Νέος χώρος για σκύλους

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 300 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/04/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    157

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #267961

    απο βοθρο τι εκανες?μαζευοντε τα λειματα καπου αλλου?

    Αλήθεια με το θέμα του βόθρου τι έχετε κάνει, πείτε καμία ιδέα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/04/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    157
    anixneftis069 στις #267958

    Ο χώρος είναι πίσω από το σπίτι μου στα 50 μέτρα!παρεμβάλεται από ενα εγκαταλελημένο χωράφι!Τα λύματα με το που πέφτουν μπροστά από εκεί φεύγουν κ άνε αρκετά πιο κάτω σε κάτι μπάζα(εδώ χάνει λίγο η όλη κατασκευή)Κ τον περιβάλλοντα χώρο θα τον στρώσω με χαλίκι

    οταν φευγουν εξω τα νερα και ειδικα το καλοκαιρι θα μαζευτουν μυγες και κουνουπια με οτι συνεπαγετε αυτο,επισης το τσιμεντο να ξερεις οτι κρατα τα μικροβια και δεν απολυμενεται δυστυχως,οταν θα μπορεσεις θα σου προτεινα να ριξεις πλακακια εξωτερικου χωρου μεσα στα κουμασια σου….ειναι μια καλη λυση γιατι πλενονται ευκολα και απολυμενοντε με την χλωρινη,αν και τα πλακακια μαλακωνουν τα πελματα των σκυλων,αλλα δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα,εκτος αν διαθεσουμε 5000-6000 ευρω οποτε μετα κανουμε αλλα πραγματα…..που να μεινουνε λεφτα τωρα για τετοια!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/04/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    157
    anixneftis069 στις #267954

    Αλήθεια με το θέμα του βόθρου τι έχετε κάνει, πείτε καμία ιδέα.

    εγω εφτιαξα βοθρο κανονικα με αποχετευση στα κουμασια και σωληνα 12αρα για να μην βουλωνει…ειναι εξυπηρετηση και δεν μυριζει τιποτα απολυτως ,καθως κι εγω τα εχω μεσα στο χωρο που εχω το σπιτι μου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/06/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    181
    vilanova στις #187484

    ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΕΧΩ ΣΤΡΩΣΕΙ ΧΑΛΙΚΙ ΠΟΤΑΜΟΥ ΤΟ ΑΛΑΖΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΔΕΝ ΚΡΑΤΑ ΜΗΡΩΔΙΑ. Η ΧΛΩΡΙΝΗ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΚΑΝΕΙ ΔΕΡΜΑΤΙΚΕΣ ΠΑΘΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΡΕΘΙΖΕΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1164
    tzanampeths στις #187485

    Ωραία δουλειά! Για τα πλακάκια έχω ακούσει κάποιους που τα βάζουν ανάποδα, δλδ το άγριο από πάνω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    500
    dimitris70 στις #187491

    Μια χαρα ειναι το ,πλακακια χλωρηνες απαγορευονται,καθε μερα οταν τα ταιζεις μπορεις να τα σκουπιζεις τα σκυλια και κατα διαστημετα ριχνεις νερο και καθαριζεις ποιο καλα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #267928

    με το τσιμέντο θα το αφήσω!ακούω κ καλά κ άσχημα για τα πλακάκια!τους έχω δώσει κλήση κ έχω κ απορυπαντικά τα σαπουνίζω κάθε δεύτερη μέρα
    δεν έχω θέμα με τις μυρωδιες!Λέτε να του βάλω;

    πολυ καλη δουλεια και μπραβωσου.
    στα δικαμου κλουβια που ειναι παρομια εχω αφισει τσημεντο το οποιο ειναι τραχη
    βεβεα στο πλυσημο ειναι ποιο δυσκολο αλλα κραταει τα ποδια του σκθλου σε φορμα. :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    313
    ermis στις #187502

    Λογω επαγγελματος και επειδη το εφαρμοσα προτεινω το εξης. Μια απο τις καλυτερες λυσεις -ισως η καλυτερη- ειναι ενα ψευτοβιομηχανικο δαπεδο (βιοβηχανικο καλυτερα αλλα κοστιζει) και περασμα με μονωτικο νανοτεχνολογιας. Πανευκολη και φτηνη λυση.
    Το αποτελεσμα ειναι το νερο να τρεχει οπως πανω σε τζαμι, δεν ποτιζουν καθολου ουτε τα ουρα ουτε τα κοπρανα. Καθαριζεται πανευκολα και με σκετο νερο, αν το περνας που και που με υγρο καθαρισμου γινεται γυαλι και εννοειται μυρωδια μηδεν.
    Και το πολυ σημαντικο, δεν γλυστραει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    520
    mixgik στις #267901

    Αλήθεια με το θέμα του βόθρου τι έχετε κάνει, πείτε καμία ιδέα.

    Το καπάκι του βόθρου είναι 5-6 μέτρα μακριά από το κουμάσι , έσκαψα στο μπετό της αυλής ένα Γ από τον βόθρο μέχρι το κουμάσι και έβαλα μία σωλήνα φ 100 ή 120. Μέσα στο κουμάσι υπάρχει ρίση και κάθε μέρα που το πλένω το νερό πάει στο στόμιο της σωλήνας και απευθείας στο βόθρο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    520
    mixgik στις #267900

    Αλήθεια με το θέμα του βόθρου τι έχετε κάνει, πείτε καμία ιδέα.

    Το καπάκι του βόθρου είναι 5-6 μέτρα μακριά από το κουμάσι , έσκαψα στο μπετό της αυλής ένα Γ από τον βόθρο μέχρι το κουμάσι και έβαλα μία σωλήνα φ 100 ή 120. Μέσα στο κουμάσι υπάρχει ρίση και κάθε μέρα που το πλένω το νερό πάει στο στόμιο της σωλήνας και απευθείας στο βόθρο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    375
    aggelos2 στις #267896

    Ρε τσιγκούναρε gtsabouk :lol: :P .Θα φώναζες τον Πάνο, θα σου πέρναγε μια Φ100 σε κάθε κελί (αναμονή στο πάτωμα φαντάσου όπως φένεται το σιφώνι στο μπανιο σου) θα τις ένωνε όλες μαζί και θα είχες τέλeιο βόθρο…και τζάμπα κιόλας 1000 ευρουλάκια για σένα γαιτί θα του έλεγα εγώ να σου κάνει καλύτερη τιμή :) .Θα τα πλενες μα την πίεση και θα φευγανε όλα…
    Φιλε καλή δουλειά πάντως…Γνώμη μου μη βάλεις πλακάκι άστα με το τσιμέντο!!!

    Υ.Γ να περάσεις και από την υπηρεσία να κάνεις αίτηση για μία νεα παροχή νερού πρίν έρθω να κάνω έλεγχο από που τους δίνεις γιατί θα έχει πρόστιμο "κουτάβι"…
    αααααααααα….και πια φίλη θα το ζωγραφίσει να έρθω να "δω δουλειά της" ? :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #267894

    Το καπάκι του βόθρου είναι 5-6 μέτρα μακριά από το κουμάσι , έσκαψα στο μπετό της αυλής ένα Γ από τον βόθρο μέχρι το κουμάσι και έβαλα μία σωλήνα φ 100 ή 120. Μέσα στο κουμάσι υπάρχει ρίση και κάθε μέρα που το πλένω το νερό πάει στο στόμιο της σωλήνας και απευθείας στο βόθρο.

    Κανονική εγκατάσταση, για κάτι τέτοιο με βλέπω και μένα, σε ευχαριστώ Μιχάλη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1646
    samael ☭ στις #267880

    Νέος χώρος για σκύλους

    Πολυ καλή δουλεια !!! …και με πολύ προσωπικη εργασια οπως φαινεται …μπράβο !!!

    Το καπάκι του βόθρου είναι 5-6 μέτρα μακριά από το κουμάσι , έσκαψα στο μπετό της αυλής ένα Γ από τον βόθρο μέχρι το κουμάσι και έβαλα μία σωλήνα φ 100 ή 120. Μέσα στο κουμάσι υπάρχει ρίση και κάθε μέρα που το πλένω το νερό πάει στο στόμιο της σωλήνας και απευθείας στο βόθρο.

    Αύτη ειναι η καλύτερη λύση αν εχεις βόθρο κοντα στο κουμάσι.
    Οπως επίσης αν δεν εχεις βόθρο κοντά …μπορείς πριν ξεκινήσεις την εγκατάσταση, να σκάψεις ένα βοθρο μεγεθους ενος κυβικου (ένα 5ωράκι παίρνει αυτη η δουλειά) , να τον καλύψεις περιμετρικά και από πάνω με τσιμέντο …θα συνδέσεις και μια σωλήνα και τα λήμματα θα καταλήγουν εκει …χωρίς μυρωδιές και εντομα.

    Σε οτι αφορά το δάπεδο ειναι πολύ σημαντικό να επιλέξεις κάτι το οποίο δε θα κρατα υγρασία θα πλένετε ευκολα και δε θα "ξεφτίζει" .

    Αυτό στο προσφέρουν 2 υλικα …ή πλακάκι ή βιομηχανικό δαπεδο (αν και με αυτο κινδυνευεις να σου "σκάσει" πιο ευκολα απο το πλακάκι σε περίπτωση παγωνιάς σε σημεια που δεν εχει πιασει καλά).
    Εγω εχω βάλει λευκο πλακάκι για να φαινεται και το ποτε θελει καθαρισμα … και ειναι εξαιρετικά απλό γιατί το πλακώνεις μς το πιεστικο και δε μένει τίποτα …γίνεται τζαμι.

    Το μονο κακο με το πλακακι, ειναι το γλίστρημα … σε κουταβια δηλαδή δεν ενδείκνυται …επειδή κάνουν "τρέλες" …αν δε πάθει καμια εξάρθρωση … πιθανόν να πάθει καποια μικρη δυσμορφία στα πόδια (συνηθως ατα μπροστινα)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #267878

    Ρε τσιγκούναρε gtsabouk :lol: :P .Θα φώναζες τον Πάνο, θα σου πέρναγε μια Φ100 σε κάθε κελί (αναμονή στο πάτωμα φαντάσου όπως φένεται το σιφώνι στο μπανιο σου) θα τις ένωνε όλες μαζί και θα είχες τέλeιο βόθρο…και τζάμπα κιόλας 1000 ευρουλάκια για σένα γαιτί θα του έλεγα εγώ να σου κάνει καλύτερη τιμή :) .Θα τα πλενες μα την πίεση και θα φευγανε όλα…
    Φιλε καλή δουλειά πάντως…Γνώμη μου μη βάλεις πλακάκι άστα με το τσιμέντο!!!

    Υ.Γ να περάσεις και από την υπηρεσία να κάνεις αίτηση για μία νεα παροχή νερού πρίν έρθω να κάνω έλεγχο από που τους δίνεις γιατί θα έχει πρόστιμο "κουτάβι"…
    αααααααααα….και πια φίλη θα το ζωγραφίσει να έρθω να "δω δουλειά της" ? :D

    θα σε φωναξω να το δεις όταν το φτιάξω,αν το ηξερα ότι θά μου στοίχιζε η αποχέτευση όσο ολο θα τον φώναζα!!!!!σίγουρα θα ερθω για αίτηση αγγελε;-);-);-);-);-);-)!μόλις μπήκαν ρεύμα κ λούκι μπροστά!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 300 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων