Συχνοουρία σε κουτάβι Ποιντερ

Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 16 έως 20 (από 20 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #186956

    Δεν αντικαθιστω των κτηνιατρο απλος λεω κατι εμπειρικα που εχω μαθει και με την καθοδηγηση φιλων κτηνιατρων δεν ειναι κακο να λεμε κατι που γνωριζουμε ,δεν ξεχναω την λεπτωσπυρωση οπως λεω το προγραμμα Α

    Δημήτρη καλά που είχα ζητήσει εκ των προτέρων συγνώμη για την παρέμβαση. Δεν έγραψα πως αντικαθιστάς τον κτηνίατρο. Έγραψα πως ο κτηνίατρος γνωρίζει τις κατά τόπους εξάρσεις των ασθενειών οπότε τον προγραμματισμό τον προσαρμόζει ανάλογα, καθώς και το θέμα των αντισωμάτων αν θηλάζουν τα κουτάβια. Επίσης έγραψες: …να επερνες αυτο Nobivac DHPPi και τωρα να ακολουθησεις το προγραμμα Α. Επειδή το θέμα δεν το διαβάζει μόνο ο antoniouk (που πιθανόν να έχετε ανταλλάξει πιο διευκρινιστικά μηνύματα) κάποιος μπορεί να αγοράσει το DHPPi και να κάνει μόνο αυτό στους χρόνους που αναφέρει το πρόγραμμα Α.
    Συνάδελφε antoniouk "δεν έπεσα να τον φάω τον άνθρωπο" απλά είπα και την δική μου γνώμη, πράγμα που το έγραψα κιόλας. Καταλαβαίνω απόλυτα τις οικονομικές δυσκολίες της εποχής και πραγματικά λυπάμαι που σου είναι απαγορευτικός ο εμβολιασμός σε κτηνίατρο όπου θα σε ενημέρωνε πως πρέπει να έχει γίνει αποπαρασίτωση πριν τους εμβολιασμούς και θα έκανε και έναν έλεγχο της υγείας του κουταβιού για να διαπιστώσει αν μπορεί ή όχι να εμβολιαστεί. Εύχομαι να είναι πάντα γερό.
    Ipokratis, twins όπως καταλαβαίνετε:… OVER &OUT


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    500
    dimitris70 στις #186961

    Πανω απο ολα Κυριε Γιαννη σας σεβομαι και σας εκτιμω,επειδη ειχαμε ξανακανει αναφορα στον εμβολιασμο αποπαρασιτωση και ειχα πει για παραδειγμα πως ειχα εμβολιασει τα κουταβια μου για αυτο τωρα δεν εκανα αναφορα στην Λεπτοσπυρωση,αλλα αν καποιος διαβασει της οδηγιες καταλαβαινει,επειδη ο antoniouk ειχε κανει το Puppy για αυτο του ειπα για το προγραμμα Α Παλιοτερο Post

    Ο εμβολιασμος των κουταβιων μου

    65 ημερων Nobivac DHPPi +L μορβα τυφος ηπατητιδα παραινφλουεντζα -λεπτοσπυρωση
    95 ημερων Nobivac DHPPi +L μορβα τυφος ηπατητιδα παραινφλουεντζα- λεπτοσπυρωση
    125 ημερων Nobivac DHPPi +RL μορβα τυφος ηπατητιδα παραινφλουεντζα -λεπτοσπυρωση λυσσα

    Επειδη ρωτησα φιλο κτηνιατρο και μου ειπε πως ειναι ενταξει

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    127
    ipokratis στις #186979

    Είπα από το πρωί νά μην απαντήσω αλλά δεν άντεξα και αναφέρομαι στον συνάδελφο που έχει το πρόβλημα και όχι σε αυτόν που συμβούλεψε.είπες στην αρχή πως τα παιδιά σού έχουν δεθεί με το κουτάβι και ότι εσυ εψαχνες καιρό νά βρεις σκύλο.καλύτερα είναι πριν πάρουμε σκύλο νά υπολογίζουμε τα έξοδα εμβολιασμού και λοιπά για νά μην τρέχουμε μετά λέγοντας γιατί ρε γαμώτο σε μένα γιατί νά πάθει το ένα η το άλλο.αυτα για νά γίνουν κατανοητα τα προηγούμενα μηνύματα μου στο τοπικ.όπως και στα παιδιά έτσι και στα σκυλιά πρέπει νά προσφέρουμε αυτα που πρέπει και όχι αυτα που νομίζουμε.πάντα εκφράζω την γνώμη μου και είμαι ανοιχτός σε συζήτηση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #269375

    Είπα από το πρωί νά μην απαντήσω αλλά δεν άντεξα και αναφέρομαι στον συνάδελφο που έχει το πρόβλημα και όχι σε αυτόν που συμβούλεψε.είπες στην αρχή πως τα παιδιά σού έχουν δεθεί με το κουτάβι και ότι εσυ εψαχνες καιρό νά βρεις σκύλο.καλύτερα είναι πριν πάρουμε σκύλο νά υπολογίζουμε τα έξοδα εμβολιασμού και λοιπά για νά μην τρέχουμε μετά λέγοντας γιατί ρε γαμώτο σε μένα γιατί νά πάθει το ένα η το άλλο.αυτα για νά γίνουν κατανοητα τα προηγούμενα μηνύματα μου στο τοπικ.όπως και στα παιδιά έτσι και στα σκυλιά πρέπει νά προσφέρουμε αυτα που πρέπει και όχι αυτα που νομίζουμε.πάντα εκφράζω την γνώμη μου και είμαι ανοιχτός σε συζήτηση.

    Δυστυχώς είμαστε πολύ μακριά ακόμα για αυτά τα πράγματα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    127
    ipokratis στις #269371

    Δυστυχώς είμαστε πολύ μακριά ακόμα για αυτά τα πράγματα.

    Είμαστε ίσως το μοναδικό κράτος στην ευρώπη που εκτός από χρεοκοπημενοι είμαστε και από τους μεγαλύτερους γνώστες σε ολα τα θέματα,γνωρίζουμε τα πάντα παραβλέπουμε όσους επαγγελματίες μπορούμε κάνοντας τα δικα μας για νά γλιτώσουμε 2 ευρώ και μετά δίνουμε πολύ παραπάνω νά διορθώσουμε τα λάθη μας,μπορεί νά είμαι και λάθος…..

Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 16 έως 20 (από 20 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων