FABARM CLUB

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 271 έως 285 (από 350 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Fabarm

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #427018

    Για κυνηγούς βεβαια προτιμήστε το ergal κι οχι το βαρυ…

    φιλαρακι εγω διαφωνω μαζι σου…..κατα την προσωπικη μου γνωμη η εργκαλ μονο προβληματα μπορει να σου προσφερει, καλυτερα ατσαλι και για μια ζωη χωρις προβληματα!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #427023

    φιλαρακι εγω διαφωνω μαζι σου…..κατα την προσωπικη μου γνωμη η εργκαλ μονο προβληματα μπορει να σου προσφερει, καλυτερα ατσαλι και για μια ζωη χωρις προβληματα!!!

    Εσύ κοίτα το rizzinni σου και άσε τα ergal και τα ατσάλια χαχαχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #427076

    Kαλημέρα σε όλους,καλή εβδομάδα.

    Μια ερώτηση:Μου έχει φύγει ένα κομματάκι( τομαύρο)  από την πάπια στη γωνία όπως φαίνεται & στη φωτό.Τι μπορώ να βάλω να κλεισει & να μην φαίνεται το κενό;

    Ευχαριστώ προκαταβολικά.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #427081

    εαν το κομματι αυτο ειναι μαυρο (απο την φωτο δεν φαινεται) , μπορεις να παρεις μια κολλα 2 συστατικων , να την αναμειξεις με μαυρο χρωμα , να την απλωσεις πανω γενεωδωρα και μετα με προσοχη και με φυλλα γυαλοχαρτα να το φερεις στην ιδια επιφανεια .

    εαν βρεις ιδιο χρωμα ουτε εσυ δεν θα μπορεις να δεις που ηταν

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #427082

    εαν το κομματι αυτο ειναι μαυρο (απο την φωτο δεν φαινεται) , μπορεις να παρεις μια κολλα 2 συστατικων , να την αναμειξεις με μαυρο χρωμα , να την απλωσεις πανω γενεωδωρα και μετα με προσοχη και με φυλλα γυαλοχαρτα να το φερεις στην ιδια επιφανεια . εαν βρεις ιδιο χρωμα ουτε εσυ δεν θα μπορεις να δεις που ηταν

    Mήπως γνωρίζεις κάποια συγκεκριμένη μάρκα;Τι συστατικά να έχει;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #427083

    μπορεις να ρωτησεις σε αντιστοιχα μαγαζια εαν υπαρχουν σκουρες προς το μαυρο ετσι ωστε με λιγη προσθηκη χρωματος να εισαι ενταξει

    διαφορετικα , εγω εχω χρησιμοποιησει αρκετα την araldite , η οποια ειναι διαφανης , πιστευω οτι και αυτη θα δουλεψει μια χαρα

    εμενα μου ειχε σπασει ενα κομματακι απο την παπια ,το κολλησα και δεν φαινεται τιποτα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #427084

    μπορεις να ρωτησεις σε αντιστοιχα μαγαζια εαν υπαρχουν σκουρες προς το μαυρο ετσι ωστε με λιγη προσθηκη χρωματος να εισαι ενταξει διαφορετικα , εγω εχω χρησιμοποιησει αρκετα την araldite , η οποια ειναι διαφανης , πιστευω οτι και αυτη θα δουλεψει μια χαρα εμενα μου ειχε σπασει ενα κομματακι απο την παπια ,το κολλησα και δεν φαινεται τιποτα

     

    Αυτή εννοείς;

    http://www.kalogiannis.gr/show.php?PRD_Code=20101201412713692521194261280hX0120jyaw44n205409J

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #427087

    ναι αυτην

    εαν εχεις το κομματι που εχει σπασει , μπορεις να το κολλησεις απευθειας πανω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #427088

    ναι αυτην εαν εχεις το κομματι που εχει σπασει , μπορεις να το κολλησεις απευθειας πανω

     

    Το κακό είναι ότι δεν το έχω,μου είχε σπάσει & το κόλλησα με κολλα,αλλά το έχασα & γι’αυτό τώρα ψάχνω να δω πως θα γίνει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/05/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    67
    proteas78 στις #427375

    proteas78 wrote:
    Για κυνηγούς βεβαια προτιμήστε το ergal κι οχι το βαρυ…

    φιλαρακι εγω διαφωνω μαζι σου…..κατα την προσωπικη μου γνωμη η εργκαλ μονο προβληματα μπορει να σου προσφερει, καλυτερα ατσαλι και για μια ζωη χωρις προβληματα!!!

    “οπλο που κανει μπαμ, σκοτωνει……..αν αστοχησεις ευθυνεσαι μονον εσυ !!!!!!!”

    Η ΑΕΚ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΠΟΤΕ ΡΕΕΕΕΕ !!!!!!!!

    ο Μαγειρευων…..του μαντριου !!! «Τhe stani’s cooker» !!!

    Γεια σου φίλε hunter…μεταφερω καθαρα γνωμη κυνηγού ο οποιος ειδε το δικό μου και μου εξηγησε τους λογους του ελαφριου οπλου!Σιγουρα το ατσαλι εχει μεγαλυτερη αντοχη…αλλα εχει να κανει το καθετι γιατι το θες!Αν το κοψεις στον ωμο το οπλο και πας ή το κρατας στα χερια…περιπου το κιλο διαφορα ειναι θεμα!!!αν καθεσαι καρτερι πάσο! Σαν λεμε τωρα να πας να παρεις κουρσα (κανα χαμηλωμενο σκληρο τουμπανο) και να πας να κανεις χωματινη ειδικη!δεν θα παει!!!!καθε τι εχει το σκοπο του και την χρηση του!Σιγουρα πάντως το ergal το ξεχναμε για σκοπευτηριο!Αυτο ειναι το μονο σιγουρο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #427396

    Hunter21GR wrote:

    proteas78 wrote:
    Για κυνηγούς βεβαια προτιμήστε το ergal κι οχι το βαρυ…

    φιλαρακι εγω διαφωνω μαζι σου…..κατα την προσωπικη μου γνωμη η εργκαλ μονο προβληματα μπορει να σου προσφερει, καλυτερα ατσαλι και για μια ζωη χωρις προβληματα!!! «οπλο που κανει μπαμ, σκοτωνει……..αν αστοχησεις ευθυνεσαι μονον εσυ !!!!!!!» Η ΑΕΚ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΠΟΤΕ ΡΕΕΕΕΕ !!!!!!!! ο Μαγειρευων…..του μαντριου !!! «Τhe stani’s cooker» !!!

    Γεια σου φίλε hunter…μεταφερω καθαρα γνωμη κυνηγού ο οποιος ειδε το δικό μου και μου εξηγησε τους λογους του ελαφριου οπλου!Σιγουρα το ατσαλι εχει μεγαλυτερη αντοχη…αλλα εχει να κανει το καθετι γιατι το θες!Αν το κοψεις στον ωμο το οπλο και πας ή το κρατας στα χερια…περιπου το κιλο διαφορα ειναι θεμα!!!αν καθεσαι καρτερι πάσο! Σαν λεμε τωρα να πας να παρεις κουρσα (κανα χαμηλωμενο σκληρο τουμπανο) και να πας να κανεις χωματινη ειδικη!δεν θα παει!!!!καθε τι εχει το σκοπο του και την χρηση του!Σιγουρα πάντως το ergal το ξεχναμε για σκοπευτηριο!Αυτο ειναι το μονο σιγουρο.

    Πρωτεα πανω απο ολα ειναι το τι σε βολευει,προσωπικα εχω δυο σ.ποζε με ατσαλινη βαση με 71 ποντους καννη,δεν εχω προβλημα να κανω περπατητο,αυτο οφειλεται στο διαφορετικο ζυγισμα που εχει απο τη καραμπινα.Ακομα και η εργκαλ η καραμπινα δεν εχει το ζωηροτητα το σ.ποζε και ασ ζυγιζουν το ιδιο,ιδιαιτερα αν ειναι χαμηλου προφιλ,και εχεις καιρο να το κυνηγησεις σου φαινεται μερα με τη νυχτα,γιαυτο και σε σχεση παντα με τη καραμπινα προσωπικα δεν εχω φτασει να αγορασω σ.ποζε με εργκαλ βαση.Ο καθε ενας πανω απ ολα πως θα νοιωσει πιο ανετα στο κυνηγι που κανει βεβαια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/05/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    67
    proteas78 στις #427455

    proteas78 wrote:

    Hunter21GR wrote:

    proteas78 wrote:
    Για κυνηγούς βεβαια προτιμήστε το ergal κι οχι το βαρυ…

    φιλαρακι εγω διαφωνω μαζι σου…..κατα την προσωπικη μου γνωμη η εργκαλ μονο προβληματα μπορει να σου προσφερει, καλυτερα ατσαλι και για μια ζωη χωρις προβληματα!!! «οπλο που κανει μπαμ, σκοτωνει……..αν αστοχησεις ευθυνεσαι μονον εσυ !!!!!!!» Η ΑΕΚ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΠΟΤΕ ΡΕΕΕΕΕ !!!!!!!! ο Μαγειρευων…..του μαντριου !!! «Τhe stani’s cooker» !!!

    Γεια σου φίλε hunter…μεταφερω καθαρα γνωμη κυνηγού ο οποιος ειδε το δικό μου και μου εξηγησε τους λογους του ελαφριου οπλου!Σιγουρα το ατσαλι εχει μεγαλυτερη αντοχη…αλλα εχει να κανει το καθετι γιατι το θες!Αν το κοψεις στον ωμο το οπλο και πας ή το κρατας στα χερια…περιπου το κιλο διαφορα ειναι θεμα!!!αν καθεσαι καρτερι πάσο! Σαν λεμε τωρα να πας να παρεις κουρσα (κανα χαμηλωμενο σκληρο τουμπανο) και να πας να κανεις χωματινη ειδικη!δεν θα παει!!!!καθε τι εχει το σκοπο του και την χρηση του!Σιγουρα πάντως το ergal το ξεχναμε για σκοπευτηριο!Αυτο ειναι το μονο σιγουρο.

    Πρωτεα πανω απο ολα ειναι το τι σε βολευει,προσωπικα εχω δυο σ.ποζε με ατσαλινη βαση με 71 ποντους καννη,δεν εχω προβλημα να κανω περπατητο,αυτο οφειλεται στο διαφορετικο ζυγισμα που εχει απο τη καραμπινα.Ακομα και η εργκαλ η καραμπινα δεν εχει το ζωηροτητα το σ.ποζε και ασ ζυγιζουν το ιδιο,ιδιαιτερα αν ειναι χαμηλου προφιλ,και εχεις καιρο να το κυνηγησεις σου φαινεται μερα με τη νυχτα,γιαυτο και σε σχεση παντα με τη καραμπινα προσωπικα δεν εχω φτασει να αγορασω σ.ποζε με εργκαλ βαση.Ο καθε ενας πανω απ ολα πως θα νοιωσει πιο ανετα στο κυνηγι που κανει βεβαια.

    Το αποτελεσμα μετα τη δοκιμη Σαραντος

    Καλησπέρα φλε sumgunner,επειδη εμπειρια στο κυνηγι δεν εχω όπως εγραψα μετεφερα γνωμη,σαφεστατα και αν καποιος βολευεται δεν τιθεται θεμα!εγω από προσωπικη άποψη αυτο που μπορω να παραθεσω οσο εψαχνα για το οπλο μου και απο συμβουλες αλλά περισσοτερο από δική μου αποψη και γουστο ειδα και ergal βαση και ατσαλι σε pose…ξεκινησα απο baikal…ειδα cz…lanber…franchie …εφτασα μεχρι 682!Αυτό που ειδα και καταλαβα…προσωπικά παντα…ειναι οτι ενα οπλο 3.6 κιλών περίπου κρύβει τελεια το βαρος του οταν ειναι καλοζυγισμενο!Άπλά σκέψου ενα οπλο 2.7 κιλών επισης καλοζυγισμένο!!Πάντα μιλάω για s. pose…δεν επωμισα καμιά καραμπινα…και πάλι μπορει κάποιος να πει οτι εχει τετοιο σωματοτυπο ή αντοχή που το βαρος αυτό το παραπάνω δεν το καταλαβαίνει καν…αλλοι μπορεί να κουραζονται!οπως λέει κι ο λαός …περι ορέξεως κολοκυθόπιττα!!!!οτι καθεται στον καθενα καλυτερα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #427457

    ενα οπλο 3.6 κιλών περίπου κρύβει τελεια το βαρος του οταν ειναι καλοζυγισμενο!

    Ακριβως ετσι ειναι, εγω εχω ενα miroku που ειναι 3700γρ και λογο του οτι ειναι καλοζυγισμενο μου φαινεται οτι ειναι πολυ ελαφρυτερο απο την καραμπινα μου που ειναι 3 κιλα!!!!!!! οποτε το εργαλειο σου ειναι εξαιρετικο για κυνηγι ακομα και περπατητο μπορεις να κανεις!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #427458

    Hunter21GR wrote:
    φιλαρακι εγω διαφωνω μαζι σου…..κατα την προσωπικη μου γνωμη η εργκαλ μονο προβληματα μπορει να σου προσφερει, καλυτερα ατσαλι και για μια ζωη χωρις προβληματα!!!

    Εσύ κοίτα το rizzinni σου και άσε τα ergal και τα ατσάλια χαχαχαχα

    Κωνσταντίνος

    http://hunting-with-spaniels.blogspot.gr/

    http://www.youtube.com/user/alexgi1111/videos?view=0&flow=grid

    ΖΗΛΕΕΕΕΕΕΕΕΥΥΥΥΥΕΕΕΕΕΙΙΙΙΙΙΣ……..θα στο δωσω ρε συ μια μερα να ριξεις και εσυ με κανενα γνησιο rizzini….μην κανεις σαν την χηρα στο κρεβατι!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #427460

    Ανηκω και εγω στο κλαμπ αφου εδω και 2-3 χρονια εχω μια rex lion 1 φαβαρμ που την πηρα σε πολυ χαμηλη τιμη απο ενα μαγαζι που την ειχε απουλητη καινουργια.Ειναι ωραιο οπλο και ελαφρια ενω μου ερχεται πολυ ωραια επισεις.Διεκρινα μια στιβαροτητα στην βαση και τα μηχανικα μερη και αυτος ηταν ενας λογος να την παρω αφου με τα φαμπαρμ δεν ειχα και τις καλυτερες σχεσεις αφου ειχα ακουσει παρα πολλα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 271 έως 285 (από 350 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων