Beretta Club

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,216 έως 1,230 (από 1,238 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Beretta

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    60
    evripidis στις #481596

    φιλε γιαννη καλο απογευμα.κατ αρχην σ εχω χασει απ το σκοπευτηριο.εχθες επειδη δουλευα πηγα αργα και καταφερα να ριξω μονο με τη 302 γιατι ειχε πολυ κοσμο.τι να σου πω τ οπλο μου ηρθε τοσο καλα που αισθανομουνα οτι αντι για τον πατερα μου το ειχα εγω για 45 χρονια.γιατι τοσο χρονων ειναι.τωρα το δικανο ειναι 67 ποντους κανη αριγο και θα το δοκιμασω την αλλη κυριακη θεου θελοντος κι ελπιζω να εισαι κι εσυ εκει


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    60
    evripidis στις #481597

    συναδελφε λουκα καλησπερα.το προβλημα ητανε οτι μετα που εριχνα το πρωτο φυσιγγι το δευτερο το πηγαινε διαγωνια και προς τα εξω απ τη θαλαμη.ενω ητανε ακομα στην εγγυηση το εστειλα 2 φορες στη beretta hellas κι ενω με διαβεβαιωναν οτι το ειχαν φτιαξει μετα απο 20 30 συνεχομενες βολες στο σκοπευτηριο εκανε τα ιδια και βεβαια το ιδιο εκανε και στο κυνηγι.επισης δεν μπορουσε να το φτιαξει και κανεις στα χανια.τελικα το εφτιαξε ενας φιλος κυνηγος ο οποιος ολα του τα οπλα ειναι beretta και τα εχει κανει βιδες πολλες φορες.δεν μου ειπε ποτε ποιο ητανε το προβλημα σημασια εχει ομως οτι τ οπλο φτιαχτηκε.δε με πειραζει ομως γιατι με τη 302 βρηκα την υγεια μου.και μη νομιζεις οτι εχω κατι με τη beretta γιατι ειχα για πολλα χρονια μια 390 urika την οποια την εδωσα μετα στο γιο μου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #481599

    Φίλε μου Ευριπίδη σ΄ευχαριστώ πολύ γιά τις πληροφορίες. Εχω κι εγώ ενα  391 light

    το οποίο έχει ρίξει πέντε-έξι χιλιάδες φυσίγγια χωρίς κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα.

    Ποτέ όμως δεν ξέρεις τι γίνεται και πότε θα σου την << κάνουν >> τα

    <<παλιοσίδερα>>…………..!!!!!!!!!!!!!!

    Την περασμένη Κυν. περίοδο γιά παράδειγμα,η BROWNING MAXUS του ενός φίλου

    έκανε συνέχεια εμπλοκές και του άλλου φίλου ένα BENELLI  123 διαλύθηκε

    τελείως ο μηχανισμός του κλείστρου, τα οποία όπλα μέχρι τότε δεν είχαν κανένα

    πρόβλημα απ’ ότι ήξερα τουλάχιστον.

     

    ΛΟΥΚΑΣ.

     

     

     

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    60
    evripidis στις #481610

    φιλε λουκα για την maxus πoυ αναφερεις απο την ωρα που βγηκε δεν ειχαν ακουστει και τα καλυτερα για benelli δεν εχω ιδεα γιατι απο προσωπικη πεποιθηση και το τονιζω το προσωπικη δεν ειχα ποτε σε εκτιμηση τα οπλα αδρανειας και ειδικα τα benelli.δε ξερω αν εχεις ριξει με benelli αλλα η σκανδαλη της ειναι απαραδεκτη.οταν μου τα εκανε αυτα η light την ανταλλαξα με μια remington 11-87 η οποια οχι απλα μ εχει βγαλει ασπροπροσωπο αλλα κατι πολυ παραπανω απ αυτο την οποια τωρα θ αναγκαστω να πουλησω γιατι απλα η 302 ειναι η 302.τωρα οσον αφορα τη light οσες πουληθηκαν εκεινη τη χρονια στα χανια ειχαν το ιδιο προβλημα κι επισης εσπαγαν και τ αυτακι του κλειστρου.προς θεου δεν λεω οτι ειναι κακο οπλο.το αντιθετο μαλιστα απλα ελπιζω η beretta να διορθωσε τα προβληματα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    maik στις #484398

    Καλησπερα σε ολους ειμαι νεος κυνηγος και δε γνωριζω πολλα περι οπλων σκεπτωμαι να αγορασω το πρωτο μου  την beretta bellmonte 2 εχω στο μυαλο μου αν εχετε οποιαδηποτε γνωμη θα μου ηταν χρησιμη ευχαριστω ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1423
    Τάκης GTS στις #484454

    H Beretta ”φροντίζει”τους λάτρεις των μικρών διαμετρημάτων!!!

    Beretta A400 Action 28-bore shotgun review

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/09/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    dimraik στις #487163

    καλησπέρα φίλοι μου

    Σας παρακολουθώ πολλά χρόνια και τελικά μιας που επέστρεψα στο χωριό απο τη ρημάδα ξενιτιά ( Αθήνα ) αποφάσισα εκ νέου να ασχοληθώ με την αγαπημένη μου δραστηριότητα το κυνήγι και τη σκοποβολή.

    είμαι κάτοχος μια  Berretta Al 391 urica 2 gold  και μιας  302

    ήδη τα πρώτα τρυγονάκια έπεσαν ασυζητητί….

    να στε καλά όλοι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    95
    manthos73 στις #487950

    Καλησπερα συναδελφοι μπερετακηδες.Σας γραφω για να σας πω τις πρωτες μου εντυπωσεις απο το νεο μου “μωρο”Α400 action lefthand kick-off.ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΜΕΝΟΣ,πραγματικα ειμαι τυχερος γιατι το οπλο μου ερχεται τοσο καλα σαν να ειναι φτιαγμενο στα μετρα μου,μου εβγαλε καποιες φοβερες τουφεκιες στην εναρξη και σε στοχους που εβαλα για να δω την συγκεντρωση και την διατρηση και η λειτουργια του kick-off ειναι απροβληματιστη με μηδαμινη ανακρουση ακομα και με 38 γραμ.που εριξα σε στοχους.Αυτα για αρχη,ευχαριστω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    121
    mpemphs στις #492780

    καλησπερα σε ολους κ καλη χρονια,προσφατα το οπλο μου(ουρικα 2), μετα την πρωτη τουφεκια το κλειστρο μαγγωνει τν αδειο καλυκα (στον παφυλα) με αποτελεσμα το επομενο φυσιγγι να μην το παιρνει.ποτε δν ειχα προβλημα με το οπλο το εχω 3χρονια κ ειμαι ευχαριστημενος.το κανει  με διαφορετικα φυσιγγια(μαρκας αλλα κ γραμμαριων) περιπου καθε 20 τουφεκιες,φυσικα το οπλο ειναι καθαρισμενο πριν βγει για κυνηγι,χαλαστηκα σημερα στις τσιχλες πολυ.για δωστε μου τα φωτα σας παρακαλω τι μπορει να συμβαινει  🙁 🙁 🙁

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #492782

    καλησπερα σε ολους κ καλη χρονια,προσφατα το οπλο μου(ουρικα 2), μετα την πρωτη τουφεκια το κλειστρο μαγγωνει τν αδειο καλυκα (στον παφυλα) με αποτελεσμα το επομενο φυσιγγι να μην το παιρνει.ποτε δν ειχα προβλημα με το οπλο το εχω 3χρονια κ ειμαι ευχαριστημενος.το κανει με διαφορετικα φυσιγγια(μαρκας αλλα κ γραμμαριων) περιπου καθε 20 τουφεκιες,φυσικα το οπλο ειναι καθαρισμενο πριν βγει για κυνηγι,χαλαστηκα σημερα στις τσιχλες πολυ.για δωστε μου τα φωτα σας παρακαλω τι μπορει να συμβαινει :-( :-( :-(

    <hr />

    ΚΑΜΙΑ ΔΥΝΑΜΗ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗΣ ΤΗΣ ΑΝΑΓΚΗΣ.

    Ρίξε μια ματιά στις οπές εκτόνωσης αερίων μήπως είναι λίγο ή περισσότερο

    βουλωμένες και κάνε μιά επιθεώρηση στα μεγάλα ελατήρια μήπως είναι κανένα

    σπασμένο.

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #492783

    Bγαλε φιλε και κοιτα το εμβολακι της αποθηκης που σπρωχνει τα φυσίγγια απο την αποθηκη προς την θαλαμη γιατι πιανει μακα γυρω γυρω ,  φαρκαρει και δεν μπορει να σπρωξει τα γεματο φυσιγγι προς την θαλαμη . Εμενα πριν λιγες ημερες μου το εκανε μπλοκαρισε και εχασα ένα λαγο  . Όταν μου το ειπε ο γαμπρος μου δεν το πιστευα αλλα τελικα ηταν αυτό ……….πολύ μακα σου λεω ………το καθαρισα και τωρα δουλευει ρολοι αλλα ο λαγος παει ……χαχαχα …..πιστευω ότι εχεις το ιδιο πρόβλημα . :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    121
    mpemphs στις #492785

    Bγαλε φιλε και κοιτα το εμβολακι της αποθηκης που σπρωχνει τα φυσίγγια απο την αποθηκη προς την θαλαμη γιατι πιανει μακα γυρω γυρω , φαρκαρει και δεν μπορει να σπρωξει τα γεματο φυσιγγι προς την θαλαμη . Εμενα πριν λιγες ημερες μου το εκανε μπλοκαρισε και εχασα ένα λαγο . Όταν μου το ειπε ο γαμπρος μου δεν το πιστευα αλλα τελικα ηταν αυτό ……….πολύ μακα σου λεω ………το καθαρισα και τωρα δουλευει ρολοι αλλα ο λαγος παει ……χαχαχα …..πιστευω ότι εχεις το ιδιο πρόβλημα . :bye:

    κοιταξα τις οπες εκτονωσεις αεριων μακα ειχαν οπως κ το ελατηριο αλλα πολυ λιγο κοιταξα ολα τα ελατηρια σπασμενο δν ειναι κανενα,καθαρισα κ το εσωτερικο του πιστονιου κ το δαχτυλιδακι στο εσωτερικο ειναι χαλαρο κ κουνιεται,ετσι ηταν!!;;;τωρα εγινε;;;!!δν ξερω δν το θυμαμαι.μηπως φταιει αυτο :unsure:  :unsure:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    121
    mpemphs στις #492786

    καλησπερα σε ολους κ καλη χρονια,προσφατα το οπλο μου(ουρικα 2), μετα την πρωτη τουφεκια το κλειστρο μαγγωνει τν αδειο καλυκα (στον παφυλα) με αποτελεσμα το επομενο φυσιγγι να μην το παιρνει.ποτε δν ειχα προβλημα με το οπλο το εχω 3χρονια κ ειμαι ευχαριστημενος.το κανει με διαφορετικα φυσιγγια(μαρκας αλλα κ γραμμαριων) περιπου καθε 20 τουφεκιες,φυσικα το οπλο ειναι καθαρισμενο πριν βγει για κυνηγι,χαλαστηκα σημερα στις τσιχλες πολυ.για δωστε μου τα φωτα σας παρακαλω τι μπορει να συμβαινει :-( :-( :-( <hr />

    ΚΑΜΙΑ ΔΥΝΑΜΗ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗΣ ΤΗΣ ΑΝΑΓΚΗΣ.

    Ρίξε μια ματιά στις οπές εκτόνωσης αερίων μήπως είναι λίγο ή περισσότερο βουλωμένες και κάνε μιά επιθεώρηση στα μεγάλα ελατήρια μήπως είναι κανένα σπασμένο. ΛΟΥΚΑΣ.

           κοιταξα τις οπες εκτονωσεις αεριων μακα ειχαν οπως κ το ελατηριο αλλα πολυ λιγο κοιταξα ολα τα ελατηρια σπασμενο δν ειναι κανενα,καθαρισα κ το εσωτερικο του πιστονιου κ το δαχτυλιδακι στο εσωτερικο ειναι χαλαρο κ κουνιεται,ετσι ηταν!!;;;τωρα εγινε;;;!!δν ξερω δν το θυμαμαι.μηπως φταιει αυτο :unsure:  :unsure:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    256
    Μιχάλης Rem870 στις #493045

    Κοίταξε και τον εξωλκέα των φυσιγγίων πάνω στο κλείστρο για φθορά. Γενικά, αν το όπλο δεν έχει εκτενή φθορά από τη χρήση ή δομικό πρόβλημα από χτύπημα-πέσιμο κτλ, είτε πρόκειται για περίπτωση συντήρησης-καθαρίσματος των μερών του συστήματος αερίων-διαχείρισης φυσιγγίου είτε το σύστημα αερίων δεν ”σπρώχνει” αρκετά αέρια προς το πιστόνι-κλείστρο ώστε να κάνει κύκλο το σύστημα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    278
    vangelisf στις #504354

    Καλησπέρα σε ολη την παρέα…

    Τι άποψη έχετε απο κυνηγετικης πλευρας για την 1301 comp 61 εκ κανη..?

    Καθως κ για την α400 lite σε σχεση με την α400 light ..?

    Ευχαριστω

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1,216 έως 1,230 (από 1,238 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων