ΞΕΚΙΝΑΩ ΤΗΝ ΙΔΙΟΓΩΜΩΣΗ. ΒΟΗΘΕΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 251 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Iδιογόμωση

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    353
    maxus staf στις #184707

    πολυ καλο το airgunshop.πολυ καλυ εξηπερετηση.αλλα η τιμε σε καλυκεσ cheddite και σηγκετροτηρεσ ειναι παρα πολυ ακρηβεσ δεν συνφερει.ο θεοδωρηδισ.εχει τισ καλητερεσ τιμεσ.τωρα για τον basili76,δεν μασ ειπαι με τη κυνηγαη δυκανο η καραμπηνα αν κυνηγαη με δυκανο η lee reolad all.ειναι καλη αν κυνηγαη με καραμπηνα θα χρηαστη και μηχανημα για το τεληκο ρελιασμα αλλιοσ θα εχει εμπλοκεσ


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    268
    basili76 στις #274254

    πολυ καλο το airgunshop.πολυ καλυ εξηπερετηση.αλλα η τιμε σε καλυκεσ cheddite και σηγκετροτηρεσ ειναι παρα πολυ ακρηβεσ δεν συνφερει.ο θεοδωρηδισ.εχει τισ καλητερεσ τιμεσ.τωρα για τον basili76,δεν μασ ειπαι με τη κυνηγαη δυκανο η καραμπηνα αν κυνηγαη με δυκανο η lee reolad all.ειναι καλη αν κυνηγαη με καραμπηνα θα χρηαστη και μηχανημα για το τεληκο ρελιασμα αλλιοσ θα εχει εμπλοκεσ

    με την fabarm xlr5 κυνηγαω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/06/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    147
    benelli-crioevo στις #274253

    Το πατας μαλλον περισσοτερο απο οσο πρεπει, και χαραζει το καλυκα πιο βαθια. Αν καταλαβα ακριβως τι συμβαινει δηλαδη

    αυτο ακριβως συμβαινει,σικονουμε λιγο πιο πανω για να μην κοβει πολυ.φιλικα βελης. :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #184709

    Θα χριαστεις και στροφια αναλογα με το τι θελεις να γεμηζεις .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1590
    Nikos77 στις #274249

    Το Airgun Shop εχει αρκετα πραγματα, οπως υλικα, εργαλεια και πυριτιδες! Η Siarm λογο μεταβολης του ΦΠΑ απο 20 σε 21%, αυτη τη στιγμη δεν τον αναγραφει αλλα γινεται υπολογισμος στο τελος, οποτε στο συνολο θα πρεπει να προσθετεις παντα το 21% + το κοστος μεταφορας.

    Κατα τη γνωμη μου, το καλυτερο θα ηταν να παρεις την μηχανη και οτι αλλο σε συμφερει απο το Airgun Shop, τα σκαγια απο ενα τοπικο καταστημα με καλη τιμη και τα υπολοιπα υλικα απο οπου βρεις καλες τιμες μαζι με τα μεταφορικα! Υπολογισε επισης οτι για αγορες ανω των 100€ το Airgun Shop στελνει δωρεαν τα πραγματα.

    Πηγαινε και μια βολτα και ψαξε για δραπανο παγκου, θα σου χρειαστει στο ρελιασμα, επισης εαν ενδιαφερεσαι για στροφειο και δεν θελεις να δωσεις πολλα, εχω σχεδον ολοκαινουργιο το STP Brass προς 30€…

    Φιλικα Νικος :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    268
    basili76 στις #274240

    Το Airgun Shop εχει αρκετα πραγματα, οπως υλικα, εργαλεια και πυριτιδες! Η Siarm λογο μεταβολης του ΦΠΑ απο 20 σε 21%, αυτη τη στιγμη δεν τον αναγραφει αλλα γινεται υπολογισμος στο τελος, οποτε στο συνολο θα πρεπει να προσθετεις παντα το 21% + το κοστος μεταφορας.

    Κατα τη γνωμη μου, το καλυτερο θα ηταν να παρεις την μηχανη και οτι αλλο σε συμφερει απο το Airgun Shop, τα σκαγια απο ενα τοπικο καταστημα με καλη τιμη και τα υπολοιπα υλικα απο οπου βρεις καλες τιμες μαζι με τα μεταφορικα! Υπολογισε επισης οτι για αγορες ανω των 100€ το Airgun Shop στελνει δωρεαν τα πραγματα.

    Πηγαινε και μια βολτα και ψαξε για δραπανο παγκου, θα σου χρειαστει στο ρελιασμα, επισης εαν ενδιαφερεσαι για στροφειο και δεν θελεις να δωσεις πολλα, εχω σχεδον ολοκαινουργιο το STP Brass προς 30€…

    Φιλικα Νικος :D

    την μηχανη θα την παρω απο εδω. http://www.titanreloading.com/presses/lee-…-lee-load-all-2 τωτησα και τον λαναρα για μια χειροκινητη που εχει αλλα βγαινει 125 η μηχανη + 40 ο καλιμπραδορος. θα κανω και μια βολτα απο τα εδω μαγαζια να δω τη τιμες εχουν και θα σας ενημερωσω κι ολας. το airgun το εχω υποψιν οπως και το στροφειο σου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    323
    TZAVELAKIS στις #274237

    την μηχανη θα την παρω απο εδω. [url=”http://www.titanreloading.com/presses/lee-load-all-2/12-gauge-lee-load-all-2″]http://www.titanreloading.com/presses/lee-…-lee-load-all-2[/url] τωτησα και τον λαναρα για μια χειροκινητη που εχει αλλα βγαινει 125 η μηχανη + 40 ο καλιμπραδορος. θα κανω και μια βολτα απο τα εδω μαγαζια να δω τη τιμες εχουν και θα σας ενημερωσω κι ολας. το airgun το εχω υποψιν οπως και το στροφειο σου.

    είδες τα μεταφορικά πόσο στοιχίζουν;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #184718

    Kαι το ενδεχομενο τελωνειο?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #184725

    Οτι περνεις απο ΑμEρικη οι αλλες χωρες εκτος Ευροπης να λες να στα στελνουν με ταχυδρομιο .(Αμερικη ταχυδρομιο =USPS )

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    192
    giorgos gm στις #184732

    epeidh kai egw skeftomai na 3ekinhsw siga siga thn idiogomosh mporei kapoios na mou pei
    me ti pyritida einai asfales na 3ekinhsei kapoios ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #184733

    Γιωργο, ολες οι πυριτιδες ειναι ασφαλεις, φτανει να τις χρησιμοποιεις για τις προδιαγραφες που ειναι κατασκευασμενες.

    Τωρα, εξαρταται τι φυσιγγια θες να φτιαξεις, με τι βαρη σκαγιων για να διαλεξεις την καταλληλη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    192
    giorgos gm στις #184734

    exw ena s.poze opote skeftomai gia fysiggia apo 28-36 gr kuriws gia tsixlokotsifa

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #274213

    [font=”Comic Sans MS”]Βασιλη,η ουσια ειναι μια.δες την ολη φαση σαν μια ιεροτελεστια και ακολουθα ολους τους κανονες της με σχολαστικοτητα.
    Θα δεις οτι σε διακατεχει μια μαγεια σε ολη τη διαδικασια γεμισματος ενος φυσιγγιου.Και οταν θα παρεις και το πρωτο θηραμα σου με το φυσιγγι ΣΟΥ,ε τοτε να εχεις φροντισει να φορας και Pampers!!!!! :D
    Και εγω ειμαι νεος στο club και σημερα εφτιαξα τα πρωτα φυσιγγια για φασσα.Γεμισμενα ενα-ενα με το χερι,μονο στο κλεισιμο δουλεψε η μηχανη.Μαγεια!!!
    [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    268
    basili76 στις #274197

    [color=”#008000″][size=3]είδες τα μεταφορικά πόσο στοιχίζουν;[/size][/color]

    με τα μεταφορικα μου βγαινει 67 ευρω και δωρο Safety Charge Bar with 24 Shot and Powder bushings. απο εδω θελει 100 ευρω ο πιο φθηνος. γιατι να τα δωσω τα 30 παραπανω.ουτε μου περισσεύουν ουτε και μου αρεσει να με πιανουν κοροιδο. ασε γιατι ειδικα απο εχθες που ανακαλυψα τις τεραστιες διαφορες της ελλαδας στις τιμες στα οπλα τρελαθηκα. ημουν ετοιμος να παρω ενα ποζε gamba. ο ενας στην αθηνα το εχει 1400 και ο αλλος ενα αλλο μοντελο στην κρητη 2750. με μια προσεκτικη ματια στο ιντερνετ το πρωτο το βρηκα απο 100 εως 450 ευρω!!!!!!!!!! και το δευτερο απο 500 εως 1500 ευρω!!!!!!!!.στην ιδια καλη κατασταση που τα δινουν και οι δικοι μας. αισθανθηκα τοσο μα….ς που ειπα πως το επομενο οπλο αν δεν το βρω σε μια λογικη τιμη στην ελλαδα θα το φερω απο εξω.

    [b][font=”Comic Sans MS”][size=4]Βασιλη,η ουσια ειναι μια.δες την ολη φαση σαν μια ιεροτελεστια και ακολουθα ολους τους κανονες της με σχολαστικοτητα.
    Θα δεις οτι σε διακατεχει μια μαγεια σε ολη τη διαδικασια γεμισματος ενος φυσιγγιου.Και οταν θα παρεις και το πρωτο θηραμα σου με το φυσιγγι ΣΟΥ,ε τοτε να εχεις φροντισει να φορας και Pampers!!!!! :D
    Και εγω ειμαι νεος στο club και σημερα εφτιαξα τα πρωτα φυσιγγια για φασσα.Γεμισμενα ενα-ενα με το χερι,μονο στο κλεισιμο δουλεψε η μηχανη.Μαγεια!!![/size][/font][/b]

    ετσι θα τα κλεινω και εγω τα φυσιγγια.επειδη δεν χρειαζομαι πολλα θα το κανω σαν ιεροτελεστια ολα μετρημενα στο χερι και μονο το κλεισιμο στην μηχανη.γι αυτο ρωτησα και τον λαναρα για την μηχανη που εχει αλλα δεν συμφερει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1590
    Nikos77 στις #274191

    Εφοσον δεν χρειαζεσαι πολλα φυσιγγια, δεν βλεπω τον λογο να ψαχνεσαι με μηχανες! Παιρνεις ενα δραπανο παγκου με ενα στροφειο OTP, 1 ηλεκτρονικη ζυγαρια, ενα φτηνο καλυκοκοφτη και με 150€ καθαρισες!

    Ο Λευτερης δηλαδη που κλεινει μονο σε στρογγυλο ρελι και ριχνει και σκοπευτηκα τα παει ασχημα;

    Φιλικα Νικος :D

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 251 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων