Seminole spreader

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 76 έως 90 (από 106 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/06/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    193
    dgiannar στις #187991

    Στο site της marocchi γράφει ότι τα τσοκάκια είναι συμβατά με τα τσόκ τησ browning

    και Απο το site της briley
    http://www.briley.com/browning.aspx

    είμαι σίγουρος ότι βιδώνουν στο όπλο μου τα Invector plus.

    Αυτο που δεν είμαι καθόλου σίγουρος αν αντιστοιχόυν οι συσφίξεις με αυτό που γράφουν τα τσόκ επάνω τους.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #266635

    Κωνσταντίνε μήπως παίζει ρόλο που τα δικά σου φυσίγγια είναι με αποκεντρωτήρα και όχι με διασπορέα; (Αν τα γράφω σωστά)

    Όχι Χρήστο δοκιμάσαμε τότε κάμποσα, για πρώτη τουφεκιά στο πυκνό με τα στάνταρ τα δικά μου είναι καλά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #266630

    Όχι Χρήστο δοκιμάσαμε τότε κάμποσα, για πρώτη τουφεκιά στο πυκνό με τα στάνταρ τα δικά μου είναι καλά.

    Περιμένω εντυπώσεις και με τα direct…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #266628

    με πλαστικό συγκεντρωτήρα αυξάνει λίγο τη διασπορά της περιφέρειας και [u]σε κάποιες περιπτώσεις ταυτόχρονα σφίγγει λίγο το κέντρο της τουφεκιάς[/u].

    Ίσως έτσι να εξηγούνται και οι απροσδόκητες επιτυχείς επιδόσεις σε μακρινούς στόχους! :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #266606

    Στο site της marocchi γράφει ότι τα τσοκάκια είναι συμβατά με τα τσόκ τησ browning

    και Απο το site της briley
    [url=”http://www.briley.com/browning.aspx”]http://www.briley.com/browning.aspx[/url]

    είμαι [color=”#FF0000″]σίγουρος ότι βιδώνουν στο όπλο μου τα Invector plus.[/color]

    Αυτο που δεν είμαι καθόλου σίγουρος αν αντιστοιχόυν οι συσφίξεις με αυτό που γράφουν τα τσόκ επάνω τους.


    [font=”Century Gothic”]μην είσαι τόσο σίγουρος αν έχεις αυλό 18,5!!!!
    http://www.e-artemis.gr/forum/index.php?sh…ost&p=75892.
    καλό διάβασμα :lol: [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/06/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    193
    dgiannar στις #266578

    [color=”#8B0000″]
    [size=3][font=”Century Gothic”]μην είσαι τόσο σίγουρος αν έχεις αυλό 18,5!!!!
    [url=”http://www.e-artemis.gr/forum/index.php?showtopic=2556&view=findpost&p=75892″]http://www.e-artemis.gr/forum/index.php?sh…ost&p=75892[/url].
    καλό διάβασμα :lol: [/font][/size][/color]

    Το είχα διαβάσει αναλυτικά το θέμα που μου λες και μου είχαν δημιουργηθεί απορίες που ακόμα και τώρα δεν έχω λύσει.
    Σε αυτό το topic

    http://www.e-artemis.gr/forum/index.php?s=…st&p=314961

    έχω μια φωτογραφία από τα εργοστασιακά τσοκ που πήρα με το όπλο. Είναι ξεκάθαρο ότι οποιοδήποτε τσοκ invector και αν βάλω πάνω στο όπλο ακόμα και να βιδώσει το σπείρωμα του θα είναι τρία εκατοστά μέσα στην κάνη του όπλου. Αντίθετα τα invector plus έρχονται κανονικά.
    Όταν το όπλο ήταν ακόμα στο μαγαζί που το αγόρασα σκεφτόμουν την αγορά ενός after market τσοκ (ναι ναι ήθελα να πάρω το spreader). Το μόνο που βίδωνε πάνω στο όπλο ήταν το Invector plus.

    Άρα μπορώ να υποθέσω δύο πράγματα.
    1. Ο αυλός στο όπλο μου δεν είναι 18.5 (που αναγράφεται) αλλά κάτι παραπάνω μέσα στα όρια
    2. Ότι η marocchi έχει επιμηκύνει τα invector τσοκ που είναι 4 εκατοστά στα 7 και πρακτικά δεν μπορώ να αγοράσω after market τσοκ καθώς αυτά που βιδώνουν στο όπλο είναι φτιαγμένα για μεγαλύτερους αυλούς.

    Έχω μπερδευτεί αρκετά αλλά εδώ είμαστε off topic. Έχεις καμιά ιδέα που μπορούμε να το συνεχίσουμε γιατί θέλω να ρωτήσω και αλλά πραγματάκια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #188017

    1. Zed beretta optima 18.6
    2. Blanco beretta optima greystone 18.2
    3. Mixgik Crio Plus 18.4
    4. CrisKaz Vinci 18.4
    5. Panos m maxus iplus
    6. George Logothetis mp43 baikal (αυλός?)
    7. Mafia world?
    8. dgiannar marocchi zero 3 iplus 18.5?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #188019

    Λοιπόν θα του στείλω την ανανεωμένη παραγγελία και περιμένω τις τιμές, πάντα έκανε καλές τιμές όταν είχαμε καλή παραγγελία.

    Η αποστολή θα γίνει με usps, ο χρόνος αναμονής μπορεί να είναι από μια εβδομάδα έως και 2 μήνες (ακραίο αλλά υπαρκτό σενάριο).

    Θα ζητήσω αριθμό αποστολής για να το παρακολουθούμε, αριθμός που θα σταλεί σε όλους.

    Κίνδυνοι: Υπάρχει κίνδυνος τελωνείου, θα ζητήσω να έρθει σαν δώρο χωρίς τιμές και χωρίς να φέρεται ότι το στέλνει κάποιος με σκοπό το κέρδος κτλ.

    Υπάρχει επίσης ο κίνδυνος απώλειας του δέματος, σε αυτή την περίπτωση δύστυχος δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι διότι δεν μπορούμε να ασφαλίσουμε το δέμα στο ποσό της αξίας του (κάτι τέτοιο θα σήμαινε αυτόματα τελωνείο). Περίπου στις 100 φορές που έχω φέρει πράγματα μια φορά χάθηκε το δέμα, αλλά δεν είχα τότε αριθμό αποστολής.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #266572

    Λοιπόν θα του στείλω την ανανεωμένη παραγγελία και περιμένω τις τιμές, πάντα έκανε καλές τιμές όταν είχαμε καλή παραγγελία.

    Η αποστολή θα γίνει με usps, ο χρόνος αναμονής μπορεί να είναι από μια εβδομάδα έως και 2 μήνες (ακραίο αλλά υπαρκτό σενάριο).

    Θα ζητήσω αριθμό αποστολής για να το παρακολουθούμε, αριθμός που θα σταλεί σε όλους.

    Κίνδυνοι: Υπάρχει κίνδυνος τελωνείου, θα ζητήσω να έρθει σαν δώρο χωρίς τιμές και χωρίς να φέρεται ότι το στέλνει κάποιος με σκοπό το κέρδος κτλ.

    Υπάρχει επίσης ο κίνδυνος απώλειας του δέματος, σε αυτή την περίπτωση δύστυχος δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι διότι δεν μπορούμε να ασφαλίσουμε το δέμα στο ποσό της αξίας του (κάτι τέτοιο θα σήμαινε αυτόματα τελωνείο). Περίπου στις 100 φορές που έχω φέρει πράγματα μια φορά χάθηκε το δέμα, αλλά δεν είχα τότε αριθμό αποστολής.

    Λοιπόν έχω καλά και κακά νέα, δυστυχώς ο seminole είχε ένα ατύχημα και έχει κλείσει το μαγαζί. Το καλό είναι ότι ίσως υπάρχει κάτι σε στόκ.

    Θα περιμένουμε λίγες μέρες να δούμε μήπως γίνει κάτι και θα σας ενημερώσω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    112
    GEORGE LOGOTHETIS στις #188027

    Φιλε Zed το οπλο μου ειναι baikal mp 43 18,4 αυλο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #188047

    Αναμένουμε λοιπόν…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #266514

    Αναμένουμε λοιπόν…

    Nαι Χρήστο αναμένουμε, έχει κλείσει και την βιοτεχνία παραγωγής των τσόκ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #266479

    Το είχα διαβάσει αναλυτικά το θέμα που μου λες και μου είχαν δημιουργηθεί απορίες που ακόμα και τώρα δεν έχω λύσει.
    Σε αυτό το topic

    [url=”http://www.e-artemis.gr/forum/index.php?s=&showtopic=8561&view=findpost&p=314961″]http://www.e-artemis.gr/forum/index.php?s=…st&p=314961[/url]

    έχω μια φωτογραφία από τα εργοστασιακά τσοκ που πήρα με το όπλο. Είναι ξεκάθαρο ότι οποιοδήποτε τσοκ invector και αν βάλω πάνω στο όπλο ακόμα και να βιδώσει το σπείρωμα του θα είναι τρία εκατοστά μέσα στην κάνη του όπλου. Αντίθετα τα invector plus έρχονται κανονικά.
    Όταν το όπλο ήταν ακόμα στο μαγαζί που το αγόρασα σκεφτόμουν την αγορά ενός after market τσοκ (ναι ναι ήθελα να πάρω το spreader). Το μόνο που βίδωνε πάνω στο όπλο ήταν το Invector plus.

    Άρα μπορώ να υποθέσω δύο πράγματα.
    1. Ο αυλός στο όπλο μου δεν είναι 18.5 (που αναγράφεται) αλλά κάτι παραπάνω μέσα στα όρια
    2. Ότι η marocchi έχει επιμηκύνει τα invector τσοκ που είναι 4 εκατοστά στα 7 και πρακτικά δεν μπορώ να αγοράσω after market τσοκ καθώς αυτά που βιδώνουν στο όπλο είναι φτιαγμένα για μεγαλύτερους αυλούς.

    Έχω μπερδευτεί αρκετά αλλά εδώ είμαστε off topic. Έχεις καμιά ιδέα που μπορούμε να το συνεχίσουμε γιατί θέλω να ρωτήσω και αλλά πραγματάκια

    [font=”Century Gothic”]
    τώρα με μπέρδεψες κι εμένα πραγματικά!!!! :lol: :P
    Για το Marrochi Golden Snipe O/U που πουλιέται στις ΗΠΑ:
    η Briley δίνει όντως Ιnv+!!!! http://www.briley.com/goldensnipefieldoverandunder.aspx
    το ίδιο και ο trulock!!!
    μπήκα στο σαιτ της μαροκι το 03 trap το δίνει με διευρυμένο αυλό χωρίς τσοκάκια όμως!!!!
    Το 03 sporting & το skeet τα "δίνει" με αυλούς 18,4 έως 18,6 και το σπόρτινγκ (που προφανώς έχεις) με τα τσοκακια που λες (maxi70 &90) που είναι πανομοιότυπα με το Inv+!!!!

    Το μόνο λογικό συμπέρασμα που καταλήγω είναι ότι τα maxi 70 & 90 είναι πανομοιότυπα με τα Inv+ αλλά ΔΕΝ είναι ίδια!!!! δεν μπορεί να είναι ίδιας διαμέτρου!!! η διαφορά αυλού είναι κάμποση!!! από 18,4 με 18,6 στα 18,7 με 18,9 παραείναι μεγάλη η διαφορά!!! αν υποθέσουμε ότι δεν υπάρχει άλλο πρόβλημα (συναρμογής, ανοχών, απότομης εισόδου στον κώνο κ.λ.π.) και πάρεις ένα inv+ full (17,9) και το βάλεις στην κάννη σου με αυλό 18,5 έχεις στην ουσία ντεμί τσοκ!!!! το spreader μάλλον θα ΠΑΡΑΕΙΝΑΙ "spreader" και τι αποδόσεις θα έχει; :lol:

    Εκτός αν παίζει καμιά "μπαγαποντιά" από την μαρόκι……
    Τι να πω στείλτους μειλ……

    Για την κουβέντα που έλεγες άνοιξε άλλο θέμα αν θέλεις

    Υ.Γ. πήρες που πήρες μαρόκκι δεν έπαιρνες τουλάχιστον το Τικκα 512 S? :lol: [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    520
    mixgik στις #266350

    Nαι Χρήστο αναμένουμε, έχει κλείσει και την βιοτεχνία παραγωγής των τσόκ.

    Auτή τη παροιμία με τη θάλασσα και το γιαούρτι την ξέρουμε…… :lol: :lol: :lol:
    Μακάρι να γίνει καλά ο ινδιάνος…
    Περιμένουμε λοιπόν….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #266349

    Auτή τη παροιμία με τη θάλασσα και το γιαούρτι την ξέρουμε…… :lol: :lol: :lol:
    Μακάρι να γίνει καλά ο ινδιάνος…
    Περιμένουμε λοιπόν….

    Άντε να δούμε, έπεσε λέει από το σκάφος και χτύπησε.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 76 έως 90 (από 106 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων