FABARM CLUB

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 350 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Fabarm

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    268
    basili76 στις #187996

    πηρα τηλ. τωρα στον τουρη και μου ειπε πως λιπαινουμε κανονικα ολα τα μερη του οπλου και δεν υπαρχει φοβος να χαλασει το πολυμερες υλικο. εξαλου οταν ερχεται το οπλο απο ιταλια ειναι φουλ στο λαδι εκεινο το σημειο μου ειπε. και μαλιστα καλο ειναι να εχει παντα ενα φιλμ λαδιου για καλυτερη λειτουργεια.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #266621

    πηρα τηλ. τωρα στον τουρη και μου ειπε πως λιπαινουμε κανονικα ολα τα μερη του οπλου και δεν υπαρχει φοβος να χαλασει το πολυμερες υλικο. εξαλου οταν ερχεται το οπλο απο ιταλια ειναι φουλ στο λαδι εκεινο το σημειο μου ειπε. και μαλιστα καλο ειναι να εχει παντα ενα φιλμ λαδιου για καλυτερη λειτουργεια.

    ΕΓΩ ΤΟ ΨΕΚΑΖΩ ΜΕ ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΛΑΔΙ ΤΟ ΠΙΣΤΟΝΙ ME SUPER LUBE ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΟΥΠΙΖΩ ΚΑΛΑ,ΚΥΡΙΩΣ ΑΠ ΤΗΝ ΜΕΣΑ ΜΕΡΙΑ ΠΟΥ ΕΦΑΠΤΕΤΑΙ ΠΕΡΙΜΕΤΡΙΚΑ ΤΗΣ ΑΠΟΘΗΚΗΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΚΑΘΑΡΙΖΩ ΚΑΛΑ ΠΕΡΙΜΕΤΡΙΚΑ ΤΗΝ ΑΠΟΘΗΚΗ ΚΑΙ ΑΦΗΝΩ ΛΙΙΙΙΙΓΟ ΛΑΔΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΕΡΧΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΤΟ ΠΙΣΤΟΝΙ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ.ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΑΝ ΡΙΧΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΠΙΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΠΝΑ,ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΙΣΤΟΝΙ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΠΑΕΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ…ΣΤΗΝ ΕΠΑΝΩ ΜΕΡΙΑ ΤΗΣ ΑΠΟΘΗΚΗΣ ΠΙΑΝΕΙ ΠΟΥΡΙ ΤΟ Ο ΟΠΟΙΟ ΚΑΘΑΡΙΖΩ ΜΕ ΛΑΔΙ ΚΑΙ ΟΡΕΙΧΑΛΚΙΝΗ ΒΟΥΡΤΣΑ.2-3 ΦΟΡΕΣ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΤΗΝ ΛΥΝΩ ΟΛΗ…ΣΚΑΝΔΑΛΕΣ-ΚΛΕΙΣΤΡΑ-ΕΛΑΤΗΡΙΑ …ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΤΗΝ ΒΑΣΗ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΟΔΗΓΟΥΣ ΤΙΣ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ,ΜΕΤΑ ΒΑΖΩ ΛΙΓΟ ΛΑΔΙ ΣΤΟΝ ΣΙΔΗΡΟΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΩ ΤΟ ΚΛΕΙΣΤΡΟ ΠΑΝΩ-ΚΑΤΩ ΝΑ ΠΑΕΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΟΥΠΙΖΩ ΕΛΑΦΡΑ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ…ΤΟ ΟΠΛΟ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΜΠΛΟΚΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΑ ΤΡΙΑ ΣΧΕΔΟΝ ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΕΛΑΤΩΜΜΑΤΙΚΟ ΦΥΣΙΓΓΙ.

    ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΑΥΡΙΣΕΙ ΣΤΑ ΞΥΛΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΙΑΝΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΙΣΩ…ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #188005

    Εγώ είμαι κάτοχος εδώ και 3 χρόνια(πάω ολοταχώς για τον τέτερτο),της Fabarm H38 Lion και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Μηδέν εμπλοκές,ανεπαίσθητο λάκτησμα ακόμα και με Semi Magnum φυσίγγια και πολύ καλές τουφεκιές.Έχω σχεδόν μόνιμα τα 4 άστρα επάνω στην κάννη,εκτός όταν θα πάω για φάσσα ή πάπια όπου εκεί χρησιμοποιώ τα 3 άστρα.Από φυσίγγια ''πάει'' πολύ καλά τα NobelSport και τα Lambro.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #188006

    ΚΑΤΟΧΟΣ Κ ΕΓΩ ΜΙΑΣ ΜΚ2 COMPETITION EXTRA ΕΔΩ Κ ΔΕΚΑ ΧΡΟΝΙΑ…
    Η ΠΡΩΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΗΤΑΝ ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΗ…ΠΟΛΛΕΣ ΕΜΠΛΟΚΕΣ…ΤΟ ΟΠΛΟ ΣΤΑΛΘΗΚΕ ΣΤΗΝ ΟΜΟΛΟΓΟΥΜΕΝΩΣ ΠΟΛΥ ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΛΥΘΗΚΕ ΕΝΤΕΛΩΣ…ΣΤΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΠΟΜΕΝΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΕΜΠΛΟΚΗ…ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΣΕ ΞΥΛΑ Κ ΜΕΤΑΛΛΑ…
    ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΗ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΟΙ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΤΗΣ ΟΤΑΝ ΕΒΡΙΣΚΕΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕ…
    ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ ΔΟΡΚΑΣ,ΛΑΜΠΡΟ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΥΠΟΥΣ ΤΩΝ RIO!!!
    ΠΛΕΟΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΛΙΓΟ ΟΠΟΤΕ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #266605

    Γενικά μιας και το αναφέραμε τι καθαριστικά -λάδια χρησιμοποιείται?Το πιστόνι το λιπαίνεται,έχω διαβάσει ότι δεν κάνει?Πως αφαιρείται την μαυρίλα από το πιστόνι?

    Το πιο πιθανο να προερχεται απο τον ιδρωτα των χεριων ακομα και απο το προσωπο που σταζει πανω στο οπλο απο πολυωρο περπατημα,παντα λιγο σκουπισμα με νερο γλυκο στεγνωμα και λιπανση μετα απο τετοιο κυνηγι,η κυνηγι σε βαλτο,παντα ξεπλενουμε με γλυκο νερο και στεγνωμα και λιπανση.Οσο και να σκουριαζει δεν παιρνει δρομο αν τηρεις τα παραπανω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    268
    basili76 στις #266599

    ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΑΥΡΙΣΕΙ ΣΤΑ ΞΥΛΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΙΑΝΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΙΣΩ…ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?

    δες εδω ενα παλιοτερο ποστ. αν και νομιζω πως καποια στιγμη καλυτερα ειναι να κανεις μια πιο ολοκληρωμενη δουλεια δηλαδη τριψιμο και απο την αρχη περασμα με λινελαιο http://www.e-artemis.gr/forum/index.php?showtopic=1270

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    281
    Supernova στις #266561

    λοιπόν παιδιά ακούστε…

    πάω σημερα το πρωι για καρτέρι τσίχλας και αντε να είδα συνολικά 5 τσίχλες…

    την εξοδο αυτή όταν γύρισα την ονόμασα one shot one kill γιατί έριξα ενα φυσίγγι και πήρα μία τσίχλα …

    με που την πετυχαίνω είδα ότι πέφτει ξερή και ήρθε στο μυαλό μου το post με την τσίχλα που πετάει στα 30 μετρα… :lol: και λέω κάτσε να μετρήσω λίγο τα βήματα…

    λοιπόν παιδιά η τσίχλα έπεσε κατακόρυφα και πετούσε στα 2-3 μέτρα από το έδαφος , μετρώντας από το σημείο που εκπυσοκρότησε το όπλο σε ευθεία γραμμή μου βγήκε 61 μεγάλα βήματα … :lol:

    πόσα μέτρα υπολογίζετε ότι είναι αυτή η απόσταση ?

    το φυσίγγι ήταν derby 33gr νο 8 με *** πάνω

    να προσθέσω ότι η βολή εγινε με follow through follow through lead και με το που πέρασα μπροστά από την τσίχλα πίεσα την σκανδάλη ..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #266541

    λοιπόν παιδιά ακούστε…

    πάω σημερα το πρωι για καρτέρι τσίχλας και αντε να είδα συνολικά 5 τσίχλες…

    την εξοδο αυτή όταν γύρισα την ονόμασα one shot one kill γιατί έριξα ενα φυσίγγι και πήρα μία τσίχλα …

    με που την πετυχαίνω είδα ότι πέφτει ξερή και ήρθε στο μυαλό μου το post με την τσίχλα που πετάει στα 30 μετρα… :lol: και λέω κάτσε να μετρήσω λίγο τα βήματα…

    λοιπόν παιδιά η τσίχλα έπεσε κατακόρυφα και πετούσε στα 2-3 μέτρα από το έδαφος , μετρώντας από το σημείο που εκπυσοκρότησε το όπλο σε ευθεία γραμμή μου βγήκε 61 μεγάλα βήματα … :lol:

    πόσα μέτρα υπολογίζετε ότι είναι αυτή η απόσταση ?

    το φυσίγγι ήταν derby 33gr νο 8 με *** πάνω

    να προσθέσω ότι η βολή εγινε με follow through [url=”http://www.youtube.com/user/GUNSANNDROSES?feature=mhee#p/u/14/rGQQxPSxKvA”%5Dfollow through lead[/url] και με το που πέρασα μπροστά από την τσίχλα πίεσα την σκανδάλη ..

    Tην πλάτη του Ζήκου του την έδειξες? :lol:
    Visit My Website

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    281
    Supernova στις #266501

    Tην πλάτη του Ζήκου του την έδειξες? :lol:
    [url=”http://www.youtube.com/watch?v=xP1nqDLqHAk”%5DVisit My Website[/url]

    hahaha :lol:

    ασε που ειναι και αφηρημενος εκει…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1432
    DIMAR1039 στις #188063

    Δικαιουμαι κι εγω μια θεση στο κλαμπ νομιζω με μια H35 titan.Τα συναισθηματα απο το οπλο ειναι αναμεικτα.Αφου ελυσα κι εγω απο πολυ νωρις το προβλημα με την γλωσα κι ενω το οπλο εχει ριξει χιλιαδες φυσιγγια εμπλοκη δεν ξερει τι θα πει.Η τουφεκια της ειναι φαρμακι!!Και επειδη το κοντακι μου καθησε πολυ καλα απο την αρχη ευχαριστιεμαι να την τουφεκαω!!Προβληματα-ζημιες ειχα ομως αρκετες.Μια φορα μου εσπασε τις βεργες που κινειται πανω τους το κλειστρο.Δυο φορες μου εσπασε την πλαστικη φασα στην βαση της παπιας.Και μια φορα ξεκολισε απο την κανη το δαχτυλιδι που την συγκρατει με την βαση.Επισης πεταξε πολλες φλουδες το τιτανιο στην βαση.Ολα τα παραπανω ομως τα αντικατεστησε χωρις δευτερη κουβεντα και υπεκφυγες αμεσα ο αντιπροσωπος εντελως δωρεαν.Μονο τα μεταφορικα πληρωσα.Αψογος ο ΤΟΥΡΗΣ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/06/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    181
    vilanova στις #188067

    ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΚΛΑΜΠ ΜΕ ΕΝΑ ΣΟΥΠΕΡ ΠΟΖΕ GAMMA STEEL EΔΩ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΧΡΟΝΙΑ. ΚΥΝΑΓΩ ΛΑΓΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΠΑΝΩ ΑΦΤΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ΤΣΟΚ ΤΡΟΥΛΟΚ ΚΑΙ ΣΠΡΙΝΤΕΡ SEMINOLE ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ, ΤΑ ΜΠΡΙΛΕΙ ΕΙΧΑ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΦΑΡΔΥΤΕΡΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΑΝΕ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΜΕ ΤΟ ΣΠΡΙΝΤΕΡ. ΣΤΟ ΛΑΓΟ ΧΡΗΣΙΜΩΠΟΙΩ WHINCHESTER SUPRINE ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΡΕΛΕΣ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ. ΦΥΣΙΓΓΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΕΘΟΥΣΙΑΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ RC DEMI MAGN 40 GR .ΑΠΟ ΑΝΑΚΡΟΥΣΗ ΑΝ ΚΑΙ ΤΡΑΒΩ ΒΑΡΙΕΣ ΓΟΜΩΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΘΕΜΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    281
    tomaso στις #188090

    καλησπερα παιδια!!! αυτα που εχω ειναι τα εξης:
    fabarm xlr5
    fabarm red lion limited edition
    fabarm mod. ellegi και τελος
    δικανο tula toz 34ER (1973)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #266380

    το θεμα δεν το ανοιξα για μενα αλλα για ολους τους κατοχους οποιουδηποτε fabarm. ολοι οι καλοι χωραμε. :lol:

    και εγω τις περισσοτερες φορες το 3αρι βαζω στην τσιχλα. στα υπολοιπα κυνηγια χρησιμοποιω και τα υπολοιπα τσοκ.

    αυτο ειναι φαινομενο ακαθαριστης κανης. πιστευω πως μετα απο βροχη η απο βαλτο δεν καθαρισες το οπλο σου και το εβαλες και στη θηκη. μετα απο λιγο καιρο συνεβη αυτο. για τις εμπλοκες η αντιπροσωπεια θα σου λυσει το θεμα οπως σου ειπε ο βικτωρος.για να αδρανοποιησεις την σκουρια στην μπανιερα με ζεστο νερο και απαλο σαπουνι καντης ενα καλο μπανιο και μετα στεγνωμα με πετσετα και πιστολακι. η κανη καποια στιγμη θα χρειαστει καινουργια βαφη γυρω στα 40- 50 ευρω. δυστυχως οπως ολα τα οπλα η κανη και τα ξυλινα μερη δεν ειναι στην εγγυηση. η αντιπροσωπεια ομως ισως κατι να μπορει να κανει μιας και ειναι μονο δυο μηνων το οπλο.

    εγω χρησιμοποιω για λιπανση g96 και μεσα στην κανη πρωτα hoppes9 powder solvent μετα καθαρο πετρελαιο και στο τελος flitz. το οπλο νομιζεις πως αγοραστηκε σημερα. :lol: αυτο για το πιστονι και εγω το εχω ακουσει αλλα το προσπεκτ δεν λεει τιποτα οποτε μια ερωτηση στην αντιπροσωπεια η ενα email στην fabarm καλυτερα θα μας λυσει την απορια

    Καλημερα 40ε ειναι πολλα για βαφη κανης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    268
    basili76 στις #266374

    Καλημερα 40ε ειναι πολλα για βαφη κανης

    πριν λιγο καιρο ρωτησα εδω θεσσαλονικη για βαφη κανης και μου ειπε 60 ευρω. :lol: επειδη τα θεωρησα πολλα γι αυτο εγραψα 40. μακαρι να ειναι πιο λιγα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1526
    ΒΙΚΤΩΡΟΣ στις #266373

    πριν λιγο καιρο ρωτησα εδω θεσσαλονικη για βαφη κανης και μου ειπε 60 ευρω. :lol: επειδη τα θεωρησα πολλα γι αυτο εγραψα 40. μακαρι να ειναι πιο λιγα

    ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ "ΑΡΓΗ ΒΑΦΗ" ΕΙΝΑΙ ΦΤΗΝΟΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΓΡΗΓΟΡΗ ΜΑΛΛΟΝ ΑΚΡΙΒΟΣ, ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΕΙΔΟΣ ΒΑΦΗΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΖΗΤΗΣΕ.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 350 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων