Beretta Club

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,141 έως 1,155 (από 1,238 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Beretta

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #440372

    καλησπερα κ απο μενα στο club.εχω μια 302 κ θελω να την αλλαξω κ ενδιαφερομαι για την 391 urika 2 synthetic την εχει καποιοσ η εστω να εχει ακουσει καποιος κατι για τ συγκεκτριμενο οπλο??(την magnum κ οχι την xtrema super magnum)

    πολύ καλό τουφέκι


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    127
    Σπύρος crio power στις #440377

    καλησπερα κ απο μενα στο club.εχω μια 302 κ θελω να την αλλαξω κ ενδιαφερομαι για την 391 urika 2 synthetic την εχει καποιοσ η εστω να εχει ακουσει καποιος κατι για τ συγκεκτριμενο οπλο??(την magnum κ οχι την xtrema super magnum)

    παρτο!!!!! beretta ειναι,πολυ ποιο εξελιγμενο ειναι, τωρα αν σκοτονη καλυτερα απο την 302 ????????????………………..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    60
    vaggosss στις #440459

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>vaggosss wrote:</div>
    καλησπερα κ απο μενα στο club.εχω μια 302 κ θελω να την αλλαξω κ ενδιαφερομαι για την 391 urika 2 synthetic την εχει καποιοσ η εστω να εχει ακουσει καποιος κατι για τ συγκεκτριμενο οπλο??(την magnum κ οχι την xtrema super magnum)

    παρτο!!!!! beretta ειναι,πολυ ποιο εξελιγμενο ειναι, τωρα αν σκοτονη καλυτερα απο την 302 ????????????………………..

    αλλιμονο καλυτερα απο την 302 λιγα οπλα υπαρχουν απλωσ χρειαζομαστε κ δευτερο οπλο στην οικογενεια!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    739
    accuracy lover στις #440638

    Σήμερα επιτέλους έβγαλα για πρώτη φορά βόλτα την “κυρία” (Beretta A 300 Outlander).
    Οι εντυπώσεις μου σε γενικές γραμμές από τίς σχετικά λίγες βολές που έκανα στο περπατητό είναι πολύ καλές και μιάς και δεν υπάρχει σχετικό θέμα μόνο για την νέα Α 300 θα τις καταθέσω εδώ.

    Οι βολές ήταν λίγες αλλά καλές! Απολογισμός : 2 τσίχλες (οι πρώτες της χρονιάς), 3 καρακάξες και 1 κουρούνα (πολύ σκληρό καρύδι η άτιμη). Η λειτουργία του όπλου με φυσίγγια STOKAS 30 gr No 9 απλά (όχι διασποράς) άψογη, χωρίς κανένα πρόβλημα τροφοσδοσίας ή άλλο. Η ανάκρουση μου φάνηκε αρκετά μειωμένη σε σχέση με την Benelli αλλά δεν τις είχα μαζί και τις δύο για να τις ρίξω εναλλάξ με τα ίδια φυσίγγια ώστε να κάνω άμεση σύγκριση. Άν και με διαφορετικό κολλάρο κλίσης στο κοντάκι (των 60 mm) σε σχέση με αυτό των 63,5-64 mm που φορά η Benelli το όπλο ήρθε αυτόματα “στο μάτι” σαν να έριχνα καιρό με αυτό. Η πρώτη και η δεύτερη βολή ήταν “ακαριαίες” και επιτυχείς – πραγματικά μου έκανε εντύπωση. Μιά άλλη παρατήρηση σχετικά με το σύστημα cut-off : άν και η Α 300 δεν διαθέτει το κουμπί/λεβιέ απομόνωσης της αποθήκης που έχουν τα ακριβότερα μοντέλλα μπορούμε άνετα να αλλάξουμε φυσίγγι στη θαλάμη τραβώντας το κλείστρο πίσω με το χέρι και συγκρατώντας το εκεί – όπως ακριβώς στις Benelli. Αυτό που θέλει όμως λίγο προσοχή είναι το κουμπί απελευθέρωσης του κλείστρου. Επειδή έχω την κακή συνήθεια να “παίζω” καμιά φορά με το κουμπί αυτό εν αναμονή θηράματος (το πιέζω με το όπλο γεμάτο και οπλισμένο) δεν είχα ποτέ θέμα με την Benelli – εδώ όμως όταν το πάτησα βγήκε φυσσίγγι από την αποθήκη στην γλώσσα και το σύστημα “κόλλησε” κάπως. Προσοχή λοιπόν στο τυχαίο πάτημα αυτού του κουμπιού.
    Η ευχάριστη έκπληξη ήταν όταν το έλυσα για να μπεί στην θήκη. Τα κατάλοιπα καύσης των αερίων ήταν ελάχιστα και το εσωτερικό τμήμα της βαλβίδας σχεδόν έλαμπε. Μπράβο τους για την σχεδίαση!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    8
    Alexadros στις #441015

    Beretta vitoria ο πατετας μου και εγω εχω beretta a400xplor light

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    60
    vaggosss στις #441066

    Beretta vitoria ο πατετας μου και εγω εχω beretta a400xplor light

    φιλε πως σου φαινεται η light γτ εχω ακουσει αρνητικα σχολια στο οτι παρολο που ειναι ενα ελαφρυ οπλο δν εχει καθολου ζυγισμα…τιν εχεις με kick off?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    24
    voltas στις #441494

    Γεια σας φιλοι. Μεσα στο club και εγω με μια Α302 72cm κανη 2** σταθερη και αχρησιμοποιητη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    4
    anastassis στις #441520

    χαιρετώ όλους τους μπερετάκιδες..θα ήθελα την βοήθειά σας..θέλω να πάρω καινούργια καραμπίνα εως 1000 ευρώ..είχα στο μυαλό μου να πάρω την α300 outlander όμως βρήκα κ την BERETTA AL391 STONECOAT® TITANIUM–ZIRCONIUM Gold μεταχειρισμένη με 900 ευρώ..τι μου προτείνεται γιατί βρίσκομαι σε απελπισία..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #441568

    χαιρετώ όλους τους μπερετάκιδες..θα ήθελα την βοήθειά σας..θέλω να πάρω καινούργια καραμπίνα εως 1000 ευρώ..είχα στο μυαλό μου να πάρω την α300 outlander όμως βρήκα κ την BERETTA AL391 STONECOAT® TITANIUM–ZIRCONIUM Gold μεταχειρισμένη με 900 ευρώ..τι μου προτείνεται γιατί βρίσκομαι σε απελπισία..

    οχι και απελπισια lol εαν ειναι σε καλ κατασταση παρτην ,με 1οοε παραπανω παιρνεις ομως καινουργιο ντουφεκι .Ριξε μια ματια στο τοπικ beretta -benelli m2 θα σου λυθουν πιστευω πολλες αποριες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    4
    anastassis στις #441612

    τελικά φίλε βάγκο δεν είναι μου είπε η stonecoat αλλά η teknys gold..μήπως ξέρει κανείς ποια είναι η διαφορά τους? αξίζει γι’αυτά τα λεφτα?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    60
    vaggosss στις #441731

    τελικά φίλε βάγκο δεν είναι μου είπε η stonecoat αλλά η teknys gold..μήπως ξέρει κανείς ποια είναι η διαφορά τους? αξίζει γι’αυτά τα λεφτα?

    se polla katasthmata yparxei twra prosfora h a391 light se 61/66 cm kanh
    http://www.hobbi.gr/product_info.php?cPath=49_69_106_303&products_id=8950 sta 1000 eurw psaxto an 8es….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    4
    anastassis στις #441757

    ναι την έχω δει όμως την white που ήθελα την βγάζει μόνο σε 61:( έκλεισα την teknys τελικά..σ’ευχαριστώ πολύ πάντως για την απάντηση..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    11
    george1236 στις #443970

    καλησπερα σε ολους τους φιλους κυνηγους.εχω στην κατοχη μου μια beretta al 390 gold mallard η οποια ειχε ραγισμενο το κλειστρο στην πισω πλευρα..θα ηθελα οποιος εχει αντιμετωπισει τετοιο προβλημα με το οπλο του να μου πει πως μπορω να το αντιμετωπισω και αν με συμφερει οικονομικα..φιλικα Γιωργος..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    11
    george1236 στις #443980

    καλησπερα σε ολους τους φιλους κυνηγους.εχω στην κατοχη μου μια beretta al 390 gold <span class=”adtext” id=”adtext_7″>mallard</span> η οποια ειχε ραγισμενο το κλειστρο στην πισω πλευρα..θα ηθελα οποιος εχει αντιμετωπισει τετοιο προβλημα με το οπλο του να μου πει πως μπορω να το αντιμετωπισω και αν με συμφερει οικονομικα..φιλικα Γιωργος..

    αν αλλαξω και βαλω καινουργιο κλειστρο θα υπαρξει περιπτωση να ξανασπασει???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #443981

    αν αλλαξω και βαλω καινουργιο κλειστρο θα υπαρξει περιπτωση να ξανασπασει???

    To οτι θελει αλλαγμα,δεν το συζηταμε.Τωρα αν και το καινουργιο σου ξανασπασει,ε καλυτερα να πας να παιξεις Joker.
    Αυτο το ειχα παθει και εγω παλιοτερα με κατι φυσιγγια τα οποια τα γεμιζε ενας κυνηγομαγαζατορας (δικη του ιδιογομωση).Απο τη στιγμη που το αλλαξα και αλλαξα και φυσικα φυσιγγια,το προβλημα λυθηκε.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,141 έως 1,155 (από 1,238 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων