ΑΓΡΙΟΠΕΡΙΣΤΕΡΑ !

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 135 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #183676

    Σήμερα στο καρτέρι μέχρι 9,15 δεν πέρασε τίποτα !


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #276532

    [size=4]Σήμερα στο καρτέρι μέχρι 9,15 δεν πέρασε τίποτα ![/size]

    Κυρ θόδωρε αν τουφεκιστούν εξαφανίζονται για 2 με 3 μέρες. Ούτε τσιχλίτσες δεν μπήκαν?

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #276528

    Κυρ θόδωρε αν τουφεκιστούν εξαφανίζονται για 2 με 3 μέρες. Ούτε τσιχλίτσες δεν μπήκαν?

    Μου έκανε εντύπωση τίποτα σήμερα ούτε ένα αγριοπερίστερο , πέντε τσίχλες είδα μακριά .

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #276523

    ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΓΡΙΟΠΕΡΙΣΤΕΡΑ, ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ, ΛΙΓΟ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΤΙ ΤΟΥΦΕΚΑΜΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΑ ΒΑΦΤΙΖΟΥΜΕ ΕΠΕΙΤΑ.

    Στα πουλιά νονός δεν εχω γίνει ακόμη και ούτε και θα γίνω αγαπητέ , και δεν κάνω λάθος στο τι χτυπώ τα κυνηγό από τα 13 μου και είμαι 59 εάν σου λέει κάτι , μπας περιπτώσει τέλος η συζητήσει εδώ σε παρακαλώ πολύ δεν βγάζει πουθενά , συγγνώμη δια την παρέμβαση .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #276517

    [size=4]Μου έκανε εντύπωση τίποτα σήμερα ούτε ένα αγριοπερίστερο , πέντε τσίχλες είδα μακριά .[/size]

    Κυρ Θόδωρε έτσι είναι τα πουλιά αυτά κάνε υπομονή θα έρθουν οι τσιχλίτσες…

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #276479

    Κυρ Θόδωρε έτσι είναι τα πουλιά αυτά κάνε υπομονή θα έρθουν οι τσιχλίτσες…

    Βέβαια υπομονή λεβέντη μου έτσι πρέπει θα έλθουν και τα καλύτερα , να είσαι καλα Κωστή :lol:

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #276473

    ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΓΡΙΟΠΕΡΙΣΤΕΡΑ, ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ, ΛΙΓΟ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΤΙ ΤΟΥΦΕΚΑΜΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΑ ΒΑΦΤΙΖΟΥΜΕ ΕΠΕΙΤΑ.

    Μόνο για εγκυκλοπαιδικούς λόγους, νομίζω ότι έχεις δίκιο. Έχω βαρέσει αγριοπερίστερα και είναι μεγαλύτερα, με ανοιχτά γκρι φτερά και έντονες μαύρες γραμμές και με ένα λευκό τρυγωνάκι πάνω από την ουρά τους.

    αγριοπερίστερο

    Uploaded with ImageShack.us

    φασοπερίστερο

    Uploaded with ImageShack.us

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    149
    BAIKALAKIAS στις #276466

    [size=4]Στα πουλιά νονός δεν εχω γίνει ακόμη και ούτε και θα γίνω αγαπητέ , και δεν κάνω λάθος στο τι χτυπώ τα κυνηγό από τα 13 μου και είμαι 59 εάν σου λέει κάτι , μπας περιπτώσει τέλος η συζητήσει εδώ σε παρακαλώ πολύ δεν βγάζει πουθενά , συγγνώμη δια την παρέμβαση .[/size]

    ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΕΞΥΠΝΟ ΟΥΤΕ ΤΟΝ ΚΑΜΠΟΣΟ, ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΑ ΚΥΝΗΓΑΣ ΑΠΟ ΤΑ 13 ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΚΥΝΗΓΑΣ, Ε ΤΟΤΕ ΚΥΡ ΘΟΔΩΡΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 46 ΧΡΟΝΙΑ
    ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΩ ΕΙΔΟΣ ΣΦΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΛΑΘΡΟΚΥΝΗΓΑΣ.
    ΞΑΝΑΛΕΩ ΟΥΤΕ ΤΟΝ ΕΞΥΠΝΟ ΚΑΝΩ, ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΜΠΟΣΟ,
    ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΕΔΩ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ??? ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΑΝΤΑΛΑΓΗΣ ΑΠΟΨΕΩΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΦΙΛΙΚΟΥ ΠΑΝΤΑ ΔΙΑΛΟΓΟΥ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ.
    ΑΛΛΑ ΑΝ ΣΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΤΟΣΟ Η ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΜΟΥ ΤΟΤΕ ΣΥΓΝΩΜΗ ΕΓΩ ΔΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΜΟΥ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #183741

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/09/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    45
    thanos67 στις #276418

    ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΓΡΙΟΠΕΡΙΣΤΕΡΑ, ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ, ΛΙΓΟ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΤΙ ΤΟΥΦΕΚΑΜΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΑ ΒΑΦΤΙΖΟΥΜΕ ΕΠΕΙΤΑ.

    ΣΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΟΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΑΓΡΙΟΠΕΡΙΣΤΕΡΟ.ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΙΣ ΤΟΝ ΚΑΠΤΑΙΝ (ΕΑΝ ΔΕΝ ΣΕ ΕΠΕΙΣΑ ΠΡΩΤΕΙΝΩ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΕΣΤ DNA ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    714
    NIKOS SAMOS στις #276414

    ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΕΞΥΠΝΟ ΟΥΤΕ ΤΟΝ ΚΑΜΠΟΣΟ, ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΑ ΚΥΝΗΓΑΣ ΑΠΟ ΤΑ 13 ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΚΥΝΗΓΑΣ, Ε ΤΟΤΕ ΚΥΡ ΘΟΔΩΡΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 46 ΧΡΟΝΙΑ
    ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΩ ΕΙΔΟΣ ΣΦΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΛΑΘΡΟΚΥΝΗΓΑΣ.
    ΞΑΝΑΛΕΩ ΟΥΤΕ ΤΟΝ ΕΞΥΠΝΟ ΚΑΝΩ, ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΜΠΟΣΟ,
    ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΕΔΩ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ??? ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΑΝΤΑΛΑΓΗΣ ΑΠΟΨΕΩΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΦΙΛΙΚΟΥ ΠΑΝΤΑ ΔΙΑΛΟΓΟΥ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ.
    ΑΛΛΑ ΑΝ ΣΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΤΟΣΟ Η ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΜΟΥ ΤΟΤΕ ΣΥΓΝΩΜΗ ΕΓΩ ΔΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΜΟΥ!!!

    αγριοπεριστερα ειναι και τα δυο απλος μερικες φορες αναλογα την περιοχη και την εποχη εχουν μικρες αλαγες στο φτερομα και το αγριοπεριστερο δεν το γνωρηζης μονο απο το φτερομα αλλα ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ που πετα θα σου βγαλω εγω εαν θελω ημερο που θα το σκωτοσο απο το μπαλκονι μου με το αεροβολο που το φτερομα του θα ειναι ακρυβος ιδιο με το αγριοπεριστερο και εαν ειναι και πιτσουνι δεν προκιτε να το αναγνωρηση κανενας γιατι τα αγρια ειναι λιγο πιο μικρα απο τα ημερα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    714
    NIKOS SAMOS στις #276406

    οχι με το αεροβολο Νικος. με την σφεντόνα να το βαρεσεις μην φας και το μολυβι μετα :lol:

    tτωρα αυτο σε τη στιλ ειναι ειρωνιας η σε στιλ αστειου και φυσηκα δεν θα το κανω απλα εφερα ενα παραδηγμα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #276404

    και τελος σε πολες περιοχες τα αγριοπεριστερα ζευγαρονουν μα κανονικα περιστερια και μετα ξαναγιρηζους στον αγιο τοπο διαμονιστους.
    αυτα που γενιουνται παλλη αγριοπεριστερα εναι ετσι φερονται ετσι τρωναι και ετσι πεθενουν οπως τα αγρια.. :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #276396

    tτωρα αυτο σε τη στιλ ειναι ειρωνιας η σε στιλ αστειου και φυσηκα δεν θα το κανω απλα εφερα ενα παραδηγμα

    ΕΣΥ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΤΟΠΙΚ ΣΕ ΤΙ ΣΤΗΛ ΕΙΝΑΙ? ΓΙΑ ΚΑΝΤΟ ΜΑΣ ΛΙΑΝΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    714
    NIKOS SAMOS στις #276390

    ΕΣΥ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΤΟΠΙΚ ΣΕ ΤΙ ΣΤΗΛ ΕΙΝΑΙ? ΓΙΑ ΚΑΝΤΟ ΜΑΣ ΛΙΑΝΑ.

    φυσικα αστειου

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 135 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων