Beretta Club

Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 1,231 έως 1,238 (από 1,238 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Beretta

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    michalis1970 στις #507346

    Καλησπερα!Θα σας κανω μια ερωτηση μιας και ειμαι καινουργιο μελος και εχω μια απορεια αν καποιος μπορει να μου απαντηση…Πηρα μια καινουργια beretta xplor light 66cm  και παρατηρησα οτι ηταν παρα πολλη βρωμικη …η βαλβιδα αεριων ηταν μαυρη απο το μπαρουτι και την καθαρισα με μπολικο λαδι και την εξυσα λιγο με ενα λεπτο κατσαβιδακι για να φυγει η βρωμα…Να ανυσηχω οτι ηταν μεταχιρισμενη?Την πηρα απο γνωστο καταστημα που δεν θα ηθελα να το αναφερω και τα χαρτια αναφερουν οτι ειναι καινουργια…Δεν παρατηρησα αλλα σημαδια εξωτερικα που να δειχνουν οτι εχει χρησιμοποιηθη απλα εχει πολλη βρωμα απο μπαρουτη σε ολα τα εσωτερικα μερη..

    ευχαριστω εκ των προτερων


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    256
    Μιχάλης Rem870 στις #507351

    Φίλε συνονόματε καλωσήρθες καταρχήν!

    Τώρα πως γίνεται να πήρες καινούρια καραμπίνα με εμφανή σημάδια χρήσης, μόνο εσύ μπορείς να το απαντήσεις δυστυχώς…

    Είχε συμβεί σε φίλο μου να ανέβει Θεσ/νίκη από πολύ γνωστό και παλιό κατάστημα να παραλάβει μια υπερελαφρώς (!!) μεταχειρισμένη Browning που έριξε μόλις λιγοστά φυσίγγια κι όταν την έφερε και την ανοίξαμε, βγάλανε αστεράκια τα ματάκια μας…!!!

    Δεν είναι κάτι φοβερό τελικά να έχει ρίξει μια καραμπίνα λίγα φυσίγγια, αλλά να την πληρώνεις για καινούρια και να μην στο πει αυτό ο μαγαζάτορας, είναι μεγάλη γαϊδουριά  :negative:  :negative:  :negative:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #507354

    Ο Λ. Μητσιάλης, έγραψε σε μια παρουσίαση καραμπίνας θετικά σχόλια που πληρούσαν τις απαιτήσεις μου. Η αντιπροσωπεία δεν είχε άλλο όπλο αλλά όταν το πούλησαν έκαναν 10% έκπτωση ως μεταχειρισμένο παρ’ότι γνώριζα πως στις δοκιμές δεν έριξε περισσότερα απο 2 κουτιά φυσίγγια. Μήπως και το δικό σου όπλο προέρχεται  απο κάποιο τεστ; πιθανόν το κατάστημα να το αγόρασε με έκπτωση την οποία θα έπρεπε να στη μεταφέρει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    256
    Μιχάλης Rem870 στις #507396

    Συνάδελφε τι όπλο πήρες τελικά με 10% έκπτωση λόγω μικρής χρήσης;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #507409

    Να με συμπαθας φιλε μου καλε  αλλα αν το ειχα παρει για καινουριο και ηταν ετσι όπως μου τα λες και δεν σου το ειχε εστω αναφερει ο μαγαζάτορας εγω θα του το κοπαναγα στο κεφαλι…………!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #507410

    Affinity 20cal.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/04/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    3
    ampelas στις #513385

    Εχω μια beretta al 391 tecknys gold και ενω ο μεταφορεαs(γλωσσα)ανεβαζει το επομενο φουσεκι αυτο μερικεs φορεs μαγκωνει με τον ερχονο του κλειστρου και δεν μπαινει στη θαλαμη μηπωs καποιοs γνωριζει τι φταιει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2018
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    VK1comD στις #517760

    Φίλε δεν ξέρω αν το έχεις ακόμα το πρόβλημα αλλά δοκίμασε να βγάλεις την σκάνδαλο θήκη λιπανετην καλά και όλα οκ αν είναι θέμα γλώσσας

Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 1,231 έως 1,238 (από 1,238 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων