winchester club!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 256 έως 270 (από 342 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Winchester

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #427763

    Καλημερα σε ολους. Φιλε Σαραντο, σε ευχαριστω και παλι. Φιλε Βαγγελη, την αγορασα 500 ευρω, αθικτη, αψογη επωμιση ( κυριος λογος αγορας ), ειμαι αριστεροχειρας
    και η υπερυψωμενη ριγα με βολευει πολυ.
    Μου αρεσε η απλοτητα του, η στιβαροτητα του και ο πανευκολος τοπος καθαρισμου και συντηρησης του.

    Kαλοριζικο,καλοτουφεκο φιλε.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #427764

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>ALTAIR_LUSSO wrote:</div>
    Αληθεύει ότι τα Winchester (ή αρκετά από αυτά) από την μάνα τους είναι ελάχιστα αριστερά; Έχει βάλει ποτέ κανείς το τουφέκι του σε αυτό το όργανο που τα βιδώνουν ανάποδα και βλέπουν τις κλίσεις, για να μας πει τι διαπίστωσε;

    οσα winchester η browning(ειδικά καραμπίνες)έχω πιάσει όντως είναι λίιιγο αριστερά και το είχα διαπιστώσει και στο όργανο όπως λες όταν είχε χρειαστεί να γυρίσω 2 s.pose browning στο αείμνηστο Δεστέφανι

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”>———————————————————————————-
    ……κακό είναι το πολύ και το καθόλου……
    Μάκης…..Μαραθώνας</div>

    Και εμενα με τη φλατζα που φοραγε εριχνε λιγο αριστερα,ελαχιστα πολυ αλλα δε το θελω με τιποτα,εχω αλλαξει τη φλατζα και θα δουμε φετος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    287
    akardos στις #428288

    καλησπερα.

    Ειμαι ενας πολυ μα παρα πολυ φαν, Winchesterάκιας.

    Εχω 5 όπλα Ουιντσεστερ, SX2 71, SX3 66, SP English field 66, SP 101 76 και το 9410.

    και επειδη εχω και εμπειριες απο τον κοσμο των κυνηγετικων ραβδωτων, το Μ70 pre ’64, είναι <άλλο κόλπο>, ειναι οντως the rifleman’s rifle, ιδιως τώρα που σοβαρεύτηκαν και ξεκινησε η FN  να κατασκευαζει τα νεα bolt action Win  στο εργοστασιο στην S.C

    Σημειωτέον δε, οτι η αρχικη Ουιντσεστερ, ειναι ακομα απο τις κορυφαιες εταιρειες στον κοσμο, στις πυριτιδες..πρωτοποριακη θα ελεγα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #429069

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,ΕΧΩ ΤΗΝ SX3 ΤΗΝ ΞΥΛΙΝΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ….ΕΙΧΑ ΜΑΛΛΟΝ ΣΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΥΝΗΓΙΑ ΜΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΤΑ COLOMBACCIO B&P….

    MOY ΕΚΑΝΕ ΕΜΠΛΟΚΕΣ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ…

    ΑΠΟ ΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΔΕΝ ΠΕΤΑΓΕ ΕΞΩ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΦΥΣΙΓΓΙ…ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟ ΕΝ ΛΟΓΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ΥΠΗΡΧΑΝ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΤΡΟ…ΔΛΔ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΟΣΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΒΑΖΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΙΣΩ ΤΟ ΚΛΕΙΣΤΡΟ…

    ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΛΛΑΓΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΒΓΑΙΝΕ ΑΝΕΤΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ Κ ΝΑ ΚΟΛΛΑΓΕ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΛΛΑ ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙ..

    ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΛΟΓΟ?

    ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΤΟ ΙΔΙΟ?

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #429103

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,ΕΧΩ ΤΗΝ SX3 ΤΗΝ ΞΥΛΙΝΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ….ΕΙΧΑ ΜΑΛΛΟΝ ΣΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΥΝΗΓΙΑ ΜΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΤΑ COLOMBACCIO B&P…. MOY ΕΚΑΝΕ ΕΜΠΛΟΚΕΣ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ… ΑΠΟ ΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΔΕΝ ΠΕΤΑΓΕ ΕΞΩ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΦΥΣΙΓΓΙ…ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟ ΕΝ ΛΟΓΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ΥΠΗΡΧΑΝ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΤΡΟ…ΔΛΔ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΟΣΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΒΑΖΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΙΣΩ ΤΟ ΚΛΕΙΣΤΡΟ… ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΛΛΑΓΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΒΓΑΙΝΕ ΑΝΕΤΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ Κ ΝΑ ΚΟΛΛΑΓΕ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΛΛΑ ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙ.. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΛΟΓΟ? ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΤΟ ΙΔΙΟ?

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”></div>

    Δηλαδη σου κολλησε το φυσσιγκι μεσ τη θαλαμη,και δεν τραβιοτανε πισω το κλειστρο,αυτο συμβαινει σε καποιες καννες που εχουν λιγο στενοτερη διαμετρο στη θαλαμη,εκτος αν ειναι το συγκεκριμενο φυσσιγκι,οχι δεν το εχω ριξει με τη δικια μου,εχω το κομποσιτ οχι σα τη δικια σου ακριβως.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #430388

    H SX3 μου εκανε μια ευχαρηστη εκπληξη,μιας και τα 34.5 γραμμαρια του βωσσου 5αρι βγηκε 6αρι,δινοντας μου την ευκαιρια να δω το διευρημενο αυλο στο πινακα με κατι μικροτερο απο 4-5αρι.Εβγαλε με πληρη συγκεντρωση με τα δυο αστρα καρλσον 142 σκαγια στο κυκλο στα 45,5 μετρα,και η κορα της τουφεκιας του ισαξια της μπερεττα οπτιμα,αυλος 18.80,θαλαμη 89 χιλιοστων.Laughing

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    281
    Supernova στις #431737

    Kαινουργιο μοντελο με πλαστικα μερη

    Sx3 Composite  Black Shadow

    http://www.kalco.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=156

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #431758

    Kαινουργιο μοντελο με πλαστικα μερη Sx3 Composite Black Shadow http://www.kalco.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=156

         Ομορφο το νεο κανονι της Win και σε καλη τιμη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    877
    greg21 στις #437693

    σήμερα έπεσε στα χέρια μου ενός γνωστού μου η Super X3 Flanigun. Ατουφέκιστη, μόλις την είχε αγοράσει.
    Το λύσαμε το δέσαμε, έπαθα πλάκα. Ειδικά με τα σκοπευτικά του. όποιοι ξέρουν καταλαβαίνουν τι εννοώ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    45
    tasoszc4 στις #437787

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,ΕΧΩ ΤΗΝ SX3 ΤΗΝ ΞΥΛΙΝΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ….ΕΙΧΑ ΜΑΛΛΟΝ ΣΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΥΝΗΓΙΑ ΜΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΤΑ COLOMBACCIO B&P….

    MOY ΕΚΑΝΕ ΕΜΠΛΟΚΕΣ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ…

    ΑΠΟ ΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΔΕΝ ΠΕΤΑΓΕ ΕΞΩ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΦΥΣΙΓΓΙ…ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟ ΕΝ ΛΟΓΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ΥΠΗΡΧΑΝ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΤΡΟ…ΔΛΔ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΟΣΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΒΑΖΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΙΣΩ ΤΟ ΚΛΕΙΣΤΡΟ…

    ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΛΛΑΓΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΒΓΑΙΝΕ ΑΝΕΤΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ Κ ΝΑ ΚΟΛΛΑΓΕ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΛΛΑ ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙ..

    ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΛΟΓΟ?

    ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΤΟ ΙΔΙΟ? Εχω τη sx3 composite 3 1/2 θαλαμη…μεχρι τωρα δεν μου εχει κανει το παραμικρο απο εμπλοκες…συγκεκριμενα προχθες κυριακη 1η μερα για γουρουνι εριχνα στη παγανα 28 γραμαρια φυσιγγια και τα δουλευε εντελως απροβληματιστα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    261
    thor600 στις #437948

    Φανταζομαι πως κατι τρεχει με τα φυσιγγια αφου ειναι κατι μεμονωμενο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    281
    Supernova στις #445009

    H Winchester κορυφαία μάρκα πυρομαχικών 2012 για κυνηγούς και σκοπευτές
    στις ΗΠΑ

    https://www.facebook.com/pages/KALCO-Ltd/478425468932228?ref=hl

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    68
    free στις #445209

    Γεια σας φίλοι winchester-άκηδες.
    Θέλω τη βοήθεια σας μια και σκέφτομαι να γίνω μέλος του club.
    Θέλω να μου πείτε μερικά πράγματα για τις καραμπίνες σας:
    1) Πώς συμπεριφέρεται ο διευρυμένος αυλός 18,8 μιας καραμπίνας winchester sx2 ή sx3 στις παρακάτω περιπτώσεις:
    α) με ελαφριές γομώσεις των 28-32 γραμμαρίων (που ρίχνουμε π.χ. στα ορτύκια)
    β) με έμφραξη μάλλινη τάπα
    γ) με έμφραξη συγκεντρωτήρα
    δ) με τα φυσίγγια διασποράς

    Στις βαριές γομώσεις, από 36-38-40 γραμμάρια και πάνω(που ρίχνουν κυρίως στην Αμερική), ο διευρυμένος αυλός συμπεριφέρεται σίγουρα καλύτερα από ένα στενό αυλό, αλλά με τις ελαφριές γομώσεις που ρίχνουμε εμείς εδώ πως τα πάει; Δίνει καλύτερες ή χειρότερες κατανομές; Και έχει πιο μεγάλο(ανοιχτότερο) κύκλο διασποράς στην ίδια απόσταση από ένα στενό αυλό(η BERETTA στην περιγραφή της AL391 URIKA GOLD2 http://www.berettahellas.com/index.php?option=com_content&view=article&id=85&Itemid=269&lang=el λέει ότι έχει 10% ανοιχτότερο κύκλο διασποράς αναφερόμενη σε 18,6 αυλό);

    2)Επίσης πόσο βοηθάει η υπερυψωμένη ρίγα στη σκόπευση; Γιατί άλλο το σκοπευτήριο και άλλο το κυνήγι.

    Σκέφτομαι να αποκτήσω μια καραμπίνα και είμαι ανάμεσα σε winchester sx2 light(που τη βρήκα ξεχασμένη σε ένα μαγαζί και την έχουν προσφορά 850 ευρό), μιας winchester sx3 blak shadow(στα 1.000 ευρό) και μιας beretta urika 2 gold(προσφορά στα 1.200 ευρό). Αυτές οι 3 μου έκατσαν καλά στην επώμιση, και η υπερυψωμένη ρίγα στο μάτι.

    Παρακαλώ πολύ τα φώτα σας.
    Το κομμάτι αξιοπιστία, μηχανισμός κτλ δεν το συζητώ γιατί θεωρώ ότι δεν τίθεται θέμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    68
    free στις #445893

    Ρε παιδιά κανείς δε βοηθάει;
    Θα πάρω beretta τελικά μου φαίνεται!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    ximikos στις #445897

    Οι κανες του SP Winchester Select Light ειναι αχρωμιοτες ή χρωμιομενες; Το εχω αγορασει το 2008.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 256 έως 270 (από 342 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων