Seminole spreader

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 106 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #267180

    …υπάρχει κάποιος καλός άνθρωπος που είναι στην Αμερική οπλουργός (ήταν μέλος στο foroum αλλά κάποιος τον έβρισε και αποχώρησε) και μας βοηθάει.

    Συγγνώμη για το off topic, αλλά όταν γράφεται κάτι που δεν ισχύει, πρέπει να ξεκαθαρίζονται τα πράγματα για αν μην δημιουργούνται εντυπώσεις. Δεν έβρισε κανείς τον συγκεκριμένο οπλουργό (GUN DOCTOR), ίσα ίσα που όλοι τον διάβαζαν πάρα πολύ προσεκτικά, οι παρεμβάσεις του ήταν ουσιαστικές και πολύτιμες και η παρουσία του ήταν απολύτως σεβαστή. Υπήρχε ένα άλλο άτομο που είχε κάνει το φόρουμ άνω κάτω εκείνο το διάστημα, το οποίο όταν απομακρύνθηκε από το φόρουμ, έπεισε και τον GUN DOCTOR να πράξει το ίδιο. Κάποιοι θα θυμούνται.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    406
    Tasos75 στις #267177

    Χρήστο δεν τις έκανα ακόμα, μόνο το spreader δοκίμασα διεξοδικά, αυτό που διαπίστωσα είναι ότι θέλει πολύ ψηλά σκάγια για να δουλέψει. Δοκίμασε στην μπεκάτσα να βάλεις 10άρια, ΜaX διασποράς και θα με θυμηθείς.

    Αν επίσης θέλεις ακόμα πιο ανοιχτή κατανομή το brilley diffussion είναι μονόδρομος, το αγόρασε ένας φίλος στο δίκαννο και πραγματικά είναι πολύ μα πολύ ανοιχτό.

    Κώστα καλησπέρα,

    είχα την εντύπωση ότι το spreader κάνει μόνο για πλαστικό κυάθιο, δουλεύει και με διασποράς ή ακόμα με μάλλινη τάπα;

    Τάσος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #267175

    Συγγνώμη για το off topic, αλλά όταν γράφεται κάτι που δεν ισχύει, πρέπει να ξεκαθαρίζονται τα πράγματα για αν μην δημιουργούνται εντυπώσεις. Δεν έβρισε κανείς τον συγκεκριμένο οπλουργό (GUN DOCTOR), ίσα ίσα που όλοι τον διάβαζαν πάρα πολύ προσεκτικά, οι παρεμβάσεις του ήταν ουσιαστικές και πολύτιμες και η παρουσία του ήταν απολύτως σεβαστή. Υπήρχε ένα άλλο άτομο που είχε κάνει το φόρουμ άνω κάτω εκείνο το διάστημα, το οποίο όταν απομακρύνθηκε από το φόρουμ, έπεισε και τον GUN DOCTOR να πράξει το ίδιο. Κάποιοι θα θυμούνται.

    Λεωνίδα ζητώ συγνώμη δεν είχα γίνει καν μέλος τότε για να γνωρίζω τα πράγματα πως έγιναν. Απλώς κάπου διάβασα αυτό το οποίο έγραψα και κακώς το μετέφερα

    Θα το διορθώσω κιόλας από την δημοσίευση μου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #267174

    Κώστα καλησπέρα,

    είχα την εντύπωση ότι το spreader κάνει μόνο για πλαστικό κυάθιο, δουλεύει και με διασποράς ή ακόμα με μάλλινη τάπα;

    Τάσος

    Ναι και οι δοκιμές δείχνουν ότι δουλεύει καλά, τουλάχιστον σύμφωνα με τις δικές μου επιθυμίες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #187774

    1. Zed beretta optima 18.6
    2. Blanco beretta optima greystone 18.2
    3. Mixgik Crio Plus 18.5 (υποθέτω)?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/06/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    181
    vilanova στις #187775

    ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΣΤΟ Ε-ΒΑΥ SPEADER SE TIMΕΣ ΚΑΛΕΣ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΚΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/12/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    Ray στις #267171

    Συγγνώμη για το off topic, αλλά όταν γράφεται κάτι που δεν ισχύει, πρέπει να ξεκαθαρίζονται τα πράγματα για αν μην δημιουργούνται εντυπώσεις. Δεν έβρισε κανείς τον συγκεκριμένο οπλουργό (GUN DOCTOR), ίσα ίσα που όλοι τον διάβαζαν πάρα πολύ προσεκτικά, οι παρεμβάσεις του ήταν ουσιαστικές και πολύτιμες και η παρουσία του ήταν απολύτως σεβαστή. Υπήρχε ένα άλλο άτομο που είχε κάνει το φόρουμ άνω κάτω εκείνο το διάστημα, το οποίο όταν απομακρύνθηκε από το φόρουμ, έπεισε και τον GUN DOCTOR να πράξει το ίδιο. Κάποιοι θα θυμούνται.

    Και αναρωτιόμουν που χάθηκε ο Κυρ.Θόδωρος (αν θυμάμαι καλά δλδ…)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #267156

    Δοκίμασε στην μπεκάτσα να βάλεις 10άρια, ΜaX διασποράς και θα με θυμηθείς.

    Παλιότερα αναφέρθηκε ότι spreader και διασποράς ποτέ μαζί! Αλλά αν δεν κάνω λάθος τα MAX είναι με αποκεντρωτήρα και όχι με διασπορέα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #267154

    Χρήστο δεν τις έκανα ακόμα, μόνο το spreader δοκίμασα διεξοδικά, αυτό που διαπίστωσα είναι ότι θέλει πολύ ψηλά σκάγια για να δουλέψει. Δοκίμασε στην μπεκάτσα να βάλεις 10άρια, ΜaX διασποράς και θα με θυμηθείς.

    Αν επίσης θέλεις ακόμα πιο ανοιχτή κατανομή το brilley diffussion είναι μονόδρομος, το αγόρασε ένας φίλος στο δίκαννο και πραγματικά είναι πολύ μα πολύ ανοιχτό.

    Επειδη εχω και BRILEY DIFFUSION και SEMINOLE SPREADER σε σπειρωμα crio plus ,ενα εχω να πω ,το πρωτο εχει κατανομη 4 αστρα περιπου δηλαδη βελτιωμενου κυλυνδρου, ,και το δευτερο ειναι πραγματικα τσοκ διασπορας ,δουλευει τελεια με 33-34 γρ 9 -10 ν σκαγια ,και κατα την γνωμη μου απο 10 -20 μετρα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    520
    mixgik στις #267151

    1. Zed beretta optima 18.6
    2. Blanco beretta optima greystone 18.2
    3. Mixgik Crio Plus 18.5 (υποθέτω)?

    18.4….ευχαριστώ… :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    520
    mixgik στις #267145

    Επειδη εχω και BRILEY DIFFUSION και SEMINOLE SPREADER σε σπειρωμα crio plus ,ενα εχω να πω ,το πρωτο εχει κατανομη 4 αστρα περιπου δηλαδη βελτιωμενου κυλυνδρου, ,και το δευτερο ειναι πραγματικα τσοκ διασπορας ,δουλευει τελεια με 33-34 γρ 9 -10 ν σκαγια ,και κατα την γνωμη μου απο 10 -20 μετρα

    Φίλε Δημήτρη , το BRILEY DIFFUSION που το έιχαμε δοκιμάσει με black eagle (18.4 αυλό) , όχι crio plus αλλά mobile , ήταν πολύ πιο ''ανοιχτό'' από κύλινδρο ,μάλλον
    έχει πολύ διαφορά crio plus από mobile…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #187792

    Από παλιότερες συζητήσεις είχαμε καταλήξει ότι η δουλειά που κάνει το spreader δεν αποτυπώνεται στο χαρτί. Θα το δεις μόνο στο κυνήγι. Εκεί είναι και η θέση του. Έχω κυνηγήσει αρκετά χρόνια χωρίς να το βγάλω από το όπλο μου, τσίχλα περπατητό και μπεκάτσα, με τέλεια αποτελέσματα. Αξίζει μέχρι και την τελευταία δεκάρα από τα 120€!!!! που το πήρα τότε από τον Σωτηρόπουλο.
    Λεωνίδα, θυμάμαι την ιστορία με τον GunDoctor αλλά ποτέ δεν έμαθα γιατί χάθηκε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #267088

    Παλιότερα αναφέρθηκε ότι spreader και διασποράς ποτέ μαζί! Αλλά αν δεν κάνω λάθος τα MAX είναι με αποκεντρωτήρα και όχι με διασπορέα.

    Χρήστο τα έχω δοκιμάσει και με διασποράς και πήγαινε πολύ καλύτερα από τον κύλινδρο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    944
    Stag στις #187800

    Λεωνίδα, θυμάμαι την ιστορία με τον GunDoctor αλλά ποτέ δεν έμαθα γιατί χάθηκε.
    [/quote]
    τελικα τι εγινε? ξερει κανεις?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #187816

    Κώστα υπολόγισε ένα και για το φίλο μου αλλά ας μας βοηθήσει κάποιος ποιο είναι το κατάλληλο για την Vinci.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 106 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων