Baikal MP-155

Επισκόπηση 3 δημοσιεύσεων - 121 έως 123 (από 123 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Baikal

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/01/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    33
    Antonis στις #477008

    Μετά από 1 χρόνο χρήσης πως είναι τα πλαστικά της και γενικά οι εντυπώσεις σου …

    Τί να πω;… Το όπλο το έχω λατρέψει! Πέρα από τον αποχρωματισμό που ανέφερα στην αρχή (και που μπορεί να ήταν και τυχαίος), όλα τα άλλα λειτουργούν άψογα. Με μεγάλη γκάμα φυσιγγίων (από ελαφρά μέχρι και βαριά magnum), και σε ποικίλες καιρικές συνθήκες.
    Η κατασκευή είναι πάντα στιβαρή, τα δε πλαστικά του με έχουν αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο, ακόμη και σε ακραία χρήση (βραχώδεις πλαγιές στην πέρδικα). Ένα μόνο στοιχείο, που με προβλημάτισε στην πορεία, είναι ότι το φαρδύ λάστιχο στο πέλμα, μπορεί μεν να κάνει θαύματα στην απορρόφηση κραδασμών, ωστόσο είναι λίγο προβληματικό στις γρήγορες τουφεκιές. Σε αρκετές δηλαδή περιπτώσεις, στην προσπάθεια γρήγορης επώμισης, σκάλωνε στη μασχάλη. Συνολικά μιλώντας, όμως, είναι ένα όπλο που δεν θα το άλλαζα με τίποτα.

    Ακριβός το ίδιο πάθαινα κι εγώ με το λάστιχο στο πέλμα μίας breda altair lusso που είχα και δεν μπορούσα να επομίσω σωστά.
    Γνωρίζεις αν αλλάζει το λάστιχο στην MP-155 ?

    ΥΓ. Χρειάστηκε κάποια ρύθμιση στο έμβολο των αερίων για να ρίξεις φυσίγγια magnum?

    :good:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/06/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    di gruma στις #511923

    θα ερθει τελικα στην ελλαδα η 156;επωμισα την 155 συνθετικη μου αρεσε ,κοιταω και την αφινιτη πιο ακριβη βεβαια σε 66 εκατοστα αριστερες.

    εχει βγαλη καποιο προβλημα;

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/07/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    2
    ΒΑΓΓΕΛΗΣ Β. στις #517640

    καλησπερα . ξερει καποιος να μου πει εαν στην ΜΡ 155 με συνθετικο κοντακι μπορει να κοπει το κοντακι (σε οπλουργο εννοειται) . Το εχει κανει καποιος ?

     

Επισκόπηση 3 δημοσιεύσεων - 121 έως 123 (από 123 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων