remington 1187

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 50 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Remington

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    49
    ALEKOS 3 στις #189567

    ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΟΠΛΑ. ΤΙΣ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ Η ΡΕΜ ΣΕ ΥΔΡΟΒΙΑ ΚΑΙ ΦΑΣΣΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΦΩΣ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ. ΓΕΝΙΚΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟ ΚΥΝΗΓΙ


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    682
    vickers2 στις #262291

    ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΟΠΛΑ. ΤΙΣ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ Η ΡΕΜ ΣΕ ΥΔΡΟΒΙΑ ΚΑΙ ΦΑΣΣΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΦΩΣ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ. ΓΕΝΙΚΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟ ΚΥΝΗΓΙ

    για φασσα κ παπι τη θελω αλεκο….εχω βρε ικ μια ακατανομαστη 391 οπτιμα στα ιδια λεφτα……αμαν ρε εσεις οι δυο με γλψσσοφαγατε ….να μη ρωτησω δλδ τη γνωμ,η σας καμμια 50 αρια φορες πρωτα :unsure: :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #262290

    για φασσα κ παπι τη θελω αλεκο….εχω βρε ικ μια ακατανομαστη 391 οπτιμα στα ιδια λεφτα……αμαν ρε εσεις οι δυο με γλψσσοφαγατε ….να μη ρωτησω δλδ τη γνωμ,η σας καμμια 50 αρια φορες πρωτα :unsure: :)

    Eκτος απο τη Ferrari ,βαλε και την SX3 στα υποψην σου ,ειδικα για παπι και φασσα σε 76 εκ πρεπει να ειναι θανατος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    682
    vickers2 στις #262289

    Eκτος απο τη Ferrari ,βαλε και την SX3 στα υποψην σου ,ειδικα για παπι και φασσα σε 76 εκ πρεπει να ειναι θανατος

    ποια εννοεις φερραρι δημητρη???? sx3 δε βρισκονται ευκολα δυστυχως κ εχασα μια καλη ευκαιρια προσφατα …….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #262288

    ποια εννοεις φερραρι δημητρη???? sx3 δε βρισκονται ευκολα δυστυχως κ εχασα μια καλη ευκαιρια προσφατα …….

    Την Benelli φυσικα εννοω Ακη ,και εχω μια υποψια οτη η Vinci θα σου κανει ολα τα κεφια ,και σε παραλλαγη ειναι λουκουμι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    682
    vickers2 στις #262287

    Την Benelli φυσικα εννοω Ακη ,και εχω μια υποψια οτη η Vinci θα σου κανει ολα τα κεφια ,και σε παραλλαγη ειναι λουκουμι

    τη δοκιμασα κ δε μου πολυ εκατσε στο ματι να σου πω την αληθεια μου…..αυτες τις 2 επιλογες εχω κ μαλιστα πρεπει να αποφασισψ κ γρηγορα ….παω αυριο να ξαναδοκιμασω τη σπροτσμαν κ απο μεθαυριο τη 391 κ οτι βγει βγηκε…απλα για τη ρεμινγτον δεν την ειχα στο μυαλο μου κ μου τη προτεινε ενας σε μαγαζι που πηγα κ εκατσε λουκουμι…ελπιζω να περνει φλαντζες κ επιμηκυνση κοντακιου…ξεριε κανεις?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    60
    evripidis στις #439840

    παιδια καλημερα.εχω μια sportman 1187 η οποια παρουσιαζει το εξης προβλημα.μπροστα ακριβως απο τη σφυρα της σκανδαλης υπαρχει ενα σιδερακι το οποιο μοιαζει με ανθρωπακι(δεν ξερω την ονομασια του)το οποιο σπαει συνεχεια.ξερει κανεις να μου πει τι ακριβως κανει στο οπλο αυτο το σιδερακι και αν το βγαλω αν θα λειτουργει η σκανδαλη? εχει κανεις αλλος αυτο το προβλημα?ρωταω γιατι ειναι ενα οπλο που μ εχει βολεψει αφανταστα και δεν θελω αλλες αλλαγες.σας παρακαλω οποιος ξερει κατι ας απαντησει

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #439863

    Σαφως για να υπαρχει εκει, εχει καποιο λογο υπαρξης. Ειδικα σε ενα θεμα ομως αυτο της σκανδαλης, καλο ειναι να μη παιζει κανεις. Σε οπλουργο πηγες να ρωτησεις;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    739
    accuracy lover στις #439916

    παιδια καλημερα.εχω μια sportman 1187 η οποια παρουσιαζει το εξης προβλημα.μπροστα ακριβως απο τη σφυρα της σκανδαλης υπαρχει ενα σιδερακι το οποιο μοιαζει με ανθρωπακι(δεν ξερω την ονομασια του)το οποιο σπαει συνεχεια.ξερει κανεις να μου πει τι ακριβως κανει στο οπλο αυτο το σιδερακι και αν το βγαλω αν θα λειτουργει η σκανδαλη? εχει κανεις αλλος αυτο το προβλημα?ρωταω γιατι ειναι ενα οπλο που μ εχει βολεψει αφανταστα και δεν θελω αλλες αλλαγες.σας παρακαλω οποιος ξερει κατι ας απαντησει

    Φίλε evripidis συγνώμη που θα στο πώ αλλά τέτοια πράγματα δεν τα γράφουμε κάν – άλλο πράγμα να σου περνάει κάτι σαν σκέψη από το μυαλό κι άλλο να το λές κιόλας. Το κάθε εξάρτημα της σκανδάλης ΕΧΕΙ ΤΟ ΣΚΟΠΟ ΤΟΥ και δεν πρέπει να το πειράζουμε εκτός από έλεγχο και καθαρισμό όποτε χρειάζεται. Οι σχέσεις των τμημάτων της σκανδάλης, οι ανοχές των επαφών τους και οι μεταξύ τους αλληλεπιδράσεις είναι μελετημένες από τον κατασκευαστή – αυτός που μπορεί να έχει ορθό λόγο και κρίση επί τέτοιων ζητημάτων είναι ΜΟΝΟ Ο ΟΠΛΟΥΡΓΟΣ!

    Η εικόνα του μηχανισμού σκανδάλης της Remington που έχεις είναι αυτή:

    http://www.midwayusa.com/product/740027/remington-trigger-plate-assembly-remington-1100-11-87-12-gauge-magnum-right-hand-synthetic-black

    http://media.midwayusa.com/productimages/880×660/primary/740/740027.jpg

    Στο σχεδιάγραμμα του όπλου είναι (μάλλον) το εξάρτημα με αριθμό 24:

    http://www.gunreports.com/special_reports/long_guns/Premier-Trap-Shotgun152-1.html

    http://www.gunreports.com/media/newspics/5-Aredo.jpg

    Μπορεί το υλικό κατασκευής να είναι από παρτίδα με κάποιο ελάττωμα και να “παραδίδει το πνεύμα” πρίν την ώρα του ή να μην έχει υποστεί την κατάλληλη επεξεργασία (σκλήρυνση) ή μπορεί πάλι να είναι μια χαρά κατασκευαστικά αλλά να έχει φθαρεί κάποιο άλλο εξάρτημα που το αναγκάζει να σπάσει. Γι’ αυτό λοιπόν δεν πειράζεις τίποτα, δεν ξεβιδώνεις τίποτα, ΔΕΝ ΑΦΑΙΡΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ από τον μηχανισμό αλλά πάς κατευθείαν στον οπλουργό.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    287
    akardos στις #439945

    Μακρυα απο οτιδηποτε οπλο Ρεμινγκτον απο 2010 και μετα…πρωτα γ…..σε την δικη της ποιοτητα και μετα οποιας εταιριας επεσε στα χερια της ( πχ Μαρλιν)…Δεν τα λεω εγω, οι Αμερικανοι στα φορουμς τους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #439949

    ακου φιλε εγω εχω μια ρεμινγτον 1187 του 2002 λογικα πρεπει να εχουν τον ιδιο μηχανισμο.το δικο μου οπλο δεν παρουσιασε ποτε καποιο προβλημα γενικα ουτε και με το εξαρτημα που αναφερεις και φαντασου οτι κυνηγαω συνηθως τσιχλες με πανω απο 1000 τουφεκιες το χρονο.αρα μηχανολογικα σκεπτομενος για να σου σπαει το συγκεκριμενο εξαρτημα ισως το προκαλει καποιο αλλο που συνεργαζεται με αυτο.καποια ρυθμιση ισως η κατι λασκαρισμενο θα στο πει ομως μονο ο οπλουργος αν μενεις αθηνα ευχαριστως να σου προτεινω.θα διαφωνησω με το φιλο οτι η ρεμινγτον ερειξε την ποιοτητα της απλα ειναι οπλο με ιδιοτροπιες οσο αναφορα το καθαρισμα της και τα φυσιγκια που χρησιμοποιεις.αμα τα βρεις αυτα το οπλο δεν παιζεται.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    261
    thor600 στις #439990

    Το κάθε εξάρτημα της σκανδάλης ΕΧΕΙ ΤΟ ΣΚΟΠΟ ΤΟΥ και δεν πρέπει να το πειράζουμε εκτός από έλεγχο και καθαρισμό όποτε χρειάζεται.

    +100000000

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    60
    evripidis στις #440037

    σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας.σημερα το πρωι μιλησα με τον διαμαντοπουλο και μου ειπε οτι προβλημα με το συγκεκριμενο εξαρτημα συνηθως δεν παρουσιαζεται.οποτε θα παω σε οπλουργο να δουμε τι γινεται.οχι φιλε μου δε μενω αθηνα ειμαι κρητη.και για το φιλο που λεει για ποιοτητα κατασκευης δε θα συμφωνησω μαζι του γιατι εχουνε περασει πολλα αυτογεμη της beretta απ τα χερια μου και εχω δει πολλα.απο τη μανα της teknys που ξεβαφε απο την αστοχια υλικου στ αυτακια σχεδον ολων των 391 απο τα φυσιγγια που μπλοκαρουνε στις περισσοτερες 391 και αλλα πολλα.ναι θα συμφωνησω οτι ειναι μπελαλιδικο οπλο απο αποψη καθαρισματος αλλα το οτιδηποτε εχεις απο αυτοκινητο μεχρι γυναικα και δε το προσεχεις καποια στιγμη θα σ αφησει.αλλα ολα αυτα ειναι υποκειμενικα.για τον καθε ενα απο μας το καλυτερο οπλο ειναι αυτο που εχει συνηθισει.και παλι σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    60
    evripidis στις #440181

    φιλε outlander αν θελεις γραψε μου τ ονομα του οπλουργου και το τηλεφωνο του να επικοινωνησω μαζι του γιατι ναι μεν το συγκεκριμενο κομματι το αλλαξα αλλα δεν ξερουνε να μου πουνε γιατι σπαει.αρχισαμε να λεμε οτι φταινε τα φυσιγγια γιατι ειναι δυνατα τα οποια τα παιζω χρονια σε ολα μου τα οπλα χωρις κανενα προβλημα ειτε ειναι δικανα ειτε αυτογεμη(tordo nsi)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    28
    KOSTAS στις #448439

    prosfata apoxtisa ena remington 1100 me 76 cm kanni katestrameni omos tha thela na rotiso yparxei diathesimi kanni gi ayto to oplo sto emporio kai an ne ti diastaseis yparxoun? rotao epidei eine kapos palio o theios pou mou to edose to eixe parei to 89 apo ameriki kai to efere sthn elada kai an tha mporouse kapios na mou pei ti times pezoun sths kannes gia to sugekrimeno modelo

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 50 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων