Νέος χώρος για σκύλους

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 196 έως 210 (από 300 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #381065

    και να βλεπουν τα κοτοπουλα δεν υπαρχει θεμα. εγω ολα τα χρονια ετσι τα εχω τα σκυλια διπλα απο το κοτετσι και δεν ειχα προβλημα ποτε.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #410767

    Σήμερα μπήκε πόρτα μπροστά στην ξύλινη κατασκευή!Αύριο θα περαστεί με βερνίκι εμποτισμού και αδιαβροχοποιητή!Λογικά ή αύριο ή μεθαύριο θα ρίξω και μέσα τσιμέντο και στο πλάι για να κλείσουν τα κενά!Και από βδομάδα θα περιφραχτεί και μπροστά ο χώρος και θα στρωθεί χαλίκι νταμαρίσιο!’Ήδη φτιάχνω και μια κατασκευή,αυτή που χρησιμοποιούν για να μαθαίνει ο σκύλος να πηδάει εμπόδια(που προσθέτουν και αφαιρούν σανίδες)

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #413280

    στρώθηκε με τσιμέντο μέσα και αύριο μπαίνει και περίφραξη μπροστά στο χώρο των σκύλων!Και κάποιες φωτογραφίες από τα στάδια της κατασκευής ενός μίνι στίβου…..

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/01/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    7
    ΓΙΩΡΓΟΣ στις #413318

    στρώθηκε με τσιμέντο μέσα και αύριο μπαίνει και περίφραξη μπροστά στο χώρο των σκύλων!Και κάποιες φωτογραφίες από τα στάδια της κατασκευής ενός μίνι στίβου…..

    Λάθη δεν κάνουν μόνο όσοι δεν προσπαθούν!!!!! Δεν αρκεί μόνο το να έχεις στόχους….πρέπει να ξέρεις και σημάδι

    Μπράβο φίλε μου!

    1ον  Χαίρομαι τους ανθρώπους που όταν κάνουν κάτι το κάνουν με μεράκι και όχι όπως να’ναι.

    2ον Παίρνω ιδέες για το μέλλον  😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #413325

    Βρε Γιώργο, βρε Γιώργο…. το έκανες που το έκανες, δεν έβαζες και μια ψησταριά, ένα τραπεζάκι με τις 5-6 καρεκλίτσες για να μαζεύονται και οι φίλοι σου;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #413332

    Μπραβο φιλε πολυ ωραια τα σκυλοσπιτα  σου,,εισαι μερακλης και αγαπας τα ζωα σου

    αυτα τα καδρονακια τα πρασινα να θυμασε παντα οτι ειναι δηλητηριο το υλικο που ειναι περασμενα

    εχει μεσα φορμαλδευδη,,μην τα πιανεις με γυμνα χερια,,και προσοχη εκει που θα τα χρησιμοποιεις

    τα μην μπορουν να τα δαγνωνουν τα σκυλια σου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #413352

    Βρε Γιώργο, βρε Γιώργο…. το έκανες που το έκανες, δεν έβαζες και μια ψησταριά, ένα τραπεζάκι με τις 5-6 καρεκλίτσες για να μαζεύονται και οι φίλοι σου;

    Αν γυρνούσα την μία φωτογραφία πιο δεξιά θα φαινόταν και η ψησταριά…..;-) 😉 😉

    Μπραβο φιλε πολυ ωραια τα σκυλοσπιτα  σου,,εισαι μερακλης και αγαπας τα ζωα σου αυτα τα καδρονακια τα πρασινα να θυμασε παντα οτι ειναι δηλητηριο το υλικο που ειναι περασμενα εχει μεσα φορμαλδευδη,,μην τα πιανεις με γυμνα χερια,,και προσοχη εκει που θα τα χρησιμοποιεις τα μην μπορουν να τα δαγνωνουν τα σκυλια σου

    Γνώριζα ότι είναι περασμένα με φάρμακα αλλά όχι ότι είναι τόσο ισχυρά!Ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #413779

    Έτοιμη η περίφραξη!!!Στρώθηκε και λίγο χαλίκι μέσα και υπόστρωμα φίλερ(έχει και αγριάδα από κάτω θα δέσει όλο αυτό μαζί)!Μόνο η πόρτα λείπει και είμαστε έτοιμοι!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #414363

    Έτοιμη και η πόρτα και η κατασκευή για άλματα!Ας ξεκουραστούμε λίγο τώρα  γιατί τελείωσαν και τα λεφτά…….

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #414565

    Γιώργο καλημέρα… και σου εύχομαι να ζήσουν στις εγκαταστάσεις σου άξια κυνηγόσκυλα.

    Άντε τώρα να σου γράφει ο καθένας το μακρύ και το κοντό του για κάτι που έφτιαξες. Επειδή όμως βλέπω κάτι επικίνδυνο θα στο πω. Νομίζω πως το ύψος του εμποδίου είναι υπερβολικό για της φυλές που έχεις, το βλέπω πως οι τάβλες αφαιρούνται αλλά με τόσο ύψος έχεις αναγκαστεί να βάλεις μακριά ποδαρικά που είναι επικίνδυνα για τα πέλματα. Οι αντηρίδες (οι 2 γωνιές – μπρος και πίσω από το εμπόδιο – που ενώνουν τα ποδαρικά) πρέπει να βρίσκονται πολύ κοντά στις τάβλες γιατί κατά την απογείωση βρίσκονται στη βαλβίδα και κατά την προσγείωση  θα βρίσκουν τα πέλματα πάνω στη γωνιά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #414607

    Γιώργο καλημέρα… και σου εύχομαι να ζήσουν στις εγκαταστάσεις σου άξια κυνηγόσκυλα.

    Από το στόμα σας και στου θεού των σκύλων το αυτί…..

    Άντε τώρα να σου γράφει ο καθένας το μακρύ και το κοντό του για κάτι που έφτιαξες.

    Για αυτό το λόγο βάζω τις φωτογραφίες όχι για να μου πουν μπράβο ή τι βλακεία είναι αυτό!Θέλω ο καθένας να προτείνει και να σχολιάσει μέσα απο προσωπικες εμπειρίες πρακτικά όχι θεωρητικά!Για να βοηθηθούμε όλοι!Να ξέρουμε τι να αποφεύγουμε και τι να επιδιώκουμε

     

    Επειδή όμως βλέπω κάτι επικίνδυνο θα στο πω

    Ξέρετε πως αναζητώ τις συμβουλές σας

     

    Νομίζω πως το ύψος του εμποδίου είναι υπερβολικό για της φυλές που έχεις

    Το κόκερ παρά τα προβλήματα στα πόδια του το πηδάει, μάλλον για να μην νομίσετε ότι νομίζω πως ο σκύλος μου πετάει να πω πως το περνάει!(1,5 μέτρο είναι το ύψος)

     

    γιατί κατά την απογείωση βρίσκονται στη βαλβίδα και κατά την προσγείωση  θα βρίσκουν τα πέλματα πάνω στη γωνιά.

    Το παρατήρησα στην πράξη αυτό!Και μόλις το είδα έβαλα λευκό πανί και από τις δύο πλευρές να δω που ακριβώς πατάει ο σκύλος και κόλλησα τις γωνιές 10 εκατοστά πιο μακρυά από τα πατήματα του σκύλου και πιο κοντά στο κέντρο

     

    Ώρα αποστολής του μηνύματος σας 10:30

    Ώρα έναρξης εργασιών αλλαγής των γωνιών 10:15  Διάβασα το ποστ από το κινητό και χαμογέλασα!Τυχαίο;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    neos_toyfekaleyris στις #415255

    νομίζω ότι αν ασταρώσεις καλά τις γωνίες και τις θαψεις στο έδαφος θα είσαι καλύτερα καλυμένος και η κατασκευή θα είναι πιο στέρεα (αν και δε θα μπορεις να της αλλάξεις θέση). Έχεις κάνει πολύ ωραία δουλειά, εύχομαι να αξιωθώ κι εγώ μια μέρα. Άξιος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #415260

    νομίζω ότι αν ασταρώσεις καλά τις γωνίες και τις θαψεις στο έδαφος θα είσαι καλύτερα καλυμένος και η κατασκευή θα είναι πιο στέρεα (αν και δε θα μπορεις να της αλλάξεις θέση). Έχεις κάνει πολύ ωραία δουλειά, εύχομαι να αξιωθώ κι εγώ μια μέρα. Άξιος

    Ευχαριστώ!Το είχα σκεφτεί να το θάψω αλλά με δέσμευε! Γιατί του αλλάζω συχνά θέση για να αλλάζω και ”σενάριο” στους σκύλους!Είχα 2 γωνιές αγόρασα άλλη μία και μία πήχη αλουμινίου!Τα έκοψα τα κόλλησα τα βίδωσα,χάλασα 2 παλέτες παλιές για να πάρω τις σανίδες! Όσο για την άλλη κατασκευή είχα κάτι παλιές σανίδες και το έφτιαξα!Συνολικό κόστος 15 ευρώ και για τα δύο! Τώρα βρήκα ένα παλιό λάστιχο μηχανής που κοσμούσε ένα χωματόδρομο και θα αγοράσω κομμάτια αλυσίδας να το κρεμάσω και να το προσθέσω και αυτό αύριο στις αθλοπαιδιές!Το κόστος θα είναι μόνο η αλυσίδα!και ότι άλλη ιδέα μου έρχεται θα την προσπαθώ!Βασικά με αντιμετωπίζουν σαν τον τρελό του χωριού οι υπόλοιποι(κυνόφιλοι της κακιάς ώρας) εδώ αλλά δεν με πειράζει!
    Δεν τα κάνω ποτέ για να δειχθώ αλλά πάντα βέβαια είμαι πρόθυμος και ανοιχτός στο να τους ”βοηθήσω” …..!Σε πόσους έχω πει να τους δώσω βιβλία,dvd,να μιλήσουμε κλπ κλπ αλλά η καχυποψία από την μία και η αδιαφορία από την άλλη δεν τος αφήνουν να σκεφτούν λογικά! Κάνω και υποστηρίζω αυτό που αγαπώ και ας μην έχω καλά σκυλιά για να τους πείσω… κάποια μέρα θα τα καταφέρω….τουλάχιστον δεν θα σταματήσω να προσπαθώ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #415261

    Κάνω και υποστηρίζω αυτό που αγαπώ και ας μην έχω καλά σκυλιά για να τους πείσω… κάποια μέρα θα τα καταφέρω

    Δεν χρειάζεται να τους πείσεις, δεν θα θέλουν κιόλας να πειστούν. Σε καταλαβαίνω και εγώ επειδή ζω σε μια μικρή κοινωνία, δεν μπορείς να φανταστείς τι έχω ακούσει, ιδίως για το γεγονός ότι διάλεξα springerakia.  Και μην νομίζεις ότι οι άλλοι έχουν καλύτερα σκυλιά από σένα, ο καθένας εκθειάζει τον σκύλο του, προσπαθεί να αυξήσει το εγώ του. Κάνε ότι καλύτερο μπορείς (που το κάνεις) και άσε τους άλλους να κουρεύονται.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #415304

    Δεν χρειάζεται να τους πείσεις, δεν θα θέλουν κιόλας να πειστούν

     

    Εγώ προσπαθώ να το κάνω αυτό προς όφελος τους αλλά δυσκολεύονται να το καταλάβουν!Ή το καταλαβαίνουν στιγμιαία και μετά πετάνε χαρταετό…..!

    δεν μπορείς να φανταστείς τι έχω ακούσει

    Πίστεψε με τα ίδια έχουμε ακούσει…..

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 196 έως 210 (από 300 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων