Beretta Club

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 751 έως 765 (από 1,238 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Beretta

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #401132

    Chris-Kaz wrote:
    Τελικλά ρε παιδιά ταιριάζει η κάννη της 303 στην AL 391 Urika; Εγώ κόλλησα στο θέμα μου…

    Χρήστο με τίποτα δεν ταιριάζει,αν δείς η κάννη της urica έχει ένα φάλτσο κομμάτι στην ουρά της η 303 είναι στρόγγυλη

    ..κακό είναι το πολύ και το καθόλου..
    Μάκης…..Μαραθώνας

    Μήπως ξέρετε από ποιο μοντέλο ταιριάζει η κάννη (με 18,3 ή 18,4 αυλό) στην Urika AL 391;


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #401133

    blanco wrote:

    Chris-Kaz wrote:
    Τελικλά ρε παιδιά ταιριάζει η κάννη της 303 στην AL 391 Urika; Εγώ κόλλησα στο θέμα μου…

    Χρήστο με τίποτα δεν ταιριάζει,αν δείς η κάννη της urica έχει ένα φάλτσο κομμάτι στην ουρά της η 303 είναι στρόγγυλη ..κακό είναι το πολύ και το καθόλου..
    Μάκης…..Μαραθώνας

    Μήπως ξέρετε από ποιο μοντέλο ταιριάζει η κάννη (με 18,3 ή 18,4 αυλό) στην Urika AL 391;

    Χρήστος
    Κομοτηνή

    Χρήστο σε urika ταιριάζει μόνο urika, θα πρέπει να βρεις μια κάννη από τις πρώτες 391 όπως η δικιά μου με αυλό 18.3.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #401134

    Chris-Kaz wrote:

    blanco wrote:

    Chris-Kaz wrote:
    Τελικλά ρε παιδιά ταιριάζει η κάννη της 303 στην AL 391 Urika; Εγώ κόλλησα στο θέμα μου…

    Χρήστο με τίποτα δεν ταιριάζει,αν δείς η κάννη της urica έχει ένα φάλτσο κομμάτι στην ουρά της η 303 είναι στρόγγυλη ..κακό είναι το πολύ και το καθόλου..
    Μάκης…..Μαραθώνας

    Μήπως ξέρετε από ποιο μοντέλο ταιριάζει η κάννη (με 18,3 ή 18,4 αυλό) στην Urika AL 391; Χρήστος
    Κομοτηνή

    Χρήστο σε urika ταιριάζει μόνο urika, θα πρέπει να βρεις μια κάννη από τις πρώτες 391 όπως η δικιά μου με αυλό 18.3.

    Κωνσταντίνος

    OK. Ευχαριστώ Κωνσταντίνε. Φαντάζομαι αλλάζει το τσοκ και δεν είναι σταθερό ε;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #401142

    ZeD wrote:

    Chris-Kaz wrote:

    blanco wrote:

    Chris-Kaz wrote:
    Τελικλά ρε παιδιά ταιριάζει η κάννη της 303 στην AL 391 Urika; Εγώ κόλλησα στο θέμα μου…

    Χρήστο με τίποτα δεν ταιριάζει,αν δείς η κάννη της urica έχει ένα φάλτσο κομμάτι στην ουρά της η 303 είναι στρόγγυλη ..κακό είναι το πολύ και το καθόλου..
    Μάκης…..Μαραθώνας

    Μήπως ξέρετε από ποιο μοντέλο ταιριάζει η κάννη (με 18,3 ή 18,4 αυλό) στην Urika AL 391; Χρήστος
    Κομοτηνή

    Χρήστο σε urika ταιριάζει μόνο urika, θα πρέπει να βρεις μια κάννη από τις πρώτες 391 όπως η δικιά μου με αυλό 18.3. Κωνσταντίνος

    OK. Ευχαριστώ Κωνσταντίνε. Φαντάζομαι αλλάζει το τσοκ και δεν είναι σταθερό ε;

    Χρήστος
    Κομοτηνή

    ναι αλλά είναι mobilchoke…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    6
    doctor1 στις #401371

    Kαλησπερα και χρονια πολλα.Εχω 3 BERETTA . 686 σταθερο 2-4 , 302 σταθερο 2* και  302 MAGNUM σταθερο 3* στο κουτι της ατουφεκιστη. Το προβλημα ειναι οτι καποιο πρεπει να φυγει .Θα ηθελα να ακουσω

    την γνωμη σας. Ευχαριστω εκ των προτερων.

    [/quote]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #401700

    Kαλησπερα και χρονια πολλα.Εχω 3 BERETTA . 686 σταθερο 2-4 , 302 σταθερο 2* και 302 MAGNUM σταθερο 3* στο κουτι της ατουφεκιστη. Το προβλημα ειναι οτι καποιο πρεπει να φυγει .Θα ηθελα να ακουσω την γνωμη σας. Ευχαριστω εκ των προτερων.

    Λογικά θα πρέπει να διώξεις μία από τις δύο 302, εγώ θα κράταγα την αντουφέκιστη (λόγω τσοκ) εκτός και αν έχει κάποια συναισθηματική αξία η πρώτη.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #401709

    doctor1 wrote: Kαλησπερα και χρονια πολλα.Εχω 3 BERETTA . 686 σταθερο 2-4 , 302 σταθερο 2* και 302 MAGNUM σταθερο 3* στο κουτι της ατουφεκιστη. Το προβλημα ειναι οτι καποιο πρεπει να φυγει .Θα ηθελα να ακουσω την γνωμη σας. Ευχαριστω εκ των προτερων.

    Λογικά θα πρέπει να διώξεις μία από τις δύο 302, εγώ θα κράταγα την αντουφέκιστη (λόγω τσοκ) εκτός και αν έχει κάποια συναισθηματική αξία η πρώτη.

    το ίδιο θα σου έλεγα κι εγώ,όποια όμως και να δώσεις  κράτησετην 3άστερη κάννη 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #401711

    εγω παντως δεν θα εδινα καμια

    τοσο καιρο κοιταζω για καποια μεταχειρισμενη Α 302 και δεν εχω βρει και εσυ γιατρε ψαχνεις να την δωσεις? 😀 😀

    //

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    6
    doctor1 στις #401728

    Φιλε μου ξυνεις πληγες αλλα ας οψεται η κριση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/04/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    185
    gastone στις #402033

    καλησπερα και καλη χρονια,εχω μια 391 ( 18,3 )θα ηθελα να μαθω αν αξηζει τον κοπο να μεγαλωσω τον αυλο ή να αλαξω κανη με διευρυμενω αυλο ,λογο του οτι παω μονο για λαγο και στησ βαριεσ γωμοσεισ σκορποσκαγιαζει.Αυτη τη στιγμη χρισιμοπειο ενα gts με 76 αρεσ κανες 18,6 αυλο και πραγματικα θεριζει παντου αλλα απο τη μια το λυπαμε και απο την αλλη μου εχει κοψει τα χερια.

    Υ.Γ.παιδια ειμαι ο twins αλλα με τησ αλαγεσ αλλαξε και η φιρμα .

    Γιωργος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #402036

    που καταλαβες οτι σκορποσκαγιαζει απλως δεν εχεις βρει το φυσιγγι της ακομα αυτο πιστευω εγω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #402037

    καλησπερα και καλη χρονια,εχω μια 391 ( 18,3 )θα ηθελα να μαθω αν αξηζει τον κοπο να μεγαλωσω τον αυλο ή να αλαξω κανη με διευρυμενω αυλο ,λογο του οτι παω μονο για λαγο και στησ βαριεσ γωμοσεισ σκορποσκαγιαζει.Αυτη τη στιγμη χρισιμοπειο ενα gts με 76 αρεσ κανες 18,6 αυλο και πραγματικα θεριζει παντου αλλα απο τη μια το λυπαμε και απο την αλλη μου εχει κοψει τα χερια. Υ.Γ.παιδια ειμαι ο twins αλλα με τησ αλαγεσ αλλαξε και η φιρμα . Γιωργος

    Οι διαφορές είναι πολύ μικρές και δεν υπάρχει λόγος να ξοδέψεις πάνω από 300 ευρώ για μια κάννη. Αλλά τι εννοείς σκορποσκαγιάζει? Αν έχει ανοιχτή κατανομή απλά στένεψε το τσοκ. Με τι τσόκ δουλεύεις συνήθως? και με τι φυσίγγια?

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #402041

    καλησπερα και καλη χρονια,εχω μια 391 ( 18,3 )θα ηθελα να μαθω αν αξηζει τον κοπο να μεγαλωσω τον αυλο ή να αλαξω κανη με διευρυμενω αυλο ,λογο του οτι παω μονο για λαγο και στησ βαριεσ γωμοσεισ σκορποσκαγιαζει.Αυτη τη στιγμη χρισιμοπειο ενα gts με 76 αρεσ κανες 18,6 αυλο και πραγματικα θεριζει παντου αλλα απο τη μια το λυπαμε και απο την αλλη μου εχει κοψει τα χερια. Υ.Γ.παιδια ειμαι ο twins αλλα με τησ αλαγεσ αλλαξε και η φιρμα . Γιωργος

    καλησπέρα Γιώργη

    μην πειράξεις την κάννη ούτε να πάρεις καινούργια ψάξου λίγο με τα τσοκ και κλείσε λίγο οπως λέει ο zed η δοκίμασε ένα εξωεργοστασιακό briley,gemini,κ.λ.π.

    δεν είναι λύση το πείραγμα της κάννης(κανένας τεχνικός δεν σου υπογράφει επιτυχία  😉 ) για να κυνηγάς λαγό

    σίγουρες και πρακτικές κινήσεις και θα βρείς άκρη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/04/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    185
    gastone στις #402044

    παιδια εχω δοκιμασει ολα τα  φυσιγγια,τα μονα που παει λιγο ειναι τα remi 4ari.το τσοκακι που εχω κανει τησ δοκιμες ειναι σε 2 και 3 αστρα , και τα μετρα πανω απο 25(μεχρι ακει καλα)αλλα στα 35 με 40 διατριση και συγγεντροση η μερα με τη νυχτα με το gt.Φυσηκα η διαπιστοσεισ αυτεσ βγενου αληθηνεσ και πανω στο κυνηγι,λογικα πιστευω να φταιει ο αυλος.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #402045

    λογικα πιστευω να φταιει ο αυλος.

    δεν φταίει φίλε μου αλλά με τόσα που γράφονται εδω μέσα όλοι αγριεύουμε και ψαχνόμαστε 🙁

    τέλος πάντων εύχομαι την καλύτερη λύση

    4 φίλοι που έχουν αυτό το όπλο είναι κάτι παραπάνω από ευχαριστημένοι

    φιλικά Μάκης

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 751 έως 765 (από 1,238 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων