Beretta Club

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,201 έως 1,215 (από 1,238 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Beretta

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/04/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    10
    thanos_argos στις #476988

    Ευχαριστώ πολύ!
    Για μένα, το όπλο είναι μια χαρά.
    Είναι ελαφρύ και βολεύει πολύ, δεν παρουσιάζει θέματα και μου κουμπώνει μια χαρά. Από άποψη βλητικής, δε μπορώ να σου πω, μιας και δεν είμαι έμπειρος. Δεν κλωτσάει καθόλου και γενικά μου αρέσει. Ήμουν ανάμεσα σε αυτό και το maxus και προτίμησα τελικά αυτό.
    Καλή αγορά, και αν σου πουν ανάμεσα στα δύο που λες, να πάρεις την κανονική και όχι τη light γιατί κάνει έναν περίεργο θόρυβο το κλείστρο, μην πτοηθείς, εμένα προσωπικά μου αρέσει κιόλας αυτο!
    Καλή αγορά!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    184
    takis1976 στις #478588

    Οποιος εχει την 391 greystone θελω τις εντυπωσεις του για το συγκεκριμενο οπλο!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    184
    takis1976 στις #478689

    Οποιος εχει την 391 greystone θελω τις εντυπωσεις του για το συγκεκριμενο οπλο!!

    Βρε κανενας??

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    95
    manthos73 στις #478700

    Συναδελφε ο αδελφος μου εχει την 391 teknys,δεν ξερω αν η μονη διαφορα τους ειναι το φινιρισμα,παντως σαν οπλο ειναι γ@μ@το.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    184
    takis1976 στις #478701

    Συναδελφε ο αδελφος μου εχει την 391 teknys,δεν ξερω αν η μονη διαφορα τους ειναι το φινιρισμα,παντως σαν οπλο ειναι γ@μ@το.

    Εχουν διαφορα στην καννη,η greystone εχει 18,2 αυλο και προοριζεται για τσιχλα και τρυγονι,ειναι φτιαγμενη για καρτερι και μακρινες τουφεκιες,εν ολιγης στενοτουφεκαει!!το θεμα ειναι η ποιοτητα του οπλου γιατι σαν 301-302-303 δεν θα ξανα βγαλει οπλα η beretta!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    288
    maik benelli στις #479870

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>manthos73 wrote:</div>
    Συναδελφε ο αδελφος μου εχει την 391 teknys,δεν ξερω αν η μονη διαφορα τους ειναι το φινιρισμα,παντως σαν οπλο ειναι γ@μ@το.

    Εχουν διαφορα στην καννη,η greystone εχει 18,2 αυλο και προοριζεται για τσιχλα και τρυγονι,ειναι φτιαγμενη για καρτερι και μακρινες τουφεκιες,εν ολιγης στενοτουφεκαει!!το θεμα ειναι η ποιοτητα του οπλου γιατι σαν 301-302-303 δεν θα ξανα βγαλει οπλα η beretta!!

    :scratch: Συναδελφοι καλησπερα ήθελα να ρωτησω σκεφτομαι να αγορασω την belmonde ii ξερετε εαν και η καννη φτιχνετε στην Ισπανια η στην Ιταλια .Ειναι ιδια ποιοτητα η μια με την αλλη;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/04/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    9
    xristosjd στις #480840

    απανταχου berettakides καλησπερα . εχω την A400 xplor unico και εχω να την καθαρισω απο τον Αυγουστο του 2013 . Εχω ριξει περι τα 500 φυσιγγια χωρις το παραμικρο προβλημα εννοειτε αλλα και σε σχετικα καθαρη κατασταση ολα τα μερη του οπλου (θαλαμη,κλειστρο,πιστονι κλπ) . αυτα να τα βλεπουν οι benellakides

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    95
    manthos73 στις #480873

    Φιλε Χρηστο κι’εγω Berettakias ειμαι,εχω την 390,18 χρονια χωρις το παραμικρο προβλημα και σε διαβεβαιωνω δεν ειμαι καθολου προσεχτικος με το καθαρισμα,μονο αν εχει βραχει και την καννη εσωτερικα 3-4 φορες την σεζον,το υπολοιπο,πιστονι κλπ καθε τελος της σεζον,πιστευω οτι τουλαχιστον για τις Beretta δεν ισχυει οτι τα οπλα αεριων αν δεν καθαριζονται συνεχεια κανουν εμπλοκες.Τωρα οσο για τα Benelli πιστευω οτι ειναι κορυφαιας ποιοτητας,εγω τουλαχιστον τα βαζω στην ιδια θεση με τις Beretta,αντε ενα κλικ πιο κατω.Βεβαια μερικες φορες απορω με το “μισος” που βγαζουν οι Benellakides,μαλλον ξερουν οτι ειναι εστω κι’ενα κλικ πιο κατω και τους ενοχλει.Πες μου και την γνωμη σου για το οπλο σου,θελω να την παρω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/04/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    9
    xristosjd στις #481395

    Φίλε εγώ εχω μείνει παρά πολύ ευχαριστημένος απο το όπλο μου . Είναι χωρίς το κικ οφ που το θεωρώ περιττό και γιατί δεν αξίζει το παραπάνω 100αρικο και γιατί προσθέτει τζάμπα βάρος . Τα υπόλοιπα τα ξέρεις λιγο πολύ . Είναι απο τα καλύτερα μοντέρνα όπλα για μένα και τις beretta γενικότερα .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    95
    manthos73 στις #481396

    Φιλε Χρηστο κι’εγω χωρις το kick-off λεω να την παρω αφου για τα κυνηγια που κανω(τσιχλα,τρυγονι,φασσα)ριχνω το πολυ μεχρι 38 γραμ.Εχω επιλεξει την action,τελη Ιουνιου θα ερθει “αριστερη”που ειναι ο κυριοτερος λογος που την επελεξα και χωρις το gun pod.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    60
    evripidis στις #481510

    παιδια καλησπερα και χρονια πολλα.πριν μια 6ετια περιπου ειχα την 391 light απο την οποια δεν ειχα μεινει καθολου ευχαριστημενος.τ οπλο εκανε συνεχεια εμπλοκες και τελικα μετα απο πολυ ψαξιμο το προβλημα βρεθηκε και φτιαχτηκε.εγω ομως ειχα ξενερωσει με αποτελεσμα το οπλο να φυγει απ τα χερια μου.τωρα προσφατα ο πατερας μου λογω ηλικιας σταματησε το κυνηγι και μου εδωσε τα εξης 2 οπλα τα οποια αυριο θα παω σκοπευτ.να τα δοκιμασω στα χερια μου.1 302 magnum με 2 κανες η μια 76 π.φουλ και η αλλη 67 π.με τσοκακια.κι ενα δικανο δισκανδαλο με απλους εξολκεις αριγο και κανες τσοκαρισμενες 50 100.το δικανο ειναι s55 beretta κι αυτο.τα οπλα βεβαια ειναι σε αριστη κατασταση.θα ηθελα να ακουσω τις γνωμες σας γι αυτα τα οπλα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #481512

    Για το δίκαννο δεν γνωρίζω, αλλά και μόνο που ακούω δισκάνδαλο με απλούς εξωλκείς με το όνομα Beretta, θα το ρίχνουν και τα τρισέγγονά σου! Όσο για το 302 έχω ακούσει καλά λόγια, και έχω δεί ένα χιλιοταλαιπωρημένο και με ηλεκτροκόλληση σε κάποια σημεία (!!!μεγάλη ασέβεια!!!) καμιά 30-ρια χρονών και δουλεύει ακόμα! Φυσικά κάνει που και που εμπλοκές, αλλά μόνο όταν γίνονται συνεχόμενες θυμάται ο κάτοχός του να το καθαρίσει με σκέτο πετρέλαιο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    98
    faster1 στις #481514

    Η καννη της bellmonte φτιαχνεται εξ ολοκληρου στην ιταλια. :yes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #481594

    παιδια καλησπερα και χρονια πολλα.πριν μια 6ετια περιπου ειχα την 391 light απο την οποια δεν ειχα μεινει καθολου ευχαριστημενος.τ οπλο εκανε συνεχεια εμπλοκες και τελικα μετα απο πολυ ψαξιμο το προβλημα βρεθηκε και φτιαχτηκε.εγω ομως ειχα ξενερωσει με αποτελεσμα το οπλο να φυγει απ τα χερια μου.τωρα προσφατα ο πατερας μου λογω ηλικιας σταματησε το κυνηγι και μου εδωσε τα εξης 2 οπλα τα οποια αυριο θα παω σκοπευτ.να τα δοκιμασω στα χερια μου.1 302 magnum με 2 κανες η μια 76 π.φουλ και η αλλη 67 π.με τσοκακια.κι ενα δικανο δισκανδαλο με απλους εξολκεις αριγο και κανες τσοκαρισμενες 50 100.το δικανο ειναι s55 beretta κι αυτο.τα οπλα βεβαια ειναι σε αριστη κατασταση.θα ηθελα να ακουσω τις γνωμες σας γι αυτα τα οπλα

    Καλο μεσημέρι! Ευριπιδη εισαι τυχερός πιστευω! Η beretta 302 κατα την προσωπική μου γνωμη ειναι ενα οπλο σύμβολο για την οπλοβιομηχανία,φοβερό οπλο και όσοι τα εχουν σπάνια τα πουλάνε.με τις 2 καννες που εχει μπορεις να κανείς ολα τα κυνήγια..όσο για το Beretta S55 που λες το εχω πιάσει και μου άρεσε πολυ το ζύγισμα του.αν και δεν αναφέρεις μήκος κανης πρεπει να ειναι 71 ποντους.το beretta S55 έβγαινε σε μια εποχή που ,που κατα την γνωμη μου τα μέταλλα των οπλων ήταν ανωτέρα απο σημερα.επισης μου αρέσει που είναι δισκανδαλο.καλοτουφεκα εύχομαι!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #481595

    .πριν μια 6ετια περιπου ειχα την 391 light

    Αγαπητέ μου συνάδελφε,μήπως μπορείς να μου περιγράψεις ακριβώς τι

    πρόβλημα είχε το   391 light…???????????????

    Ευχαριστώ..

     

    ΛΟΥΚΑΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,201 έως 1,215 (από 1,238 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων