FABARM CLUB

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 211 έως 225 (από 350 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Fabarm

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    261
    thor600 στις #408036

    Τι γνώμη έχετε για το fabarm elos 61cm κάννη με τσοκάκια και 2,800 βάρος;

    Το θέλω για κυνήγι φέρμας


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #409314

    Τι γνώμη έχετε για το fabarm elos 61cm κάννη με τσοκάκια και 2,800 βάρος; Το θέλω για κυνήγι φέρμας

    Σήμερα μου το έδωσε ένας πολύ καλός φίλος να το κυνηγήσω, η μία κάννη είναι toula θα το δοκιμάσω και θα γράψω εντυπώσεις. Με προβληματίζουν μόνο τα κλειδιά του μετά από σκληρή χρήση. Και δείχνει να έχει πολύ όμορφο ζύγισμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #409579

    Τι γνώμη έχετε για το fabarm elos 61cm κάννη με τσοκάκια και 2,800 βάρος; Το θέλω για κυνήγι φέρμας

    Λοιπόν σήμερα το δοκίμασα σε περπατητό κυνήγι τσίχλας. Στην μία κάννη είχα 2 άστρα και στην δεύτερη το σταθερό tula. Αν θες το πιστεύεις δεν γλίτωνε τίποτα είτε κοντά είτε μακριά. Ιδίως με τα 2 άστρα κατέβασα κάτι πολύ μακρινές τσίχλες. Στις κοντινές δεν το συζητώ. Εντελώς ξεκούραστο όπλο και με πολύ καλό ζύγισμα, εύκολος επιλογέας και χρηστικός. Στην τιμή του είναι εξαιρετικό.

    Έριξα περίπου 1 κουτί φυσίγγια navaro 30gr. Το λάκτισμα ήταν ικανοποιητικό και δεν με ενόχλησε καθόλου. Ιδίως για κυνήγι φέρμας προτείνω την έκδοση με τον tula τσόκ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #409592

    ποιο πολυ εχει να κανει με το οτι το οπλο σου κουμπωσε καλα, και σου ταιριαζει.

    δεν το ξερω το οπλο.

    μπορει να ειναι εξαιρετικο, αλλα δεν νομιζω οτι εχει βλητικες ικανοτητες μεγαλυτερες απο αλλα οπλα.

    εχει να κανει με το ταιριασμα  ατομου+ οπλου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #409604

    ποιο πολυ εχει να κανει με το οτι το οπλο σου κουμπωσε καλα, και σου ταιριαζει. δεν το ξερω το οπλο. μπορει να ειναι εξαιρετικο, αλλα δεν νομιζω οτι εχει βλητικες ικανοτητες μεγαλυτερες απο αλλα οπλα. εχει να κανει με το ταιριασμα  ατομου+ οπλου.

     

    Κοίταξε όλα τα όπλα που έχω μου ταιριάζουν, το συγκεκριμένο έχει πολύ καλό ζύγισμα. Βλητικά δεν ξέρω αν είναι ανώτερο από άλλα μοντέλα αλλά μου έκανε εντύπωση η ευστοχία που είχε στις μακρινές τουφεκιές παρά τα ορατά σκοπευτικά λάθη που έκανα.

    Τι έγινε τώρα έλεγα από μέσα μου…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #409866

    panagiotis.franchi wrote:
    ποιο πολυ εχει να κανει με το οτι το οπλο σου κουμπωσε καλα, και σου ταιριαζει. δεν το ξερω το οπλο. μπορει να ειναι εξαιρετικο, αλλα δεν νομιζω οτι εχει βλητικες ικανοτητες μεγαλυτερες απο αλλα οπλα. εχει να κανει με το ταιριασμα ατομου+ οπλου.

    Κοίταξε όλα τα όπλα που έχω μου ταιριάζουν, το συγκεκριμένο έχει πολύ καλό ζύγισμα. Βλητικά δεν ξέρω αν είναι ανώτερο από άλλα μοντέλα αλλά μου έκανε εντύπωση η ευστοχία που είχε στις μακρινές τουφεκιές παρά τα ορατά σκοπευτικά λάθη που έκανα. Τι έγινε τώρα έλεγα από μέσα μου…
    Αυτό το τελευταίο το ειπα κι εγω απο μέσα μου οταν πρωτοτουφεκισα την xlr5, είναι γνωστό πλεον οτι τα όπλα αυτα βγαζουν καλές τουφεκιές…

    Κωνσταντίνος
    http://hunting-with-spaniels.blogspot.gr/ http://www.youtube.com/user/alexgi1111/videos?view=0&flow=grid

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #410391

    Ένα μεταχειρισμένο fabarm elos tula σε εξαιρετική κατάσταση χωρίς γρατζουνιές κτλ, πόσο θα το κοστολογούσατε? Ρωτάω καθαρά από περιέργεια…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #410426

    800 ευρω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #410438

    Ένα μεταχειρισμένο fabarm elos tula σε εξαιρετική κατάσταση χωρίς γρατζουνιές κτλ, πόσο θα το κοστολογούσατε? Ρωτάω καθαρά από περιέργεια…

    Κωνσταντίνος
    http://hunting-with-spaniels.blogspot.gr/ http://www.youtube.com/user/alexgi1111/videos?view=0&flow=grid

    ασε τα σαπια, και λεγε τι εχεις στο νου σου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #410452

    ασε τα σαπια, και λεγε τι εχεις στο νου σου.

    Παναγιώτη είναι δώρο και ένα δώρο ποτέ δεν του πουλάς…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #410465

    panagiotis.franchi wrote:
    ασε τα σαπια, και λεγε τι εχεις στο νου σου.

    Παναγιώτη είναι δώρο και ένα δώρο ποτέ δεν του πουλάς…

    Κωνσταντίνος
    http://hunting-with-spaniels.blogspot.gr/ http://www.youtube.com/user/alexgi1111/videos?view=0&flow=grid

    ωραιος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #411088

    Αυτό το τελευταίο το ειπα κι εγω απο μέσα μου οταν πρωτοτουφεκισα την xlr5, είναι γνωστό πλεον οτι τα όπλα αυτα βγαζουν καλές τουφεκιές…

    Σε δοκιμές που έκανα σε πίνακα δεν με εντυπωσίασε η μακρινή τουφεκιά, αλλά το ότι είχε πολύ ομοιόμορφη κατανομή. Η tula κάννη είχε και πολύ μεγάλη συμμετρία.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    35
    ΤΑΜΠΙ στις #416923

    εχω στην κατοχη μου μια fabarm 368 και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα που και που…στην τελευταια σφαιρα κολλαει το μισο φυσιιγγι μεταξυ αποθηκης και γλωσσας.ειναι σαν να μην εχει δυναμη το ελατηριο να σπρωξει το φυσιγγι εξω αλλα δεν ειναι αυτο το προβλημα σιγουρα γιατι δεν το κανει παντα και το κανει καμια φορα οταν παω να αδειασω το οπλο απο κατω.καθε γνωμη αποψη δεκτη…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    234
    vagelis61 στις #416929

    Νομίζω πως όλα τα αυτογεμή το παρουσιάζουν αυτό στο άδειασμα ,δηλαδή το τελευταίο φυσίγγι βγαίνει σχετικά πιο δύσκολα από όλα τα υπόλοιπα. Τουλάχιστον σε δύο που έχω εγώ είναι έτσι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    35
    ΤΑΜΠΙ στις #416987

    Νομίζω πως όλα τα αυτογεμή το παρουσιάζουν αυτό στο άδειασμα ,δηλαδή το τελευταίο φυσίγγι βγαίνει σχετικά πιο δύσκολα από όλα τα υπόλοιπα. Τουλάχιστον σε δύο που έχω εγώ είναι έτσι.

    μιλαω για εμπλοκη φιλαρακο.αυτο συμβαινει καμια φορα οταν τουφεκαω αλλα και καμια φορα οταν αδειζω το οπλο απο κατω απο την αποθηκη!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 211 έως 225 (από 350 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων