winchester club!!

Επισκόπηση 12 δημοσιεύσεων - 331 έως 342 (από 342 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Winchester

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1423
    Τάκης GTS στις #479096

    βάλατε για τα καλά την SX3 ως υποψήφια προς αγορά

    Εκανες την ‘άριστη’ επιλογή όπλου για τα κυνήγια της πατρίδας μας και όχι μόνο!!!
    http://www.positiveshooting.com/Winchester%20SX3.html

    Δέν έχει καμιά διαφορά από αυτή που διάλεξες ….παρά μόνο στη τιμή!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/02/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    74
    Georant στις #480162

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΤΟ CLUB,ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ WINCHESTER SELECT LIGHT BECASSE ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ 66CM ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΛΑΚΤΙΣΜΑ,ΤΗΝ ΤΟΥΦΕΚΙΑ ΤΟΥ,ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ ,ΓΕΝΙΚΑ ΤΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΣΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΟΠΛΟ!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    10
    marios1971 στις #480562

    Καλημερα μεσα και εγω στο club με μια χ2 τροποποιημενη .Επισης πολλα ευχαριστω στον Μανο 65 και greg 21 για τις συμβουλες τους σχετικα με τον οπλουργο και την επισκευη του οπλου μου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #480565

    Καλημερα μεσα και εγω στο club με μια χ2 τροποποιημενη .Επισης πολλα ευχαριστω στον Μανο 65 και greg 21 για τις συμβουλες τους σχετικα με τον οπλουργο και την επισκευη του οπλου μου

    καλημερα marios1971 και για οτι χρειαστεις μην διστασεις να ρωτησεις αλλα αφου εμπλεξες με αυτον τον οπλουργο καθαρισες :good: :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/02/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    74
    Georant στις #480568

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΤΟ CLUB,ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ WINCHESTER SELECT LIGHT BECASSE ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ 66CM ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΛΑΚΤΙΣΜΑ,ΤΗΝ ΤΟΥΦΕΚΙΑ ΤΟΥ,ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ ,ΓΕΝΙΚΑ ΤΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΣΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΟΠΛΟ!!!!!

    Τι εγινε ρε παιδια κανενας δεν το εχει αυτο το οπλο?????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    anwmeriths στις #483655

    Καλησπέρα,

    Ερώτηση στους πιο “ειδικούς”….

    Όλα καλά, όλα ωραία…καταλήξαμε στην SX3 composite black shadow…το ερώτημα είναι 3″ ή 3,5”….

    Την SX3 την παίρνω για καρτέρι σε όλα τα θηράματα…(τσίχλα, φάσσα, αγριοπερίστερο, και για υδρόβια) και για να έχω και κάτι πιο κοντά σε σκληρή χρήση.

    Υπάρχουν διαφορές σε κατανομές αν σε 89mm θαλάμη χρησιμοποιούμε 70mm φυσίγγια….??

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    10
    marios1971 στις #488286

    Kαλησπερα σημερα  ειχα παει με ενα φιλο  στην ξηρονομη για κανενα τρυγονι . δυστυχως ειχα μια πτωση σε κατι πετρες με αποτελεσμα να σπασει η παπια , το χειροτερο ομως ειναι οτι κτυπησα ασχημα την καννη στην ριγα και μπροστα στο τσοκ το οποιο τωρα βγαινει με δυσκολια  Το θεμα ειναι εαν φτιαχνεται και ποσο θα παει το μαλλι  🙁

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    256
    Μιχάλης Rem870 στις #488302

    Η πάπια ίσως μπορεί να αγοραστεί ως ανταλλακτικό (αν δεν παίρνει κάποια επιδιόρθωση η σπασμένη -δεν είναι τρομερά δύσκολα να κατασκευαστεί μια ξύλινη από επαγγελματία ή ερασιτέχνη φίλο κοντακά).

    Πόσο δυνατά πιστεύεις ότι έχει κτυπήσει η κάννη; Η ρίγα δεν είναι πρόβλημα αν είναι και λίγο στραβωμένη, αλλά η κάννη έχει απλώς γρατσουνιστεί στο χείλος της ή θεωρείς ότι έχει χάσει την κοιλότητά της;

    Σίγουρα πρέπει να την ελέγξει το έμπειρο μάτι καλού οπλουργού. Δεν υπάρχει περίπτωση να σου δώσει κάποιος από εμάς λύση, αφού δεν μπορούμε να έχουμε ίδια άποψη για τη ζημιά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    256
    Μιχάλης Rem870 στις #488603

    Φίλε Georand λίγο αργοπορημένα αλλά ”κάλλιο αργά παρά ποτέ”: στο άρθρο στην σελίδα http://www.shootinguk.co.uk/reviews/shotgun/winchester-select-light-12-bore-shotgun-review θα βρεις τις απαντήσεις που ψάχνεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    10
    marios1971 στις #488762

    Τελος καλο ολα καλα  η παππια επισκευαστηκε οπως και η καννη στο χωρο του τσοκ πραγματικα δεν φαινεται τιποτα,την ολη δουλεια τελικα μου την εκανε ο οπλουργος της καλκο το κοστος επισκευης 50ε ,Μανο 65 και ΛΕΩΝ σας ευχαριστω πολυ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #488764

    Τελος καλο ολα καλα η παππια επισκευαστηκε οπως και η καννη στο χωρο του τσοκ πραγματικα δεν φαινεται τιποτα,την ολη δουλεια τελικα μου την εκανε ο οπλουργος της καλκο το κοστος επισκευης 50ε ,Μανο 65 και ΛΕΩΝ σας ευχαριστω πολυ


    screen capture windows 7

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3430
    ΛΕΩΝ στις #488788

    Μάριε σημασία έχει ότι το έφτιαξες σωστά, στον κατάλληλο μάστορα.Καλές τουφεκιές.

Επισκόπηση 12 δημοσιεύσεων - 331 έως 342 (από 342 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων