Νέος χώρος για σκύλους

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 271 έως 285 (από 300 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #420670

    Kalliston Hellas wrote:
    Ναι αλλά έχεις στρέμματα στην Ηλεία, έχεις και καραμπίνα… τι άλλο θέλεις για να προσλάβεις μετανάστες; KALLISTON HELLAS
    Και δια το πιστόν
    Γιάννης Νικολακόπουλος

    Ένα ταπεινό αλληλεπίθετο έχω πόσους να προλάβω να τραυματίσω με δύο βολές!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Κύριε Γιάννη έχετε δίκιο!Εγώ μπερδεύτηκα το καλάσνικοφ είναι για άλλες καλλιέργειες στην Ηλεία τα κυνηγετικά είναι για φράουλες!!!!!!!!!!!!!!!1

    Λάθη δεν κάνουν μόνο όσοι δεν προσπαθούν!!!!! Δεν αρκεί μόνο το να έχεις στόχους….πρέπει να ξέρεις και σημάδι

    Τι να σου πω…. αλληλεπίθετο;;; Δεν γίνεται να καλλιεργήσεις  φράουλες… ίσως φραουλίτσες Κερκυραϊκές!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #421001

    εφτιαξα και το σπιτι- κρεβατι σημερα, και συνεχιζουμε.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    neos_toyfekaleyris στις #421148

    Ωραίος! Πιστεύω ότι μια καλή προσθήκη θα ήταν να βάλεις λίγη μόνωση στην κάτω μεριά του πατώματος γιατί ετσι όπως αιωρειται θα κρυώνει πιο εύκολα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #421149

    θα του βαλω, αλλα οχι τωρα  που ειναι ¨εξοχικο¨, απο το φθινωπορο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    59
    imimathis στις #421547

    Μπραβο φιλε πολυ ωραια τα σκυλοσπιτα σου,,εισαι μερακλης και αγαπας τα ζωα σου αυτα τα καδρονακια τα πρασινα να θυμασε παντα οτι ειναι δηλητηριο το υλικο που ειναι περασμενα εχει μεσα φορμαλδευδη,,μην τα πιανεις με γυμνα χερια,,και προσοχη εκει που θα τα χρησιμοποιεις
    τα μην μπορουν να τα δαγνωνουν τα σκυλια σου

    Σχετική ερώτηση:

    ‘Έχω στην διάθεση μου κάμποσες παλέτες και σκέπτομαι να τις χρησιμοποιήσω για να φτιάξω ένα σπιτάκι σκύλου, παίζει αυτό? Ρωτάω αν είναι το ξύλο κατάλληλο

    (αφού περαστεί με τριβείο εννοείται) γιατί έχω ακούσει πως αν η παλέτα καεί βρωμάει λόγω των χημικών που εμποτίζουν τα σανίδια της.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #422440

    Τα νέα κλουβιά ετοιμάζονται σιγά σιγά. Τέλειωσα το σοβάντισμα στον τοίχο και στρώθηκε πλακάκι εξωτερικού χώρου με μονωτικό υπόστρωμα. Εκκρεμούν το σοβατοπί και το βάψιμο. Ο σκελετός είναι σχεδόν έτοιμος. Ο χώρος θα είναι περίπου 8 τετραγωνικά και θα φιλοξενεί δύο κλουβιά για δύο σκύλους.

     

    Το πλακάκι είναι εξωτερικού χώρου και αρκετά άγριο αν και θα περαστεί με αντιολισθητικό βερνίκι για καλό και για κακό.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #422765

    Ενώ ετοίμαζα(κολούσα και έβαφα) τα καινούργια κουτιά-κρεβάτια των σκύλων έπιασε τέτοιο νερό και έτρεχα να στριμωχτώ μέσα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    16
    Setter-Pointer στις #422779

    μια παρατηρηση φιλε gtsampou μου αρεσουν ολα στο χωρο των σκυλων σου εκτος απο κατι τα σπιτια των σκυλων.. η πορτα που εχεις κανει στα σπιτακια για εμενα ειναι τελειως λαθοςη πορτα θα επρεπε να ειχε γινει ή στην αριστερη κατω γωνεια ή δεξια .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    16
    Setter-Pointer στις #422780

    μια παρατηρηση φιλε gtsampou μου αρεσουν ολα στο χωρο των σκυλων σου εκτος απο κατι τα σπιτια των σκυλων.. η πορτα που εχεις κανει στα σπιτακια για εμενα ειναι τελειως λαθοςη πορτα θα επρεπε να ειχε γινει ή στην αριστερη κατω γωνεια ή δεξια  και οχι στην μεση στου σπιτιου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #422863

    Setter-Pointer wrote:

    μια παρατηρηση φιλε gtsampou μου αρεσουν ολα στο χωρο των σκυλων σου εκτος απο κατι τα σπιτια των σκυλων.. η πορτα που εχεις κανει στα σπιτακια για εμενα ειναι τελειως λαθοςη πορτα θα επρεπε να ειχε γινει ή στην αριστερη κατω γωνεια ή δεξια και οχι στην μεση στου σπιτιου

    Έχεις δίκιο σε αυτό που λες γιατί αυτό που περιγραφεί μοιάζει πιο πολύ σε “φωλιά” αλλά έγινε σκοπίμως έτσι κ θα σου πω ποιος είναι ο λόγος.πάντα από όταν θυμάμαι τον εαυτό μου πριν αρχίσω να ασχολούμαι με τους σκύλους,ο πατέρας μου τους είχε σπιτάκια όπως περιγραφεί εσυ.το μόνιμο μας πρόβλημα ήταν να χωθούμε μέσα για να πιάσουμε το χαλάκι τους η πως θα φτάσουμε στην άλλη γωνία να σκουπίσουμε κ αλλά τέτοια παρόμοια με την συνοδεία γυμναστικων επιδείξεων…….δοκιμάσαμε με τρύπα μεγάλη στο πλάι αλλά πάλι ενόργανη κάναμε γιατί την άλλη γωνία.δοκιμάσαμε να τους βάζουμε ανοιγομένο το καπάκι για να τελειώσουν όλα αυτα.όμως επειδή αναγκαστικά έπιανε μόνο στους μεντεσέδες κ σε δύο ασφάλειες με το ανέβα κατέβα των σκύλων μέσα σε ένα μήνα οι μεντεσεδες χαλούσαν ξεκολλούσαν η ξεριζώνονταν οι βίδες τους.για αυτό φτιάχτηκαν έτσι όποτε να εχω πρόσβαση σε όλο το χώρο.βέβαια τα κουτιά δεν θα είναι με την τρύπα μπροστά.αλλά γυρισμένο στο πλάι όποτε το εσωτερικό του κουτιού να τους δείχνει πιο ήσυχο πιο φωλιά!άλλωστε η τρύπα είναι κ μικρη ίσα ίσα να μπορώ να ελέγχω κ να καθαρίζω μέσα.οι βάσεις θα γυρίσουν ανάποδα όποτε να μπαίνει το κουτί μέσα χωνευτό στα ποδαράκια κ από κάτω θα κόλλησω πόδια περίπου 40 πόντους όποτε όταν τους έρχετ να ουρήσουν να ουρούν τα βαμμένα πόδια κ όχι το ξύλο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #422868

    louis wrote:
    Μπραβο φιλε πολυ ωραια τα σκυλοσπιτα σου,,εισαι μερακλης και αγαπας τα ζωα σου αυτα τα καδρονακια τα πρασινα να θυμασε παντα οτι ειναι δηλητηριο το υλικο που ειναι περασμενα εχει μεσα φορμαλδευδη,,μην τα πιανεις με γυμνα χερια,,και προσοχη εκει που θα τα χρησιμοποιεις
    τα μην μπορουν να τα δαγνωνουν τα σκυλια σου

    Σχετική ερώτηση: “Έχω στην διάθεση μου κάμποσες παλέτες και σκέπτομαι να τις χρησιμοποιήσω για να φτιάξω ένα σπιτάκι σκύλου, παίζει αυτό? Ρωτάω αν είναι το ξύλο κατάλληλο (αφού περαστεί με τριβείο εννοείται) γιατί έχω ακούσει πως αν η παλέτα καεί βρωμάει λόγω των χημικών που εμποτίζουν τα σανίδια της.

    Προς το παρόν φέρμα και dry bread. Προς το μέλλον ενθουσιώδης υποστηρικτής του κυνηγίου με σπάνιελ…

    Φιλε γενικα για μενα τα τυπου μασιφ ξυλα δεν κανουν για σκυλοκουτο,και αυτο γιατι μαζευει πολλα μικροβια το ξυλο

    και δεν πλενετε,το μονο υλικο που κανει καπος δουλεια ειναι το κοντρα πλακε θαλασσης

    και αυτο γιατι εχει λεια επιφανεια και δεν εχει εσοχες και σχισμες και ετσι δεν κολλανε ευκολα μικροβια

    τωρα αμα θες να κανεις σκυλοκουτο απο μπαλετα θελει καλο τριψιμο και περασμα με βερνικη

    για να μεινουν τα παλια δυλητηρια μεσα,,αλλα αμα ο σκυλος το μασα παλι θα ερθει σε επαφη με ολα αυτα

    που ηταν περασμενα τα ξυλα,εγω παρολο που ειμαι μαραγκος οταν ηθελα σπιτακι για τον σκυλο πηρα πλαστικο

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #422872

    Φιλε gtsampou αμα θες να κανεις καπακι στο σκυλοκουτο και να μην εχεις προβλημα ουτε με τους μεντεσεδες

    ουτε με το πως να κανεις καθαρισμο στο σκυλοκουτο θα κανει το εξης,θα βαλεις μια τραβερσα 15 ποντους

    απο κοντρα πλακε θαλασσης απο 22 χιλοστα και πανω σε ολο το μηκος στο πισο μερος του κουτιου

    και μια τραβερσα στο καπακι εκει που θα πιασουν οι βιδες απο τους [μεντεσεδες πλακας] και εισαι οκ

    ετσι θα εχεις δυνατο βιδωμα στους μεντεσεδες και δεν θα εχεις προβλημα ποτε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    16
    Setter-Pointer στις #422941

    αν το εχεις σχεδιασει ετσι αλλαζει το θεμα.. απλα εγω πιστευω οπως λες και εσυ να ειναι περισσοτερο σαν φωλεια ( πιο ζεστο περιβαλλον ) τωρα για το καθαρισμα σιγουρα ειναι πιο ευκολο  οταν το ανοιγμα ειναι στην μεση

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #423327

    Έχετε δει καμιά παρόμοια πατέντα στο Ελληνικό εμπόριο (δυστυχώς δεν στέλνει Ελλάδα το συγκεκριμένο). Είχα σκεφτεί να φτιάξω κάτι παρόμοιο, αλλά με έναν πρόχειρο υπολογισμό δεν θα στοίχιζε λιγότερο…

    http://www.cabelas.com/product/Home/Summer-Dog-Supplies%7C/pc/105625080/c/243193680/Lucky-Dog-2150Liter-Bowl-System/1361263.uts?destination=%2Fbrowse.cmd%3FcategoryId%3D243193680%26WTz_l%3DUnknown%253Bcat104791680&WTz_l=Unknown%3Bcat104791680%3Bcat243193680

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #423440

    Έχει κανείς υπόψη του κάποιο διάφανο αντιολισθητικό βερνίκι για πλακάκι;

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 271 έως 285 (από 300 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων