H Nέα Browning Auto 5

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 196 έως 210 (από 216 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Browning

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    127
    Σπύρος crio power στις #445933

    τα σιν της ραφα σε σχεση με την μ 2 ειναι …το βαρος , το ζυγισμα , τα ξηλα, η διερουμενη βαση, η ποιοτιτα βαφης της κανης και και και και …..τα 500Ε ΣΙΝ!!!!!! ε αμα πας και αλλο σιν …..βαλε και την CRIOBARELL .κατα τα αλλα ειναι και τα δυο ΒΕΝΕΛΛΙ………..οποτε αυτος ειναι και ο λογος που αποριπτο ΕΓΩ της απανταχου αντιγραφες…..


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/01/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    ΜΑΙΚ στις #452843

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΑΓΟΡΑΣΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΑΝΤΥΠΩΣΕΙΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/01/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    ΜΑΙΚ στις #452932

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΤΟΧΟΣ AUTO 5 NEW ??????????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    323
    DimiX στις #452939

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΤΟΧΟΣ AUTO 5 NEW ??????????

    Καλημερα, ναι την εχω καιρο τωρα. Τι θα ηθελες να μαθεις ακριβως;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    28
    sagamore στις #452952

    <br>

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Σπύρος crio power wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>Μιχάλης wrote:</div><br>
    Kαλησπέρα σας. Θα ήθελα να με διαφωτίσετε στο εξης. Κληρονόμησα μια Browning Α5 ελατηρίου γιαπωνέζικη light μοντέλο με βάση αλουμινίου. Το όπλο απ’οτι μουπε και ο οπλουργός που το πήγα όταν το πήρα είναι σαν καινούργιο σε άριστη κατάσταση.Επειδή δε μου πολυαρέσει η αισθηση της παλινδρόμησης της κάννης θα ηθελα τη γνωμη σας αν αξίζει να την πουλησω για να πάρω την καινουργια Α5. Επίσεις δεν ξέρω αν η καινούργια εχει αρχίσει να διατήθεται στην Ελλάδα και πόσο ακριβως κοστίζει.Επίσεις στην αρχή σκεφτόμουνα και τη Benelli M2….

    φίλε μου το αν θα τήν πουλήσεις εξαρτάται απο τα σινεσθιματα πού έχεις γ αυτήν, Πάντως υπάρχει πολύ ζήτηση γιά τέτοιου ιδους (σαβουρες).τώρα γιά να κάνεις το χομπι σου ασφαλές κ για τα επόμενα 20-30 Χρόνια.. ..ασε τι m2 …πάρε μία raffaello καί τελείωσε το θέμα εκεί.

    το σαβουρα = όπλα πλέον γιά οπλοβαστο η βιτρινες.. ..γιά αποφυγή παρεξιγισης.. ..

    Auto-5 35ετίας είναι για συνταξιοδότηση; Αυτό κι αν είναι είδηση. Πέσ’ το στα καπριά και τις πάπιες που έπεσαν φέτος από τη δική μου γιαπωνέζικη Α-5…
    Μετά από 15 χρόνια κυνήγι, το συμπέρασμά μου είναι το εξής: Όλα – μα όλα – τα 12άρια ντουφέκια είναι μια χαρά για κυνήγι στην Ελλάδα. Επειδή είμαστε όλοι παλαβωμένοι, καθόμαστε και πετάμε ώρες και ώρες σε συζητήσεις για το αν ένα είναι 10 γραμμάρια πιο βαρύ από το άλλο, αν το 8άρι ή το 9άρι φυσίγγι είναι πιο καλό για τσίχλα αν η θερμοκρασία πέσει κατά 2 βαθμούς Κελσίου κλπ κλπ. Οι παλαιότεροι είχαν πολύ καλύτερα αποτελέσματα με όπλα που κληρονομούσαν από τον παππού τους και 6άρια σκάγια για όλα τα πτερωτά θηράματα και τους λαγούς. Η διαφορά; εκείνοι δεν είχαν πολλά χρήματα για πέταμα αλλά είχαν πάρα πολύ περισσότερο χρόνο για κυνήγι. Εμείς προσπαθούμε να χαρούμε το κυνήγι με 2-3 ώρες καρτέρι το μήνα. Και όταν δεν τα πάμε καλά, το ρίχνουμε στα όπλα, στα φυσίγγια, στον Σόιμπλε και εγώ δεν ξέρω που αλλού….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/01/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    ΜΑΙΚ στις #452959

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>ΜΑΙΚ wrote:</div>
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΤΟΧΟΣ AUTO 5 NEW ??????????

    Καλημερα, ναι την εχω καιρο τωρα. Τι θα ηθελες να μαθεις ακριβως;
    [/qΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΓΝΩΜΕΣ ΚΑΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    enduras1 στις #452964

    Sagamore ποσο μα ποσο δικιο εχεις!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/01/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    ΜΑΙΚ στις #453085

    qΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΗΣ ΝΕΑΣ AUTO 5 ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΓΝΩΜΕΣ ΚΑΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    323
    DimiX στις #453447

    qΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΗΣ ΝΕΑΣ AUTO 5 ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΓΝΩΜΕΣ ΚΑΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ.

    Ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το οπλο, εχει πολυ καλη ντουφεκια και αριστα εργονομικα, ομαλη λειτουργια, λιγοτερο λακτισμα απο αντιστοιχα οπλα αδρανειας. Φετος τα περισσοτερα κυνηγια τα εχω κανει με την Α5.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #453464

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>ΜΑΙΚ wrote:</div>
    qΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΗΣ ΝΕΑΣ AUTO 5 ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΓΝΩΜΕΣ ΚΑΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ.

    Ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το οπλο, εχει πολυ καλη ντουφεκια και αριστα εργονομικα, ομαλη λειτουργια, λιγοτερο λακτισμα απο αντιστοιχα οπλα αδρανειας. Φετος τα περισσοτερα κυνηγια τα εχω κανει με την Α5.
    [/quote Δημητρη χαιρομαι που παει καλα,εχεις δοκιμασει τα τσοκ στο πινακα καθολου?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    323
    DimiX στις #453477

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>DimiX wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>ΜΑΙΚ wrote:</div><br>
    qΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΗΣ ΝΕΑΣ AUTO 5 ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΓΝΩΜΕΣ ΚΑΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ.

    Ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το οπλο, εχει πολυ καλη ντουφεκια και αριστα εργονομικα, ομαλη λειτουργια, λιγοτερο λακτισμα απο αντιστοιχα οπλα αδρανειας. Φετος τα περισσοτερα κυνηγια τα εχω κανει με την Α5.<br>
    [/quote Δημητρη χαιρομαι που παει καλα,εχεις δοκιμασει τα τσοκ στο πινακα καθολου?<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Το αποτελεσμα μετα τη δοκιμη Σαραντος

    </div>

    Γεια σου Σαραντο,
    εχω δοκιμασει τα εργοστασιακα και τα Briley, με τα εργοστασιακα εχει ομοιομορφες ντουφεκιες και πολυ καλες κατανομες αλλα ειναι λιγο ανοιχτα για τα γουστα μου. Με τα Briley ειναι ακριβως οπως θελω. Και οι 2 δοκιμες με 3* τσοκ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #453478

    εχω δοκιμασει τα εργοστασιακα και τα Briley, με τα εργοστασιακα εχει ομοιομορφες ντουφεκιες και πολυ καλες κατανομες αλλα ειναι λιγο ανοιχτα για τα γουστα μου. Με τα Briley ειναι ακριβως οπως θελω. Και οι 2 δοκιμες με 3* τσοκ.

    Κατι αναλογο με τα Ινβεκτορ σε συσφιξη,τα εργοστασιακα?Δηλαδη πιο ανοιχτα απο οτι γραφουν?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    323
    DimiX στις #453479

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>DimiX wrote:</div>
    εχω δοκιμασει τα εργοστασιακα και τα Briley, με τα εργοστασιακα εχει ομοιομορφες ντουφεκιες και πολυ καλες κατανομες αλλα ειναι λιγο ανοιχτα για τα γουστα μου. Με τα Briley ειναι ακριβως οπως θελω. Και οι 2 δοκιμες με 3* τσοκ.

    Κατι αναλογο με τα Ινβεκτορ σε συσφιξη,τα εργοστασιακα?Δηλαδη πιο ανοιχτα απο οτι γραφουν?<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Το αποτελεσμα μετα τη δοκιμη Σαραντος

    </div>

    Ναι τα εργοστασιακα ειναι πιο ανοιχτα απο τα Briley, ομως εχουν πολυ καλες κατανομες. Εχω δει και διαφορα αναμεσα στη Maxus που εχω και την A5. Η Maxus με 3,5* Mydas (Briley) ειναι το ιδιο με 3* Briley στην Α5. Εχει πιο σφιχτη ντουφεκια η Maxus. Και οι δυο 71cm. Με την Maxus εχω το προβλημα οτι μου κανει τις τσιχλες κιμα, ενω η A5 εχει ακριβως αυτο που θελω με 3* Briley. Δεν εχω δοκιμασει το εργοστασιακο τσοκ στο κυνηγι, θα το κανω ομως στην επομενη εξοδο για τσιχλες και θα σου πω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #453480

    Ναι τα εργοστασιακα ειναι πιο ανοιχτα απο τα Briley, ομως εχουν πολυ καλες κατανομες. Εχω δει και διαφορα αναμεσα στη Maxus που εχω και την A5. Η Maxus με 3,5* Mydas (Briley) ειναι το ιδιο με 3* Briley στην Α5. Εχει πιο σφιχτη ντουφεκια η Maxus. Και οι δυο 71cm. Με την Maxus εχω το προβλημα οτι μου κανει τις τσιχλες κιμα, ενω η A5 εχει ακριβως αυτο που θελω με 3* Briley. Δεν εχω δοκιμασει το εργοστασιακο τσοκ στο κυνηγι, θα το κανω ομως στην επομενη εξοδο για τσιχλες και θα σου πω.

    Και τα ινβεκτορ-πλας μου αρεσουν απο κατανομη,αυτο που γραφεις για τα τσοκ,εχει να κανει και με τη γεωμετρια του ιδιου του τσοκ Δημητρη,μη νομιζεις οτι ειναι και ντεφακτο μεταξυ τους,παντος σημασια ειναι οτι ανταποκρινοται στη συσφυξη τους,αυτο ειναι το βασικο.Και εμενα η ΣΧ3 αψογη,δεν εχω παραπονο,τωρα θα κανω ενα τεστακι να δω επιτελους ενα μακρυκωννο με ψιλα σκαγια στο πινακα,να δω στο μεσα κυκλο ποσο θα ανεβει η συγκεντρωση σε σχεση με 5-6αρια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #453481

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>samgunner62 wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>DimiX wrote:</div><br>
    εχω δοκιμασει τα εργοστασιακα και τα Briley, με τα εργοστασιακα εχει ομοιομορφες ντουφεκιες και πολυ καλες κατανομες αλλα ειναι λιγο ανοιχτα για τα γουστα μου. Με τα Briley ειναι ακριβως οπως θελω. Και οι 2 δοκιμες με 3* τσοκ.

    Κατι αναλογο με τα Ινβεκτορ σε συσφιξη,τα εργοστασιακα?Δηλαδη πιο ανοιχτα απο οτι γραφουν?<br>

    <hr><br>
    <div class=»bbp-reply-signature»><br>
    Το αποτελεσμα μετα τη δοκιμη Σαραντος

    </div>

    Ναι τα εργοστασιακα ειναι πιο ανοιχτα απο τα Briley, ομως εχουν πολυ καλες κατανομες. Εχω δει και διαφορα αναμεσα στη Maxus που εχω και την A5. Η Maxus με 3,5* Mydas (Briley) ειναι το ιδιο με 3* Briley στην Α5. Εχει πιο σφιχτη ντουφεκια η Maxus. Και οι δυο 71cm. Με την Maxus εχω το προβλημα οτι μου κανει τις τσιχλες κιμα, ενω η A5 εχει ακριβως αυτο που θελω με 3* Briley. Δεν εχω δοκιμασει το εργοστασιακο τσοκ στο κυνηγι, θα το κανω ομως στην επομενη εξοδο για τσιχλες και θα σου πω.

    σε καταλαβαίνω! πήρα ένα carlson *** (αυτό που εξέχει 2 εκ) και στο περπατητό όπως το λες τσίχλες κιμά μετά πήρα ένα σκιτ ίδιας μάρκας και έκανα την δουλειά μου.

    όλα αυτά σε 66 εκ μαξους.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 196 έως 210 (από 216 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων