Νέος χώρος για σκύλους

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 226 έως 240 (από 300 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    288
    maik benelli στις #417378

    Γειά στην παρέα, πάντως για να προσθέσω επι του θέματος εγώ έχω την επισυναπτόμενη ποτίστρα με φλοτέρ που καθαρίζει εύκολα. Μέχρι τώρα κανένα πρόβλημα. Δεν έχεις το άγχος, ειδικά το καλοκαίρι, μην αδειάσουν τα μπωλ ακόμα και να λήψεις κάποιο διάστημα. http://www.farm-shop.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=154

    Συνάδελφοι  καλησπέρα έφτιαξα  ένα ξύλινο σπίτι για τα σκυλιά πριν 3 μήνες περίπου μέσα στον χώρο που τα έχω το αποτέλεσμα είναι έχουν φάει αρκετό από αυτό υπάρχει κάποια λύση ;Να βάλω πλαστικό δεν θα συμβαίνει το ίδιο;


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #417379

    τι ηλικία έχουν οι σκύλοι σου; Αν δεν είναι θέμα ηλικίας θα μπορούσες να τους πάρεις κάποια ειδικά κόκκαλα ώστε να ξεσπούν σε αυτά…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #417389

    maso wrote:
    Γειά στην παρέα, πάντως για να προσθέσω επι του θέματος εγώ έχω την επισυναπτόμενη ποτίστρα με φλοτέρ που καθαρίζει εύκολα. Μέχρι τώρα κανένα πρόβλημα. Δεν έχεις το άγχος, ειδικά το καλοκαίρι, μην αδειάσουν τα μπωλ ακόμα και να λήψεις κάποιο διάστημα. http://www.farm-shop.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=154

    Συνάδελφοι καλησπέρα έφτιαξα ένα ξύλινο σπίτι για τα σκυλιά πριν 3 μήνες περίπου μέσα στον χώρο που τα έχω το αποτέλεσμα είναι έχουν φάει αρκετό από αυτό υπάρχει κάποια λύση ;Να βάλω πλαστικό δεν θα συμβαίνει το ίδιο;

    Αλουμινογωνιές σε όλες τις άκρες, σίγουρη και φτηνή λύση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    368
    Chrisstk στις #417435

    Το ίδιο έχω κάνει κι εγώ με αυτό που προτείνει ο κ. Γιάννης. Οι αλουμινογωνίες είναι μια πολύ καλή επιλογή.

     

    Έχω δει βέβαια σε φίλους και κάτι απλούστερο και πιο οικονομικό, μπορούν να ντυθούν με κοτετσόσυρμα (μόνο) τα σημεία που δαγκώνουν (πχ. περιμετρικά στο άνοιγμα της πόρτας, στην πόρτα κλπ.).

    Βέβαια η συγκεκριμένη λύση υπολείπεται (τουλάχιστον) στον τομέα της αισθητικής.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #418064

    ξεκινησα να φτιαχνω νεο κουμασι για το σκυλι.

    τον σκελετο τον εφτιαξα με σωληνες γαλβανιζε που ειχα για ανακυκλωση.

    θα ντυθει με πλεγμα γαλβανιζε, και το φτιαχνω με την βοηθεια εμπειρου ηλεκτροσυγκολητη!!!!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #418066

    το βαψιμο του σκελετου εγινε απο εμπειρο ελαιοχρωματιστη !!!!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #418068

    σειρα εχει το πατωμα που θα ειναι τσιμεντο με εντονη κλιση, και σωληνα αποχετευσης για τα νερα.

    θα βαλω και πριζα για τα αντικουνουπικα, και φωτισμο που θα χρειαστει τα ξημερωματα οταν φευγουμε για ορτυκακια.

    το φτιαχνω κατα τετοιον τροπο ωστε αν θελησω να το μεταφερω, να σηκωνεται  αυτουσιο (χωρις το πατωμα).

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #418069

    με τέτοιο μάστορα δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα…..!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #418070

    με τέτοιο μάστορα δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα…..!

    ετσι ειναι φιλε Γιωργο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #418214

    Δεν υπάρχουν ευτυχέστερες στιγμές από αυτές που δημιουργείς για αγαπημένα σου με τους αγαπημένους σου…πόσο μάλλον αυτής της ηλικίας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #418349

    Δεν υπάρχουν ευτυχέστερες στιγμές από αυτές που δημιουργείς για αγαπημένα σου με τους αγαπημένους σου…πόσο μάλλον αυτής της ηλικίας.

    KALLISTON HELLAS
    Και δια το πιστόν
    Γιάννης Νικολακόπουλος

    αυτα μενουν στην ζωη μας κ. Γιαννη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #418365

    σειρα εχει το πατωμα που θα ειναι τσιμεντο με εντονη κλιση, και σωληνα αποχετευσης για τα νερα. θα βαλω και πριζα για τα αντικουνουπικα, και φωτισμο που θα χρειαστει τα ξημερωματα οταν φευγουμε για ορτυκακια. το φτιαχνω κατα τετοιον τροπο ωστε αν θελησω να το μεταφερω, να σηκωνεται  αυτουσιο (χωρις το πατωμα).

    Κάτι παρόμοιο έχω σκεφτεί και εγώ μόνο που αντί για κολλήσεις έβαλα βίδες για να μπορεί να μετακινηθεί σε κομμάτια… Αν μπορείς ντύσε το με σίτα δεν στοιχίζει σχεδόν τίποτα και θα είσαι ήσυχος. Λάμπα βάλε κίτρινη και δεν θα πλησιάζει κανένα έντομο. Προσοχή στο τσιμέντο, γενικά δεν είναι ότι καλύτερο για τους σκύλους, κοίτα μήπως μπορείς να το κάνεις στυλ βιομηχανικού δαπέδου.

    Κατά τα άλλα τα μαστόρια σου είναι τέλεια και από κολλήσεις και από βάψιμο…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #418374

    για το θεμα της σιτας το εχω σκεφτει αλλα εχω εναν προβληματισμο.

    μηπως  μπουκωσει απο σκονη και δεν αεριζεται καλα το κλουβι?

    αν το εχει κανει καποιος φιλος ας μας πει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #418381

    Δεν μπουκώνουν, αν, δε, 2-3 φορές τον χρόνο τις ξεπλένεις με την πίεση γίνονται καινούργιες. Οι δικές μου κρατούν 6 χρόνια τώρα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    107
    maso στις #418448

    για το θεμα της σιτας το εχω σκεφτει αλλα εχω εναν προβληματισμο.

     

    μηπως μπουκωσει απο σκονη και δεν αεριζεται καλα το κλουβι?

    αν το εχει κανει καποιος φιλος ας μας πει.

    με πλύσιμο όπως σου είπαν θα είναι οκ. Τώρα μια λεπτομέρεια που ίσως σε γλυτώσει απο ενδεχόμενη ζημιά και κόπο. Επειδή είδα ότι το εξωτερικό πλέγμα θα ξεκινάει απο χαμηλά και τα σκυλιά ενδεχομένως να βάζουν τα πόδια τους κ να σου σκίσουν τη σίτα θα σου πρότεινα να έβαζες εσωτετικά πάλι ένα πλέγμα κολλητό σε ύψος 1,5μ και πάνω σε αυτό να έπιανες κοτετσόσυρμα. ‘Ετσι προστατεύεις τη σίτα απο μέσα προς τα έξω. Τώρα αν έχεις κ σκυλιά που είναι ελέυθερα έξω τότε θα πρέπει να το προστατέψεις κ απο έξω προς τα μέσα διότι πάνε κ παίζουν με τα σκυλιά που είναι μέσα κ ενδεχομένως να στην σκίσουν.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 226 έως 240 (από 300 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων