Beretta Club

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,171 έως 1,185 (από 1,238 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Beretta

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    94
    Vasilis Pap στις #454398

    καλημερα στο κλαμπ…πριν ενα μηνα ο κολλητος μου που παμε για τσιχλες αγορασε μια outlander συνθετικη …το θεμα ειναι οτι ολα κυλουσαν πολυ καλα αλλα το σ-κ μας εκανε 2 εμπλοκες …συγκεκριμενα μετα την πρωτη βολη το δευτερο φυσιγγι δεν ανεβηκε στη θαλαμη αλλα εμεινε στο κενο αναμεσα στο κλειστρο και στο γλωσσιδι …εγινε μια φορα το σαββατο και μια την κυριακη …ειχε ριξει και τις 2 φορες απο το ιδιο κουτι euromix 7-8 αναμικτο…εχει συμβει σε αλλα παιδια εδω μεσα;;;ξερει κανεις που μπορει να οφειλεται αυτο;;;μπως εφταιγαν οι καλυκες;;;

    Το ίδιο μου έκανε κι εμένα η ES 100 και την πήγα στον οπλουργό. Μου είπε ότι ρύθμισε την γλώσσα και την ασφάλεια και τώρα δεν μου έκανε καμία εμπλοκή. Η δική μου ήταν και μεταχειρισμένη αλλά μου έχει δώσει εγγύηση τρία χρόνια.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    130
    hanter1979 στις #454404

    Το ίδιο μου έκανε κι εμένα η ES 100 και την πήγα στον οπλουργό. Μου είπε ότι ρύθμισε την γλώσσα και την ασφάλεια και τώρα δεν μου έκανε καμία εμπλοκή. Η δική μου ήταν και μεταχειρισμένη αλλά μου έχει δώσει εγγύηση τρία χρόνια.
    [/quote]

    πες του οπλουργού που το πηγες βαλβίδες αυτοκινητου είναι η γλώσσα και η ασφάλεια και τις ρύθμισε…. λίγη σοβαρότητα δεν βλάπτει

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #454829

    το σ-κ σε κυνηγι τσιχλας η outlander μας τρελανε στις εμπλοκες …το οπλο θα φυγει μεσα στην εβδομαδα για την αντιπροσωπεια …αυτο που παρατηρησαμε ειναι οτι οταν μπαινει το τριτο φυσιγγι στην αποθηκη (δηλαδη αυτο που θα ριχτει δευτερο κατα σειρα ) δεν ακουγεται το κλικ απο το γλωσσιδι που συγκρατει τα φυσιγγια στην αποθηκη …ισως εκει τελικα να ειναι το προβλημα της ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    60
    vaggosss στις #454841

    το σ-κ σε κυνηγι τσιχλας η outlander μας τρελανε στις εμπλοκες …το οπλο θα φυγει μεσα στην εβδομαδα για την αντιπροσωπεια …αυτο που παρατηρησαμε ειναι οτι οταν μπαινει το τριτο φυσιγγι στην αποθηκη (δηλαδη αυτο που θα ριχτει δευτερο κατα σειρα ) δεν ακουγεται το by Apps Hat Mini” style=”background-color: transparent !important; border: none !important; display: inline !important; float: none !important; font-style: normal !important; font-variant: normal !important; font-weight: normal !important; font-size: 12px !important; line-height: 20px !important; font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif !important; height: auto !important; margin: 0px !important; min-height: 0px !important; min-width: 0px !important; padding: 0px !important; vertical-align: baseline !important; width: auto !important; text-decoration: underline !important; background-position: initial initial !important; background-repeat: initial initial !important;”>κλικ απο το γλωσσιδι που συγκρατει τα φυσιγγια στην αποθηκη …ισως εκει τελικα να ειναι το προβλημα της ….

    Μη μοθ λες τετοια φιλαρακι γιατι το ειχα στα υποψην μου αυτο το οπλο.Ενημερωσε μας αν μπορεσεις για το τι εγινε…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    65
    laskaris80 στις #454847

    οταν σε παλαιοτερη συζητηση με θεμα καινουργιο η μεταχιρισμενο αναμεσα σε α300 και την παλια 303 ειπα οτι θα προτιμουσα την 303 συναδελφοι ορθοσ ειπαν οτι το καινουργιο ειναι καινουργιο και εχει 3 χρονια εγγυηση εγω ομωσ μετα απο πολλα χρονια κατοχοσ 302-303 δεν τισ αλλαζω ουτε με το οπλο που θα βγει αυριο εχει πεσει το κοστοσ παραγωγεισ το γνωριζω απο ανθρωπο που δουλευει σε μεγαλη οπλοβιομηχανια δεν συμφερει να αντεχουν τα οπλα 30-40 χρονια αυτο το λεν και μεγαλοι ελληνεσ δοκιμαστεσ οπλων ασε που καποτε υπηρχε και ανταγωνισμοσ στισ μεγαλεσ ιταλικεσ οπλοβιομηχανιεσ τωρα ειναι ολεσ μια πιστευω ομωσ οτι στα δικανα ισωσ σημερα ειναι ενα βημα μπροστα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #454850

    λοιπον η κατασταση εχει ως εξης:τηλεφωνο πριν απο λιγο στην beretta hellas οπου οι εξυπηρετικοτατες κυριες του τηλεφωνικου κεντρου μας εδωσαν το τηλεφωνο του οπλουργου με τον οποιο συνεργαζεται η αντιπροσωπεια …κυριος χριστακος δημητριος …του περιγραψαμε το προβλημα και μαλλον οφειλεται στον μειωτηρα ο οποιος πιεζει αρκετα την αποθηκη …ισως να μην περιγραφω σωστα αυτο που εννοω αλλα το οπλο θα σταλει αθηνα και σε λιγες μερες θα σας ενημερωσω …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    enduras1 στις #454852

    Καλα πως εγινε αυτο?
    Μονο στο δικο σου βγηκε μακρυτερος ο μειωτηρας?
    Δοκιμες δεν εκαναν πριν τα βγαλουν στην αγορα?

    Καθε περσυ και καλυτερα ισχυει τελικα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #454856

    Παιδια μην βιαζομαστε να βγαλουμε ευκολα συμπερασματα ,μπορει να μην τα περιγραφει σωστα ο Αντρεας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #454859

    εμενα παντως μου φαινεται οτι το προβλημα ειναι ή στο αγκιστρο που κρατα τις σφαιρες στην αποθηκη ή στο γλωσσιδι που φερνει το φυσιγγι επανω…δεν μπορω να ξερω αν επαθε κατι το ελατηριο της αποθηκης διοτι δεν το λυσαμε και ουτε προκειται να το κανουμε …καλυτερα να το δει ο ειδικος …. απλα ο οπλουργος οταν του περιγραψαμε το προβλημα ειπε οτι μαλλον φταιει ο μειωτηρας ,αφου οπως ανεφερα σε προηγουμενο ποστ την ωρα που ο φιλος μου γεμιζε διπλα μου το οπλο και εβαλε την τελευταια σφαιρα στην αποθηκη δεν ακουστηκε το κλικ που κανει το φυσιγγι οταν μπαινει στην αποθηκη και πισω του σφραγιζει το αγκιστρο …θα δειξει …παντως το οπλο εριξε απροβληματιστα τα πρωτα κουτια φυσιγγια και μαλιστα σε πολλες τριπλες βολες …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #454860

    και κατι ακομη …στο χθεσινο περπατητο ,μολις εριξε το πρωτο φυσιγγι της ημερας εκανε παλι εμπλοκη …αυτο εγινε αλλες 3-4 φορες χθες ,οποτε καποια στιγμη αλλαξαμε μερος και ειπα στο φιλο μου να βαζει 2 σφαιρες και οχι 3 …πραγματι το οπλο λειτουργησε απροβληματιστα με 2 φυσιγγια (1θαλαμη +1αποθηκη) …αυτο αναφερθηκε στον οπλουργο και τον εκανε να αναφερει οτι ισως να φταιει ο μειωτηρας…vago τι λες και εσυ;;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #454861

    εμενα παντως μου φαινεται οτι το προβλημα ειναι ή στο αγκιστρο που κρατα τις σφαιρες στην αποθηκη ή στο γλωσσιδι που φερνει το φυσιγγι επανω…δεν μπορω να ξερω αν επαθε κατι το ελατηριο της αποθηκης διοτι δεν το λυσαμε και ουτε προκειται να το κανουμε …καλυτερα να το δει ο ειδικος …. απλα ο οπλουργος οταν του περιγραψαμε το προβλημα ειπε οτι μαλλον φταιει ο μειωτηρας ,αφου οπως ανεφερα σε προηγουμενο ποστ την ωρα που ο φιλος μου γεμιζε διπλα μου το οπλο και εβαλε την τελευταια σφαιρα στην αποθηκη δεν ακουστηκε το κλικ που κανει το φυσιγγι οταν μπαινει στην αποθηκη και πισω του σφραγιζει το αγκιστρο …θα δειξει …παντως το οπλο εριξε απροβληματιστα τα πρωτα κουτια φυσιγγια και μαλιστα σε πολλες τριπλες βολες …

    Ανδρεα να πεις του φιλου να ακουσει το τραγουδι και όλα θα περασουν http://youtu.be/bXFWQIE4ZHE

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #454908

    και κατι ακομη …στο χθεσινο περπατητο ,μολις εριξε το πρωτο φυσιγγι της ημερας εκανε παλι εμπλοκη …αυτο εγινε αλλες 3-4 φορες χθες ,οποτε καποια στιγμη αλλαξαμε μερος και ειπα στο φιλο μου να βαζει 2 σφαιρες και οχι 3 …πραγματι το οπλο λειτουργησε απροβληματιστα με 2 φυσιγγια (1θαλαμη +1αποθηκη) …αυτο αναφερθηκε στον οπλουργο και τον εκανε να αναφερει οτι ισως να φταιει ο μειωτηρας…vago τι λες και εσυ;;;;

    Ο μειωτηρας πρεπει να εχει μια συγκεκριμενη προφορτηση για να δουλεψει,αν αυτη η προφορτηση ξεπερναει το επιτρεπτο οριο μπλοκαρη τον αναστολεα,αν ο φιλος σου η καποιος εχει πειραξει το ελατηριο αυτο,βαζοντας ενα πιο δυνατο,απο οτι πρεπει,τοτε ειναι απο τον μειωτηρα.Καλο ειναι να ριξει και μια ματια μεσα να δει τη γινεται,αν δεν ξερει να το παει στον οπλουργο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #454916

    Ανδρεα να πεις του φιλου να ακουσει το τραγουδι και όλα θα περασουν http://youtu.be/bXFWQIE4ZHE

    Μια που ο Δημήτρης έπιασε τα ωραία…..
    εγώ θα του πρότεινα του φίλου, να τραγουδάει αυτό:

    μόνο που αντί “γυναίκες” να λέει ……. “μπερέτες”!!!! 😛

    τουτέστιν:

    δεν βρήκα μια μπερέττα να με καταλαβαίνει να κανει τα χατηρια μου και να μην με πικραίνει…
    μπερέτες,μπερέτες αχ με κάψατε…μπερέτες με ρημάξατε
    😛

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #455704

    καλημερα στα παιδια του club …ο οπλουργος ελαβε απο χθες την α300 στα χερια του…με μια πρωτη ματια που της εριξε ,μας ενημερωσε οτι ΔΕΝ ειναι θεμα μειωτηρα (διοτι στο παρελθον ηταν λιγο μεγαλυτεροι οι μειωτηρες και δημιουργουσαν θεμα ) …τωρα θα επικεντρωθει σε γλωσσιδι, αγκιστρο και λοιπα εσωτερικα οργανα και θα μας ενημερωσει στην πορεια….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #456175

    εγιναν ρυθμισεις σε γλωσσιδι και αγκιστρο αποθηκης(ετσι ακριβως μας ενημερωσε ο οπλουργος ) και η α300 θα παει για δοκιμη το σαββατο απο τον ιδιο τον οπλουργο…μολις εχω νεοτερα θα σας ενημερωσω…καλημερα σε ολους

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,171 έως 1,185 (από 1,238 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων