ΜΠΕΚΑΤΣΙΝΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1 έως 15 (από 58 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    YDROBIOS13 στις #23459

    ΠΑΘΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΟΥΣ!!!!!!!!!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #185802

    Και εγώ κάποτε είχα βρει ένα μέρος και τα κυνηγούσα συστηματικά, πολύ ωραίες ντουφεκιές σε φέρνουν στα όρια. Φέτος δεν έχω δει ακόμα κανένα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    YDROBIOS13 στις #185807

    ΕΓΩ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕΝΩ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΟΥ ΚΟΝΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΒΑΛΤΟΣ ΚΑΙ ΧΩΡΑΦΙΑ ΜΕ ΡΥΖΙΑ ΤΑ ΚΥΝΗΓΩ ΑΠΟ ΑΡΧΕΣ ΟΚΤΩΒΡΗ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΣΕΖΟΝ ΤΑΚΤΙΚΑ.ΕΙΔΗ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞΟΔΟΥΣ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΓΥΡΙΖΩ ΜΕ ΔΥΟ ΤΡΙΑ.ΣΟΥ ΠΕΤΑΓΟΝΤΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΑΚΑΡΙΑΙΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    134
    ntinosstr στις #185816

    ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ…
    ΤΩΡΑ ΜΑΣ ΕΦΤΙΑΞΕΣ…

    ΜΕ ΑΥΤΑ ΕΦΤΙΑΞΑ ΤΟ ΕΠΑΝΙΕΛ ΜΟΥ…..
    ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΜΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΘΑ ΣΟΥ ΦΥΓΕΙ Η ΜΑΓΚΙΑ…
    ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΦΕΡΜΑ ΣΤΟ ΜΠΕΚΑΤΣΙΝΗ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΚΛΙΑ ΑΠΟ ΤΑ 50 ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΠΟΝΤΑ-ΦΕΡΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΗΤΕ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΑ ΗΤΕ ΜΙΚΡΑ ΔΕΝ ΣΗΚΟΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ…

    ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΕΧΩ ΑΓΑΠΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΟΥΣ…

    ΔΥΣΤΗΧΟΣ ΟΜΩΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑ ΕΔΩ ΕΧΩ ΒΓΕΙ ΚΑΝΑ 10ΑΡΙΑ ΦΟΡΕΣ ΦΕΤΟΣ ΣΕ ΩΡΑΙΑ ΜΕΡΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΟΜΑ ΔΥΣΤΗΧΟΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    353
    maxus staf στις #185819

    το κυνηγι που αγαπω με παθοσ το μπεκατσινη το κυνηγαω σχεδον καθε μερα. με το gordon moy.και με ενα γαλλικο μπρακ.δεν κυνηγαω τιποτα αλλο με τα σκυλια μου.και ο τοποσ να γιομεση μπεκατσεσ εγω θα παω για μπεκατσινια¨??????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    YDROBIOS13 στις #185823

    ΕΓΩ ΦΙΛΕ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΟΙΝΤΕΡΑΚΙ 1,5 ΧΡΟΝΩΝ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΦΕΤΟΣ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΑ ΟΡΤΥΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΠΕΚΑΤΣΙΝΙΑ.ΕΝΑΣ ΠΑΛΙΟΣ ΚΥΝΗΓΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΦΑΕΙ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΤΟΠΟΥΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΣΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΦΕΡΜΑΡΕΙ ΜΠΕΚΑΤΣΙΝΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΕΡΜΑΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΣΧΟΛΕΙΟ.
    ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ ΣΤΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΗΝ ΦΕΡΜΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΝΕΥΡΙΚΑ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΙΡΑ ΣΟΥ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    353
    maxus staf στις #271821

    ΕΓΩ ΦΙΛΕ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΟΙΝΤΕΡΑΚΙ 1,5 ΧΡΟΝΩΝ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΦΕΤΟΣ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΑ ΟΡΤΥΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΠΕΚΑΤΣΙΝΙΑ.ΕΝΑΣ ΠΑΛΙΟΣ ΚΥΝΗΓΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΦΑΕΙ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΤΟΠΟΥΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΑΝ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΣΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΦΕΡΜΑΡΕΙ ΜΠΕΚΑΤΣΙΝΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΕΡΜΑΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΣΧΟΛΕΙΟ.
    ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ ΣΤΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΗΝ ΦΕΡΜΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΝΕΥΡΙΚΑ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΙΡΑ ΣΟΥ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ?

    κυνηγαω μπεκατσινια 17 χρονια αν θελησ την σημβουλη μου μην βγαλησ το ποιντερ σε μπεκατσινια.αν το βγαλησ μονο με καλουσ καιρουσ και μετα καλο σκουπημα με πετσετα.αν το βγαλησ τη σηνεπιεσ στο σκυλο σου θα τησ καταλαβησ οταν παη 8 χρονοΝ?????και ειναι αμασρτια να το δησ ετση.ο βαλτοσ για καθε θηραμα που σκοτωνησ σε πληρονη με δοσησ και εσενα και το σκυλο σου????. σου μηλαο απο την πηρα μου.το μπεκατσινη αν δεν εχει ενοχληθει πολυ κραταη την φερμα.ολλο τον χρονο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #271813

    ωραιο το κηνηγητους αν και εμεις εδω κατω δεν εχουμαι και τα καλητερα μεροι για το συκγεκριμενο θηραμα.
    εγω πειγενα παντα με τα ποιντερακιαμου αλλα δεν εχουμαι το κρυο του βαλτου της βορειας ελλαδας.

    ;) :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    YDROBIOS13 στις #271702

    κυνηγαω μπεκατσινια 17 χρονια αν θελησ την σημβουλη μου μην βγαλησ το ποιντερ σε μπεκατσινια.αν το βγαλησ μονο με καλουσ καιρουσ και μετα καλο σκουπημα με πετσετα.αν το βγαλησ τη σηνεπιεσ στο σκυλο σου θα τησ καταλαβησ οταν παη 8 χρονοΝ?????και ειναι αμασρτια να το δησ ετση.ο βαλτοσ για καθε θηραμα που σκοτωνησ σε πληρονη με δοσησ και εσενα και το σκυλο σου????. σου μηλαο απο την πηρα μου.το μπεκατσινη αν δεν εχει ενοχληθει πολυ κραταη την φερμα.ολλο τον χρονο

    ΦΙΛΕ maxus staf ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΕ ΤΟ ΣΚΥΛΟ ΗΜΕΡΕΣ ΗΛΙΟΛΟΥΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΩΡΙΣ ΤΟ ΠΡΩΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΩ ΤΙΣ ΠΑΓΩΝΙΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΥΣΚΕΜΑ ΤΟΥ ΣΚΥΛΟΥ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΓΩΜΕΝΑ ΝΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΝ ΚΡΥΟΠΑΓΗΜΑΤΑ ΜΕ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ.ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΩΝ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    353
    maxus staf στις #271652

    ΦΙΛΕ maxus staf ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΕ ΤΟ ΣΚΥΛΟ ΗΜΕΡΕΣ ΗΛΙΟΛΟΥΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΩΡΙΣ ΤΟ ΠΡΩΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΩ ΤΙΣ ΠΑΓΩΝΙΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΥΣΚΕΜΑ ΤΟΥ ΣΚΥΛΟΥ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΓΩΜΕΝΑ ΝΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΝ ΚΡΥΟΠΑΓΗΜΑΤΑ ΜΕ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ.ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΩΝ.

    ακρηβοσ φιλε μου αυτο σου προτεινω,και παντα καλο σκουπημα στο σκυλο μασ [και εγω το μπρακ το βγαζω με ηλιο αντε και λιγω βροχη] για τα δησκολα το gordon δεν εχει ανταγωνισμο.εκει που τα αλλα σταματανε αυτο σηνεχιζει>?????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    64
    ΜΠΑΟΥ στις #186004

    ΠΟΛΥ ΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΤΟ ΜΠΕΚΑΤΣΙΝΙ Ή ΜΠΕΚΑΝΟΤΑ ΌΠΩΣ ΤΑ ΛΕΝΕ ΜΕΡΙΚΟΙ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    53
    dimaponaf στις #270620

    επιτέλους ένα site για τους τρελαμενους με τα μπεκατσινια.

    Τα κυνηγώ από μέσα Νοεμβρίου (Γαλατάς/ευηνοχώρι αιτολωακαρνανίας) διότι έχω΄παρατηρήσει οτι από 15/11 και μετά κατεβαίνουν. Εάν ξέρει κανέςι εάν έχουν ήδη "κατέβει" σε αυτά τα μέρη, ας ρίξει σήμα να τα επισκεφτούμε με το σκυλο. Φέτος, θα βγάλω ένα σεττερακι σε αυτά για σχολείο.

    θα δούμε….

    Καθε χρόνο όμως γινονται πιο καχυποπτα….

    ΠΑΘΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΟΥΣ!!!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    YDROBIOS13 στις #269628

    επιτέλους ένα site για τους τρελαμενους με τα μπεκατσινια.

    Τα κυνηγώ από μέσα Νοεμβρίου (Γαλατάς/ευηνοχώρι αιτολωακαρνανίας) διότι έχω΄παρατηρήσει οτι από 15/11 και μετά κατεβαίνουν. Εάν ξέρει κανέςι εάν έχουν ήδη "κατέβει" σε αυτά τα μέρη, ας ρίξει σήμα να τα επισκεφτούμε με το σκυλο. Φέτος, θα βγάλω ένα σεττερακι σε αυτά για σχολείο.

    θα δούμε….

    Καθε χρόνο όμως γινονται πιο καχυποπτα….

    ΦΙΛΕ DIMIM ΚΥΝΗΓΑΩ ΤΑΚΤΙΚΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΛΙΜΝΟΘΑΛΑΣΣΑΣ.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 4-5 ΕΞΟΡΜΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΜΠΕΚΑΤΣΙΝΙΑ ΟΙ 3 ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ ΠΡΙΝ ΚΟΠΟΥΝ ΤΑ ΡΥΖΙΑ.ΣΕ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΜΕ ΧΕΡΣΑ ΠΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣΑΝ ΛΙΓΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΑΚΡΕΣ ΤΩΝ ΡΥΖΙΩΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΠΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ ΑΤΟΥΦΕΚΙΣΤΑ ΠΕΤΑΓΟΝΤΑΝ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΟΝΤΑ.ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΟΧΛΗΣΗ ΕΧΟΥΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΙΟ ΝΕΥΡΙΚΑ.ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΚΟΠΗΚΑΝ ΤΑ ΡΥΖΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΒΡΟΧΕΣ ΘΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΟΡΠΙΖΟΥΝ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1142
    ΛΑΜΠΡΟΣ στις #195157

    ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΦΕΤΟΣ ΗΤΑΝ ΚΑΛΗ Η ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΙΣ ΜΠΕΚΑΤΣΕΣ……….ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΟΜΩΣ ΗΤΑΝ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΑ 45 ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΑ ΜΠΕΚΑΤΣΙΝΙΑ .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1142
    ΛΑΜΠΡΟΣ στις #195213

    ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΚΑΚΙΑ ΕΚΑΝΑ………………… ΝΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΝΑ ΜΕ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ.

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

    ΦΙΛΙΚΑ ΛΑΜΠΡΟΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1 έως 15 (από 58 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων