Νέος χώρος για σκύλους

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 286 έως 300 (από 300 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #423444

    Έχει κανείς υπόψη του κάποιο διάφανο αντιολισθητικό βερνίκι για πλακάκι;

    Οταν έβαζα τα πλακάκια ρώτησα παντού σε όσα περισσότερα μαγαζιά μπορούσα!Όλοι μου είπαν ότι αντιολισθητικό δεν υπάρχει με την πραγματική σημασία της λέξης!Οι περισσότεροι πουλάνε αδιαβροχοποιητές για αντιολισθητικά χωρίς όμως στην ουσία να κάνεις την δουλεία που θέλεις!Και τα άφησα έτσι μιας και τα πλακάκια είναι ματ και όχι γυαλιστερά!Αν κάποιος άλλος γνωρίζει κάτι ας μας το πει


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #423448

    εγινε η μετακομιση  στον νεο χωρο και διαπιστωθηκαν τα εξης λαθη:

    1) το κουτι επρεπε να το κανω ισιο απο πανω και οχι με κληση, γιατι εκει πανω περναει τον περισσοτερο χρονο του, γιατι εχει ορατοτητα να ελεγχει την αυλη.

    εκανα πατεντα για να μην ταλαιπωρειται με την κατηφορα.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #423451

    λαθος δευτερο:

    αφου ανεβαινε στο κουτι, εφτασε το φωτιστικο φθοριου που ειχα βαλει στον τοιχο και το εκανε μπιλιες.

    του εβαλα και εγω ορειχαλκινη χελωνα στην γωνια  που δεν μπορει να φτασει.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #423453

    και ενα μπανιο, γιατι βρηκε εναν λακο με λασπη και εγινε σαν γουρουνι.

    http://www.youtube.com/watch?v=0-hmqgO0eYA

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #423454

    http://www.protectguard.gr/gr/produits/7-Gliss’Guard

    Δεν μπορώ να το βρω στην Ελλάδα όμως…

    http://www.marblecare.gr/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=52&Itemid=77

    Μάλλον θα πάρω το δεύτερο… αλλά είναι πολύ ακριβό, στοιχίζει 70 το λίτρο.

    Η άλλη λύση είναι και αυτή που ανέφερες χωρίς όμως να είμαι σίγουρος για το αποτέλεσμα.

    http://www.durostick.gr/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=256&lang=el

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    59
    imimathis στις #423531

    Φιλε γενικα για μενα τα τυπου μασιφ ξυλα δεν κανουν για σκυλοκουτο,και αυτο γιατι μαζευει πολλα μικροβια το ξυλο και δεν πλενετε,το μονο υλικο που κανει καπος δουλεια ειναι το κοντρα πλακε θαλασσης και αυτο γιατι εχει λεια επιφανεια και δεν εχει εσοχες και σχισμες και ετσι δεν κολλανε ευκολα μικροβια τωρα αμα θες να κανεις σκυλοκουτο απο μπαλετα θελει καλο τριψιμο και περασμα με βερνικη για να μεινουν τα παλια δυλητηρια μεσα,,αλλα αμα ο σκυλος το μασα παλι θα ερθει σε επαφη με ολα αυτα που ηταν περασμενα τα ξυλα,εγω παρολο που ειμαι μαραγκος οταν ηθελα σπιτακι για τον σκυλο πηρα πλαστικο

    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #423562

    Τελικά βρήκα αυτό το προιόν σε τιμή 47 ευρώ το λίτρο.
    ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ.
    ΚΑΝΕΙ ΑΝΤΙΟΛΙΣΘΗΤΙΚΕΣ ΤΙΣ ΟΛΙΣΘΗΡΕΣ
    ΕΠΙΦΑΝΕΙΕΣ ΜΕ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ

    ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΠΡΟΪΟΝΤΟΣ

    Πολλά από τα αντιολισθητικά προϊόντα που διατίθενται σήμερα στην αγορά περιέχουν ως βασικό συστατικό το υδροφθορικό οξύ ή αλλιώς υδροφθόριο, σε διαφορετικά ποσοστά περιεκτικότητας. Πρόκειται για εξαιρετικά διαβρωτικό οξύ, ιδιότητα του οποίου είναι να καταστρέφει το πυρίτιο που περιέχεται σε όλα τα μεταλλικά υλικά.

    Όταν εφαρμόζουμε σε μία επιφάνεια προϊόν με βάση το υδροφθορικό οξύ, οι κρύσταλλοί του καταστρέφονται και δημιουργούνται τρύπες.
    Το μεγάλο μειονέκτημα αυτής της διαδικασίας είναι η χρήση επικίνδυνων προϊόντων που αλλοιώνουν συχνά σε μεγάλο βαθμό την όψη της επιφάνειας, ευνοώντας έτσι τη συσσώρευση ρύπων, αφού πολύ γρήγορα οι τρύπες που δημιουργούνται γεμίζουν με ρύπους και σκόνη.

    Το Gliss’Guard είναι πρωτοποριακό προϊόν γιατί ενώ χρησιμοποιεί και αυτό το πυρίτιο που περιέχεται στα υλικά, προκαλεί μία χημική αντίδραση που, με απλά λόγια, εμπλουτίζει την επιφάνεια με νέα μόρια, μαζί με τα ήδη υπάρχοντα. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα σημαντική αντιολισθητική δράση, μεγαλύτερης διάρκειας και ελάχιστη μεταβολή της όψης της επιφάνειας.

    Το Gliss’Guard είναι ακίνδυνο προϊόν σε υγρή φάση, το οποίο μπορείτε να χρησιμοποιήσετε χωρίς να λαμβάνετε κάποια ιδιαίτερη προφύλαξη. Συνιστάται να πραγματοποιείται τακτική αντιολισθητική συντήρηση χρησιμοποιώντας το Gliss’Guard διαλυμένο (20% προϊόν για 80% νερό). Η συντήρηση θα παρατείνει για πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα το αντιολισθητικό αποτέλεσμα.

    Το Gliss’Guard μπορεί να εφαρμοστεί σε επιφάνειες, όπως κεραμικά πλακάκια, μπετόν, μάρμαρο, μωσαϊκά, γρανίτη, πλακίδια, σμάλτο, και άλλα και χρησιμοποιείται στη βιομηχανία, σε πεζοδρομημένες περιοχές, κοινότητες, στοές κτηρίων, οίκους ευγηρίας, αθλητικά κέντρα, πισίνες, κουζίνες καθώς και σε μπάνια, ντουζιέρες, μπανιέρες από σμάλτο και όπου οι επιφάνειες γίνονται ολισθηρές όταν βρέχονται.

    ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ

    Σε υγρή φάση
    Χωρίς διαλυτικές ουσίες
    Χωρίς οξέα
    Βιοδιασπώμενο
    Χωρίς ΠΟΕ
    Μη τοξικό
    Μη επικίνδυνο
    Άφλεκτο

    ΚΑΛΥΨΗ ΑΝΑ ΛΙΤΡΟ

    Για ένα λίτρο: 8 – 10 m²
    Δίνονται ενδεικτικές μέσες τιμές, καθώς η κατανάλωση του προϊό− ντος ποικίλλει ανάλογα με την πορώδη επιφάνεια.

    ΧΡΗΣΗ

    Εφαρμόστε το Gliss’Guard σε καθαρή και στεγνή επιφάνεια, με τη βοήθεια ψεκαστήρα. Απλώστε ομοιόμορφα το προϊόν με μία σκούπα βούρτσα, προσέχοντας να μην στεγνώσει.
    Φροντίστε το προϊόν να απλώνεται ομοιόμορφα σε όλη την επιφάνεια κατά τη διάρκεια της εφαρμογής, προσθέτοντας επιπλέον ποσότητα αν χρειάζεται. Ανάλογα με την επιφάνεια και το επιθυμητό αντιολισθητικό αποτέλεσμα, επαναλάβετε τη διαδικασία.
    Για πλακίδια, κεραμικά πλακάκια χρησιμοποιήστε το Gliss’Guard αδιάλυτο και αφήστε το να δράσει για 45 με 60 λεπτά.
    Για μπετόν, μωσαϊκά, σμάλτο (ντουζιέρα, μπανιέρα) χρησιμοποιήστε το Gliss’Guard αδιάλυτο και αφήστε το να δράσει για 45 με 60 λεπτά.
    Το προϊόν δεν πρέπει να στεγνώσει κατά την εφαρμογή του. Μην χρησιμοποιείτε το προϊόν κάτω από τον ήλιο ή σε περιόδους καύσωνα για να μην εξατμιστεί γρήγορα.

    ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ

    Cans : 1L, 5L.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #423713

    κλαίγοντας την μοίρα μου που δεν θα καταφέρω να παρακολουθήσω καμία εκδήλωση τελικά έπνιξα τον καημό μου στις κατασκευές!Με κάτι παλιά και τωρινά ρετάλια από κόντρα πλακε, έφτιαξα μικρούς αποθηκευτικούς χώρους άλλαξα τις σανίδες στην κατασκευή για τα άλματα και το ένα υπνοσκυλόκουτο το μετέτρεψα σε γεννήστρα απλά να υπάρχει

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #423871

    κλαίγοντας την μοίρα μου που δεν θα καταφέρω να παρακολουθήσω καμία εκδήλωση τελικά έπνιξα τον καημό μου στις κατασκευές!Με κάτι παλιά και τωρινά ρετάλια από κόντρα πλακε, έφτιαξα μικρούς αποθηκευτικούς χώρους άλλαξα τις σανίδες στην κατασκευή για τα άλματα και το ένα υπνοσκυλόκουτο το μετέτρεψα σε γεννήστρα απλά να υπάρχει

    Λάθη δεν κάνουν μόνο όσοι δεν προσπαθούν!!!!! Δεν αρκεί μόνο το να έχεις στόχους….πρέπει να ξέρεις και σημάδι

    Louis…. μετά μου λες δεν έχουν δουλειά οι μαραγκοί, αφού σας τις τρώνε οι μακαρονοποιοί.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #423884

    Louis…. μετά μου λες δεν έχουν δουλειά οι μαραγκοί, αφού σας τις τρώνε οι μακαρονοποιοί.

    🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #429267

    Μετα την εγκατασταση του σκυλιου στο νεο κουμασι μου εχει κανει εντυπωση οτι δεν το λερωνει ποτε.

    Τον  βγαζω να τρεξει δυο φορες την ημερα.

    Πρωι και απογευμα.

    Ετσι τον εβγαζα και οταν ηταν στο παλιο του χωρο.

    Τωρα ομως στο νεο χωρο δεν εχω καθαρισει κοπρανα ουτε μια φορα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #429341

    Μετα την εγκατασταση του σκυλιου στο νεο κουμασι μου εχει κανει εντυπωση οτι δεν το λερωνει ποτε. Τον βγαζω να τρεξει δυο φορες την ημερα. Πρωι και απογευμα. Ετσι τον εβγαζα και οταν ηταν στο παλιο του χωρο. Τωρα ομως στο νεο χωρο δεν εχω καθαρισει κοπρανα ουτε μια φορα.

    <hr />

    <div class=”bbp-reply-signature”>Αγιαννιτης παναγιωτης</div>

    Παναγιώτη είναι αναμενόμενο, κανείς σκύλος δεν θέλει να ζει σε βρόμικο μέρος, συνηθίζει όμως αμέσως. Ο νέος χώρος δεν είχε μυρωδιές οπότε δεν του έλεγαν εδώ επιτρέπεται. Φρόντισε να μη ζοριστεί καμία φορά γιατί αν τα “κάνει” μια φορά μετά θα λερώνει συνεχώς. Αν συμβεί κάποια φορά από “ατύχημα” π.χ. διάρροια. αφού καθαρίσεις καλά με σαπουνόνερο και χλωρίνη (έξω ο σκύλος) και αφού στεγνώσει να σφουγγαρίσεις με ξύδι. Έτσι θα χαθεί η μυρωδιά. Για τις επόμενες μέρες φρόντισε να τον βγάζεις 3 ή και 4 φόρες αντί για 2 μέχρι να ξεχαστεί το θέμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #429395

    Ευχαριστω κ. Γιαννη.

    Μικρες λεπτομερειες που δεν τις ξερουμε οι περισσοτεροι, και που κανουν την ζωη μας πιο ευκολη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #435382

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Τσαμπούκος Γιώργος wrote:</div>
    κλαίγοντας την μοίρα μου που δεν θα καταφέρω να παρακολουθήσω καμία εκδήλωση τελικά έπνιξα τον καημό μου στις κατασκευές!Με κάτι παλιά και τωρινά ρετάλια από κόντρα πλακε, έφτιαξα μικρούς αποθηκευτικούς χώρους άλλαξα τις σανίδες στην κατασκευή για τα άλματα και το ένα υπνοσκυλόκουτο το μετέτρεψα σε γεννήστρα απλά να υπάρχει

    Λάθη δεν κάνουν μόνο όσοι δεν προσπαθούν!!!!! Δεν αρκεί μόνο το να έχεις στόχους….πρέπει να ξέρεις και σημάδι

    Louis…. μετά μου λες δεν έχουν δουλειά οι μαραγκοί, αφού σας τις τρώνε οι μακαρονοποιοί.<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    KALLISTON HELLAS<br>
    Και δια το πιστόν<br>
    Γιάννης Νικολακόπουλος

    </div>

    Ελα βρε γιαννη τωρα το ειδα το ποστ,λοιπον απο αυριο φτιαχνω ταλιατελες χα χα
    εμενα μου αρεσει να βλεπω ανθρωπους να πιανουν τα χερια τους
    ο γαμπρος μου πχ δεν ξερει να βιδωσει μια βιδα,ποσο μου την σπαει αυτο δεν λεγεται

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #443506

    κάπως έτσι είμαστε σήμερα….!Τώρα βάζουμε πλώρη για αναζήτηση καλού κυνηγόσκυλου,ελπίζω μέσα από την λέσχη να βρω μιαν άκρη!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 286 έως 300 (από 300 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων