ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ.ΘΗΡΑΜΑΤΟΦΟΡΟΥ

Επισκόπηση 10 δημοσιεύσεων - 31 έως 40 (από 40 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    127
    ipokratis στις #277852

    Δες το και διαφορετικά! επειδή ο σκύλος σε κάνει κυνηγό πάρε αυτόν που σου αρέσει και ακολούθα τον στο κυνήγι του..

    και αν εσενα τελικα δεν σου αρεσει το κηνυγι του σκυλου τοτε μπορεις καλιστα να τον αφησεις στο βουνο και να γυρισεις σπιτι σου χαρουμενοςς… ( αυτο ισχυει και το ξερουμε σε μια μεριδα κυνηγων ο θεος να τους κανει που βλεπουν τους σκυλους σαν εργατες)


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1769
    Dimitris Al. στις #277839

    πραγματικα πρεπει να ισχυει και εχω δει τετοιο επανιελ το οποιο φερμαρε για πεντε δευτερα και μετα το ξεπεταγε,κι ενω ειναι πολυ καλα εργαλεια και παντα ηθελα να εχω κι ενα επανιελ παντα κολλαγα στο γεγονος μην μου τυχει κανενα που δεν θα εχει φερμα!τουλαχιστον ρε παιδι μου με τα ποιντερ δεν προκειται να σου συμβει ποτε,βεβαια εκει εχεις αλλα να σκεφτεσαι…

    Aν οι πρόγονοι του έχουν σταθερότατη φέρμα δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα σε 1 τέτοια επιλογή.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    221
    CRAZYHUNTER στις #277825

    Επίσης, πρέπει να αγοράσεις και μια beretta για να ολοκληρωθείς ως κυνηγός :lol:

    Beretta και spinger spaniel= θανατηφόρος συνδυασμός.

    α εδω θα τα χαλασαουμε.beretta δε παιζει να παρω.ειμαι benellακιας. :lol: :lol: :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    64
    ΜΠΑΟΥ στις #277809

    και αν εσενα τελικα δεν σου αρεσει το κηνυγι του σκυλου τοτε μπορεις καλιστα να τον αφησεις στο βουνο και να γυρισεις σπιτι σου χαρουμενοςς… ( αυτο ισχυει και το ξερουμε σε μια μεριδα κυνηγων ο θεος να τους κανει που βλεπουν τους σκυλους σαν εργατες)

    Σωστός ο συνειρμός σου ipokratis αλλά εγώ δεν το έφτασα μέχρι εκεί.Αν δεν είναι ο καθένας ζωόφιλος και καναρίνι να έχει πάλι λάθος είναι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    492
    sam13 στις #277807

    Με λίγες συναντήσεις δεν είναι εύκολο να κρίνεις αλλά υπάρχουν επανιέλ που το ένστικτο της φέρμας δεν το έχουν σε πολύ έντονο βαθμό.

    δεν ισχυει αυτο φιλε ουτε μια στο 1.000.000 απλα μερικα σκυλια λογω αμαθειας των ιδιοκτητων τους καταφεραν να τα κανουν να μην φερμαρουν. κατι που θελει πολυ προσπαθεια….. εχω δει επανιελ να προσπαθει να του χαλασει την φερμα κι αυτο να φερμαρει.

    οσο για τον φιλο που ψαχνει εγω στην θεση σου θα διαλεγα η σπρινγκερ η νρτατχααρ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    127
    ipokratis στις #277804

    Σωστός ο συνειρμός σου ipokratis αλλά εγώ δεν το έφτασα μέχρι εκεί.Αν δεν είναι ο καθένας ζωόφιλος και καναρίνι να έχει πάλι λάθος είναι.

    Σίγουρα δε το έφτασες αλλά κατά την γνώμη μου πρέπει νά διαλέξουμε με βάση αναγκών και όχι τη μας αρέσει αν θέλουμε να το ευχαριστιομαστε και να το ευχαριστούμε και το σκυλί…
    Με σεβασμό προς την άποψη σού
    πάντα εκφράζοντας την δίκη μου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/04/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    157
    anixneftis069 στις #277489

    Πολυ καλη επιλογη θα κανεις(ισως η καλυτερη σχετικα με το κυνηγι που θες να κανεις)πραγματικη σκουπα το springel spaniel . Ελπιζω να ευχαριστηθεις τα κυνηγια σου και να μας γραφεις και της εντυπωσεις σου.
    Αντε με τοκαλονα παρης και μια Berreta για να εισαι σπεσιαλ κυνηγος :lol: :lol: :lol: :P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #277433

    παιδια καταρχην να σας ευχαριστησω για την ανταποκριση στο θεμα μου.τωρα απ οτι καταλαβαινω ο σκυλος που μου κανει ειναι το σκουπακι :lol: springer.δε μπορω να καταδικασω ενα σκυλο φερμας να κυνηγαει περπατητο τσιχλες κ να καθεται κ καρτερι σουζα.θα καταληξω στο μικρομεγαλο σκουπακι λοιπον που τα κανει ολα κ συμφερει κ κατι μου λεει οτι δε θα το μετανιωσω :lol:

    [font=”Comic Sans MS”]Καλορίζικο, ευτυχώς που το κατάλαβες, δεν ήθελα να σε συμβουλέψω γιατί είμαι δηλωμένος φίλος της φυλής οπότε θα νόμιζαν πως μεροληπτώ.
    Ρώτα τον zed, έχει κάνει πρόσφατα έρευνα αγοράς για Σπρίνγκερ και είναι ευχαριστημένος από το κουτάβι του, πιθανόν να υπάρχουν και άλλα εκεί.
    Όσο για την Beretta, με έβαλαν σε υποψίες οι συμβουλάτορες σου, μπας και οι σκύλοι μου είναι καλοί γιατί και το S/S μου και το O/A μου είναι Beretta???[/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #277274

    Λοιπόν, όπως αναφέρει ο κύριος Γιάννης έψαξα πραγματικά και αφιέρωσα αρκετό χρόνο ώστε να καταλήξω στην συγκεκριμένη φυλή.

    Το spinger spaniel το έστειλε ο θεός στην γη, ώστε να βοηθήσει τους τσιχλοκυνηγούς :lol: . Και φαντάσου πως αυτό είναι μόνο μια από τις αρκετές και ποικίλες αρετές του.

    Δεν γνωρίζω αν ο alf θα καλύψει τις προσδοκίες μου αλλά και μόνο στην ιδέα αξίζει η προσπάθεια, είδα ένα μέτριο spinger spaniel (στα μάτια του ιδιοκτήτη) σε κυνήγι τσίχλας και τρελάθηκα, ένιωσα ηλίθιος με τον τρόπο που κυνηγούσα τόσο καιρό.

    Όπως σου προείπα, αγόρασε τα DVD σκυλιά ξεπετάγματος και επαναφοράς της σειράς το Κυνήγι και τα μυστικά του, ώστε να καταλάβεις περί τίνος πρόκειται διότι είμαι σίγουρος πως δεν έχεις κατανοήσει πλήρως.

    Όσον αφορά το κουταβάκι αν δεν έχεις κάποιον σοβαρό λόγο να το αποκτήσεις φέτος περίμενε και μην βιαστείς, προσωπικά αν δεν έπερνα φέτος δεν θα έπερνα ποτέ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    146
    BAIKALAS στις #459592

    Για κοκεράκι δεν το συζητάς φίλε μου?

Επισκόπηση 10 δημοσιεύσεων - 31 έως 40 (από 40 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων