A400

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 35 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Beretta

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #189110

    ,


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #263539

    [color=”#000000″][size=2]Τα μονά προβλήματα ενδεχόμενος από μεριά σου να είναι το σταμάτημα του όπλου κατά τον πυροβολισμό και το ότι βλέπεις μόνο μπίλια στο Α400 ( εξου και το σταμάτημα του όπλου ) αυτό σου το ξανά είπα εμπεριέχει πολλούς κίνδυνους ( σήκωμα κεφαλιού )………… . το τι αγόρασες καινούριο όπλο δεν σημαίνει ότι σονη και καλά θα σου κάνει κιόλας …… τώρα αν το πήγες να το κοιτάξουν KAI όντος έχεις πρόβλημα και σου είπαν ότι μόνο το pitc έχει ένα θέμα τι να σου πω πολύ φοβάμαι ότι το Α400 σε σχέση με το 391 δεν έχουν καμία μα καμία σχέση τα μετρά του ενώ με του άλλου…….. προφανώς μιλάμε για εντελώς αυτονόητα πράγματα αφού από όσα μας λες αν επωμισης και τα δυο όπλα δεν θα έχεις την ίδια εικόνα άρα δεν μιλάμε εξάρχης για δυο ιδία κοντάκια. [/size][/color]

    Σίγουρα δεν είναι δύο ίδια κοντάκια αλλά και πάλι τέτοια αστοχία δεν δικαιολογείται. Μήπως με ενοχλεί το kick off? Από την άλλη δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τις πρώτες μέρες που το είχα αγοράσει πήγαινε μια χαρά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #189118

    .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    730
    Λευτέρης στις #263515

    Kωνσταντινε, πηγαινε ξανα να σε μετρησουν. Ξερω οτι το εχεις κανει, αλλα ξαναπηγαινε! Οπως λεει και ο Γιωργος πιο πανω, αν δεν ειναι τα μετρα τοτε ειναι η ψυχολογια σου. Το εχω παθει και εγω, και πιστεψε με, ειμαι ενας ανθρωπος που εχει ταλαιπωρηθει με την υποθεση κοντακι ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!!

    Αφου λοιπον ξεμπερδεψεις με τα μετρα και δεις οτι εισαι οκ τοτε ριξε ολο το βαρος στο να συνηθησεις το οπλο σου. Δεν ειναι και μικρη αλλαγη να αλλαξεις οπλο! ;)

    Ολα καλα θα πανε. Οπλο ειναι και το φτιαχνεις οπως γουσταρεις. Δεν μπορει να σε κανει οτι θελει :D

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #263509

    Kωνσταντινε, πηγαινε ξανα να σε μετρησουν. Ξερω οτι το εχεις κανει, αλλα ξαναπηγαινε! Οπως λεει και ο Γιωργος πιο πανω, [u]αν δεν ειναι τα μετρα τοτε ειναι η ψυχολογια σου.[/u] Το εχω παθει και εγω, και πιστεψε με, ειμαι ενας ανθρωπος που εχει ταλαιπωρηθει με την υποθεση κοντακι ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!!

    [u]Αφου λοιπον ξεμπερδεψεις με τα μετρα [/u]και δεις οτι εισαι οκ τοτε ριξε ολο το βαρος στο να συνηθησεις το οπλο σου. Δεν ειναι και μικρη αλλαγη να αλλαξεις οπλο! ;)

    Ολα καλα θα πανε. Οπλο ειναι και το φτιαχνεις οπως γουσταρεις. Δεν μπορει να σε κανει οτι θελει :D

    +1

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #189131

    Τι να πω, θα ξανακοιτάξω τα μέτρα αν και είμαι σίγουρος ότι δεν είναι αυτό, από την άλλη ίσως να είναι θέμα ψυχολογίας τι να πω δεν ξέρω.

    Το σίγουρο είναι ότι θα μείνει στον οπλοβαστό λίγο καιρό.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    323
    TZAVELAKIS στις #263503

    Τι να πω, θα ξανακοιτάξω τα μέτρα αν και είμαι σίγουρος ότι δεν είναι αυτό, από την άλλη ίσως να είναι θέμα ψυχολογίας τι να πω δεν ξέρω.

    Το σίγουρο είναι ότι θα μείνει στον οπλοβαστό λίγο καιρό.

    Αν δεν είναι θέμα μέτρων, τότε πρέπει να συνηθίσεις το όπλο, δεν υπάρχει άλλη εξήγηση. Αυτά που σου γράφει ο ΚΑΠΝΑΣ είναι πολύ σωστά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    134
    ntinosstr στις #189138

    ΛΟΙΠΟΝ ΦΙΛΕ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΠΛΟ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΧΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΣΕΝΑ…
    ΛΟΙΠΟΝ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΣΚΟΠΕΥΤΡΟ ΤΗΝ ΜΠΙΛΙΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ ΚΑΙ ΒΑΛΤΟΥ ΕΝΑ ΚΟΚΚΙΝΟ ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΧΡΩΜΑ…
    ΜΕΤΑ ΡΥΘΜΙΣΕΤΟ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΡΙΓΑ….
    ΒΓΑΛΕ ΤΗΝ ΦΛΑΤΖΑ ΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΚΑΙ ΒΑΛΤΗΝ ΑΝΑΠΟΔΑ…
    ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΟΠΛΟ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΥΘΕΙΑ ΜΕ ΤΟ ΣΚΟΠΕΥΤΡΟ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΚΛΙΣΗ ΠΡΟΣ ΤΑ ΔΕΞΙΑ…

    ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΕ ΜΟΝΙΜΟ ΜΕΣΑ ΤΟ 3ΑΡΙ ΤΣΟΚ ΚΑΙ ΤΟΥΦΕΚΑ ΟΠΟΥ ΤΙΣ ΒΛΕΠΕΙΣ…ΦΕΤΟΣ ΕΙΔΙΚΑ ΕΧΩ ΤΡΕΛΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΜΕ ΤΟ ΟΠΛΟ ΑΥΤΟ ΣΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ…
    ΣΥΜΒΟΥΛΗ:ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ 8 ΝΟΥΜΕΡΟ ΦΥΣΙΓΓΙ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #263480

    ΛΟΙΠΟΝ ΦΙΛΕ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΠΛΟ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΧΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΣΕΝΑ…
    ΛΟΙΠΟΝ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΣΚΟΠΕΥΤΡΟ ΤΗΝ ΜΠΙΛΙΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ ΚΑΙ ΒΑΛΤΟΥ ΕΝΑ ΚΟΚΚΙΝΟ ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΧΡΩΜΑ…
    ΜΕΤΑ ΡΥΘΜΙΣΕΤΟ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΡΙΓΑ….
    ΒΓΑΛΕ ΤΗΝ ΦΛΑΤΖΑ ΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΚΑΙ ΒΑΛΤΗΝ ΑΝΑΠΟΔΑ…
    ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΟΠΛΟ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΥΘΕΙΑ ΜΕ ΤΟ ΣΚΟΠΕΥΤΡΟ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΚΛΙΣΗ ΠΡΟΣ ΤΑ ΔΕΞΙΑ…

    ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΕ ΜΟΝΙΜΟ ΜΕΣΑ ΤΟ 3ΑΡΙ ΤΣΟΚ ΚΑΙ ΤΟΥΦΕΚΑ ΟΠΟΥ ΤΙΣ ΒΛΕΠΕΙΣ…ΦΕΤΟΣ ΕΙΔΙΚΑ ΕΧΩ ΤΡΕΛΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΜΕ ΤΟ ΟΠΛΟ ΑΥΤΟ ΣΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ…
    ΣΥΜΒΟΥΛΗ:ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ 8 ΝΟΥΜΕΡΟ ΦΥΣΙΓΓΙ

    Ναι δεν βλέπω ρίγα ούτε και εγώ. Θα το ξανατσεκάρω. Έχεις την έκδοση με το kick off?

    Η αλήθεια είναι ότι με το 3 τσόκ έκανα κάποια κοψίματα που δεν το πίστευα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    410
    FUDAS στις #189144

    Aφου το δοκιμασες και εχει ισια κανη με ριγα (ουφ!)γιατί δυστυχώς τώρα τελευταία έχω δει πολλά…Πάντως το pitch μην το υποτιμάς καθόλου,παιζει μεγάλο ρόλο για μενα.Και κάτι τελευταίο,επειδή τό'παθε κι άλλος με την αλλαγή αυτων των συγκεκριμένων δυο όπλων.Σκοτώνεις με το αριστερό χέρι πάντα κι όχι με τη λαβή.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    272
    LAGOKILLER στις #189145

    Με παραξενευη το οτι λες πως στις μπηχτες τουφεκιες δεν εχεις προβλημα.Εκει οπου ο εγκεφαλος αστραπιαια και σε κλασματα χιλιοστων του δευτερολεπτου κανει ολες τις απαραιτητες ρυθμισης επωμισης, προσκοπευσης ,πιεσης της σκανδαλης κτλ. απο μονος του εξ ου και ολα πανε καλα.
    Στις "ησυχες" τουφεκιες παντα παρουσιαζεται το προβλημα εκει που καλουμαστε εμεις να κανουμε τους απαραιτητους υπολογισμους και εκει καμια φορα τα φερνουνε δυσκολα .Εξ ου και ακουμε ολους του κυνηγους να λενε "Πηρα το δυσκολο πουλι και το αλλο που το ειχα δεδομενο και βολικο το εχασα"
    Οταν λοιπον καλουμαστε εμεις να υπολογισουμε της παραμετρους της τουφεκιας τοτεκαποιο δεδεμενο δεν βανουμε καλα και ειτε μας μενει πισω η τουφεκια ειτε τουφεκαμε μπροστα.
    99,9% πιστευω οτι για καποιο λογο με το Α400 την ωρας της πιεσης της σκανδαλης σταματας την κινηση του οπλου,ενω στις μπηχτες αυτο το εκτελεις ασυναισθητα και ακαριαια.
    Ισως να ειναι ψυχολογικο το οτι αλλαξες τουφεκι.Και εγω την 391 ειχα και πηρα την Α400, αλλα κηνηγω λαγο και μεχρι λογο δεν ειχα καποιο προβλημα.
    Και σε περασμα απογευματινο τσιχλας που παω δεν αντιμετωπιζω καποιο ιδιαιτερο προβλημα αλλες μερες εχω επιτυχιες αλλες οχι.Τα συνηθισμενα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #189147

    .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    50
    Σπάρτακος στις #263335

    Φίλε μου καλησπέρα και από εμένα.Έχουμε ακριβώς τα ίδια όπλα 391 παλιά και α400 καινούργια.Ομολογώ ότι με την 391 θέριζα δύσκολα έχανα πουλί.Όταν την έδωσα και πήρα την α400 άρχισα να χάνω πολλά πουλιά σε σημείο που να εχώ αγχωθεί και να λέω γιατί την πήρα.Αυτό που κατάφερα ήταν να χάνω περισσότερα από το άγχος μου.Αυτό που θα σου πω τώρα είναι το εξής: έχεις ένα εξαιρετικό όπλο σε σημείο τελειότητας μάθε το προσαρμόσου σε αυτό (διάβασα όλα τα παραπάνω , αφού βλέπεις μόνο μπίλια είναι καλό το όπλο σου κάθεται καλά) ρίξε σφαίρες αρκετές και στο τέλος θα το μάθεις όπως εγώ και μετά ένα είναι σίγουρο ξέρεις τι <<θα ξεχάσεις την 391>>. :D ;)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #189204

    Και μια παρατηρηση για την Α400 ,κατεβαστε ενα νουμερο τσοκ ,ειδικα οσοι ειχατε 391 με κλασσικο αυλο ,αλλα και σε σχεση με 391 optima εχει πιο ανοιχτη τουφεκια ,στην τσιχλα γινεται αμεσως κατανοητο αυτο που γραφω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #189206

    ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΕΝΑ ΓΕΓΟΝΟΣ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΝΑ ΡΥΘΜΙΖΟΜΕΝΟ ΚΟΝΤΑΚΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΟ ΤΟ SP ΤΟ BERETTA ΤΟ ΚΟΝΤΑΚΙ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ BERETTA AΠΟ 682 ΤΟ ΚΟΝΤΑΚΙ ΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΗΤΑΝ ΣΤΡΑΒΟ ΕΙΧΕ ΜΙΑ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΚΛΙΣΗ ΠΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΠΩΜΙΖΕΣ ΣΟΥ ΚΑΘΟΤΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ ΣΤΟΝ ΩΜΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΟΠΛΟ ΕΡΙΧΝΕ ΑΛΛΟΥ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟΝ ΟΠΛΟΥΡΓΟ ΜΟΥ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΚΑΤΑΛΗΛΟ CAST OFFΚ PICH ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΟΝΤΑΚΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΧΩ ΕΠΩΜΙΣΕΙ ΩΣ ΤΩΡΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΜΒΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΙΔΙΟΜΟΡΦΙΑ ΤΟ ΚΟΝΤΑΚΙ ΤΗΣ Α 400 ΟΠΩΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΥΘΕΙ ΜΟΝΟ ΑΝ ΣΕ ΔΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΣΤΗΣ ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΤΑΘΕΡΟ ΤΡΟΠΟ ΕΠΩΜΙΣΕΙΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 35 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων