winchester club!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 301 έως 315 (από 342 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Winchester

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/01/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    vitriolis στις #455096

    Που μπορώ να βρω πέλμα, αορτήρα και θήκη όπλου για την sx3 big game μου;

    Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    γιατι δεν εχει πελμα,καινουργια δεν την πηρες?

    Ελαφρώς μεταχειρισμένη από δικό μου άνθρωπο. Επίσης θέλω να μάθω τι σφαίρες να χρησιμοποιώ κυρίως από μονόβολο και δραμια. Θέλω να μου προτείνετε και ένα καλό σετ από καθαριστικά.

    Κάποιος να βοηθήσει παιδιά;


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/01/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    vitriolis στις #455700

    Παιδιά θέλω μια βοήθεια. Η καραμπίνα που πήρα είναι 61cm και όλοι οι φίλοι μου την λένε επειδή είναι κοντή. Εσείς τι λέτε; Εγώ την θέλω για αγριογούρουνο. Για πείτε την γνώμη σας…… :what:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3430
    ΛΕΩΝ στις #455701

    Αν κυνηγάς στην παγάνα τη χρειάζεσαι κοντή στο πυκνό.Αλλά και στα καρτέρια δεν είναι και μειονέκτημα,αν σε βολεύει σκοπευτικά.Βλητικά δεν έχει να κάνει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #455702

    Παιδιά θέλω μια βοήθεια. Η καραμπίνα που πήρα είναι 61cm και όλοι οι φίλοι μου την λένε επειδή είναι κοντή. Εσείς τι λέτε; Εγώ την θέλω για αγριογούρουνο. Για πείτε την γνώμη σας…… :what:

    Καλημερα το οπλο για την δουλεια που το πηρες [κυνηγι αγριογουρουνου] ειναι μια χαρα ειδικα στα μονοβολα. Απο φυσιγγια -μονοβολα δοκιμασε τα xp3 και τα partition gold της Winchester ειναι εξαιρετικα.Για λιπανση -καθαρισμο του οπλου χρησημοποιησε τα λιπαντικα της Napier, επισης εξαιρετικα λαδια εχουν οι παρακατω εταιριες [Mil spec] [break free] [balistol] [outers]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    enduras1 στις #455703

    Μια χαρα ειναι το οπλο σου μην ακους κανενα!!!

    Δηλαδη ενα δικανο με 76 ποντους κανη ειναι κοντο???
    Επειδη με τετοιο ισοδυναμει η καραμπινα σου σε σκοπευτικη γραμμη αφου εχεις και 15 ποντους βαση!!

    Αυτο να λες σε οσους το ειπαν αυτο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/01/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    vitriolis στις #455806

    Παιδιά θέλω μια βοήθεια. Η καραμπίνα που πήρα είναι 61cm και όλοι οι φίλοι μου την λένε επειδή είναι κοντή. Εσείς τι λέτε; Εγώ την θέλω για αγριογούρουνο. Για πείτε την γνώμη σας…… :what:

    Καλημερα το οπλο για την δουλεια που το πηρες [κυνηγι αγριογουρουνου] ειναι μια χαρα ειδικα στα μονοβολα. Απο φυσιγγια -μονοβολα δοκιμασε τα xp3 και τα partition gold της Winchester ειναι εξαιρετικα.Για λιπανση -καθαρισμο του οπλου χρησημοποιησε τα λιπαντικα της Napier, επισης εξαιρετικα λαδια εχουν οι παρακατω εταιριες [Mil spec] [break free] [balistol] [outers]

    Μπορείς να μου στείλεις τα link για να παραγγείλω; Σας ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες που μου είπατε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    7
    vstromer στις #455951

    Καλησπέρα παιδιά,σκέφτομαι να αγοράσω ένα καινούριο όπλο και κοιτάζω την sx3 σαν πρώτη επιλογή,ποια είναι η γνώμη σας για το όπλο?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #455954

    Καλησπέρα παιδιά,σκέφτομαι να αγοράσω ένα καινούριο όπλο και κοιτάζω την sx3 σαν πρώτη επιλογή,ποια είναι η γνώμη σας για το όπλο?

    Δεν ειναι κακη επιλογη,αλλα πρεπει να το δεις απο κοντα,για να αποφασισεις,ειναι ευκολη για καραμπινα αεριων στο καθαρισμο,εχω ακουσει οτι το πιστονι σπαει το ελλατηριο της,εμενα οχι ακομα,τα τσοκ που τα συνοδευουν δεν ειναι και τα καλυτερα,απο συγκεντρωση,οποτε μπορει να θελεισεις καποιο τσοκ εξωεργοστασιακο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    7
    vstromer στις #455963

    Φίλε Sam η αλήθεια είναι ότι μου εκοψες λίγο τη φόρα. Θα το ψάξω λίγο ακόμα θα ρίξω και μια ματιά προς τα μπενελλι πριν αποφασίσω,πάντως σε γενικές γραμμές έχω ακούσει καλά λόγια για την sx3 και ιδιαίτερα για την τουφεκιά της..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #455977

    Καλησπέρα παιδιά,σκέφτομαι να αγοράσω ένα καινούριο όπλο και κοιτάζω την sx3 σαν πρώτη επιλογή,ποια είναι η γνώμη σας για το όπλο?

    Καλησπερα και καλη Σαρακοστη.Η χ3 στην κατηγορια της [μηχανισμος αεριων] κατα την αποψη μου ειναι κορυφαια, στην προτεινω ανεπιφυλακτα.Τα τσοκ που συνοδευουν το οπλο ειναι μια χαρα αρκει να ριχνεις καλης ποιοτητας φυσιγγια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    184
    takis1976 στις #455981

    Φίλε Sam η αλήθεια είναι ότι μου εκοψες λίγο τη φόρα. Θα το ψάξω λίγο ακόμα θα ρίξω και μια ματιά προς τα μπενελλι πριν αποφασίσω,πάντως σε γενικές γραμμές έχω ακούσει καλά λόγια για την sx3 και ιδιαίτερα για την τουφεκιά της..

    Αφου το ανεφερες,αν εχεις τη δυνατοτητα να παρεις benelli καν το με κλειστα τα ματια,δεν συγκρινεται,ποιοτητα κατασκευης,φινετσα,αξιοπιστια στο επακρον και μεταπωληση!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    877
    greg21 στις #456004

    Για καθίστε ρε παιδιά, ας μην είμαστε απόλυτοι. Εγώ ήθελα μια αερίων για χαμηλό λάκτισμα οπότε η benelli βγήκε εκτός. Επίσης ήθελα συνθετικά μέρη και όχι super magnum οπότε βγήκε και η Beretta εκτός (όχι παραλλαγής) και έμεινε η maxus και η SX3 και τελικά διάλεξα τη δεύτερη.
    Το θέμα είναι τι ακριβώς θέλει ο καθένας. Τα βάζει κάτω, βλέπει ποιές επιλογές έχει και αποφασίσει με βάση τα υπόλοιπα (μη βασικά) κριτήρια.

    Συντονιστής
    Ημ. εγγραφής:
    24/06/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    81
    mod3 στις #456005

    Έγινε διαγραφή μηνύματος για παράβαση των όρων χρήσης!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    130
    hanter1979 στις #456014

    Έγινε διαγραφή μηνύματος για παράβαση των όρων χρήσης!

    δεν ήταν σωστό που σβήστηκε το μήνυμα μου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #456045

    Φίλε Sam η αλήθεια είναι ότι μου εκοψες λίγο τη φόρα. Θα το ψάξω λίγο ακόμα θα ρίξω και μια ματιά προς τα μπενελλι πριν αποφασίσω,πάντως σε γενικές γραμμές έχω ακούσει καλά λόγια για την sx3 και ιδιαίτερα για την τουφεκιά της..

    Μα δεν ειπε κανεις οτι ειναι κακο οπλο,και εγω με αυτο κυνηγαω,αλλα αν ηταν να ειχα μια καραμπινα,πρωτα και εγω, θα κοιταγα προς τη Μπενελλι,γιατι ειναι πολυ στιβαρη και καθαρη,και εφ οσον δεν μου αρεσε,τοτε θα κοιταγα για αλλο.Αυτο θα εκανα εγω,πανω απ ολα βαζω το χειρησμο,και ειμαι ετοιμος να στηριξω απο συντηρηση οποιο οπλο μου εμπνεει ασφαλεια και εμπιστσυνη,στο να γκρεμιζει θηραματα,και να συγχωρει και να ανεχεται, της ατσουμπαλες πολλες φορες επωμισεις μου,και να μη χρειαζεται να ριχνω λες και ειμαι στο βατηρα,οταν ειμαι κολημμενος στο βουρκο,και αυτο η ΣΧ3 το κανει.Οσο αφορα της τουφεκιες της, κανει οτι κανουν και τα αλλα,και μην αγορασεις οπλο για της βλητικες του ικανοτητες,γιατι η διαφορες ειναι μικρες,παρε το οπλο της καρδιας σου που σε εμπνεει.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 301 έως 315 (από 342 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων