Φυσίγγια Cal.20

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 35 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    558
    ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΣ στις #263986

    [font=”Comic Sans MS”]Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας! :lol:

    Επεστρεψα στο καταστημα τους προβληματικούς κάλυκες, και προς τιμην του ο καταστηματαρχης μου εδωσε ενα κουτι Sellier & Bellot No7…

    Eτσι θα αποκτησω και μια πιο σφαιρικη αποψη για τα συγκεκριμενα, καθως τα εχω σε μεγαλη εκτιμηση, αλλα τα εχω χρησιμοποιησει μονο σε Νο8-9.

    @maxus staf

    Δεν εχω εμπειρια απο αγορες μέσω internet, οποτε δισταζω να χρησιμοποιησω το συγκεκριμενο site… Eυχαριστώ πάντως! :lol:

    @herbi

    To κυνηγι που κάνω ειναι αποκλειστικα τσιχλα, και ελαχιστα τρυγονι το καλοκαιρι…
    Τα συγκεκριμενα φυσιγγια τα εχει χρησιμοποιησει πολυ παλια ο πατερας και ηταν πολύ κάλα… :lol:

    @Μπιριγκογκος

    Αν τα βρω θα τα χρησιμοποιησω…ευχαριστώ πολύ… :P

    Τι κυνήγια έχετε εκεί στην Αγγλία…[/font]


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1526
    ΒΙΚΤΩΡΟΣ στις #263982

    [size=3][font=”Comic Sans MS”]Είμαι 16 ετών και είμαι στον τρίτο χρόνο που κυνηγώ μαζί με τον πατέρα μου με όπλο, πάντα υπό την στενή επίβλεψή του φυσικά…
    Κυνηγώ με ένα μονόκαννο 20άρι με καλούτσικα αποτελέσματα, σε σχέση με το όπλο και με τα φυσίγγια που χρησιμοποιώ, αλλά και τις ικανότητες μου…

    Θα ήθελα να μάθω τις προτάσεις σας για φυσίγγια σε αυτό το διαμέτρημα, καθώς τα τελευταία 2 χρόνια δεν βρίσκουμε αξιολογα φυσιγγια εύκολα…

    Τα[color=”#FF0000″] 3Α [/color]είναι εντελώς άχρηστα :lol: , φέτος όσα έχω ρίξει και όσα έχω ''σφάξει'' έχουν στραβοβαλμένους συγκεντρωτήρες, και έχουν πολύ υψηλές πιέσεις, το κλώτσημα τους τις περισσότερες φορές είναι οδυνειρό ακόμη και για τον πατέρα μου… :lol:

    Τα [color=”#FF0000″]Sellier Bellot[/color] είναι τα καλύτερα, αλλά δεν τα βρίσκουμε συχνά και είναι και κάπως ''αλμυρά'' στην τιμή. Το ίδιο και τα [color=”#FF0000″]RC[/color] με ακόμη πιο μεγάλη τιμή… :lol:

    Πείτε τις εμπειρίες σας και αν μπορείτε, πείτε κατα/ματα και τιμες φυσιγγίων…

    Ευχαριστώ πολύ! :P [/font][/size]

    ΒΑΣΙΛΗ ΔΕΣ ΕΔΩ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    558
    ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΣ στις #263977

    [url=”http://www.terramare.com.gr/and/category-173/category-300.html”%5DΒΑΣΙΛΗ ΔΕΣ ΕΔΩ [/url]

    [font=”Comic Sans MS”]Αν και δεν μενω Αθηνα… ευχαριστώ πολύ :lol: ,
    αλλά είναι κάπως αλμυρα…. αν σκεφτειται ότι βρίσκω με 8,3Ε πολυ καλα φυσιγγια για 20αρι…
    Τα 10Ε στις μερες μας ειναι πολλα… δυστυχως….
    Και τα 3Α, πριν τα χαλασουν, 7,5Ε…[/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    487
    volleyst στις #438238

    Θα συμφωνησω ότι ειναι φαρμακειο τα 20cal…
    δεν ξερω αν ισχυει ακομη η προσφορα αλλα ειναι τα πια φτηνα που εχω βρει σε 32 γραμμαρια…7.5 ευρω…
    http://www.akisnet.gr/offers.html

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    487
    volleyst στις #438241

    Και σε 28 γραμμαρια στα 8 ευρω…
    http://www.tsariktsis.gr/products.php?p=79&l=1

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #454630

    Έχει να μου προτίνει κάποιος χρήστης του διαμετρήματος 20 κάποιο φυσίγγι του εμπορίου που να έχει μείνει ευχαριστημένος;
    Προς το παρόν πήρα τα RC στα 24 γραμμάρια και τα Navaro του Κύργια στα 28.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/04/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    39
    Jäger στις #454633

    Έχει να μου προτίνει κάποιος χρήστης του διαμετρήματος 20 κάποιο φυσίγγι του εμπορίου που να έχει μείνει ευχαριστημένος;<br>
    Προς το παρόν πήρα τα RC στα 24 γραμμάρια και τα Navaro του Κύργια στα 28.<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Γιώργος – Θεσσαλονίκη

    </div>

    Rottweil και Rio. Πολυ καλη ποιοτητα, σιγουρες τουφεκιες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #454645

    Σε ευχαριστώ φίλε μου,θα ψάξω να τα βρω για να τα δοκιμάσω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #454646

    θαθελα να πω στους φιλους κυνηγους αυτου του διαμετρηματος πως η απλη απλουστατη μορφη ιδιογομωσης που περιεχει μια απλη ρελιαστρα..και μια απλη ζυγαρια..μπορει να σας δωσει ΘΑΥΜΑΣΙΑ φυσιγγια για ολα τα κυνηγια σας.. δεν χρειαζονται ιδιεταιρες γνωσεις.. μερικες βασικες αρχες..2-3 κλασικες γομωσεις,,, και θα εχετε και ποιοτητα αλλα και μεγαλη οικονομια..μιας και τα διαμετρηματα αυτα ΣΚΟΠΙΜΑ τα ετοιμα τα πουλαν σε εξοφρενικες τιμες μερικες φορες.

    σας το λεω μεσα απο την αμεση και μακροχρονη επαφη μου μ αυτο το διαμετρημα οπου κατεχει το κατ εξοχη διαμετρημα που κανω ολα τα κυνηγια μου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #454648

    θαθελα να πω στους φιλους κυνηγους αυτου του διαμετρηματος πως η απλη απλουστατη μορφη ιδιογομωσης που περιεχει μια απλη ρελιαστρα..και μια απλη ζυγαρια..μπορει να σας δωσει ΘΑΥΜΑΣΙΑ φυσιγγια για ολα τα κυνηγια σας.. δεν χρειαζονται ιδιεταιρες γνωσεις.. μερικες βασικες αρχες..2-3 κλασικες γομωσεις,,, και θα εχετε και ποιοτητα αλλα και μεγαλη οικονομια..μιας και τα διαμετρηματα αυτα ΣΚΟΠΙΜΑ τα ετοιμα τα πουλαν σε εξοφρενικες τιμες μερικες φορες.

    σας το λεω μεσα απο την αμεση και μακροχρονη επαφη μου μ αυτο το διαμετρημα οπου κατεχει το κατ εξοχη διαμετρημα που κανω ολα τα κυνηγια μου.<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    http://www.youtube.com/user/markchalaris?feature=mhee<br>

    </div>

    Το έχω σκεφτεί η αλήθεια είναι,αλλά είμαι ακόμα καινούργιος σε αυτό το διαμέτρημα και από την άλλη δεν υπάρχει πολύς διαθέσιμος χρόνος.
    Κάποια στιγμή στο μέλλον ίσως το δοκιμάσω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #454651

    http://www.alectoris-club.gr/alectoris/index.php?module=pagemaster&PAGE_user_op=view_page&PAGE_id=64&MMN_position=79:40

    RM sipe 7,5 ευρω! Γιωργο δες και αυτα! δεν τα εχω ριξει,απλα τα ειδα σε σχετικα καλη τιμη για cal 20,γι αυτο τα εβαλα να τα εχεις υποψιν σου!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #454659

    Σε ευχαριστώ Γιάννη,θα τα κοιτάξω και αυτά αν μπορώ να τα βρω στην αγορά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    365
    bore στις #454665

    Fiocchi 28γραμ ,έχει κ 25γραμ,ένα πολύ καλό 20άρι φυσίγγι με περίπου 400μ/δ πραγματική αρχική ταχύτητα !

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    47
    Dimitris στις #454962

    ΦΥΣΙΓΓΙΑ CHEDDITE FREESHOTS 20 CAL20 26gr

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #455022

    ΦΥΣΙΓΓΙΑ CHEDDITE FREESHOTS 20 CAL20 26gr

    Δυστυχώς δεν τα έχω βρει στην αγορά τα συγκεκριμένα.
    Από ότι βλέπω στα μαγαζιά της Θεσσαλονίκης,υπάρχουν αρκετά φυσίγγια στο διαμέτρημα αυτό αλλά όχι σε όλα τα νούμερα σκαγιών.
    Μάλλον θα βρω την άκρη από τους αντιπροσώπους.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 35 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων