H Nέα Browning Auto 5

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 181 έως 195 (από 216 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Browning

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #235732

    Συμφωνώ ότι το δείγμα είναι μικρό, δείτε τι απαντάει σε αυτό ο Randy Wakeman σε σχετική ερώτηση που του έκανα. Παραθέτω την στοιχομυθεία :

    Hello,
    I am from Europe/ Greece and i shaw the results of this survey. The total number of votes is extremely low (270) concerning the American population. Why is that happened?
    Thank you in advance,
    George.

    It was not done by mass mail, that would have cost a fortune. It was done on one internet forum for just a couple of days.

    Do you know, why only 2 days?

    Sure I do. It was my survey.

    So, you believe that 270 votes are representing enough the American consumer opinion?

    Enough for what? The United States Senate only has 100 votes in total.

    Δείχνει να του κάνει μεγάλη εντύπωση αυτό που τον ρωτάω. Μάλλον η ιδιοσυγκρασία τους δεν μοιάζει με την δική μας που θέλουμε δείγμα χιλιάδων ψήφων για να βγάλουμε συμπέρασμα. Εψαξα λίγο να καταλάβω τι είναι αυτό το USS που αναφέρει και αν κατάλαβα στο περίπου πρέπει να είναι κάποιο κογκρέσο που αρκούν 100 ψήφοι για να παρθούν αποφάσεις. Εδώ που τα λέμε δεν έχει άδικο, μήπως και σε μας δεν αρκούν 151 ψήφοι; :lol:

    νομιζω οτι το τι και πως μπορει κατα τα αμερικανικα η ελληνικα προτυπα μαγειρεματος αποτελεσματων και στατιστηκων αριθμων…να θεωρητε ορθον η δημοκρατηκον η επαρκες..( συνηθως στο βαφτησμα ολοι οσοι θελουν <<<μαγειρεματα>> ανετα τους δεινουν ενα βαρυγδουπο χαρακτηρισμο νομιζω το ελληνικο κοινοβουλιο εχει δωσει απιστευτου καλλους παραδειγματα του πως το 1+1 καινει 4 και αλλα πολλα…..)
    αν το δουμε απο πλευρας ουσιας και μαθηματικης διαυγειας δεν νομιζω αυτες οι πρακτικες μπορουν να αποδωσουν πραγματικοτητες.
    τωρα αν με ενα ,,μα και στο ταδε σοβαρο …κομα -κοινοβουλιο και δεν ξερω και εγω τι αλλο ,,,ετσι το κανουν…. εμενα δεν μου λει τιποτα!!
    φιλικα mark cal20


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5749
    Prowler ® στις #235709

    [font=”Comic Sans MS”]Πείτε του φίλου μας του Ράντυ ότι μπορεί να σκαμπάζει από όπλα αλλά από στατιστική είναι σκράπας!!!!! :lol: :lol:

    [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #235687

    [color=”#8B0000″][size=4][font=”Comic Sans MS”]Πείτε του φίλου μας του Ράντυ ότι μπορεί να σκαμπάζει από όπλα αλλά από στατιστική είναι σκράπας!!!!! :lol: :lol:

    [/font][/size][/color]

    δεν ξερω αν ο φιλος μας ο ραντυ ξερει απο στατιστηκες
    ξερω ομως οτι πολλοι απ αυτους που λανσαρουν αποτελεσματα τυπου >>>μαγειρεματα<<<<
    ξερουν πολυ ΠΑΡΑ πολυ καλλα απο στατιστηκη..και για αυτο το λογο καταφευγουν στα τεχνασματα βαρυγδουπης ονομασιας …. της μεθοδου τους.
    απλα για να μετατρεπουν οσο το δυνατον αξιοπιστα την ΜΑΙΜΟΥ ΣΕ ΓΑΖΕΛΑ………
    mark cal20

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1545
    SpyrosBenelli στις #235685

    [color=”#8B0000″][size=4][font=”Comic Sans MS”]Πείτε του φίλου μας του Ράντυ ότι μπορεί να σκαμπάζει από όπλα αλλά από στατιστική είναι σκράπας!!!!! :lol: :lol:

    [/font][/size][/color]

    Statistics are like mini skirts. They give you good ideas, but hide the most important parts

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #235622

    Statistics are like mini skirts. They give you good ideas, but hide the most important parts

    Ρε συ Σπύρο μιας κι είσαι και Διαχειριστής στο FORUM να σου κάνω μια ερώτηση???? :lol:

    Κοινόχρηστα βγάζεις???? :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    248
    beretta1 στις #235619

    [b][size=3]Ρε συ Σπύρο μιας κι είσαι και [color=”#FF0000″]Διαχειριστής[/color] στο FORUM να σου κάνω μια ερώτηση???? :lol:

    κανονισε να βρεθεις και εσυ στις παράπλευρες απωλειες ;) Το [img]http://img687.imageshack.us/img687/1282/25683833.jpg[/img] 357 καμια φορα κανει και λαθη και οποιον παρει ο χάρος:lol:

    [img]http://img192.imageshack.us/img192/6711/36393756.jpg[/img]

    Κοινόχρηστα βγάζεις???? :P [/size][/b]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #235616

    [b][size=3] κανονισε να βρεθεις και εσυ στις παράπλευρες απωλειες

    Το 357 καμια φορα κανει και λαθη και οποιον παρει ο χάρος [/size][/b]


    Μην ανησυχείς φίλε μου Κόμπι.

    Ξέρει καλό σημάδι ο Σπύρος :lol:

    Εκτός κι αν μου τη φυλάει για αργότερα :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    248
    beretta1 στις #235615

    [b][size=3]
    Μην ανησυχείς φίλε μου Κόμπι.

    Ξέρει καλό σημάδι ο Σπύρος :lol:

    Εκτός κι αν μου τη φυλάει για αργότερα :lol: [/size][/b]

    Με 3,5 κιλα σιδερικο που κουβαλαει, ολο και καποιο λαθακι θα κανει απο την κουραση,…………….. δεν μπορει ;)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    846
    Long Rifle στις #235068

    Ρε ιερόσυλοι, .44 Magnum είχε ο Harry. :angry:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1545
    SpyrosBenelli στις #235067

    Ρε ιερόσυλοι, .44 Magnum είχε ο Harry. :angry:

    http://www.youtube.com/watch?v=8Xjr2hnOHiM

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5749
    Prowler ® στις #234702

    [font=”Georgia”]ΗΤΑΝ ΣΚΛΗΡΟΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΕΓΑΝΕ ΛΟΥΚΟΥΜΟΥΛΗ!!!! :angry: :lol: :lol: [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    Μιχάλης στις #445877

    Kαλησπέρα σας. Θα ήθελα να με διαφωτίσετε στο εξης. Κληρονόμησα μια Browning Α5 ελατηρίου γιαπωνέζικη light μοντέλο με βάση αλουμινίου. Το όπλο απ’οτι μουπε και ο οπλουργός που το πήγα όταν το πήρα είναι σαν καινούργιο σε άριστη κατάσταση.Επειδή δε μου πολυαρέσει η αισθηση της παλινδρόμησης της κάννης θα ηθελα τη γνωμη σας αν αξίζει να την πουλησω για να πάρω την καινουργια Α5. Επίσεις δεν ξέρω αν η καινούργια εχει αρχίσει να διατήθεται στην Ελλάδα και πόσο ακριβως κοστίζει.Επίσεις στην αρχή σκεφτόμουνα και τη Benelli M2….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    127
    Σπύρος crio power στις #445878

    Kαλησπέρα σας. Θα ήθελα να με διαφωτίσετε στο εξης. Κληρονόμησα μια Browning Α5 ελατηρίου γιαπωνέζικη light μοντέλο με βάση αλουμινίου. Το όπλο απ’οτι μουπε και ο οπλουργός που το πήγα όταν το πήρα είναι σαν καινούργιο σε άριστη κατάσταση.Επειδή δε μου πολυαρέσει η αισθηση της παλινδρόμησης της κάννης θα ηθελα τη γνωμη σας αν αξίζει να την πουλησω για να πάρω την καινουργια Α5. Επίσεις δεν ξέρω αν η καινούργια εχει αρχίσει να διατήθεται στην Ελλάδα και πόσο ακριβως κοστίζει.Επίσεις στην αρχή σκεφτόμουνα και τη Benelli M2….

    φίλε μου το αν θα τήν πουλήσεις εξαρτάται απο τα σινεσθιματα πού έχεις γ αυτήν, Πάντως υπάρχει πολύ ζήτηση γιά τέτοιου ιδους (σαβουρες).τώρα γιά να κάνεις το χομπι σου ασφαλές κ για τα επόμενα 20-30 Χρόνια.. ..ασε τι m2 …πάρε μία raffaello καί τελείωσε το θέμα εκεί.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    127
    Σπύρος crio power στις #445879

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Μιχάλης wrote:</div>
    Kαλησπέρα σας. Θα ήθελα να με διαφωτίσετε στο εξης. Κληρονόμησα μια Browning Α5 ελατηρίου γιαπωνέζικη light μοντέλο με βάση αλουμινίου. Το όπλο απ’οτι μουπε και ο οπλουργός που το πήγα όταν το πήρα είναι σαν καινούργιο σε άριστη κατάσταση.Επειδή δε μου πολυαρέσει η αισθηση της παλινδρόμησης της κάννης θα ηθελα τη γνωμη σας αν αξίζει να την πουλησω για να πάρω την καινουργια Α5. Επίσεις δεν ξέρω αν η καινούργια εχει αρχίσει να διατήθεται στην Ελλάδα και πόσο ακριβως κοστίζει.Επίσεις στην αρχή σκεφτόμουνα και τη Benelli M2….

    φίλε μου το αν θα τήν πουλήσεις εξαρτάται απο τα σινεσθιματα πού έχεις γ αυτήν, Πάντως υπάρχει πολύ ζήτηση γιά τέτοιου ιδους (σαβουρες).τώρα γιά να κάνεις το χομπι σου ασφαλές κ για τα επόμενα 20-30 Χρόνια.. ..ασε τι m2 …πάρε μία raffaello καί τελείωσε το θέμα εκεί.

    το σαβουρα = όπλα πλέον γιά οπλοβαστο η βιτρινες.. ..γιά αποφυγή παρεξιγισης.. ..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    Μιχάλης στις #445925

    Αγαπητέ Σπύρο Θα μπορουσες να μου πεις περισσοτερες λεπτομέριες; Γιατί όχι τη Μ2; Τι μειωνεκτήματα έχει; και γιατί όχι τη καινούργια Α5 ;

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 181 έως 195 (από 216 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων