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Browning

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #279113

    Γιώργη ναι προσωπικά το πιστεύω
    σε κάποιο τόπικ έγραψε συνάδελφος ότι σε συγκριτικό που έκανε με maxus και beretta 686 είδε διαφορές υπερ του maxus :)
    όλα τα λεφτά είναι ο κώνος :unsure:
    στην Ελλάδα ανακαλύψαμε τα τελευταία χρόνια τον επιμικυμένο κώνο κάτι που στην Αμερική το κάνουν πάνω από 20 χρόνια ;)
    αυτός είναι που κάνει την διαφορά φίλε μου και όχι οι ψηφιακοί μετρητές καιρού και φυσιγγίων στα κοντάκια :P
    (πάντα προσωπική γνώμη). :) Μάκης

    ΔΟΚΙΜΗ ΜΕ RC 32 ΣΤΟ 686 Ε SPORTING 71 ΠΟΝΤΟΥΣ ΚΑΝΝΗ ΜΕ BRONWING FUSION 71 ΠΟΝΤΟΥΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗΤΕΡΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΤΟ BERETTA ΤΑ ΟΠΛΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΧΩΡΙΣ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ ΜΕ ΑΛΛΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΕΣ ΓΟΜΩΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΕΡΤΕΡΕΙ ΤΟ BRONWING :lol: YΓ ΤΑ ΤΣΟΚ ΗΤΑΝ ΤΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜAXUS ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΚΑΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ FUSION


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #279104

    ΔΟΚΙΜΗ ΜΕ RC 32 ΣΤΟ 686 Ε SPORTING 71 ΠΟΝΤΟΥΣ ΚΑΝΝΗ ΜΕ BRONWING FUSION 71 ΠΟΝΤΟΥΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗΤΕΡΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΤΟ BERETTA ΤΑ ΟΠΛΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΧΩΡΙΣ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ ΜΕ ΑΛΛΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΕΣ ΓΟΜΩΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΕΡΤΕΡΕΙ ΤΟ BRONWING ;) YΓ ΤΑ ΤΣΟΚ ΗΤΑΝ ΤΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜAXUS ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΚΑΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ FUSION

    το πιστεύω φίλε μου και η διαφορά maxus και fusion δεν πιστεύω ότι είναι τεράστια αλλά είναι φανερή στο στίβο μάχης(κυνήγι)και αυτό είναι που με ενδιαφέρει <<προσωπικά>> :unsure:
    πάνε πολλά χρόνια που άφησα τις κόντρες με τα όπλα και τα φυσίγγια(είμαι και 51 πια).Τελευταία φορά ήταν με ένα φίλο ανάμεσα σε ένα AUTO5 και μία breda altair.Η breda λοιπόν κένταγε στις κατανομές…..όταν άρχισε μετά μία ώρα το απογευματινό η AUTO5 γάζωνε και αλλάζαμε όπλα για να ελαχιστοποιήσουμε την πιθανότητα ανωτερότητας του καλύτερου κυνηγού :P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #279016

    Παιδιά, σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας…

    Το όπλο σε γενικές γραμμές είναι σούπερ και η ανάκρουση του μέχρι 34 gr που έχω δοκιμάσει πολύ καλή …

    Το δούλεψα αρκετές ώρες σε ξηρή προπόνηση στο σπίτι και 2-3 φορές στο Σχιστό, βάλε και 2-3 κυνήγια μέσα στον Αυγουστο, και χωρίς αορτήρα…..

    Το ξύλο στα σημεία που ανέφερα έχει χάσει τη γυαλάδα του και έχει ατονίσει το καφέ χρώμα που είχε πριν…μην φανταστείτε ότι ρόζιασε ή άνοιξε….

    Τα B&P Classic με τον κάλυκα Gordon τα πήρα ήδη, είναι πολύ καλά και φθηνά φυσίγγια ( 6 ευρώ τα 32 γρ ) .

    Θα ήθελα και μια πρόταση σε ημιδιασποράς με μάλλινη τάπα π.χ. για πρώτο φυσίγγι με 4* τσοκ στο περπατητό τσίχλας ( δεν είμαι και άσσος στη σκόπευση :unsure: ) π.χ Lambro Feltro,

    Ποιό είναι το αντίστοιχο της B&P και πόσο να κάνει περίπου ????

    Καλό βράδυ σε όλους

    Το καλύτερο με μάλλινη τάπα για μένα είναι το Superfelt 34γρ , αλλά δεν ξέρω κατά πόσο πάει με διευρυμένο αυλό η μάλλινη .

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #278974

    [i][size=3]Γιώργη ναι προσωπικά το πιστεύω
    σε κάποιο τόπικ έγραψε συνάδελφος ότι σε συγκριτικό που έκανε με maxus και beretta 686 είδε διαφορές υπερ του maxus :)
    όλα τα λεφτά είναι ο κώνος :unsure:
    στην Ελλάδα ανακαλύψαμε τα τελευταία χρόνια τον επιμικυμένο κώνο κάτι που στην Αμερική το κάνουν πάνω από 20 χρόνια ;)
    αυτός είναι που κάνει την διαφορά φίλε μου και όχι οι ψηφιακοί μετρητές καιρού και φυσιγγίων στα κοντάκια :P
    (πάντα προσωπική γνώμη). :) Μάκης [/size][/i]

    Ξέρεις αν η Browning βγάζει κάποια έκδοση light σε sp, με αυτά τα χαρακτηριστικά (αυλούς και κώνους) ;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #278926

    [i][size=3]το πιστεύω φίλε μου και η διαφορά maxus και fusion δεν πιστεύω ότι είναι τεράστια αλλά είναι φανερή στο στίβο μάχης(κυνήγι)και αυτό είναι που με ενδιαφέρει <<προσωπικά>> ;)
    πάνε πολλά χρόνια που άφησα τις κόντρες με τα όπλα και τα φυσίγγια(είμαι και 51 πια).Τελευταία φορά ήταν με ένα φίλο ανάμεσα σε ένα AUTO5 και μία breda altair.Η breda λοιπόν [color=”#0000FF”]κένταγε [/color]στις κατανομές…..όταν άρχισε μετά μία ώρα το απογευματινό η AUTO5 [color=”#0000FF”]γάζωνε[/color] και αλλάζαμε όπλα για να ελαχιστοποιήσουμε την πιθανότητα ανωτερότητας του καλύτερου κυνηγού :P [/size][/i]

    Αμα παει η μπουκα πανω τυφλα να'χουν οι αυλοι και τα τσοκακια και οι κωνοι και δεν συμμαζευεται.Το 99.99% το'χει ο κυνηγος και το φυσιγγι τα αλλα τα ακουω βερεσε. :unsure:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #278925

    Ξέρεις αν η Browning βγάζει κάποια έκδοση light σε sp, με αυτά τα χαρακτηριστικά (αυλούς και κώνους) ;

    Βγάζει η Winchester ένα με διευρυμένο αυλό αλλά δεν ξέρω τι γίνεται με τον κώνο.

    Σε πίνακα που το δοκιμάσαμε με sx3 3.5'' και Browning (καραμπίνα παλιά αλλά δεν θυμάμαι μοντέλο) με το ίδιο τσοκάκι και τα τρία ήταν εξίσου καλά.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #278910

    Αμα παει η μπουκα πανω τυφλα να'χουν οι αυλοι και τα τσοκακια και οι κωνοι και δεν συμμαζευεται.Το 99.99% το'χει ο κυνηγος και το φυσιγγι τα αλλα τα ακουω βερεσε. :unsure:

    σίγουρα…..και αυτό ξαναπέστο ;)

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #278909

    Ξέρεις αν η Browning βγάζει κάποια έκδοση light σε sp, με αυτά τα χαρακτηριστικά (αυλούς και κώνους) ;

    βγάζει αυτό αλλά είμαι της γνώμης ότι όταν αγοράζεις ένα browning είναι κρίμα να παιρνεις ντουραλομίνιο

    http://browning.eu/products/04brg/firearm&#8230;.rence=013364304

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #278875

    Αμα παει η μπουκα πανω τυφλα να'χουν οι αυλοι και τα τσοκακια και οι κωνοι και δεν συμμαζευεται.Το 99.99% το'χει ο κυνηγος και το φυσιγγι τα αλλα τα ακουω βερεσε. :unsure:

    TAYTIZOMAI ME THN ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΑΠΟΛΥΤΑ ;)

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #278848

    [i][size=3]βγάζει αυτό αλλά είμαι της γνώμης ότι όταν αγοράζεις ένα browning είναι κρίμα να παιρνεις ντουραλομίνιο [/size][/i]

    [url=”http://browning.eu/products/04brg/firearm.php?productsarea=browning&sommaire=Over%20and%20under&classe=b525%20hunter&famille=B525+HUNTER+LIGHT+CLASSIC+12M+INV+&reference=013364304″]http://browning.eu/products/04brg/firearm&#8230;.rence=013364304[/url]

    Κρίμα είναι και για την μέση μου, να κάνω περπατητό 6 ώρες, με 3,5 κιλά όπλο :unsure:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #278842

    Κρίμα είναι και για την μέση μου, να κάνω περπατητό 6 ώρες, με 3,5 κιλά όπλο ;)

    Αν δεν σε πειράζει σε κάθε τουφεκιά να την ακούς στέρεο πάρτο ρε Γιώργη ………………… :unsure:

    Άστο ρε φίλε, μόνο για μπεκάτσα κάνει το ντουραλουμίνιο στο δίκανο που αν ρίξεις 10 τουφεκιές σε μια έξοδο θα είσαι άρχοντας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    411
    Menios στις #278820

    Το καλύτερο με μάλλινη τάπα για μένα είναι το Superfelt 34γρ , αλλά δεν ξέρω κατά πόσο πάει με διευρυμένο αυλό η μάλλινη .

    Επειδή αναφέρθηκε μια δυό φορές, υπάρχει ασυμβατότητα μεταξύ διευρυμένου αυλού και φυσιγγίων με μάλλινη τάπα ???

    Εχει κάνει κάποιος δοκιμές σε πίνακα ??

    Ανοίγει υπερβολικά η τουφεκιά ή υπάρχει πρόβλημα λειτουργικότητας με τη μάλλινη τάπα ??

    Thanks ;) :unsure:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #278818

    [color=”#ff0000″]Το καλύτερο με μάλλινη τάπα για μένα είναι το Superfelt 34γρ , αλλά δεν ξέρω κατά πόσο πάει με διευρυμένο αυλό η μάλλινη .[/color]

    Επειδή αναφέρθηκε μια δυό φορές, υπάρχει ασυμβατότητα μεταξύ διευρυμένου αυλού και φυσιγγίων με μάλλινη τάπα ???

    Εχει κάνει κάποιος δοκιμές σε πίνακα ??

    Ανοίγει υπερβολικά η τουφεκιά ή υπάρχει πρόβλημα λειτουργικότητας με τη μάλλινη τάπα ??

    Thanks ;) :unsure:

    Υπάρχει διαφυγή αερίων όταν η μάλλινη τάπα δεν συνοδεύεται από πλαστική φούστα, με αποτέλεσμα κατεστραμένες κατανομές.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #278777

    Αν δεν σε πειράζει σε κάθε τουφεκιά να την ακούς στέρεο πάρτο ρε Γιώργη ………………… :unsure:

    Άστο ρε φίλε, μόνο για μπεκάτσα κάνει το ντουραλουμίνιο στο δίκανο που αν ρίξεις 10 τουφεκιές σε μια έξοδο θα είσαι άρχοντας.

    Τόσο πολύ κλωτσάει ρε παιδιά; Η σελίδα με το light παραπάνω, αναφέρει ότι είναι 3 kg. Ένα όπλο 3 kg πόσο πολύ να κλωτσήσει με 32γρ;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #183236

    altair εχω το 525light 18,4 αυλο,το πηρα μεταχειρισμενο σε αριστη κατασταση[το ειχε 1 χρονο]και το μονο προβλημα που σκεφτομουνα και εγω ηταν ποσο θα κλωτσαει,και τα πραγματα δεν ειναι τοσο τραγικα ,βρηκα φυσιγγια με χαμηλες πιεσεις[πχberetta 34] που ακομα και για φασσα δεν εχεις προβλημα,αλλα ειναι οπλο που οτι και να του βαλλεις μεσα θα το παει,στο περπατιτο[τσιχλας]τα 30γρ θεριζουν.παντως αμα το πιασεις στα χερια σου και το ανοιγοκλεισεις μια φορα απλα. . . .θα το ερωτευτης. . .

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 32 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων