Η μ@λ@κι@ μερικων δεν εχει ορια….

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 47 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #262469

    Παρτε το χαμπαρι,οι Ελληνες κυνηγοι στην μεγαλη πλειοψηφια τους ειναι αναλφαβητοι και δεν κατεχουν κυνηγητικης παιδειας.Δεν σεβομαστε το θηραμα και δικαια πολλες φορες ο κοσμος μας θεωρει δολοφονους που σκοτωνουν για διασκεδαση.Αλλο κυνηγος και ανθροπος που αγαπαει την πανιδα και την φυση γενικοτερα και αλλο περιφερομενος σμπαροκοπος που βγαζει το αχτι του στα πουλια και τα ζωα σκοτωνοντας τα…

    Και δυστηχως ειναι αρκετοι……………..


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    neos_toyfekaleyris στις #189539

    και βλέπεις τους ευρωπαίους που το γουρουνοκυνήγι ειδικά το έχουν κάνει ιεροτελεστία σχέτη και λες "γιατί όχι κι εδώ ρε φούστη μου". Ο κάθε αμόρφωτος, σκατοψυχος παιρνει ένα τουφέκι και το παίζει κυνηγός.

    Έχει βάλει και σχόλιο ο ιδέας, του φταίει η Beretta. Αλλά δε φταίει αυτός, έπρεπε να κάνει γιάλα το γουρούνι και να του κόψει κανα πόδι, να βλέπαμε μετα τι θα λεγε. Αντε, το ρίξαμε και στις κακίες με τον κάθε ασύστολο!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    78
    Manos 1187 στις #262285

    αληθεια νομιζω οτι δεν μπορω να πω τπτ για το συγκεκριμενο βιντεο…

    [url=”http://www.youtube.com/watch?v=w_vxBy5Rmh4″%5Dyoutube%5B/url%5D

    Ειδα το βιντεο κι αληθεια δεν καταλαβα ορισμενους απο 'σας που καταφερεστε με τους ανθρωπους. Αληθεια που τους ειδατε; εγω βλεπω μονο γουρουνια !!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    54
    Κοινός Θνητός στις #189598

    http://youtu.be/Wz-vKu6TEYw

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #262247

    [url=”http://youtu.be/Wz-vKu6TEYw”]http://youtu.be/Wz-vKu6TEYw[/url]

    ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ . :unsure:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    272
    LAGOKILLER στις #262106

    [url=”http://youtu.be/Wz-vKu6TEYw”]http://youtu.be/Wz-vKu6TEYw[/url]

    Τουλαχιστον αυτο φαινεται σαν κυνηγετικο ατυχημα/στιγμιοτυπο.Μια φαση του κυνηγιου που εξελισεται καπως παραδοξα.Το αλλο βιντεο με τους ΓΥΦΤΟΥς που τραβανε το γουρουνι δεν εχει οριο σχολιασμου γιατι οτι και να πεις δινης αξια στους αγγραματους

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/04/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1048
    _geo_ στις #262050

    Ειδα το βιντεο κι αληθεια δεν καταλαβα ορισμενους απο 'σας που καταφερεστε με τους ανθρωπους. Αληθεια που τους ειδατε; εγω βλεπω μονο γουρουνια !!!

    +1000000000

    [url=”http://youtu.be/Wz-vKu6TEYw”]http://youtu.be/Wz-vKu6TEYw[/url]

    τυχερο το παλικαρι που γλιτωσε τα χειροτερα….ωραια βολη παντως…θα εχει να λεει οτι χτυπησε γουρουνι εξ επαφης!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #189696

    θεμα γονιδιων ειναι τα παντα παιδες. ενας που θα γενηθει προβληματικος, προβληματικος θα μεινει, οτι μαθηματα και αν παρει στη ζωη του.

    δεν ειναι οτι απλα βασανιζουν ενα ζωο χωρις λογο, ειναι κυριως οτι το βρισκουν και αστειο και γελανε? ειδε κανεις κατι το αστειο στο συγκεκριμενο βιντεο, περα απο την φυσιογνωμια αυτου του γυφτουλα που τραβαει το σκοινι? δεν κατανοω το γιατι γελαγανε. αλλα ειπαμε, καποιο γενετικο λαθος θα εχουν τα "συμπαθη" πιθηκοειδη του βιντεο το οποιο τους περιορισε τις νοητικες λειτουργιες. δεν εξηγειτε αλλιως.

    και οχι, κατι τετοιοι δεν προκειται να αλλαξουν ποτε. διοτι πολυ απλα ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ να αλλαξουν

    το μονο που μπορει να γινει στην περιπτωση τους ειναι να αλλαξει ολοκληρωτικα το συστημα κυνηγιου που εχουμε, η αποκτηση αδειας θηρας, αδειας οπλοκατοχης κτλ , μπας και τους εντοπισει καποιος οτι ειναι προβληματικοι και τους δωσει ακυρο δια παντως.

    η αλλη λυση ειναι να σκληρινουν καποιοι νομοι περι θηρας , περι συμπεριφορας προς τα ζωα κτλ και να αυξηθει πολυ η θηροφυλαξη. αλλα αυτο δεν προκειται να συμβει, διοτι λεφτα ντεν υπαρκουν καρντια μου.

    οποτε, χεσε ψηλα και αγναντευε. θα τα βλεπουμε πολλα χρονια ακομα αυτα τα καρναβαλοζωα στα βουνα μας και δυστυχως ΚΑΙ στο ιντερνετ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #261975

    θεμα γονιδιων ειναι τα παντα παιδες. ενας που θα γενηθει προβληματικος, προβληματικος θα μεινει, οτι μαθηματα και αν παρει στη ζωη του.

    δεν ειναι οτι απλα βασανιζουν ενα ζωο χωρις λογο, ειναι κυριως οτι το βρισκουν και αστειο και γελανε? ειδε κανεις κατι το αστειο στο συγκεκριμενο βιντεο, περα απο την φυσιογνωμια αυτου του γυφτουλα που τραβαει το σκοινι? δεν κατανοω το γιατι γελαγανε. αλλα ειπαμε, καποιο γενετικο λαθος θα εχουν τα "συμπαθη" πιθηκοειδη του βιντεο το οποιο τους περιορισε τις νοητικες λειτουργιες. δεν εξηγειτε αλλιως.

    και οχι, κατι τετοιοι δεν προκειται να αλλαξουν ποτε. διοτι πολυ απλα ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ να αλλαξουν

    το μονο που μπορει να γινει στην περιπτωση τους ειναι να αλλαξει ολοκληρωτικα το συστημα κυνηγιου που εχουμε, η αποκτηση αδειας θηρας, αδειας οπλοκατοχης κτλ , μπας και τους εντοπισει καποιος οτι ειναι προβληματικοι και τους δωσει ακυρο δια παντως.

    η αλλη λυση ειναι να σκληρινουν καποιοι νομοι περι θηρας , περι συμπεριφορας προς τα ζωα κτλ και να αυξηθει πολυ η θηροφυλαξη. αλλα αυτο δεν προκειται να συμβει, διοτι λεφτα ντεν υπαρκουν καρντια μου.

    οποτε, χεσε ψηλα και αγναντευε. θα τα βλεπουμε πολλα χρονια ακομα αυτα τα καρναβαλοζωα στα βουνα μας και δυστυχως ΚΑΙ στο ιντερνετ…

    Ακριβως. Μονο που στο Ελλαδισταν ποιος θα παρει την αποφαση να αλαξει το καθεστως και να κανει το κυνηγι ουσιαστικα για τους λιγους και καλους? Να περναμε ολοι απο εξονυχιστικες εξετασεις και η φυλαξη να γινει επιτελους φυλαξη και οχι ο θηροφυλακας να πιανει καθε ταλεπορο που ξεφυγε για μια τσιχλα απο το οριο η ειναι 1 μετρο ποιο εκει απο το νομο. Να τα κανει και αυτα δεν αντιλεγει κανεις αλλα δεν ειναι αυτη η λαθροθηρια. Και για να ειμαστε ηληκρινεις κωλονουν να κανουν ντου στους παρανομους γιατι ο βαλτος και το βουνο εχουν τους δικους τους κανονες φτιαγμενους απο τα ζωα που βλεπουμε στα βιντεο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #261967

    Ακριβως. Μονο που στο Ελλαδισταν ποιος θα παρει την αποφαση να αλαξει το καθεστως και να κανει το κυνηγι ουσιαστικα για τους λιγους και καλους? Να περναμε ολοι απο εξονυχιστικες εξετασεις και η φυλαξη να γινει επιτελους φυλαξη και οχι ο θηροφυλακας να πιανει καθε ταλεπορο που ξεφυγε για μια τσιχλα απο το οριο η ειναι 1 μετρο ποιο εκει απο το νομο. Να τα κανει και αυτα δεν αντιλεγει κανεις αλλα δεν ειναι αυτη η λαθροθηρια. Και για να ειμαστε ηληκρινεις κωλονουν να κανουν ντου στους παρανομους γιατι ο βαλτος και το βουνο εχουν τους δικους τους κανονες φτιαγμενους απο τα ζωα που βλεπουμε στα βιντεο

    το χειροτερο απο ολα ξερεις πιο ειναι?

    ειπες την φραση "για λιγους και καλους" και εγω καταλαβαινω οτι ενοεις "για τους ικανους και τους σωστους", που προφανως παντα ειναι λιγοι, αν σκεφτει κανεις οτι ειναι αναγκαστηκα λιγοτεροι απο τους ανικανους και τους κατσαπλιαδες…

    ομως πολυς κοσμος την φραση σου αυτη θα την μετεφραζε λανθασμενα ως "για τους πλουσιους και την ολιγαρχια"…
    και θα ξεκινουσαν να στα πριζουν περι ελευθερου κυνηγιου, δημοκρατιας κτλ…

    διοτι εδω και πολλα χρονια ο Ελληνας εχει μπερδεψει την ελευθερια με την αναρχια και την "δημοκρατια" με το μπαχαλο και με το πλιατσικο και την ανομια…

    μεχρι να καταλαβει ο μεσος ελληνας οτι τα παραπανω δεν εχουν καμια σχεση μεταξυ τους, αυτη η συζητηση παντα θα καταληγει ασχημα…

    λες σε καποιον,
    φιλε μου , ολοι πρεπει να εχουν δικαιωμα να ειναι υποψηφιοι κυνηγοι. ομως δεν γινεται ολοι να γινονται κυνηγοι.

    και αυτος νομιζει οτι του λες, οτι πρεπει να μην εχει ο καθενας το δικαιωμα να δοκιμασει να γινει κυνηγος… αλλα αντι αλλων δηλαδη…

    γιαυτο ποτε δεν θα φτιαξουμε κρατος. γιατι εχουμε μπερδεψει τις ενοιες. γιατι πολυς κοσμος θεωρει "δημοκρατια" το να εχουν διπλωμα οδηγησης οι σουρωμενακηδες. το να εχουν αδεια οπλοκατοχης αυτοι με τα ψυχολογικα προβληματα και παει λεγοντας…

    ελευθερια ειναι το να εχει δικαιωμα ο καθενας να δοκιμασει την τυχη του σε κατι. το να ειναι προκαθορισμενη η επιτυχεια ολων ομως, ανεξαρτητου ικανοτητας , αυτο δεν ειναι ελευθερια. αυτο ειναι μπαχαλο.

    σου λεει ο αλλος, γιατι ρε εσυ να κυνηγας και εγω οχι? φασιστα. δημοκρατια δεν εχουμε?
    μα ρε φιλε του λες, εσυ εδωσες εξετασεις 3 φορες και κοπηκες. κρατας το οπλο και εισαι επικυνδινος. δεν ξερεις να ξεχωρισεις τι ειναι θηραμα και τι οχι. τουφεκας οταν δεις ενα θαμνο να κουνιεται. εχεις στραβισμο, εχεις κοφωση, εισαι ανεπιδεκτος μαθησεως εισαι και ωχαδερφιστης.

    οχι σου λεει εγω θελω να κυνηγαω και μαλιστα παντου αμα λαχει.

    ε αει..μπιπ

    εξετασεις? τι ειναι αυτο τρωγεται?? στο ελλαντα ειμαστε δημοκρατες. γιαυτο δεν εχουμε εξετασεις. γιατι αν ειχαμε οι μισοι κυνηγοι δεν θα επερναν αδεια ποτε. αρα το κυνηγι θα ηταν για τους λιγους. αρα θα ηταν φασιστικο…

    καταλαβες την λογικη του παραλογου της ηλιθιοτητας ? :unsure:

    πες μου εσυ σε πιο ευρωπαικο κρατος αυτος με το σκοινι που τυραναει το γουρουνι, θα εβγαζε αδεια κυνηγιου ? σε κανενα. ειναι τα κρατη αυτα φασιστικα? δεν νομιζω.
    φασιστικα θα ηταν αν ελεγαν στον κοσμο οτι κυνηγοι εχουν δικαιωμα να γινουν μονο οσοι ειναι γραμενοι στο κομμα. (βλεπε γιουκοσλαβια του τιτο πχ).
    το να αποριπτεις τον ανικανο και επικυνδινο δεν ειναι φασισμος. ειναι λογικη

    τεσπα τι συζηταμε. ελευθερο κυνηγι για ολους:) αχχαχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #189704

    Μια χαρα τα λες αλλα φωνη βοωντος εν τη ερημω. Συνοψιζω οτι ο Ελληνας μπερδευει τους κανονες με τα δικαιωματα και δυστυχως σε ολο το φασμα της κοινονιας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #261955

    Μια χαρα τα λες αλλα φωνη βοωντος εν τη ερημω. Συνοψιζω οτι ο Ελληνας μπερδευει τους κανονες με τα δικαιωματα και δυστυχως σε ολο το φασμα της κοινονιας

    και προεκταση αυτου του φαινομενου ειναι η κρατικη ανυπαρξια. η μαλλον και οπου το κρατος δεν ειναι ανυπαρκτο, υπαρχει μονο με λαθος τροπο και για κακο σκοπο.

    εδω ρε φιλε ερχεται το κρατος και σου λεει οτι πουλαει ενα οικοπεδο. το θες? πας εσυ ο μαλακας και το αγοραζεις. πληρωνεις και φορο κτλ
    μετα σου βαζει ετακ φμαπ σκατακ ματακ το μπιπ της μανας τους και δεν σημαζευεται. και σου λεει ομως, τωρα αυτο ειναι δικο σου…
    ε και μετα το ιδιο κρατος δινει αδεια σε μενα να κυνηγαω στο οικοπεδο που και καλα ειναι δικο σου.
    τελικα το κρατος οταν πουλαει γη, την πουλαει η την νοικιαζει μακροχρονιως και αυτο μερικως? για να καταλαβουμε…

    τι να πουμε αλλο. οτι σου λεει οκ αγορασε αυτο το αμαξι και μετα αναδρομικα σε τιμωρει?

    να πουμε οτι τοσα χρονια πληρωνουμε προστιμο για τους παρανομους δασμους στα αυτοκινητα? τα οποια υπερφορολογουνται κιολας?

    οτι πληρωνεις αδεια να κτισεις ενα σπιτι στην ιδια σου την γη? δηλαδη αμα ειναι δικια σου η γη γιατι [πληρωνεις αδεια στο κρατος??

    αν το ψαξεις λιγο οι περισσοτεροι νομοι που εχουμε μεγαλωσει με αυτους στο μπαχαλο αυτο που λεγεται νεοελληνικο κρατος, ειναι λαθος , παραλογοι και καθαρα φοροεισπρακτικοι. νταβατζιδηκοι νομοι…

    και περιμενεις απο αυτο το κρατος τιποτα σωστο?

    ειναι δυνατον να βαλει εξετασεις για το κυνηγι? μα θα γινουν οι κυνηγοι 100 χιλιαδες μετα. θα χασει εσοδα…εσοδα που και καλα ειναι για φιλοθηραματικους σκοπους, αλλα παντα καταλληγουν στα στομαχια των πολιτικων. οπως ολα τα…εσοδα.

    δεν γ…στε λεω εγω στην τελικη? σιγα να μην ειναι ΕΛΛΗΝΙΚΟ κρατος αυτο. ουτε Ελληνικο ειναι, ουτε κρατος

    μπουρδελο ειναι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #189709

    βασικα κανουμε τζαμπα συζητηση… ολα αυτα τα θεματα με την κριση θα χειροτερεψουν περισσοτερο. για ποια ενδυναμωση της θηροφυλακης μιλαμε? ισα ισα αποδυναμωση θα εχουμε.

    πρωτη φορα στη ζωη μου ειδα φετος να ερχονται στα ρεμματα χωριατες να κοβουν παρανομα μεσεδες. καμια 50αρια δεντρακια εχει ολα και ολα σε 4 ρεμματα. σε λιγο καιρο δεν θα μεινει τιποτα. συνεχει κοβουν δεντρα. και οσο χειροτερευει η κριση θα βλεπουμε και αλλα τετοια φαινομενα…

    κρατος δεν υπαρχει. μια συμμορια υπαρχει πρακτορων που μας πινει το αιμα με τους φορους για να πλουτιζουν οι τοκογλυφοι σιωνιστες

    και δεν περιμενω τιποτα καλο σε κανεναν τομεα στο εξης. ολα θα χειροτερευουν μεχρι να φτασουμε στο αμην και να γινει η "εκρηξη¨

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/04/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1048
    _geo_ στις #189718

    τιποτα δεν εχει αλλαξει κ ουτε προκειται…απο τοτε που με θυμαμαι στο βουνο με τους δικους μου η ριθμιστικη ειναι ιδια…μονο μειωσεις γινονται.γινονται λεει μελετες…τι μελετες ρε αθεοφοβοι???το πιο απλο,ειναι δυνατον πχ ο λαγος να κυνηγιεται την ιδια περιοδο στην κρητη,στο β-βα αιγαιο κ στον εβρο???ειναι ιδια η αναπαραγωγικη περιοδος στις περιοχες αυτες???γι το γουρουνι το ιδιο ισχυει κ γενικα για τα περισσοτερα ενδημικα…κανενας δεν ψαχνει τπτ κ δεν ενδιαφερεται για τπτ…ρυθμιστικη κ μαλακιες…ενα κωλοχαρτο ειναι ιδιο εδω κ 20 χρονια κ το μονο που κανουν ειναι να βαζουν μια υπογραφη καθε αυγουστο…οι μονες αλλαγες ειναι διαφορες μειωσεις οριων η καινουρια καταφυγια αναλογα με τα οικωλογικα συμφεροντα…στο νησι πχ τα τεευταια δυο χρονια απαγορευτηκε μεγαλη περιοχη με βαλτο κ η μεν θυροφυλακη ελεγε οτι το κυνηγι επιτρεπεται κανονικα κ το δασαρχειο κυνηγουσε τους παρανομους.μπουρδελο δλδ…ασυνεννοησια στο επακρο.κ για την θυροφυλακη τα εχω ξαναπει πολλες φορες.στον τοπο μου τουλαχιστον ειναι αφαντοι…οι περισσοτεροι κιολας ειναι οι πρωτοι που ξερουν που ειναι τα μηχανακια,που ειναι τα απελευθερωμενα κ αντι να κανουν κατι στελνουν τα φιλαρακια τους κ κανουν νουμερα…οι απαραδεκτοι…οι πρωτοι λαθροθηρες ειναι αυτοι οι ιδιοι…8 χρονια ελεγχο δε μου εχουν κανει κ παω κυνηγι 3-4 φορες την εβδομαδα κ σε μερη γνωστα τις περισσοτερες…τοσα χρονια τα λεφτα που πληρωνουμε για τις αδειες που στο διαολο πανε???ποιοι τα τρωνε???εγω δεν εχω δει να αξιοποιουνται…μονο καμια ταμπελα με κανα χαρτη βαζουν απο δω κ απο κει για να μη χαθουμε υποτειθεται κ κανα παγκακι…ρε για τπτ δεν ειμαστε…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #261859

    τιποτα δεν εχει αλλαξει κ ουτε προκειται…απο τοτε που με θυμαμαι στο βουνο με τους δικους μου η ριθμιστικη ειναι ιδια…μονο μειωσεις γινονται.γινονται λεει μελετες…τι μελετες ρε αθεοφοβοι???το πιο απλο,ειναι δυνατον πχ ο λαγος να κυνηγιεται την ιδια περιοδο στην κρητη,στο β-βα αιγαιο κ στον εβρο???ειναι ιδια η αναπαραγωγικη περιοδος στις περιοχες αυτες???γι το γουρουνι το ιδιο ισχυει κ γενικα για τα περισσοτερα ενδημικα…κανενας δεν ψαχνει τπτ κ δεν ενδιαφερεται για τπτ…ρυθμιστικη κ μαλακιες…ενα κωλοχαρτο ειναι ιδιο εδω κ 20 χρονια κ το μονο που κανουν ειναι να βαζουν μια υπογραφη καθε αυγουστο…οι μονες αλλαγες ειναι διαφορες μειωσεις οριων η καινουρια καταφυγια αναλογα με τα οικωλογικα συμφεροντα…στο νησι πχ τα τεευταια δυο χρονια απαγορευτηκε μεγαλη περιοχη με βαλτο κ η μεν θυροφυλακη ελεγε οτι το κυνηγι επιτρεπεται κανονικα κ το δασαρχειο κυνηγουσε τους παρανομους.μπουρδελο δλδ…ασυνεννοησια στο επακρο.κ για την θυροφυλακη τα εχω ξαναπει πολλες φορες.στον τοπο μου τουλαχιστον ειναι αφαντοι…οι περισσοτεροι κιολας ειναι οι πρωτοι που ξερουν που ειναι τα μηχανακια,που ειναι τα απελευθερωμενα κ αντι να κανουν κατι στελνουν τα φιλαρακια τους κ κανουν νουμερα…οι απαραδεκτοι…οι πρωτοι λαθροθηρες ειναι αυτοι οι ιδιοι…8 χρονια ελεγχο δε μου εχουν κανει κ παω κυνηγι 3-4 φορες την εβδομαδα κ σε μερη γνωστα τις περισσοτερες…τοσα χρονια τα λεφτα που πληρωνουμε για τις αδειες που στο διαολο πανε???ποιοι τα τρωνε???εγω δεν εχω δει να αξιοποιουνται…μονο καμια ταμπελα με κανα χαρτη βαζουν απο δω κ απο κει για να μη χαθουμε υποτειθεται κ κανα παγκακι…ρε για τπτ δεν ειμαστε…

    φημες :unsure:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 47 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων