Beretta Club

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,081 έως 1,095 (από 1,238 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Beretta

  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #426216

    Άρα τι να σου αν μπορείς να βγάλεις άκρη πέστην και σε μένα γιατί παραιτήθηκα χαχαχαχαχαχαχα.

    Κωνσταντίνος http://hunting-with-spaniels.blogspot.gr/ http://www.youtube.com/user/alexgi1111/videos?view=0&flow=grid

    Δεν θέλει πολύ μυαλό, λογικό είναι, όσο πιο πολύ συνηθίζεις ένα όπλο, τόσο καλύτερα πας. Είχα να πιάσω την 391 από την λήξη της περιόδου, την είχα δει λίγο κλασικός με το πλάγιο, για πρώτη φορά την έπιασα στην Μαλακάσα και ένιωσα απλά ότι ξαναβρήκα την προέκταση των χεριών μου.

    Κωνσταντίνε έχεις δοκιμάσει ποτέ να φτιάξεις μερικά χαρτόνια και να ρίξεις 5-10 τουφεκιές με φουλ (αυθόρμητη σκόπευση) από τα 15 μέτρα για να δεις που ρίχνει το κάθε όπλο;


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #426217

    Ναι ρε συ και όχι μόνο μια φορά αλλά όχι με φούλ όχι μέχρι 3 άστρα. Στην 391 είμαι λίγο ψηλότερα αλλά το επιζητώ αυτό, ενώ στην Α400 λίγο χαμηλότερα… Την επώμισα και την δική σου απίστευτη σκοπευτική γραμμή…

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #426221

    Ναι ρε συ και όχι μόνο μια φορά αλλά όχι με φούλ όχι μέχρι 3 άστρα. Στην 391 είμαι λίγο ψηλότερα αλλά το επιζητώ αυτό, ενώ στην Α400 λίγο χαμηλότερα… Την επώμισα και την δική σου απίστευτη σκοπευτική γραμμή…

    Κωνσταντίνος http://hunting-with-spaniels.blogspot.gr/ http://www.youtube.com/user/alexgi1111/videos?view=0&flow=grid

    Εγώ πάλι δεν θέλω ούτε ψηλότερα, ούτε χαμηλότερα, θέλω κέντρο ακριβώς. Όπου ακριβώς κοιτάω. Το ψηλότερα γιατί το θες; Όταν σημαδεύεις είσαι κάτω από τον στόχο; Το ότι θέλουμε το ψηλότερα συνήθως το ακούω από σκοπευτές και φυσικά είναι το ζητούμενο στο τραπ. Στο κυνήγι όμως ποιος ο ρόλος να ψηλοτουφεκάει ένα όπλο;

    Τις δοκιμές αυτές να τις κάνεις με το φουλ, εκεί βλέπεις που πάει ακριβώς το κέντρο της τουφεκιάς και μπορείς να μετρήσεις με ακρίβεια πόσα εκατοστά πάνω-κάτω-δεξιά-αριστερά είσαι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #426223

    Επειδή το είχα-έχω για περπατητό, φέρμα και ξεπέταγμα ένα όπλο που ψηλοτουφεκάει σου δίνει κάποιο αβαντάζ (θεωρητικά τουλάχιστον). Θα κάνω δοκιμές και φούλ για να δω την επόμενη φορά που θα ανέβω στο σχιστό…

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #426316

    Επειδή το είχα-έχω για περπατητό, φέρμα και ξεπέταγμα ένα όπλο που ψηλοτουφεκάει σου δίνει κάποιο αβαντάζ (θεωρητικά τουλάχιστον). Θα κάνω δοκιμές και φούλ για να δω την επόμενη φορά που θα ανέβω στο σχιστό…

    Κωνσταντίνος http://hunting-with-spaniels.blogspot.gr/ http://www.youtube.com/user/alexgi1111/videos?view=0&flow=grid

     

    Οταν ανέβεις με το καλό p.m me! 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    130
    hanter1979 στις #426343

    τα Kick-Off για εμενα είναι απαράδεκτα γιατί ζουλιόνται και με την επώμιση αν κουμπώνεις λίγο δυνατά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    189
    pennas στις #426563

    καλημερα στο κλαμπ

    θελω να κανω μια ερωτηση επειδη βρηκα μια α400xplor

    unico kick-off   καινουρια μονο 5 φυσιγγια εριξε σε γουρουνι

    θελω να ρωτησω για να αλλαξω φλατζα για την κληση ειναι δυσκολο γιατι εχει το εσωτερικο αμορτησερ

    η ειναι απλο οπως τα υπολοιπα οπλα?

    επισεις  μηπως ξερει κανεις το βαρος της 71 ποντους +κικ-οφ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #428011

    Σημερα αφου ολοκληρωσα της αναλυσεις απο τα χαρτια μου με τα 6αρια Ροττβαιλ R12,απο βολες κυριως με τη Μπερεττα και Μπενελλι.Σε χοντρυτερα σκαγια οσες αναλυσεις και αν εκανα δεν παρατηρησα τιποτα το αξιοπροσεχτο απο το αποτυπωμα της τουφεκιας στα 45 μετρα.Με το 6αρι για πρωτη φορα η οπτιμα καννη εδειξε υπεροχη απεναντη στις συμβατικες,και συγκεκριμενα στη κορα της τουφεκιας,σε ενα πλαισιο 4 τμηματων 48χ48 εκατοστα.Η Μπενελλι σε συγκεντωσεις ντεμι και βελτιωμ.ντεμι,καθως και η Ρεμινγκτον σε ντεμι ειχαν 5-10 σκαγια λιγοτερα μεσα σε αυτο το τμημα η και τα ιδια,με τη συγκεντρωση στο κυκλο των 30 ιντσων, στα ιδια επιπεδα.Αλλα εκει που αγριεψε ηταν στο επιπεδο του φουλ,η Μπενελλι παρολο την ιδια συγκεντρωση δεν ξεπερασε τα 85 σκαγια στο πλαισιο,κυμανθηκε απο 78 εως 85 σκαγια.Η Μπερεττα απο 95 εως και 101,στο πλαισιο των 48χ48εκ.,δικαιωνοτας αυτους που μου εχουν πει οτι στα ψιλα σκαγια αποδιδει ο κωνος ο μακρυς,φετος θα ριξω με 8αρια,αλλα θα βαλω διπλα την ΣΧ3 αλλα με τα ψιλα,καθως και συμβατικη στενη 18.3 σε φουλ.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #428049

    Καλησπέρα σε όλους

    Σήμερα παρέλαβα το κουκλάκι μου ήτοι την 301 μου…

    Βάση κούκλα σε σχέση με τα  χάλια που είχε, κάννη βαμένη από τον Βάγγο Βenelli και ξύλα τα οποία τα ξαναζωντάνεψε με πολύ μεράκι και αγάπη ο Altair Lusso …

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #428056

    μπραβο κουκλι εγινε η berettara!

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #428071

    καλοτούφεκο Πάνο

    φέτος πρέπει να το λιώσεις

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #428074

    καλοτούφεκο Πάνο φέτος πρέπει να το λιώσεις

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”>———————————————————————————-
    ……κακό είναι το πολύ και το καθόλου……
    Μάκης…..Μαραθώνας</div>

    … έλα που δεν λιώνουν αυτά τα ρημάδια με τίποτα… 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #428077

    Σημερα αφου ολοκληρωσα της αναλυσεις απο τα χαρτια μου με τα 6αρια Ροττβαιλ R12,απο βολες κυριως με τη Μπερεττα και Μπενελλι.Σε χοντρυτερα σκαγια οσες αναλυσεις και αν εκανα δεν παρατηρησα τιποτα το αξιοπροσεχτο απο το αποτυπωμα της τουφεκιας στα 45 μετρα.Με το 6αρι για πρωτη φορα η οπτιμα καννη εδειξε υπεροχη απεναντη στις συμβατικες,και συγκεκριμενα στη κορα της τουφεκιας,σε ενα πλαισιο 4 τμηματων 48χ48 εκατοστα.Η Μπενελλι σε συγκεντωσεις ντεμι και βελτιωμ.ντεμι,καθως και η Ρεμινγκτον σε ντεμι ειχαν 5-10 σκαγια λιγοτερα μεσα σε αυτο το τμημα,με τη συγκεντρωση στο κυκλο των 30 ιντσων, στα ιδια επιπεδα.Αλλα εκει που αγριεψε ηταν στο επιπεδο του φουλ,η Μπενελλι παρολο την ιδια συγκεντρωση δεν ξεπερασε τα 85 σκαγια στο πλαισιο,κυμανθηκε απο 78 εως 85 σκαγια.Η Μπερεττα απο 95 εως και 101,στο πλαισιο των 48χ48εκ.,δικαιωνοτας αυτους που μου εχουν πει οτι στα ψιλα σκαγια αποδιδει ο κωνος ο μακρυς,φετος θα ριξω με 8αρια,αλλα θα βαλω διπλα την ΣΧ3 αλλα με τα ψιλα,καθως και συμβατικη στενη 18.3 σε φουλ.<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Το αποτελεσμα μετα τη δοκιμη Σαραντος

    </div>

    Όχι ρε Σαραντο … υστερεί μπενελι απέναντι σε οποιοδήποτε όπλο? μάλλον κάτι λάθος έκανες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #428081

    καλοτούφεκο Πάνο

     

    φέτος πρέπει να το λιώσεις

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”>

    ———————————————————————————-
    ……κακό είναι το πολύ και το καθόλου……
    Μάκης…..Μαραθώνας

    </div>

    Καλοτούφεκο και από μένα.

    Μάκη κοίτα από φέτος να λιώσεις και εσύ τα δικά σου όπλα. Αρκετά τα ξεκούρασες! 😀 😀 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #428086

    Καλησπέρα σε όλους Σήμερα παρέλαβα το κουκλάκι μου ήτοι την 301 μου… Βάση κούκλα σε σχέση με τα χάλια που είχε, κάννη βαμένη από τον Βάγγο Βenelli και ξύλα τα οποία τα ξαναζωντάνεψε με πολύ μεράκι και αγάπη ο Altair Lusso …

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”>Beretta A 301 Beretta AL 391 light Benelli Vinci
    Της καμπαρντίνας το κουμπί …είναι του πουκαμίσου.. http://www.youtube.com/watch?v=ErbxlqxUdKI</div>

    Καλοριζικη Πανο να τη χαρεις φιλε.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,081 έως 1,095 (από 1,238 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων