Δημοσκόπηση: Τι καραμπίνες έχετε;

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 211 έως 225 (από 227 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #265755

    Δημήτρη από το 07 που είμαι στο foroum όλο τα ίδια και τα ίδια.

    Έλα ρε Κωνσταντίνε. Γιατί ρίχνεις το επίπεδο του φόρουμ και μας υποβαθμίζεις;;;;
    Από το 2004 που είμαι εγώ πάλι τα ίδια γίνονταν :angry:

    Εγώ πιο πολύ σαν εκτόνωση το βλέπω. Πλάκα δεν έχει;


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    272
    LAGOKILLER στις #265752

    Εγώ πιο πολύ σαν εκτόνωση το βλέπω. Πλάκα δεν έχει;

    Μα αυτο ακριβως ειναι φιλε μου μια καλη εκτονωση και τιποτα παραπανω.Εξαλου ειναι πασιγνωστο σε μας του κυνηγους οτι παντα κατι μας φταιει και ποτε εμεις.Δηλ ειτε το φυσιγγι ειναι αχρηστο ειτε το τσοκαρισμα του οπλου ειτε το ιδιο το οπλο κτλ χα χα χα .Αν ομως εχουμε μια καλη μερα τοτε σιγουρα το οπλο μας ειναι το καλυτερο το φυσιγγι απαιχτο ειχαμε κανη τελεια επιλογη συσφιξης και παει λεγοντας.Χα χα χα :angry:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1526
    ΒΙΚΤΩΡΟΣ στις #265715

    Και η COSMI δεν εξοπλίζει ούτε ένα επαρχιακό αστυνομικό τμήμα. Παλιοντενεκέδες δηλαδή τα όπλα της;;;;

    ΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΓΑΜΟΥΣ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ COSMI ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΠΑΓΑΝΙΕΡΗ ΤΟ ΠΟΛΥ :angry: :blink: :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #265697

    Έλα ρε Κωνσταντίνε. Γιατί ρίχνεις το επίπεδο του φόρουμ και μας υποβαθμίζεις;;;;
    Από το 2004 που είμαι εγώ πάλι τα ίδια γίνονταν :angry:

    Εγώ πιο πολύ σαν εκτόνωση το βλέπω. Πλάκα δεν έχει;

    Όχι ρε συ γιατί όπου γίνεται σοβαρή και αξιόλογη συζήτηση ανάμεσα στα αυτογεμή μετά από λίγο κάποιος θα πει την μ@λ@κία του και θα το κάνει πάλι άνω κάτω, από την αρχή του topic αυτό γίνεται.

    Από την αρχή των άλλων topic αυτό γίνεται. Φτιάξτε ένα topic beretta vs benelli και βγάλτε τα μάτια σας, τα υπόλοιπα topic γιατί τα χαλάτε?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/08/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    460
    BENELLI4EVER στις #265675

    Όχι ρε συ γιατί όπου γίνεται σοβαρή και αξιόλογη συζήτηση ανάμεσα στα αυτογεμή μετά από λίγο κάποιος θα πει την μ@λ@κία του και θα το κάνει πάλι άνω κάτω, από την αρχή του topic αυτό γίνεται.

    Από την αρχή των άλλων topic αυτό γίνεται. Φτιάξτε ένα topic beretta vs benelli και βγάλτε τα μάτια σας, τα υπόλοιπα topic γιατί τα χαλάτε?

    Λογικα ειται εισαι Αεκτζης η εχεις fabarm (πλακα κανω μην παρεξηγηθουμε κιολας).

    Φανης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #265666

    Λογικα ειται εισαι Αεκτζης η εχεις fabarm (πλακα κανω μην παρεξηγηθουμε κιολας).

    Φανης

    Στο πρώτο έπεσες μέσα στο δεύτερο όχι έχω στην κατοχή μου 5 beretta αυτογεμή αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν βαρέθηκα να διαβάζω για το ποια την έχει μακρύτερη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/08/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    460
    BENELLI4EVER στις #265659

    Στο πρώτο έπεσες μέσα στο δεύτερο όχι έχω στην κατοχή μου 5 beretta αυτογεμή αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν βαρέθηκα να διαβάζω για το ποια την έχει μακρύτερη.

    :angry: :blink: Εισαι ωραιος…

    Φανης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #265658

    Όχι ρε συ γιατί όπου γίνεται σοβαρή και αξιόλογη συζήτηση ανάμεσα στα αυτογεμή μετά από λίγο κάποιος θα πει την μ@λ@κία του και θα το κάνει πάλι άνω κάτω, από την αρχή του topic αυτό γίνεται.

    Από την αρχή των άλλων topic αυτό γίνεται. Φτιάξτε ένα topic beretta vs benelli και βγάλτε τα μάτια σας, τα υπόλοιπα topic γιατί τα χαλάτε?

    Το είχαμε φτιάξει. Κάνε μια αναζήτηση να ρίξεις πολύ γέλιο.

    Κοίτα τι λέει και ο Lagokiller. Όλα μας φταίνε, ο αυλός, το τσόκ, το φυσίγγι, ο καιρός, η υγρασία …………..
    Έτσι είναι όλες οι συζητήσεις. Μην τρελένεσαι. Έτσι δεν γίνεται και στα καφενεία;;; Τι διαφορά έχει το δικό μας το καφενείο;
    Απλώς έχουμε την τύχη να κουβεντιάζουμε με αξιόλογους ανθρώπους που δεν μπορούμε να τους βρούμε μαζεμένους σε κανένα πραγματικό καφενείο.
    Άμα δεν πούμε και καμιά παπαριά, δεν κυλάει και ευχάριστα η κουβέντα. Αυτό μπορεί να μην βοηθάει τον εμπλουτισμό των γνώσεών μας, αλλά βοηθάει στο όμορφο κλίμα της συζήτησης. Πάντα όταν γίνεται καλοπροαίρετα. Γιατί έχω δει αρκετά εδω μέσα (και όχι μόνο εδω μέσα).

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #265656

    Στο πρώτο έπεσες μέσα στο δεύτερο όχι έχω στην κατοχή μου 5 beretta αυτογεμή αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν βαρέθηκα να διαβάζω για το ποια την έχει μακρύτερη.

    Kωστα δεν μπροκεται να σταματισουν αυτα γιατι απλα ολα τα συμπερασματα βγαινουν με προχειροτητα,τι εχουμε ακουσει για τα Μπενελλι στο φορουμ εως τωρα?Ξεκινησε οτι δε σκοτωνουν,μετα οχι η παλιες η καινουργιες,μετα οχι με χοντρα με ψιλα,και το τελευταιο οχι με κανονικη γομωση αλλα με βαρια,δειχνει καθαρα οτι τα συμπερασματα παλι βγηκαν προχειρα.Στο θεμα της αξιοπιστιας τα ιδια,χωρις αποδειξεις προσπαθουν να πεισουν τους κατοχους που κυνηγουν με αυτα 5-10 και 20 χρονια οτι ειναι αχρηστα.Γιαυτο απλα κρατας τη συζητηση στο light φαση γιατι τι να κανουμε εχουμε ολοι το ιδιο παθος :angry:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #265654

    Kωστα δεν μπροκεται να σταματισουν αυτα γιατι απλα ολα τα συμπερασματα βγαινουν με προχειροτητα,τι εχουμε ακουσει για τα Μπενελλι στο φορουμ εως τωρα?Ξεκινησε οτι δε σκοτωνουν,μετα οχι η παλιες η καινουργιες,μετα οχι με χοντρα με ψιλα,και το τελευταιο οχι με κανονικη γομωση αλλα με βαρια,δειχνει καθαρα οτι τα συμπερασματα παλι βγηκαν προχειρα.Στο θεμα της αξιοπιστιας τα ιδια,χωρις αποδειξεις προσπαθουν να πεισουν τους κατοχους που κυνηγουν με αυτα 5-10 και 20 χρονια οτι ειναι αχρηστα.Γιαυτο απλα κρατας τη συζητηση στο light φαση γιατι τι να κανουμε εχουμε ολοι το ιδιο παθος :angry:

    Ναι ρε παιδιά δεν διαφωνώ αλλά εξαντλήθηκε το θέμα, παλιότερα το έβλεπα χιουμοριστικά αλλά πλέον δεν μπορώ να το δω διότι και για διαστημόπλοια να μιλήσουμε πάλι για ποια την έχει μακρύτερη θα μιλούσαμε…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/08/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    460
    BENELLI4EVER στις #265439

    Ναι ρε παιδιά δεν διαφωνώ αλλά εξαντλήθηκε το θέμα, παλιότερα το έβλεπα χιουμοριστικά αλλά πλέον δεν μπορώ να το δω διότι και για διαστημόπλοια να μιλήσουμε πάλι για ποια την έχει μακρύτερη θα μιλούσαμε…

    Δεν εχεις αδικο και στο παρελθον εχω ερθει και εγω στην θεση σου αλλα… πρεπει να εισαι και δεκτικος στην χιουμοριστικη κατευθυνση που δεινουμε στην κουβεντα.

    Και επειδη τα Benelli μου (τον τελευταιο καιρο) δεν σκοτωνουν …..τα πειραξα λιγο και πλεον θα βαραω τετοια

    http://imageshack.us/photo/my-images/507/dsc00056c.jpg/

    Φανης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #265436

    Ναι ρε παιδιά δεν διαφωνώ αλλά εξαντλήθηκε το θέμα, παλιότερα το έβλεπα χιουμοριστικά αλλά πλέον δεν μπορώ να το δω διότι και για διαστημόπλοια να μιλήσουμε πάλι για ποια την έχει μακρύτερη θα μιλούσαμε…

    Ακου τωρα φιλε το μυστικο .Επιδη καποια στιγμη την πατισα κι εγω και αγρια και εγηνα ψιλο ρομπα και ακωμα το μετανιονω ,ακου τι κανω τωρα μολις διαβαζω τα περιεργα .Παω και βαζω ενα ποτηρακι τσικουδια περνω και μια χουφτα στραγαλια , αυτα τα ασπρα τα σκηρα που οταν τα τρως τρανταζει η μασελα και ολα ρωλοι . :angry: Λιπον τωρα αν το θεμα ειναι ποιο ψιλο χοντρο ακωμα και δεν με πιασει η τσικουδια περνω και ενα απο αυτα .

    Uploaded with ImageShack.us

    :blink: :) :)

    Ωι που θα με τρελανει εμενα ετουτο να το μαραφετι , απ ουχω ωμπρος μου και το λεναι PC , καλα το λεω ?

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #265428

    Εγώ έχω δει Benelli να φοράνε κάννες Mossberg. Να είστε σίγουροι ότι αυτοί που το έχουν κάνει, κάτι ξέρουν… :angry:. Τώρα το πως το κατάφεραν δεν το ξέρω, αλλά ότι γίνεται είναι σίγουρο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/08/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    460
    BENELLI4EVER στις #265425

    Εγώ έχω δει Benelli να φοράνε κάννες Mossberg. Να είστε σίγουροι ότι αυτοί που το έχουν κάνει, κάτι ξέρουν… :blink:. Τώρα το πως το κατάφεραν δεν το ξέρω, αλλά ότι γίνεται είναι σίγουρο.

    Και εγω εχω δει Dacia με μασκα Mercedes ….. Περα απο την πλακα γιατι να βγαλεις την καννη απο την Mossberg και να την βαλεις στην Benelli ? Aν βγαζει καλη ντουφεκια την αφηνεις πανω στον μαμησιο κορμο και εισαι ΟΚ ( και γλυτωνεις και ενα καρο λεφτα). Εκτος και αν εισαι τοσο " αρρωστος Benellακιας" που σιχαίνεσαι ολους τους αλλους μηχανισμους. :angry:

    Φανης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    739
    accuracy lover στις #265405

    Εγώ έχω δει Benelli να φοράνε κάννες Mossberg. Να είστε σίγουροι ότι αυτοί που το έχουν κάνει, κάτι ξέρουν… :angry:. Τώρα το πως το κατάφεραν δεν το ξέρω, αλλά ότι γίνεται είναι σίγουρο.

    Θεωρητικά μιλώντας πάντα δεν μου φαίνεται και τόσο δύσκολο – η ουρά της κάννης είναι βιδωτή οπότε με δεδομένο ότι αυτός που θα το κάνει γνωρίζει καλά τι πρέπει να γίνει και διαθέτει γνώσεις οπλουργικής και τον κατάλληλο μηχανολογικό εξοπλισμό μπορεί να ξεβιδωθεί η υπάρχουσα κάννη Benelli και να προσαρμοστεί κατάλληλα η κάννη της Mossberg που είναι απ' όσο ξέρω αχρωμίωτη και σαφώς φθηνότερη από τις Ιταλικές. Τα πλεονεκτήματα της χρήσης της τα γνωρίζει καλύτερα ο φίλος που κάνει την μετατροπή – ίσως να την διαμορφώνει και εσωτερικά σε κώνους συναρμογής, αυλούς κλπ και να μην την χρησιμοποιεί ως έχει.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 211 έως 225 (από 227 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων