Baikal MP-155

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 123 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Baikal

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    739
    accuracy lover στις #256963

    Υπάρχουν κάποιες φωτογραφίες του μηχανισμού αλλά… μόνο στη ρώσικη εκδοχή της ιστοσελίδας.
    Όποιος συνάδελφος έχει την ΜΡ-153, ας επισημάνει ομοιότητες και διαφορές.
    http://baikalinc.ru/ru/company/374.html

    Με τις φωτογραφίες αυτές λύνονται αρκετές απορίες για την σχεδίαση του νέου Baikal – έχουν εγκαταστήσει σύστημα απομόνωσης της αποθήκης (cut-off) παρόμοιο σε εμφάνιση (και μάλλον και λειτουργία) με αυτό της παλιάς Browning AUTO-5 και μετέφεραν την ρύθμιση του μηχανισμού αερίων από την σταθερή θέση της 153 στο ποτηράκι της κάννης πάνω στο πιστόνι (εμπρός μέρος του) – δεν βλέπω κανένα μηχανισμό αυτορρύθμισης για όλων των ειδών τις γομώσεις (ελαφρές/σκοπευτικές – μεσαίες – βαριές και Magnum). Πάλι "με το κλειδί στο χέρι" θα γίνονται οι ρυθμίσεις.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #191796

    ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΑΜΑ ΤΟ ΠΙΣΤΟΝΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΟ ΤΕΡΜΑ ΤΗΣ ΚΑΝΗΣ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΣΠΡΩΞΟΥΝ ΤΑ ΑΕΡΙΑ ΤΗΣ ΚΑΝΗΣ ΠΙΣΩ.

    ΜΠΩΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    323
    TZAVELAKIS στις #256961

    ανεβαζω δυο φωτο που φενεται ο τζογος που εχει το τελικο κομματι της καννης, η διαφορα φενεται στο κενο που αφηνει στην ριγα.

    [url=”http://imageshack.us/photo/my-images/213/dsc00118qd.jpg/”]http://imageshack.us/photo/my-images/213/dsc00118qd.jpg/[/url]

    [url=”http://imageshack.us/photo/my-images/694/dsc00117pj.jpg/”]http://imageshack.us/photo/my-images/694/dsc00117pj.jpg/[/url]

    θα ηθελα αν καποιος ξερει να μου πει πως να το διωρθωσω μονος μου, γιατι για οπλουργο δεν περισευει μια.
    αν κοψο την ριγα λιγο στο σημειο που μπαινει μεσα στο δαχτυλιδι μετα αυτο θα ξεβιδωσει θα το καθαρισω καλα και να του βαλω LOXEAL 53-14Υγρό τεφλον για σπειρώματα, γιατι αλλιως δεν μπορει να σφιξει, θα παει σε αλλη θεση.

    το κομματι της ριγας που θα κοψω δεν με απασχολει.

    και κατι ακομα αν το αφησω οπως ειναι υπαρχει κινδυνος??

    Επειδή με θέματα ασφάλειας δεν παίζουμε, το καλύτερο που εχεις να κάνεις είναι να πας σε οπλουργό

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    323
    TZAVELAKIS στις #191797

    Ελπίζω το MP155 να είναι πιό ζυγισμένο από το MP153 που είναι δραματικά εμπροστόβαρο, αν δουλεύει σωστά και το αυτορυθμιζόμενο πιστόνι τότε θα είναι το καλύτερο όπλο σε σχέση με την τιμή του

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/03/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    663
    RIOTDORO στις #255533

    εριξα πριν μια εβδομαδα πρωτο ντεμι δευτερο και τριτο 56γραμμαρια με τη μια, κανενα προβλημα, και γενικα ποτε δεν εχει κανει κατι με πολλα γραμμαρια αλλα ειναι λιγα τα φυσιγγια, ενω στις τσιχλες που ειναι πολλες οι ντουφεκιες με μικρα γραμμαρια κανει κολπα.
    το οπλο ειναι SuperMagnum.
    σκαγια δεν εχει το εχω καθαρισει και δεν ειχα βρει αλλα.

    ΦΙΛΕ ΜΟΥ.ΓΥΡΙΣΕ 2 ΒΟΛΤΕΣ ΤΟ ΕΛΑΤΗΡΙΟ ΣΤΙΣ ΕΛΑΦΡΙΕΣ ΓΟΜΩΣΕΙΣ Κ ΕΙΣΑΙ ΚΟΜΠΛΕ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ 32 ΕΩΣ 50.ΕΙΝΑΙ Κ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΓΚΝΟΥΜ.ΤΩΡΑ ΑΝ ΣΟΥ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΔΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΦΑΙΡΑ ΣΤΗ ΘΑΛΑΜΗ,ΒΓΑΛΕ ΤΟ ΠΙΡΑΚΙ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΜΟΧΛΟΥΔΑΚΙ ΤΟΥ ΒΓΑΖΕΙΣ ΤΙΣ ΣΦΑΙΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΘΗΚΗ Κ ΙΣΙΩΣΕ ΤΟ ΛΙΓΟ.ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΚΑΝΑ Κ ΕΓΩ Κ ΓΙΑ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    31
    iren40 στις #194753

    Καλημέρα,
    Γνωρίζει κάποιος πότε έρχεται η 155 στην Ελλάδα και ποιά θα είναι η τιμή τη;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #233064

    κανένα νέο απο το οπλο??? :blink:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    20
    iannisgr στις #201739

    Έστειλα ένα email στο site τους και μου απάντησαν μέχρι το τέλος Οκτωβρίου του 12.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/11/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    32
    DENNYS στις #211725

    Μήπως υπάρχει κaνένa νέο γιa το πότε θa έρθει?Άκουσε κaνείς τίποτa γιa την τιμή του?Μaς έχουν πaτήσει στο λaιμό,νa δούμε aυτή θa την φτάσουμε?Ελπίζω οι ετaιρίες νa κaτaλάbουν τι γίνετaι κaι νa bάλουν λογικές τιμές πλέον.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    367
    alekasas στις #211729

    Κaτι aκουσa γιa Οκτωμbριο. Σε κaνa 2μηνο λεω εγω. Θa δουμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/05/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    37
    chiosmet στις #377243

    Για όλους τους φιλους της MP παραθέτω λινκ με φωτο της νέας ΜΡ http://www.russiadefence.net/t1893-russian-civilian-firearms

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    367
    alekasas στις #377509

    Πωπωωω. Φενεται σουπερ! Πανεμορφη! Να δουμε σε τι τιμη θα την εχουν εδω Ελλαδα. Αν ειναι στην ιδια τιμη οπως η 153, τοτε αξιζει καποιος να μεταπιδισει απο την παλια στην καινουρια. Παντως εγω που εχω την 153 δεν ξερω αν την πουλουσα για να επερνα αυτη. Η 153 με εχει αφισει απροπροσωπο εδω και 2 χρονια. Το μονο που με μπριζονει για να την αλλαξω με την 155 ειναι το βαρος της. Θα δουμε….

     

    Εν κατακλειδη, πολυ λεπτομερια και ομορφια απο την μερια της Baikal. Δεν μας εχει συνιθισει σε τετοια. Αν ειναι αξιοπιστη οπως και η παλια και ειναι στην ιδια τιμη πανω κατω… το κοβω να σπαει ρεκορ πωλησεων εδω στην Ελλαδα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    367
    alekasas στις #403995

    Review απο Baikal MP -155. Δυστηχως ειναι στα ρωσικα 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/02/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    90
    luders στις #404013

    Πριν απο λιγες μερες στο σιτε το gunsnroses.com.gr υπηρχε μια αγγελια που ελεγε για τα δυο πρωτα οπλα στην ελλαδα οποιος προλαβει που εκλεισε ισωσ γιατι πουληθηκαν μετα απο 2-3 μερες….

    τιμη αν δεν κανω λαθος ηταν περιπου στα 650-700 ευρω..

    οποτε ιδια τιμη.Γνωριζοντας ομως οτι τα ρωσικα βελτιωνονται κατα την διαρκεια της ζωης τους θα ηταν καλο να

    αγορασετε μετα αφοτου βγαλει τα πρωτα ελατωματακια και μετα.

    Θυμιζω τα πρωτα mp153 εχουν διαφορες με τα τελευταια.

    φενεται πολυ καλο ομως!!!

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    234
    vagelis61 στις #404014

    Review απο Baikal MP -155. Δυστηχως ειναι στα ρωσικα

    Υπάρχει επιλογή  γιά υπότιτλους  σε Ελληνικά ή και σε άλλη γλώσσα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 123 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων