winchester club!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 316 έως 330 (από 342 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Winchester

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/01/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    vitriolis στις #456165

    Παιδιά το όπλο πιστεύω ότι είναι στην κρίση του καθενός. Ο φίλος ποιο πάνω καλύτερα να το πιάσει στα χέρια του και μετά ας αποφασίσει. Εγώ πάντως περιμένω να μου έρθει αυτό για την big game μου που ξαναλέω για μένα είναι κορυφαίο όπλο κι ας μην έχει ρίγα. http://www.airgunshop.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=2036 Τι λέτε θα είναι όμορφο; Πιστεύω θα ταιριάζει και με τα ξύλα της. Επίσης θέλω να αναφέρω πως τα 10βόλα και τα 12βόλα της federal με συγκεντρωτήρα τα πάει πολύ καλύτερα.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    18
    dimitris στις #458728

    καλησπερα.Κατοχος SX2 light 70cm με τσοκ.ποιας αλλης εταιρειας κανη ταιριαζει,και αν καποιος εχει υπ οψιν του τιμη απο μανισια.Ευχαριστω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #458731

    καλησπερα.Κατοχος SX2 light 70cm με τσοκ.ποιας αλλης εταιρειας κανη ταιριαζει,και αν καποιος εχει υπ οψιν του τιμη απο μανισια.Ευχαριστω.

    Καλησπερα ταιριαζει απο browning phoenix, ισως χρειαστει ενα μικρο φιταρισμα στο τελειωμα της ριγα εαν θυμαμαι καλα.Η μαμισια εχει περιπου 600ε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    18
    dimitris στις #458771

    ευχαριστω φιλε vagos

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    18
    dimitris στις #460022

    ειμαι κατοχος μιας sx2 light 70cm κανη 3 τσοκ αγορα 2004 και με χρηση μονο σε λαγο.Μπορει καποιος φιλος να μου πει ποση ειναι η αξια της σημερα;Την ειχα αγορασει καινουρια 1100Ε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    4
    nektarios στις #468308

    Χαιρετίζω το club :bye: και ετοιμάζομαι να γίνω μέλος μες στην ερχόμενη βδομάδα με μια συνθετική SX3 composite .Ετοιμαζόμουνα να πάρω μια Baikal 155 αλλα ευτυχώς με καθυστέρησε η άδεια και με το ψάξιμο που έκανα εν τω μεταξύ “ερωτεύτηκα” την SX3.Νομίζω θα κάνω καλή επιλογή. Τι λέτε οι παλιοί που την έχετε;; Υπόψην είναι το πρώτο μου όπλο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    877
    greg21 στις #468344

    Χαιρετίζω το club :bye: και ετοιμάζομαι να γίνω μέλος μες στην ερχόμενη βδομάδα με μια συνθετική SX3 composite .Ετοιμαζόμουνα να πάρω μια Baikal 155 αλλα ευτυχώς με καθυστέρησε η άδεια και με το ψάξιμο που έκανα εν τω μεταξύ «ερωτεύτηκα» την SX3.Νομίζω θα κάνω καλή επιλογή. Τι λέτε οι παλιοί που την έχετε;; Υπόψην είναι το πρώτο μου όπλο.

    Την έχω με 66 εκατ. κάννη. Μια χαρά είναι το όπλο. Εμένα μου κάθισε πολύ καλά, αλλά αυτό εξαρτάται απο τον σωματότυπο του καθενός. Μια χαρά τουφεκιές βγάζει. Άλλαξα τα μαμίσια τσοκάκια με carlson’s invector plus και τα πάει περίφημα από κατανομές. Πολύ μαλακιά τουφεκιά. Δεν έχω δοκιμάσει αν ρίχνει και τα 24 γραμ. αλλά με τα 28 γραμ. κανένα πρόβλημα.
    Μέχρι στιγμής καμμιά εμπλοκή εδώ και 9 μήνες περίπου (και σκοπευτήριο).

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    4
    nektarios στις #468414

    Αδελφέ ξέρεις αν έρχεται στην Ελλάδα με γκρι κάνη ; Καπου την είδα σε ένα βιντεάκι (με γκρι κάνη) αλλά ο πωλητής μου είπε ότι με γκρι έρχεται μόνο η ξύλινη και ετσι την καπάρωσα ολόμαυρη.
    Όχι ότι παίζει ρόλο το χρώμα (ας μου βγει καλό το όπλο…) αλλά έτσι από περιέργεια .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    877
    greg21 στις #468615

    Αδελφέ ξέρεις αν έρχεται στην Ελλάδα με γκρι κάνη ; Καπου την είδα σε ένα βιντεάκι (με γκρι κάνη) αλλά ο πωλητής μου είπε ότι με γκρι έρχεται μόνο η ξύλινη και ετσι την καπάρωσα ολόμαυρη.
    Όχι ότι παίζει ρόλο το χρώμα (ας μου βγει καλό το όπλο…) αλλά έτσι από περιέργεια .

    Μάλλον ο πωλητής έχει δίκιο, έτσι είναι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    94
    Vasilis Pap στις #468746

    Κι εγώ όταν είχα κοιτάξει για να αγοράσω την είχα δει αυτήν που λες, με την γκρι κάνη αλλά και γκρι βάση, όχι μαύρη. Είχε και πιο ωραία ξύλα απ’ την απλή, την Black Shadow.
    Προσωπικά δεν μου άρεσε, προτιμώ μαύρη ή ασημί βάση με μαύρη κάνη.
    Οι πλαστικές βγαίνουν μόνο μαύρες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    205
    tsakalos στις #479027

    Βλέποντας τις Franchi μου να γερνάνε και να λυπάμαι να τις λιώσω στο πεδίο του κυνηγιού, ψάχτηκα για έναν άξιο αντικαταστάτη. Ως φυσική εξέλιξη των πραγμάτων, από χθες είμαι και εγώ κάτοχος μιας SX3 Field Edition με 66 εκ. κάννη, που σήμερα με έκανε πολύ χαρούμενο με τη βλητική και λειτουργική της συμπεριφορά (βλέπε topic τσιχλοκυνηγιού). Έριξα απροβλημάτιστα 35 φυσίγγια 32 γραμμαρίων (μιας και είναι στο στρώσιμο) και πήρα 17 πουλιά.

    Μου έκατσε άριστα, καλύτερα και από τα όπλα που έχω ήδη μπορώ να πω, και δοκιμάζοντας ακόμα και μακρινές βολές με το μαμήσιο **** τσοκ ξαφνιάστηκα ευχάριστα από τα αποτελέσματα. Με τη νέα χρονιά πιθανόν να προσανατολιστώ σε κάποιο after market έσω έξω τσοκ για ευκολότερη αλλαγή αν και έχω από την μάνα της και τα 5 τσοκ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    877
    greg21 στις #479031

    Βλέποντας τις Franchi μου να γερνάνε και να λυπάμαι να τις λιώσω στο πεδίο του κυνηγιού, ψάχτηκα για έναν άξιο αντικαταστάτη. Ως φυσική εξέλιξη των πραγμάτων, από χθες είμαι και εγώ κάτοχος μιας SX3 Field Edition με 66 εκ. κάννη, που σήμερα με έκανε πολύ χαρούμενο με τη βλητική και λειτουργική της συμπεριφορά (βλέπε topic τσιχλοκυνηγιού). Έριξα απροβλημάτιστα 35 φυσίγγια 32 γραμμαρίων (μιας και είναι στο στρώσιμο) και πήρα 17 πουλιά.

    Μου έκατσε άριστα, καλύτερα και από τα όπλα που έχω ήδη μπορώ να πω, και δοκιμάζοντας ακόμα και μακρινές βολές με το μαμήσιο **** τσοκ ξαφνιάστηκα ευχάριστα από τα αποτελέσματα. Με τη νέα χρονιά πιθανόν να προσανατολιστώ σε κάποιο after market έσω έξω τσοκ για ευκολότερη αλλαγή αν και έχω από την μάνα της και τα 5 τσοκ.

    Συνονόματε πάρε ένα IC Carlson’s extended ported (το invector plus φυσικά) και θα με θυμηθείς και από κατανομές και από δραστικό βεληνεκές. Η τουφεκιά είναι πιο σφιχτή από το κλασικό ****, κάτι σαν 2,5-3 άστρα. Δεν παίζεται. Το πάει αυτό το όπλο πολύ καλά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    877
    greg21 στις #479083

    http://www.winchesterguns.com/library/articles/detail.asp?id=406

    Συνονόματε, σαν κάτοχος της, σου λέω ότι κατά τη γνώμη μου όντως ισχύουν όλα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    205
    tsakalos στις #479092

    Συνονόματε πάρε ένα IC Carlson’s extended ported (το invector plus φυσικά) και θα με θυμηθείς και από κατανομές και από δραστικό βεληνεκές. Η τουφεκιά είναι πιο σφιχτή από το κλασικό ****, κάτι σαν 2,5-3 άστρα. Δεν παίζεται. Το πάει αυτό το όπλο πολύ καλά.

    Το έχω σοβαρά στα υπόψη καθώς παρακολουθώ στενά τις επιτυχίες σου σε κορακοειδή και όχι μόνο…Με τη νέα χρονιά θα είναι το πρώτο μου upgrade στο όπλο :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    205
    tsakalos στις #479093

    Συνονόματε, σαν κάτοχος της, σου λέω ότι κατά τη γνώμη μου όντως ισχύουν όλα.

    Δεν σου κρύβω πως τόσο εσύ όσο και o vagos-benelli1 βάλατε για τα καλά την SX3 ως υποψήφια προς αγορά και με το που την είδα, την περιεργάστηκα και την επώμισα προκρίθηκε με χαρακτηριστική άνεση έναντι των ανταγωνιστών της…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 316 έως 330 (από 342 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων