Beretta Club

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,066 έως 1,080 (από 1,238 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Beretta

  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #425451

    Καλησπερα σε ολη την παρεα !!Μελος και εγω του club με μια beretta explor light. δοκιμασμενη μονο λιγο στο σκοπευτηριο.χωρισ kick off ,με ταλαιπωρησε λιγο να την φερω ,εκτος απο αλλαγη φλαντζας αλλαξα και πελμα(αυτο το πελμα που ειχε κολαγε πολυ δεν ανεβαινε με τιποτα).πολυ καλες τουφεκιεσ η πρωτη εντυπωση. αντε να περασει ο καιρος να την δουμε και στο κυνηγι. ΥΓ.ελπιζω να μην πειραζει να ανηκω σε δυο club!!

    τα καλορίζικα τα έχουμε πεί,καλοτούφεκο να είναι,τυχερό και καψούρικο Βασίλη

    σου εύχομαι δε να γραφτείς και σε άλλα club με νέες αγορές 🙂


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    28
    billys_benelli στις #425458

    billys_benelli wrote:
    Καλησπερα σε ολη την παρεα !!Μελος και εγω του club με μια beretta explor light. δοκιμασμενη μονο λιγο στο σκοπευτηριο.χωρισ kick off ,με ταλαιπωρησε λιγο να την φερω ,εκτος απο αλλαγη φλαντζας αλλαξα και πελμα(αυτο το πελμα που ειχε κολαγε πολυ δεν ανεβαινε με τιποτα).πολυ καλες τουφεκιεσ η πρωτη εντυπωση. αντε να περασει ο καιρος να την δουμε και στο κυνηγι. ΥΓ.ελπιζω να μην πειραζει να ανηκω σε δυο club!!

    τα καλορίζικα τα έχουμε πεί,καλοτούφεκο να είναι,τυχερό και καψούρικο Βασίλη σου εύχομαι δε να γραφτείς και σε άλλα club με νέες αγορές

    ———————————————————————————-
    ……κακό είναι το πολύ και το καθόλου……
    Μάκης…..Μαραθώνας

    Να σαι καλα φιλε μου!! θα δειξει το μελλον

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #425463

    ….με ταλαιπωρησε λιγο να την φερω ,εκτος απο αλλαγη φλαντζας αλλαξα και πελμα…

    Καλορίζικο και από μένα φίλε μου. Αυτό δεν είναι ταλαιπωρία, είναι τα πιο απλά που μπορείς να κάνεις. Οι ταλαιπωρίες είναι στα γυρίσματα ( cast), στο pitch κτλ κτλ 🙂

    Αν όντως το έφερες καλά, δύσκολα θα σε δει ο Μάκαρος σε άλλα club, εκτός και αν εννοεί τίποτα night club… 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    28
    billys_benelli στις #425481

    Αν όντως το έφερες καλά, δύσκολα θα σε δει ο Μάκαρος σε άλλα club, εκτός και αν εννοεί τίποτα night club… 

    http://www.youtube.com/user/AltairLusso
    [/quote]   Να σαι καλα φιλε! μαλλον αυτο ενοουσε και ο μακης!!

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #426057

    Αφιερωμένη σε όλο το topic με πολύ αγάπη!!!

     

    [/URL]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #426099

    Αφιερωμένη σε όλο το topic με πολύ αγάπη!!! [/URL]

    Δε ξερω αμα ειμαι ψυχακιας,αλλα αυτο το κοιλωμα μπροστα απο τη σκανδαλη με τρελλαινει στη Stonecoat,δε ξερω πως θα παει μελλοντικα,αλλα νιωθω εντονη ελξη για αυτη τη καραμπινα,πηρε δυνατο βαφτισμα περυση αφου στο πρωτο κυνηγι επεσα σε βουρκο και βγηκα με τη κοιλια εξω,το οπλο στη κυριολεξια γεμισε βουρκο,και λυθηκε εντελως για να καθαρισμα,φυσικα πηρε τα πρωτα πουλακια χαχαχα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #426100

    Αφιερωμένη σε όλο το topic με πολύ αγάπη!!! [/URL]

    ΚΙΝΗΤΗ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΤΗΣ BERETTA ΕΙΣΑΙ…ΩΡΑΙΑ ΦΩΤΟ ΕΒΓΑΛΕ Ο ΨΗΛΟΣ!! 😉

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #426124

    Γεράσιμε, ωραία φωτογραφία.

    Σε τέτοιες φώτο μπορείς να ανακαλύψεις πράγματα που δεν φαντάζεσαι ότι γίνονται. Στην παρακάτω φωτογραφία βλέπουμε μια τουφεκιά την στιγμή που εξέρχεται από το στόμιο της κάννης. Πρόκειται για ένα φυσίγγι 28γρ σκοπευτικό. Για κοιτάξτε λίγο καλύτερα, δεν σας κάνει κάτι εντύπωση;  🙂

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    Άς δούμε λίγο την φώτο πιο κοντά γιατί δεν φαίνεται καλά…

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

     

    Εδώ λοιπόν βλέπουμε την πλήρη ενεργοποίηση του Kick-Off ακόμα και στα 28γρ. Δεν περίμενα ότι ενεργοποιείται τόσο χαμηλά !

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    37
    Antonis Stamatiou στις #426125

    Γεράσιμε, ωραία φωτογραφία. Σε τέτοιες φώτο μπορείς να ανακαλύψεις πράγματα που δεν φαντάζεσαι ότι γίνονται. Στην παρακάτω φωτογραφία βλέπουμε μια τουφεκιά την στιγμή που εξέρχεται από το στόμιο της κάννης. Πρόκειται για ένα φυσίγγι 28γρ σκοπευτικό. Για κοιτάξτε λίγο καλύτερα, δεν σας κάνει κάτι εντύπωση; [/URL] Uploaded with ImageShack.us Άς δούμε λίγο την φώτο πιο κοντά γιατί δεν φαίνεται καλά… [/URL] Uploaded with ImageShack.us Εδώ λοιπόν βλέπουμε την πλήρη ενεργοποίηση του Kick-Off ακόμα και στα 28γρ. Δεν περίμενα ότι ενεργοποιείται τόσο χαμηλά !

    http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    ΓΙΩΡΓΟ ΜΗΝ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ…. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΑ ΙΔΙΑ  ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ 34gr. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΟΙ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΠΟΥ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΑΚΡΟΥΣΗ ΣΕ ΕΝΑ ΦΥΣΙΓΓΙ… ΑΛΛΑ,  ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΜΗΠΩΣ ΤΟ Kick-Off ΕΧΕΙ ΣΧΕΤΙΚΗ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΟΤΗΤΑ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΑΚΑΜΨΙΑ ΤΟΥ(ΔΗΛΑΔΗ  ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΟΣΟ ΔΕΧΕΤΑΙ ΠΙΕΣΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΤΕΡΜΑ ΤΟΥ ΣΚΛΗΡΑΙΝΕΙ…) ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ, ΥΠΟΘΕΣΗ ΚΑΝΩ…

    Υ.Γ  ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΜΕ….

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #426198

    ΓΙΩΡΓΟ ΜΗΝ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ….

    Αντώνη το ξέρω ότι στην ανάκρουση δεν παίζουν ρόλο κατανάγκην τα γρ. αλλά όπως και να το κάνεις στην “γλώσσα” των κυνηγών είθισται να αναφερόμαστε με τα γρ για να προσδιορίσουμε πόσο βαρύ είναι ένα φυσίγγι. Συνήθως ρωτάμε “πόσα γρ είναι” δεν ρωτάμε “πόση πυρίτιδα έχει“. Όπως και να το κάνουμε ένα 28άρι (όσο δυνατό και να είναι) δεν αναμένεται να τερματίσει το kick off. H φώτο όμως δείχνει άλλα πράγματα.

    Όσο για την λειτουργία του, δεν ξέρω να σου πω. Βλέπεις και το συγκεκριμένο το διαπίστωσα τυχαία από την φώτο 🙂

    Μπορεί με τα χρόνια να “πέφτει” αφού λογικά έχει κάποιου είδους αμορτισέρ και να θέλει αλλαγή. Πάντως με το χέρι αν το πιέσεις, δεν δείχνει κάτι τέτοιο. Με την πρώτη ευκαιρία θα κάνω μια ερώτηση στον Παπαιωάννου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #426203

    Έχω την εντύπωση πως δεν έχει τερματίσει… έχει κάποια περιθώρια ακόμα και δεν ξέρω και τι δυνάμεις μπορούν να αντέξουν ακόμα… το θέμα είναι τι αίσθηση αποκομίζεις με παραπάνω γραμμάρια πχ 36 και μετά…;

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #426207

    … το θέμα είναι τι αίσθηση αποκομίζεις με παραπάνω γραμμάρια πχ 36 και μετά…;

    Κωνσταντίνος http://hunting-with-spaniels.blogspot.gr/ http://www.youtube.com/user/alexgi1111/videos?view=0&flow=grid

    Μια πολύ ευχάριστη αίσθηση, ιδιαίτερα αν συνοδεύεται με το …. πλάάάάατςςςςς 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #426209

    Νομίζω πως και αυτό είναι το ζητούμενο, θεωρητικά σε reviews που έχω διαβάσει δείχνει να δουλεύει και στα 64 γραμμάρια με αρκετά καλή αίσθηση (αυτό είναι άλλωστε και το ζητούμενο). Προσωπικά, και ύστερα από κάποιες επισκέψεις στο σκοπευτήριο αρχίζω και αλλάζω γνώμη για το kick off, σε εναλλαγή όπλου με την συμβατική Α391 μετά από 3 πούλες (με αρκετή ζέστη και 28 γραμμάρια) είχα μια μικρή ενόχληση με το λάκτισμα (όχι τίποτα ιδιαίτερο), αντίθετα η Α400 έχει εξελιχθεί σε ένα εξαιρετικά άνετο και ξεκούραστο όπλο σε σημείο που δεν θα έλεγα όχι και σε ένα σκοπευτικό αργότερα με kick off.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #426212

    Εγώ ένα θα σου πω, από την στιγμή που γνώρισα το kick off της 391, δεν ξέρω αν θα μπορέσω να βρω πουθενά αλλού αυτήν την αίσθηση λακτίσματος “αεροβόλου”.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #426213

    Τι να σου επειδή έχω χάσει την μπάλα δεν μπορώ να είμαι αντικειμενικός… με την Α400 στο κυνήγι είχα ποσοστά ευστοχίας απαράδεχτα σε σχέση με την 391. Τώρα μετά από κάποιες επισκέψεις στο σκοπευτήριο όχι μόνο ξεπέρασα το προσωπικό μου ρεκόρ αλλά έχω αφήσει αρκετά πίσω τα ποσοστά ευστοχίας της 391… σε ικανό αριθμό βολών ώστε να έχω ένα αντιπροσωπευτικό δείγμα… Στην αρχή μου έφταιγε το kick off, μετά τα τσόκ και δεν ξέρω και εγώ τι… Άρα τι να σου αν μπορείς να βγάλεις άκρη πέστην και σε μένα γιατί παραιτήθηκα χαχαχαχαχαχαχα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,066 έως 1,080 (από 1,238 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων