Βοηθήματα στην Σκόπευση

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 45 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #264559

    ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΕΤΡ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΛΕΟ :lol: ΕΧΩ ΚΑΤΑΣΤΑΛΑΞΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΑΣΗΜΕΝΙΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΟΣΠΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΕΝΟΥΝ ΕΣΤΙΑΣΜΕΝΑ ΣΤΟ ΣΤΟΧΟ ΠΑΛΙΑ ΚΑΙ ΛΟΓΩ CENTRO KAI CRIO ΣΕ ΟΤΙ ΟΠΛΟ ΑΓΟΡΑΖΑ ΕΒΑΖΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΚΟΚΙΝΟ ΤΗΣ BENELLI ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΑΣΗΜΕΝΙΟ ΤΩΡΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΒΕΝΕLLI TO ΕΝΔΙΑΜΕΣΟ ΜΙΚΡΟ ΑΦΑΙΡΕΘΗΚΕ Η ΟΠΤΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ ΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΕΧΩ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΡΙΓΑ ΕΣΤΙΑΣΗ ΣΤΟΧΟΥ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΒΓΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ ΠΑΤΙΕΤΑΙ Η ΣΚΑΝΔΑΛΗ ΣΩΣΤΟ ΛΑΘΟΣ ΑΥΤΗ ΗΤΕΧΝΙΚΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΤΩΡΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΟΓΚΩΔΗ ΣΚΟΠΕΥΤΡΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΠΟΣΠΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #264480

    Λεωνίδα το κυρίαρχο μάτι μου είναι το δεξί, όπως και το κυρίαρχο χέρι μου. Άρα αν καταλαβαίνω σωστά δεν έχω πρόβλημα κυριαρχίας.

    Το τελευταίο καιρό κάνω κάτι νερά στην σκόπευση μου, δηλαδή [color=”#FF0000″]σηκώνω τον λαιμό μου περισσότερο από όσο πρέπει [/color]και δεν ευθυγραμμίζομαι με το όπλο, αν η τουφεκιά ακόμα και στο καρτέρι είναι μπηχτή τότε θα έχω 100% επιτυχίας, αν είναι λίγο μακριά κάνω αυτό που ανέφερα ασυναίσθητα.

    Νόμιζα πως δεν έβλεπα καλά πλέον λόγω υπολογιστή αλλά ευτυχώς δεν έχω τέτοιο πρόβλημα.

    Μήπως έχεις τα μέτρα του κοντακιού πολύ χαμηλά και όταν κουμπώσεις στο χτένι δεν φαίνεται καθόλου ρίγα; Κάτι τέτοιο θα δικαιολογούσε το σήκωμα του κεφαλιού.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #264477

    Μήπως έχεις τα μέτρα του κοντακιού πολύ χαμηλά και όταν κουμπώσεις στο χτένι δεν φαίνεται καθόλου ρίγα; Κάτι τέτοιο θα δικαιολογούσε το σήκωμα του κεφαλιού.

    Όχι δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο, άλλωστε όταν έχω σηκωμένο το κεφάλι βλέπω όλο το όπλο όχι την ρίγα. Φέτος το ξεκίνησα να το κάνω αυτό και δεν μπορώ να καταλάβω από που προέρχεται.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #264472

    Όχι δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο, άλλωστε όταν έχω σηκωμένο το κεφάλι βλέπω όλο το όπλο όχι την ρίγα. Φέτος το ξεκίνησα να το κάνω αυτό και δεν μπορώ να καταλάβω από που προέρχεται.

    Αυτο το ξαφνικο σηκωμα του κεφαλιου οπως λες ,ειναι μια υποσυνυδητη προσπαθεια αποφυγης της ανακρουσης στο μαγουλο, οταν κουμπωνεις στο χτενι ,μηπως τα φυσιγγια που ριχνεις σε τσιμπανε στο μαγουλακι ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #264470

    Αυτο το ξαφνικο σηκωμα του κεφαλιου οπως λες ,ειναι μια υποσυνυδητη προσπαθεια αποφυγης της ανακρουσης στο μαγουλο, οταν κουμπωνεις στο χτενι ,μηπως τα φυσιγγια που ριχνεις σε τσιμπανε στο μαγουλακι ?

    ΄
    Όχι ρε Δημήτρη, σίγουρα όχι. Σήμερα έριξα euromix, nike και S32

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    846
    Long Rifle στις #264318

    Παιδια το EasyHit εχει ηδη τοποθετηθει επι του οπλου!

    Το εχω πιασει με ταινια μεχρι να παω για κυνηγι και να δω αν τελικα βοηθαει (αν τελικα εχω προβλημα)

    Οι πρωτες διαπιστωσεις ειναι οτι αν δεν επωμισεις σωστα κουκιδα δεν βλεπεις και εχω την αισθηση (δεν ειμαι σιγουρος) οτι το αριστερο ματι δεν εστιαζει πλεον στο στοχο. Θα δειξει στην "πιστα"! :lol:

    ΥΓ ΠΟΛΥ ΓΚΟΥΜΟΥΤΣΑ ΟΜΩΣ!

    Γκουμούτσα; Γιατί; Ποιο απ' όλα πήρες; Το θεωρώ το πιο συμμαζεμένο σε όγκο.
    Αυτό χρησιμοποιώ και εγώ γιατί έχω ένα θεματάκι κυριαρχίας και το βρίσκω εξαιρετικό.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #188892

    Πήγα σήμερα από τον BigHunter για να ρωτήσω κάτι για τα χρυσά σκαλίσματα του όπλου και έπιασα την κουβέντα επώμισα το όπλο μπροστά του και μου ανέφερε πως μου έρχεται αρκετά καλά, το μόνο ελάττωμα που βρήκε είναι ότι στις δεξιές τραβέρσες μένω πίσω από τον στόχο διότι λείπει κάποιο cast (ον ή οφ) δεν θυμάμαι.

    Μου είπε ότι διορθώνεται με ένα μηχάνημα που είχε στο μαγαζί αλλά η αλήθεια είναι ότι φοβήθηκα τις επιπτώσεις στο ξύλο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    730
    Λευτέρης στις #263525

    Γκουμούτσα; Γιατί; Ποιο απ' όλα πήρες; Το θεωρώ το πιο συμμαζεμένο σε όγκο.
    Αυτό χρησιμοποιώ και εγώ γιατί έχω ένα θεματάκι κυριαρχίας και το βρίσκω εξαιρετικό.

    Καλησπερα σε ολους!

    Χρησημοποιησα το easyhit ολο το ΣΚ που μας περασε, με πολυ καλα αποτελεσματα. Αυτο δεν σημαινει οτι χτυπησα οτι περασε η οτι εγινα καλλιτερος σκοπευτης με την προσθηκη ενος σκοπευτικου βοηθηματος. Απλα η δουλεια, εχω την αισθηση οτι εγινε ευκολοτερα και πιο ανετα. Το easyhit οντως μου εδωσε ενα ακλονητο σημειο αναφορας κατα τις αστραπιαιες επωμισεις σε Τσιχλες που ερχονταν βολιδα.

    Ειχα την ανησυχια μημπως και η κοκκινη κουκιδα μου αποσπασει την προσοχη, αλλα τελiκα δεν εγινε κατι τετοιο. Ειδικα με το που περασε η ωρα, ξεχασα οτι το ειχα επανω στο οπλο. Γενικα το κρινω θετικα αλλα θα δειξει χρονος.

    Πηρα το EasyHit Sport Shooting Bead 3mm.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #263504

    Καλησπερα σε ολους!

    Χρησημοποιησα το easyhit ολο το ΣΚ που μας περασε, με πολυ καλα αποτελεσματα. Αυτο δεν σημαινει οτι χτυπησα οτι περασε η οτι εγινα καλλιτερος σκοπευτης με την προσθηκη ενος σκοπευτικου βοηθηματος. Απλα η δουλεια, εχω την αισθηση οτι εγινε ευκολοτερα και πιο ανετα. Το easyhit οντως μου εδωσε ενα ακλονητο σημειο αναφορας κατα τις αστραπιαιες επωμισεις σε Τσιχλες που ερχονταν βολιδα.

    Ειχα την ανησυχια μημπως και η κοκκινη κουκιδα μου αποσπασει την προσοχη, αλλα τελiκα δεν εγινε κατι τετοιο. Ειδικα με το που περασε η ωρα, ξεχασα οτι το ειχα επανω στο οπλο. Γενικα το κρινω θετικα αλλα θα δειξει χρονος.

    Πηρα το EasyHit Sport Shooting Bead 3mm.

    Λευτέρη από που το πήρες?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #189494

    ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ 76ΑΡΑ ΚΑΝΗ Κ ΤΗΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΣΚΟΠΕΥΤΡΟ ΤΥΠΟΥ EASYHIT ΑΣ ΥΠΟΘΕΣΟΥΜΕ 12-14 ΕΚΑΤΟΣΤΩΝ
    ΜΙΚΡΑΙΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ Κ ΤΗΝ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΗ ΓΡΑΜΜΗ ΜΑΣ????ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΤΟΥΦΕΚΑΜΕ ΜΕ 66ΑΡΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ???
    ΒΕΛΤΙΩΝΟΥΜΕ ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΙΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΟΝΤΙΝΕΣ ΒΟΛΕΣ ΑΛΛΑ ΙΣΩΣ ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΑ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΜΑΚΡΙΝΗΣ ΚΑΝΝΗΣ ΣΤΗΝ ΟΡΙΑΚΗ ΣΚΟΠΕΥΣΗ???

    ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΕΚΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ…? ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ Κ ΡΩΤΑΩ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΟΣ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #262519

    ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ 76ΑΡΑ ΚΑΝΗ Κ ΤΗΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΣΚΟΠΕΥΤΡΟ ΤΥΠΟΥ EASYHIT ΑΣ ΥΠΟΘΕΣΟΥΜΕ 12-14 ΕΚΑΤΟΣΤΩΝ
    ΜΙΚΡΑΙΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ Κ ΤΗΝ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΗ ΓΡΑΜΜΗ ΜΑΣ????ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΤΟΥΦΕΚΑΜΕ ΜΕ 66ΑΡΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ???
    ΒΕΛΤΙΩΝΟΥΜΕ ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΙΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΟΝΤΙΝΕΣ ΒΟΛΕΣ ΑΛΛΑ ΙΣΩΣ ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΑ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΜΑΚΡΙΝΗΣ ΚΑΝΝΗΣ ΣΤΗΝ ΟΡΙΑΚΗ ΣΚΟΠΕΥΣΗ???

    ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΕΚΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ…? ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ Κ ΡΩΤΑΩ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΟΣ…

    Βεβαιως και στεκει ,ειναι οπως τα λες η 76 εκ γινεται 66 στην σκοπευτικη γραμμη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #262497

    Βεβαιως και στεκει ,ειναι οπως τα λες η 76 εκ γινεται 66 στην σκοπευτικη γραμμη

    Ακριβώς. ΧΩΡΙΣ όμως να διευκολύνει στις κοντινές τουφεκιές.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #262446

    Ακριβώς. ΧΩΡΙΣ όμως να διευκολύνει στις κοντινές τουφεκιές.

    Μαλλον δυσκολευει στις κοντινες γιατι το ματι ψαχνει το easy ,και μενεις πισω οσο γρηγορος και να εισαι !!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    146
    BAIKALAS στις #512114

    Παιδιά καλησπέρα και απο εμένα.Εχω μια baikal mp 153 και εβαλα ενα σκοπευτικο οπτικής ινας σαν και αυτο Αποτέλεσμα εικόνας για σκοπευτικα οπτικης ινας.Μαλλον ειναι η ιδεα μου αλλα απο τότε που το εβαλα δεν εχω πάρει πουλί.Εσεις τι λέτε;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    75
    tiger στις #512115

    αν τραβάει την προσοχή από την εστίαση στον στόχο θα έλεγα να το βγάλεις

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 45 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων