Νόμος για παράδοση όλων των κυνηγετικών όπλων!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 76 έως 90 (από 103 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #258074

    αλλο παραδειγμα που θυμηθηκα τωρα -πιο προσφατο- στρατιωτικου που ηταν σχετικα "τακτικιστης", ηταν ο ρομελ ;) ισως οχι τοσο οσο ο Αλεξανδρος και σιγουρα ηταν αλλες εποχες και καταστασεις, αλλα δες πως παγιδευε τους αντιπαλους του και πως ξεφευγε. κοιτα πως σκεφτηκε να χρησιμοποιησει στην γαλλια το blitzkrieg και στην αφρικη τα 88αρια απο αμυντικα αντιεροπορικα πυροβολα τα χρησιμοποιησε σε πρωτη φαση και ως αντιαρματικα και σε δευτερη φαση (και εδω ειναι η εφυια του) τα χρησιμοποιησε ως επιθετικο οπλο-παγιδα για τα βρετανικα αρματα :lol:
    δεν ηταν μεγαλος και ικανοτατος στρατιωτικος αυτος? και κοιτα ποσοι αλλοι με μεγαλυτερο βαθμο απο αυτον, σπουδαγμενοι σε διαφορες στρατιωτικες σχολες, ηταν απλως τουβλα… :lol:

    οπως ειπαμε, ο στρατιωτικος ουσιαστικα γενιεται, δεν γινεται. ενας λοιπον που γενηθηκε με αυτο το ταλεντο, μπορει να παει σε μια σχολη και να το καλιεργησει περεταιρω. ενας ομως που γενηθηκε χωρις αυτο το ταλεντο, σε οσες στρατιωτικες σχολες και αν παει, στρατιωτικος πραγματικος δεν θα γινει ποτε


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #258073

    σε ολα τα πραγματα στην ζωη ετσι ειναι ρε παιδια.
    ξερω πιλοτους της πολεμικης αεροποριας που ο ενας γενηθηκε για να μαχεται στον αερα και εχει και ψυχη και ο αλλος ηταν απλα καλος στα μαθηματικα πχ και εβγαλε την ικαρων και πεταει το αεροπλανο απλα επειδη καποιος επρεπε να το πεταει…

    ξερω ατομο που μπηκε στο πανεπιστημιο και σπουδασε οικονομικα και ειχε ταλεντο και ολη μερα με αυτα ασχολειται και τωρα ειναι στην αμερικη και διδασκει και ξερω και μια κοπελα που μπηκε στην ιδια σχολη επειδη απλα εκει ετυχε να περασει και πηρε πτυχιο και ουσιαστικα οικονομικα δεν ξερει το κοριτσι τι να κανουμε τωρα. και ουτε θα γινει ποτε καλη στην δουλεια της.

    μηπως στον αθλητισμο δεν ειναι ετσι?
    βλεπεις εναν αθλητη που ειναι ενος χ καλου επιπεδου , που εφτασε εκει που εφτασε γιατι 15 χρονια προπονουταν σαν το σκυλι και βλεπεις εναν αλλον να ειναι σε ακομα καλυτερο επιπεδο με τις μισες και λιγοτερες προσπαθειες , γιατι απλα ειχε ταλεντο στο αθλημα αυτο.
    και αντε σε αυτη την περιπτωση λες οκ και ο πρωτος αθλητης μπορει να μην ειχε ταλεντο αλλα εστω ειχε το τσαγανο να γα..ται στις προπονησεις ολη μερα…αντε οκ αυτος.

    ο αλλος ομως που εγραψε καλα στα μαθηματικα, μπηκε στην ευελπιδων π.χ γιατι ηθελε να μπει στο δημοσιο και ειχε και εναν φιλο φιλου στο ταδε κομμα και σου λεει, ωραια σε λιγα χρονια θα ειμαι στρατιωτικος "καριερας"…
    σε αυτη την περιπτωση τι κανεις? του δινεις αυτου να διοικησει στρατιωτες? του "χρεωνεις" οπλικα συστηματα δισεκατομμυριων? του εμπιστευεσαι την τυχη της χωρας σε εναν πολεμο?…

    ο θεος να βαλει το χερι του! ;)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #196338

    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ..

    ΣΗΜΕΡΑ ΕΜΑΘΑ ΓΙΑ 2 ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΗΓΕ Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΣΠΙΤΙ. ΚΑΙ ΠΕΙΡΕ ΤΑ ΟΠΛΑ ΑΠΟ ΚΥΝΗΓΟΥΣ,,

    ΜΕ ΧΑΡΤΙ..ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ…ΘΑ ΤΑ ΦΥΛΑΝΕ ΣΤΑ ΤΜΗΜΑΤΑ…!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #246583

    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ..

    ΣΗΜΕΡΑ ΕΜΑΘΑ ΓΙΑ 2 ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΗΓΕ Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΣΠΙΤΙ. ΚΑΙ ΠΕΙΡΕ ΤΑ ΟΠΛΑ ΑΠΟ ΚΥΝΗΓΟΥΣ,,

    ΜΕ ΧΑΡΤΙ..ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ…ΘΑ ΤΑ ΦΥΛΑΝΕ ΣΤΑ ΤΜΗΜΑΤΑ…!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

    Περικλη με τι αιτιολογια?βαση αυτου του νομου που αναφερεται το topic?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #196342

    NAI ME AYTO..

    ΠΕΙΡΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΤΗΛ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ.ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΕΝΤΟΛΗ..

    ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ , Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΗΤΑΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ,,ΕΓΙΝΕ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #246572

    NAI ME AYTO..

    ΠΕΙΡΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΤΗΛ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ.ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΕΝΤΟΛΗ..

    ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ , Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΗΤΑΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ,,ΕΓΙΝΕ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ..

    δεν ξερω παντος και στο διαδυκτιο που ψαχνω δεν εχω βρει κατι αναλογο ειδωμεν………..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #196345

    ΝΑΙ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ…

    ΑΣ ΜΗΝ ΛΕΜΕ ΑΚΟΜΑ..

    ΠΑΝΤΩΣ ΜΟΥ ΒΡΟΜΑΕΙ Η ΦΑΣΗ ΠΟΛΥ..ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΣΙΤΕ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΟ, ΚΑΤΙ ΕΛΕΓΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΚΕΙ..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #246570

    δεν ξερω παντος και στο διαδυκτιο που ψαχνω δεν εχω βρει κατι αναλογο ειδωμεν………..

    [font=”Comic Sans MS”]μημπως τρεχει τιποτα με καμια παραβαση
    λεω μημπως[/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    637
    mafiaworld87 στις #246566

    Ξυπνάτε ρεεεεεεεε!!!!!!!!!!! Κοιμησμένοι!!!!!!!!! Πρίν 2 χρόνια φώναζαν να δηλώσουν τα αδήλωτα… παντού πανικός…. έβλεπαν πολύ μπροστά!!! Τώρα που μυρίζουν ξεσηκωμό, κοιτάνε πώς και πώς θα τα μαζέψουν…. κανονική Χούντα!!! Κάτσε να τελειώσει το κυνήγι και θα δείτε…. πάλι καλά που έχουμε καμπόσες χιλιάδες απο τα ''άλλα'' που δεν δηλώνονται και θα σας ξελασπώσουμε πάλι… ομορφάντρες μου………! ;)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    637
    mafiaworld87 στις #196350

    Επίσης γιατί άραγε κάναν την παράνομη όπλοκατοχή κακούργημα??? Λέω εγώ τώρα……
    Βόδια ξυπνήστε!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    250
    jimis στις #246564

    Κάτσε να τελειώσει το κυνήγι και θα δείτε…. πάλι καλά που έχουμε καμπόσες χιλιάδες απο τα ''άλλα'' που δεν δηλώνονται και θα σας ξελασπώσουμε πάλι… ομορφάντρες μου………! ;)

    Ωραίοοοοςςςςςςςςςς. Γράψε με από τώρα να πιάνω σειρά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #246563

    Επίσης γιατί άραγε κάναν την παράνομη όπλοκατοχή κακούργημα??? Λέω εγώ τώρα……
    Βόδια ξυπνήστε!

    ξερω εγω? εσυ ο εξυπνος πες μας!!!! το θεμα ειναι αν ισχυει η συγκεκριμενη ειδηση που εγραψε ο περικλης που για να το ειπε ο ανθρωπος ισχυει αλλα για ποιον λογο δεν ξερουμε!!!
    ΤΩΡΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΠΕΡΙ ΒΟΙΔΩΝ ΚΑΙ ΚΟΙΜΗΣΜΕΝΩΝ ΑΣΤΟ ΜΗΝ ΤΟ ΑΝΑΠΤΥΞΟΥΜΕ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΝΑ ΜΟΝΟ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΚΛΟΓΕΣ ΟΛΟΙ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΜΕ ΣΗΜΑΙΕΣ ΚΑΙ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ!!!!ΚΑΙ ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΨΗΦΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΤΙΣ ΔΗΜΟΤΙΚΕΣ ΤΟΥ 2003 ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ!!!ΒΡΕ ΠΟΥ ΕΙΧΑΤΕ ΧΑΘΕΙ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΕΞΥΠΝΟΙ!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    45
    harris στις #246557

    Τα οπλα μας δεν ειναι οπως ο μισθος που μπορουν να μας το κοψουν ειναι υλικο αντικειμενο που εχουμε αποκτησει με δικα μας χρηματα και συμφωνα με την ισχυουσα νομοθεσια,τωρα γιατι φοβουντε τοσο πολυ αυτοι ξερουν…. ας μην ειχαν λερωμενη την φωλια τους για να μην τρεμουν αν και το γουδι ειναι πολυ κοντα ;)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    492
    sam13 στις #246555

    Ξυπνάτε ρεεεεεεεε!!!!!!!!!!! Κοιμησμένοι!!!!!!!!! Πρίν 2 χρόνια φώναζαν να δηλώσουν τα αδήλωτα… παντού πανικός…. έβλεπαν πολύ μπροστά!!! Τώρα που μυρίζουν ξεσηκωμό, κοιτάνε πώς και πώς θα τα μαζέψουν…. κανονική Χούντα!!! Κάτσε να τελειώσει το κυνήγι και θα δείτε…. πάλι καλά που έχουμε καμπόσες χιλιάδες απο τα ''άλλα'' που δεν δηλώνονται και θα σας ξελασπώσουμε πάλι… ομορφάντρες μου………! ;)

    καλά τα λέει ο Κρητικός παιδιά…απλά οι λέξεις που χρησιμοποιεί είναι λίγο καυστικές μην το παίρνετε προσωπικά… σκοπός δεν είναι να τσακωθουμε μεταξύ μας…. άλλους πρέπει να τσακώσουμε…..

    να βάλετε και σως στις σφαίρες για να γλιστράνε…… :D

    σας παραθέτω κι ένα άρθρο που αποδεικνύει ότι το μόνο που τους νοιάζει είναι να μην χάσουν τις καρέκλες τους… εμάς μας έχουν χεσμενους…. άλλωστε λεφτά υπάρχουν στην Ελβετία όμως και κανένας τους δεν πρόκειται στεναχωρηθεί όταν πτωχευσουμε… ίσα ίσα θα αγοράζουν μετά και ποιο φτηνά…..

    http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2012/02/blog-post_5646.html

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    637
    mafiaworld87 στις #246549

    ξερω εγω? εσυ ο εξυπνος πες μας!!!! το θεμα ειναι αν ισχυει η συγκεκριμενη ειδηση που εγραψε ο περικλης που για να το ειπε ο ανθρωπος ισχυει αλλα για ποιον λογο δεν ξερουμε!!!
    ΤΩΡΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΠΕΡΙ ΒΟΙΔΩΝ ΚΑΙ ΚΟΙΜΗΣΜΕΝΩΝ ΑΣΤΟ ΜΗΝ ΤΟ ΑΝΑΠΤΥΞΟΥΜΕ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΝΑ ΜΟΝΟ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΚΛΟΓΕΣ ΟΛΟΙ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΜΕ ΣΗΜΑΙΕΣ ΚΑΙ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ!!!!ΚΑΙ ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΨΗΦΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΤΙΣ ΔΗΜΟΤΙΚΕΣ ΤΟΥ 2003 ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ!!!ΒΡΕ ΠΟΥ ΕΙΧΑΤΕ ΧΑΘΕΙ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΕΞΥΠΝΟΙ!!!!!

    Φίλε Tirnabos26 σου ζητάω συγνώμη αν σε έθιξα, αλλά αυτή είναι η αλήθεια….. κοιμόμαστε!!! Εδω μέσα έχω πεί για πολλά πράγματα αλλά περάσαν στο ντούκου…. θα δείς με την πάροδο του χρόνου ότι δεν είναι απλά όλα συμπτώσεις…. ''δεν έτυχε, πέτυχε!'' Εγώ απο εδώ μέσα να ευχηθώ σε όλους να έχουν ενα χωραφάκι να παράγουν την τροφή τους και ενα όπλο να υπερασπιστούν την οικογένεια τους και την τιμή της πατρίδος όταν χρειαστεί…. αυτά! Αααα και κάτι άλλο, είμαι 25 χρονών και έχω ψηφίσει μόνο στις τελευταίες εκλογές…. μάντεψε! το κόμμα που ψήφισα δεν είναι μέσα στα κυβερνόντα…. ;) Μακάρι να έκαναν κόμμα οι αναρχικοί θα τους ψήφιζα και θα έκανα και προεκλογική εκστρατεία για πάρτη τους….

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 76 έως 90 (από 103 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων