ΕΠΙΒΛΑΒΗ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 154 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #188446

    Εγω ξαπλωσα χθες και προχθες 3 κακασχημες καρακαξες.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #188449

    Και μια κουρουμα απο μενα.

    ( Σημερα δουλεψα αρκετα με την διοφθαλμη">!!! )

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #265339

    βρεθηκε η αποικια των αλεπουδων
    εστησα καρτερι περασε μια και τις εριξα κατα ριπας 3 4αρια αλλα ηταν μακρια και ειχα ανοιχτο τσοκ και ουτε την ακουμπησαν
    απο βδομαδα θα παω με 41βολα και φουλ τσοκ

    ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ 41 ΒΟΛΑ ΚΑΙ ΜΕ 3 ΑΡΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΠΛΗΣΙΑΣΗΣ ΑΘΟΡΥΒΑ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΤΙΣ ΘΕΡΙΖΩ.Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΓΕΜΙΣΕΙ Ο ΤΟΠΟΣ ΜΕ ΔΑΥΤΕΣ :angry: :blink:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1598
    Παναγιωτης στις #265334

    Και μια κουρουμα απο μενα.

    [b][font=”Comic Sans MS”][size=4]( Σημερα δουλεψα αρκετα με την [url=”http://s259.photobucket.com/albums/hh320/sniper645/?action=view&current=FILE0014.mp4″%5Dδιοφθαλμη σκοπευση[/url]!!! )[/size][/font][/b]

    με τι την κατεβασες απο εκει πανω ?
    σε ποιο μερος ησουνα?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/06/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    181
    vilanova στις #265324

    ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΦΩΛΙΑ ΤΗΣ Η ΑΛΕΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΝΑΨΕΙΣ ΘΕΙΑΦΗ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΩΧΗ ΓΙΑΤΙ ΒΓΑΖΕΙ ΤΡΕΛΕΣ ΑΝΑΘΗΜΙΑΣΕΙΣ. ΜΕΣΑ ΣΕ 1-2 ΣΕΛΙΔΕΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑΣ ΒΑΖΟΥΜΕ 2-3 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΘΕΙΑΦΗ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΚΟΝΣΕΡΒΑ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΦΩΛΙΑ ΚΑΙ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΤΗ ΤΡΙΠΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΤΡΙΠΕΣ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΒΓΕΝΕΙ Η ΜΑΝΤΑΜ ΜΕ ΤΑ ΕΣΩΡΟΥΧΑ :angry: .
    ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΩΝ .ΟΤΑΝ ΗΜΑΣΤΑΝ ΕΦΗΒΙΑ,ΜΕ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΜΟΥ,ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑΜΕ ΤΟΥΣ ΠΑΤΕΡΑΔΕΣ ΜΑΣ ΣΤΟ ΤΡΙΓΟ ΤΩΝ ΜΕΛΙΣΣΩΝ , ΒΡΗΚΑΜΕ ΜΙΑ ΑΛΕΠΟΤΡΙΠΑ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ .ΒΡΗΚΑΜΕ 1 ΣΦΗΚΟΦΩΛΙΑ ΛΟΓΟ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΧΑ ΜΕ ΤΗ ΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΙΑΣΑΜΕ ΑΚΕΡΑΙΑ. ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΗΓΑΜΕ ΚΑΙ ΤΗ ΒΑΛΑΜΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΦΩΛΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΑΜΕ ,ΚΛΕΙΝΩΝΤΑ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΝΙ ΑΜΜΕΣΑ ΤΗΝ ΤΡΙΠΑ ΤΗΣ ΕΙΣΟΔΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΝΑ ΒΛΕΠΑΤΕ ΤΗ ΚΥΡΑ ΝΑ ΒΓΕΝΕΙ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΤΡΙΠΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΜΕ ΧΙΛΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΣΚΩΤΩΣΕΙ ΤΙΣ ΣΦΗΚΕΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΑΝ ΠΙΑΣΕΙ .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1598
    Παναγιωτης στις #265319

    ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ 41 ΒΟΛΑ ΚΑΙ ΜΕ 3 ΑΡΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΠΛΗΣΙΑΣΗΣ ΑΘΟΡΥΒΑ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΤΙΣ ΘΕΡΙΖΩ.Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΓΕΜΙΣΕΙ Ο ΤΟΠΟΣ ΜΕ ΔΑΥΤΕΣ :lol: :blink:

    πως τις πλησιαζεις ??
    δεν σε παιρνουν χαμπαρι ευκολα??

    ναι ειναι πολλες επρεπε να ησουν να τις ακουγες να φωναζουν η μια την αλλη

    ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΦΩΛΙΑ ΤΗΣ Η ΑΛΕΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΝΑΨΕΙΣ ΘΕΙΑΦΗ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΩΧΗ ΓΙΑΤΙ ΒΓΑΖΕΙ ΤΡΕΛΕΣ ΑΝΑΘΗΜΙΑΣΕΙΣ. ΜΕΣΑ ΣΕ 1-2 ΣΕΛΙΔΕΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑΣ ΒΑΖΟΥΜΕ 2-3 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΘΕΙΑΦΗ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΚΟΝΣΕΡΒΑ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΦΩΛΙΑ ΚΑΙ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΤΗ ΤΡΙΠΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΤΡΙΠΕΣ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΒΓΕΝΕΙ Η ΜΑΝΤΑΜ ΜΕ ΤΑ ΕΣΩΡΟΥΧΑ :blink: .
    ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΩΝ .ΟΤΑΝ ΗΜΑΣΤΑΝ ΕΦΗΒΙΑ,ΜΕ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΜΟΥ,ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑΜΕ ΤΟΥΣ ΠΑΤΕΡΑΔΕΣ ΜΑΣ ΣΤΟ ΤΡΙΓΟ ΤΩΝ ΜΕΛΙΣΣΩΝ , ΒΡΗΚΑΜΕ ΜΙΑ ΑΛΕΠΟΤΡΙΠΑ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ .ΒΡΗΚΑΜΕ 1 ΣΦΗΚΟΦΩΛΙΑ ΛΟΓΟ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΧΑ ΜΕ ΤΗ ΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΙΑΣΑΜΕ ΑΚΕΡΑΙΑ. ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΗΓΑΜΕ ΚΑΙ ΤΗ ΒΑΛΑΜΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΦΩΛΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΑΜΕ ,ΚΛΕΙΝΩΝΤΑ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΝΙ ΑΜΜΕΣΑ ΤΗΝ ΤΡΙΠΑ ΤΗΣ ΕΙΣΟΔΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΝΑ ΒΛΕΠΑΤΕ ΤΗ ΚΥΡΑ ΝΑ ΒΓΕΝΕΙ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΤΡΙΠΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΜΕ ΧΙΛΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΣΚΩΤΩΣΕΙ ΤΙΣ ΣΦΗΚΕΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΑΝ ΠΙΑΣΕΙ .

    θα τους πεταξω καπνογονο
    και θα φραξω τις τρυπες

    πως θα καταλαβω σε ποια φωλια ανηκει η τρυπα?? γιατι ειχε δεκαδες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #265315

    πως τις πλησιαζεις ??
    δεν σε παιρνουν χαμπαρι ευκολα??

    ναι ειναι πολλες επρεπε να ησουν να τις ακουγες να φωναζουν η μια την αλλη

    θα τους πεταξω καπνογονο
    και θα φραξω τις τρυπες

    πως θα καταλαβω σε ποια φωλια ανηκει η τρυπα?? γιατι ειχε δεκαδες

    EXΩ ΕΝΤΟΠΙΣΕΙ ΕΝΑ ΡΕΜΑ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΕΚΕΙ ΠΕΤΑΝΕ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΚΑΙ ΨΟΦΙΜΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΚΥΡΙΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΡΕΛΑΣΗ :lol: .ΤΟ ΒΑΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ Η ΑΚΙΝΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΙΓΑΝΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ :blink: .ΑΦΟΥ ΒΡΗΚΕΣ ΤΗΝ ΦΩΛΙΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΠΛΑ ΜΗΝ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΣΥΧΝΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΟΥ ΟΡΜΗΞΟΥΝ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΜΙΚΡΑ ΕΜΕΝΑ ΕΙΧΕ ΤΥΧΕΙ ΣΤΟ ΧΙΛΙΟΜΟΔΙ ΝΑ ΤΙΣ ΒΡΩ ΖΕΥΓΑΡΙ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΣΚΑΓΙΑΣΑ ΤΗΝ ΜΙΑ Η ΑΛΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΠΕΣΕ ΑΛΛΑ ΕΦΑΓΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΗΣ :blink:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1598
    Παναγιωτης στις #188459

    περιμενεις, τις βλεπεις και τις πλησιαζεις?
    ή κοβεις βολτες μεχρι να πεταχτουν μπροστα σου?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/06/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    181
    vilanova στις #188461

    ΑΝ Η ΦΩΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙΑ ΒΡΟΜΑΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΥΠΟΛΟΙΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΣ ΤΡΟΦΕΣ ΤΙΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/06/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    181
    vilanova στις #265307

    ΕΔΩ ΜΙΑ ΜΕ ΧΩΛΗΣΤΕΡΙΝΗ. :lol:
    http://www.youtube.com/watch?v=utQr2pSU-BY…feature=related

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #265302

    περιμενεις, τις βλεπεις και τις πλησιαζεις?
    ή κοβεις βολτες μεχρι να πεταχτουν μπροστα σου?

    ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΡΕΜΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΣΤΙΣ ΤΣΙΧΛΕΣ ΚΑΙ ΚΟΝΤΟΣΤΕΚΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΥΡΙΣΟΥΝ.ΕΚΕΙ ΜΟΛΙΣ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ :lol: .ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΦΩΛΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΜΥΡΙΖΕΙ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΕΒΩ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΜΕΡΗ ΣΟΥ ΝΑ ΤΙΣ ΠΕΤΣΟΚΟΨΟΥΜΕ. :blink:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1598
    Παναγιωτης στις #188462

    ετσι ακριβως γινεται
    οποτε ριχνω την τελευταια τουφεκια στα πουλια το απογεματακι εχει τυχει πολλες φορες να τις δω να καθονται σαν ηλιθιες και να προσπαθουν να καταλαβουν τι γινεται απο το θορυβο
    ποτε ομως δεν βγηκα για αλεπουδες και απο την επομενη φορα θα εχω μαζι χοντρα σκαγια και θα τις κανονισω.

    εννοειται οτι ολοι ειστε προσκεκλημενοι οποτε θελετε
    και δωρο καρτερι τρυγονια , ορτυκια το σεπτεμβρη
    και αγριογουρονο το χειμωνα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #265095

    βρεθηκε η αποικια των αλεπουδων
    εστησα καρτερι περασε μια και τις εριξα κατα ριπας 3 4αρια αλλα ηταν μακρια και ειχα ανοιχτο τσοκ και ουτε την ακουμπησαν
    απο βδομαδα θα παω με 41βολα και φουλ τσοκ

    Αν την τραυμάτισες θα ψοφήσει. Η αλεπού δεν γλύφει τα τραύματά της και δεν μπορεί να θεραπευτεί από αυτά.

    Να και οι οδηγίες που μου είχε δωσει ένας φίλος:

    Το κυνήγι αλεπούς γίνεται με πολλούς τρόπους. Εγώ κάνω καρτέρι καλά κρυμένος και με τον αέρα πάντοτε αντίθετα από εκεί που περιμένω να φανούν.

    Ώρες: πολύ πρωί το χάραμα μέχρι την ανατολή του ήλιου και το απόγευμα μόλις δύσει ο ήλιος.

    Τόπος:μέρη που γνωρίζεις ότι συχνάζουν ή περνάνε αλεπούδες.Τα καλύτερα κατά την γνώμη μου είναι τα ρέματα που τώρα το καλοκαίρι δεν έχουν νερό ή έχουν λίγο και που είναι κοντά σε κατοικημένο τόπο με πρόσβαση για τροφή.Δηλαδή σκουπιδότοποι, κοτέτσια,σφαγεία.

    Αν δεν έχω αποτέλεσμα δολώνω την περιοχή με κοιλιές από σφαγείο (πατσάδες) ή οποιοδήποτε κομάτι άχρηστο κρέας βρίσκω.

    Αν χρησιμοποιήσεις σκάγια Νο 3 ή 2 θα έχεις πολύ καλύτερα αποτελέσματα αλλά με τα μονόβολα θα διασκεδάσεις περισσότερο νομίζω (όπως και εγώ).Εγώ χρησιμοποιώ κλισιοσκόπιο 0-90 γιάρδες και μονόβολα cal 12 (ότι φθηνότερο υπάρχει,δεν χρειάζονται ειδικά φυσίγγια) και cal 36 .

    Οι αλεπούδες είναι πολύ ευάλωτες σε τέτοιες βολές.Μερικές φορές όμως αν δεν βληθούν σε καίριο σημείο χρειάζεται και χαριστική βολή για να μην υποφέρουν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/08/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    460
    BENELLI4EVER στις #188551

    Και για να μην ξεχνιόμαστε σβηστε μια κουρουν απο τον γενικο πληθυσμο των επιβλαβων.

    http://imageshack.us/photo/my-images/502/dsc00057ht.jpg/

    Φανης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1598
    Παναγιωτης στις #188554

    κανουμε δουλεια βλεπω ε?
    μπραβο
    το Σ/Κ αμα παω στο χωριο θα κανονισω τις αλεπες

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 154 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων