Beretta Club

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 871 έως 885 (από 1,238 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Beretta

  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #408712

    Γνωρίζει κάποιος πότε έρχεται το 692 στην Ελλάδα και πόσο θα κοστίζει περίπου?


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1423
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #408779

    Γνωρίζει κάποιος πότε έρχεται το 692 στην Ελλάδα και πόσο θα κοστίζει περίπου?

     

    Χοντρικά κάνει 3.300 το 682 goldΕ… ε αυτό να μην κάνει κάπου στα 4 χιλιάρικα και βαλε τι στο διάολο.. τόσο κοπώ έκαναν η άνθρωποι ….. ψάξε και βρες το αρχέγονο 682 ( το πρώτο που λένε ) … είναι και με μαύρη αλλά και με νίκελ βάση … αλλά γούστα και αλλά κόλπα όπλο. Όταν το πιάσεις στα χεριά σου θα το λατρέψεις ,πραγματική αίσθηση σκοπευτικού όπλο απόλυτα ελέγξιμο λες και πάει μονο του…. τώρα κάτι steelium κάννες και προφίλ από DT έμενα μου είναι αδιάφορα …. Beretta ίσον κρυστάλλινη υφή σκανδάλης  όλα τα αλλά είναι να αγαπιόμαστε…. Στην τελική αν το πάρεις βαλε και μελλοντικά αν μπεις στο τριπακι να φτιάξεις και κοντάκι .. τσουπ το 5ντοχιλιαρο έτσι για πλακα .. με τα παρά πάνω ποσά παίρνεις και DT10 αλλά και big P

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #408841

    BeReT wrote:
    Γνωρίζει κάποιος πότε έρχεται το 692 στην Ελλάδα και πόσο θα κοστίζει περίπου?

    Χοντρικά κάνει 3.300 το 682 goldΕ… ε αυτό να μην κάνει κάπου στα 4 χιλιάρικα και βαλε τι στο διάολο.. τόσο κοπώ έκαναν η άνθρωποι ….. ψάξε και βρες το αρχέγονο 682 ( το πρώτο που λένε ) … είναι και με μαύρη αλλά και με νίκελ βάση … αλλά γούστα και αλλά κόλπα όπλο. Όταν το πιάσεις στα χεριά σου θα το λατρέψεις ,πραγματική αίσθηση σκοπευτικού όπλο απόλυτα ελέγξιμο λες και πάει μονο του…. τώρα κάτι steelium κάννες και προφίλ από DT έμενα μου είναι αδιάφορα …. Beretta ίσον κρυστάλλινη υφή σκανδάλης όλα τα αλλά είναι να αγαπιόμαστε…. Στην τελική αν το πάρεις βαλε και μελλοντικά αν μπεις στο τριπακι να φτιάξεις και κοντάκι .. τσουπ το 5ντοχιλιαρο έτσι για πλακα .. με τα παρά πάνω ποσά παίρνεις και DT10 αλλά και big P

    Η σοφία είναι γνώση και, η σωστή της χρήση…δύναμη!

     

    Γιώργο συμφωνώ σε όσα λες..Σε μια χθεσινή συζήτηση που χαμε στο σκοπευτήριο..Η τιμή του θα κυμμανθεί απο 2700-3000 λίγο πιο φθηνό απο το 682..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    247
    duckaholic στις #408854

    H επίσημη θέση της εταιρείας κατά την παρουσίασή του στην Ισπανία είναι ότι θα είναι κατά 7% περίπου ακριβότερο ανά έκδοση από το 682.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #409291

    Έχει κάνει κανείς δοκιμές, αρκετές για να βγεί συμπέρασμα, με το Seminole Spreader σε Optima II ? Πρόσφατα τουφέκισα τσίχλα σε δεξια τραβέρσα από 25-30 μέτρα με 32γρ φυσίγγι (συγκεντρωτήρα) και όταν πήγα να την πάρω μου ήρθε να την πετάξω. Σπασμένα πόδια, το δεξί φτερό κομμένο (κρεμόταν από μια πέτσα) και το πουλί στην μέση σχεδόν κιμάς. Μήπως σφίγγει το κέντρο περισσότερο από κάθε άλλο τσοκ ή μήπως ήταν κατι τυχαίο οφειλόμενο σε κάποια συσσωμάτωση;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #409296

    Έχει κάνει κανείς δοκιμές, αρκετές για να βγεί συμπέρασμα, με το Seminole Spreader σε Optima II ? Πρόσφατα τουφέκισα τσίχλα σε δεξια τραβέρσα από 25-30 μέτρα με 32γρ φυσίγγι (συγκεντρωτήρα) και όταν πήγα να την πάρω μου ήρθε να την πετάξω. Σπασμένα πόδια, το δεξί φτερό κομμένο (κρεμόταν από μια πέτσα) και το πουλί στην μέση σχεδόν κιμάς. Μήπως σφίγγει το κέντρο περισσότερο από κάθε άλλο τσοκ ή μήπως ήταν κατι τυχαίο οφειλόμενο σε κάποια συσσωμάτωση;

    http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    Φορώντας αυτό το τσοκ στην AL 391 Urika με Optima Bore όταν είχα ρίξει ένα πρασινοκέφαλο στα 45 με 50 μέτρα εντυπωσιάστηκα και το ανάφερα στο forum. Θυμάμαι μια εξήγηση που είχε δώσει ο Λεωνίδας (duckaholic) ότι παρόλο που είναι τσοκ γρήγορης διασποράς, στο κέντρο της τουφεκιάς κρατά μια πολύ καλή συγκέντρωση στα σκάγια που εξηγεί αυτό που συνέβη σε εμένα αλλά και σε πολλούς άλλους συναδέλφους που ανάφεραν παρόμοιες με τη δικιά μου περιπτώσεις. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει ο Λεωνίδας.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #409298

    Φορώντας αυτό το τσοκ στην AL 391 Urika με Optima Bore όταν είχα ρίξει ένα πρασινοκέφαλο στα 45 με 50 μέτρα εντυπωσιάστηκα και το ανάφερα στο forum. Θυμάμαι μια εξήγηση που είχε δώσει ο Λεωνίδας (duckaholic) ότι παρόλο που είναι τσοκ γρήγορης διασποράς, στο κέντρο της τουφεκιάς κρατά μια πολύ καλή συγκέντρωση στα σκάγια που εξηγεί αυτό που συνέβη σε εμένα αλλά και σε πολλούς άλλους συναδέλφους που ανάφεραν παρόμοιες με τη δικιά μου περιπτώσεις. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει ο Λεωνίδας.

    Χρήστος
    Κομοτηνή

    Έχω πάρει και γω μεγάλα παπιά με το spreader στα 30-35 μέτρα χοντρικά. Το ανέφερα γιατί το συγκεκριμένο περιστατικό παραήταν τραβηγμένο για τσοκ διασπορέα. Το πουλί ήταν σαν να το τουφέκισες στα 20 μέτρα με φουλ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #409300

    Chris-Kaz wrote:
    Φορώντας αυτό το τσοκ στην AL 391 Urika με Optima Bore όταν είχα ρίξει ένα πρασινοκέφαλο στα 45 με 50 μέτρα εντυπωσιάστηκα και το ανάφερα στο forum. Θυμάμαι μια εξήγηση που είχε δώσει ο Λεωνίδας (duckaholic) ότι παρόλο που είναι τσοκ γρήγορης διασποράς, στο κέντρο της τουφεκιάς κρατά μια πολύ καλή συγκέντρωση στα σκάγια που εξηγεί αυτό που συνέβη σε εμένα αλλά και σε πολλούς άλλους συναδέλφους που ανάφεραν παρόμοιες με τη δικιά μου περιπτώσεις. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει ο Λεωνίδας. Χρήστος
    Κομοτηνή

    Έχω πάρει και γω μεγάλα παπιά με το spreader στα 30-35 μέτρα χοντρικά. Το ανέφερα γιατί το συγκεκριμένο περιστατικό παραήταν τραβηγμένο για τσοκ διασπορέα. Το πουλί ήταν σαν να το τουφέκισες στα 20 μέτρα με φουλ.

    http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    Αν δεν είναι αυτό που έγραψα πριν τότε μήπως  α)Το χτύπησε ο συγκεντρωτήρας; και β) Αστοχία υλικού (πιο χοντρά σκάγια) στο φυσίγγι αν είναι εργοστασιακό;

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #409310

    Αν δεν είναι αυτό που έγραψα πριν τότε μήπως α)Το χτύπησε ο συγκεντρωτήρας; και β) Αστοχία υλικού (πιο χοντρά σκάγια) στο φυσίγγι αν είναι εργοστασιακό;

    Χρήστος
    Κομοτηνή

    Όλα πιθανά είναι, το b) έχει κάποια βάση. Λες μεσα στα 8άρια του εργαστασίου να είχαν πέσει και τίποτα άσσοι; Ποιος ξέρει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    247
    duckaholic στις #409326

    Υπάρχει και η περίπτωση της συσσωμάτωσης. Μια φορά μου έχει τύχει σε τσίχλα στα 25 μέτρα, με 4* και 24 γραμμάρια σκάγια. Μετά το ΜΠΑΜ ακούστηκε ένα ΠΑΦ στο πουλί και έμεινε μόνο ένα συννεφάκι με πούπουλα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    85
    dimosgia στις #411188

    Καλησπέρα στην παρέα. Η al391 μου παρουσίασε σκουριά στα σημεία της φώτο? Πως το αντιμετωπίζουμε? Επίσης και μέσα στο ποτηράκι της κάνης που φωλιάζει το πιστόνι έχει έναν οδηγό που περνάει η βίδα για να δεθεί το όπλο και έχει σκουριά και εκεί (2η φώτο). Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια. Να σας πω μόνο πως μου βρίσκονται πρόχειρα λάδια Ballistol, Beretta της μαμάς και WD-40. Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια, να είστε όλοι καλά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    85
    dimosgia στις #411194

    Καλησπέρα στην παρέα. Η al391 μου παρουσίασε σκουριά στα σημεία της φώτο? Πως το αντιμετωπίζουμε? Επίσης και μέσα στο ποτηράκι της κάνης που φωλιάζει το πιστόνι έχει έναν οδηγό που περνάει η βίδα για να δεθεί το όπλο και έχει σκουριά και εκεί (2η φώτο). Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια. Να σας πω μόνο πως μου βρίσκονται πρόχειρα λάδια Ballistol, Beretta της μαμάς και WD-40. Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια, να είστε όλοι καλά.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    739
    accuracy lover στις #411234

    dimosgia wrote:
    Καλησπέρα στην παρέα. Η al391 μου παρουσίασε σκουριά στα σημεία της φώτο? Πως το αντιμετωπίζουμε? Επίσης και μέσα στο ποτηράκι της κάνης που φωλιάζει το πιστόνι έχει έναν οδηγό που περνάει η βίδα για να δεθεί το όπλο και έχει σκουριά και εκεί (2η φώτο). Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια. Να σας πω μόνο πως μου βρίσκονται πρόχειρα λάδια Ballistol, Beretta της μαμάς και WD-40. Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια, να είστε όλοι καλά.

    Άλοιψε όλες τις  προσβεβλημένες επιφάνειες με Ballistol, πάρε λίγο  σύρμα  για κατσαρόλες  από το πιο ψιλό που υπάρχει διαθέσιμο, βρέξ’ το  κι αυτό με Ballistol  και ξεκίνα  το τρίψιμο με  απαλές κινήσεις  (όχι πολύ πίεση).  Επανέλαβε την διαδικασία μέχρι να γυαλίσει το μέταλλο και να απομακρυνθεί κάθε ίχνος σκουριάς.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #411240

    Άλοιψε όλες τις  προσβεβλημένες επιφάνειες με Ballistol, πάρε λίγο  σύρμα  για κατσαρόλες  από το πιο ψιλό που υπάρχει διαθέσιμο, βρέξ” το  κι αυτό με Ballistol  και ξεκίνα  το τρίψιμο με  απαλές κινήσεις  (όχι πολύ πίεση).  Επανέλαβε την διαδικασία μέχρι να γυαλίσει το μέταλλο και να απομακρυνθεί κάθε ίχνος σκουριάς.

    Δεν υπάρχει κίνδυνος να αφαιρεθεί η βαφή?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 871 έως 885 (από 1,238 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων