ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1 έως 15 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    88
    RAUL στις #29751

    ΣΙΓΟΥΡΑ  ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΛΛΑ
    ΧΡΗΣΤΟΣ


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/07/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    824
    Θάνοςlaw στις #46208

    alla………..den exei alla einai poli noris egw ipologizw meta tis 15 tou mina gia na min pw 28 sta perasmata….alla mexri tote ypomoni 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/07/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    TONY στις #46211

    Εχουμε ακομα καιρο μεχρι τα πρωτα μπασιματα αν και λαγοκυνηγος (με μεγαλη ηλικια και δεν λεει ευκολα ψεματα) στη ζακυνθο, μου ορκιζοταν, οτι σηκωσαν τα σκυλια του μπεκατσα η οποια πηγε σε πολυ ντυμενο και δεν μπορουσε να παει εκει να την χτυπησει. Δεν ξερω αν ηταν άληθεια λοιπον διοτι δεν ημουν εκει αλλα ολα ειμαι πιθανα. Ο πατερας μου μου ειπε οτι ειχε σηκωσει πρωιμη μπεκατσα κατα της 10-15 οκτωβρη ενω ηταν για λαγο με καποιο κουμπαρο μας.

    Περιστατικα σαν αυτα εχουν τυχει σε κανεναν απο εσας???

    Φιλικα παντα

    Αντωνης Παλαιοθόδωρος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    785
    MPEKATSOFTEROS στις #46217

    FILOI MOU, EIANI ONTOS POLU NORIS NA MILAME GIA MPEKATSA AKOMA.

    MEMONOMENA PERISTATIKA PAROUSIAS MERIKON-POLI LIGON POULION ISOS EINAI PI8ANA MIAS KAI EINAI KAIPOIA POULIA POU ERXONTAI NORITERA, OXI OMOS OTI EXOUN ARXISEI TA MPASIMATA.

    8UMAMAI PRIN XRONIA POLLA, EIXA PAEI ME TON PATERA MOU SE PARA8ALASSIO MEROS GIA PERASMA AGRIOPERISTERON KAI HMEROMHNIA 18 OKTOBRIOU. OPOS MPHKAME LOIPON STO DASOS, SHKOSAME MIA MPEKATSA.

    ETYXE, DEN SHMAINEI OTI TOTE MPHKAN TA POULIA.

    EGO 8A ARXISO TIS EXODOUS MOU APO TIS 28 TOU MHNOS KAI USTERA (OPOU EINAI KAI ARGIA EKEINH THN MERA KAI DE 8A DOULEYO).

    FILIKA,

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    47
    clouris στις #46229

    Ειναι οντως νωρις. Καθε χρονο η πρωτη μου εξοδος ειναι γυρω στις 15 Οκτωβρίου σε υψομετρο πάνω από 1200 μέτρα. Τα τρια τελευταια χρόνια δεν σηκωσα πολλές αλλά περναγε η ωρα. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ. 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2602
    redwired στις #46230

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ

    ΣΤΟ ΕΘΝΟΣ ΚΥΝΗΓΙ ΣΗΜΕΡΑ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΠΕΚΑΤΣΕΣ ΣΕ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΡΩΙΜΕΣ ΜΕ ΚΥΝΗΓΟΥΣ

    ΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΘΩΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΙΝΑ ΣΤΗΝ ΜΑΝΗ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΘΕΙΟ ΜΟΥ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΠΑΡΤΗ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΕ ΜΠΕΚΑΤΣΑ .

    Ο ΘΕΙΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΑΞΙΔΕΥΑΜΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕ ΑΛΛΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΕΘΝΟΣ ΕΧΩ ΣΟΒΑΡΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ Ο ΣΩΣΤΟΣ ΚΑΙ Ο ΘΕΙΟΣ ΜΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΛΑΘΟΣ.

    ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ

    Υ.Γ ΣΤΗΝ ΜΑΝΗ ΕΧΟΥΝ ΣΗΚΩΣΕΙ ΑΠΟ ΡΙΖΕΣ ΕΛΙΩΝ ΤΕΤΟΙΑ ΕΠΟΧΗ ΜΠΕΚΑΤΣΕΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΜΑΘΑ ΜΕΤΑ

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    388
    baspan στις #46233

    ΣΥΜΦΩΝΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ.ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΗΚΩΣΕΙ ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΠΡΙΝ ΤΙΣ 20 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΠΟΥ ΣΗΚΩΝΩ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΔΕΚΑΗΜΕΡΟ 20-30 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΠΑΝΤΑ ΣΤΑ ΕΛΑΤΑ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΩΝΤΑΣ ΠΕΡΔΙΚΕΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1345
    Justinian στις #46284

    Οντως ειναι νωρις αλλα οι βελουδοματες ειναι το αγαπημενο θεμα του μεγαλυτερου μερους των εδω συνκυνηγων οποτε απο ενα σημειο και μετα θα μονοπωλησει το ενδιαφερον..Πληροφοριακα σας αναφερω το οτι και στην Λεσβο εχουν γινει εδω και μια εβδομαδα 3-4 συναντησεις με πουλια [κυριως στα ελαιοδεντρα] αλλα σιγουρα δεν σημαινει κατι αφου οπως και τα ορτυκια με την επαυριο μας αφηνουν πισω οδευοντας για αλλες πολιτειες..Εδω δεν εχει βρεξει ακομα οποτε το εδαφος δεν θεωρειται καθολου προσφορο..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #46297

    kalimera magites…justinian se pio meros tis elladas eisai?kai den exei brexei akoma???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1345
    Justinian στις #46305

    Φιλε Περικλη οπως αναφερω  στο μηνυμα ειμαι απο Μυτιληνη και οντως ακομα δεν εχει πεσει ουτε ψιχαλα..Οπως ειναι φυσικο οι μπεκατσες που φανηκαν στα ελαιοδεντρα την εκαναν για αλλου..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/07/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    824
    Θάνοςlaw στις #46385

    simerines plirofories lene oti etheathikan MPEKATSES…se oreines perioxses tis peloponisou …..oxi pola poulia alla kalo gia tin epoxi mpasimo

    ………..panta me sigouria >>>>>>>>>>>>THANOS

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    panosa στις #337707

    To provlhma ap’oti fainetai omws einai oti logw ths eleipshs vroxwn, ta poulia mallon den tha vroun idanikes synthhkes diaviwshs kai poly fovamai oti den tha “piasoun”.

    As elpisoume oti oi meterewlogoi tha pesoun mesa stis provlepseis tous, kai tis epomenes hmeres tha vreksei se arketes perioxes ths xwras.

    Filika

    Panos

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    240
    strimis στις #46457

    ΛΟΓΙΚΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΑΛΟ ΜΠΑΣΙΜΟ ΒΕΛΟΥΔΟΜΑΤΑΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ. ΑΡΚΕΤΟ ΚΡΥΟ ΣΤΗ ΡΩΣΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΥΚΡΑΝΙΑ ΚΑΙ ΒΟΡΕΙΟ ΡΕΥΜΑ. ΟΙ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΑ ΜΠΑΣΙΜΑΤΑ ΦΑΣΣΑΣ ΚΑΙ ΤΣΙΧΛΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΕΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΟ.

    ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ!!!!

    ΦΙΛΙΚΑ ΣΠΥΡΟΣ 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1345
    Justinian στις #46558

    Καλα η γκαντεμια μας εδω δεν περιγραφεται..Βρεχει σε ολη την Ελλαδα και εδω τιποτα..Αντε μετα εσυ να βρεις μπεκατσα..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    ximikos στις #46568

    Ουτε στην Λακωνια εβρεξε. Θα κατεβεβω ομως σ/κ για την την πρωτη εξοδο μου για μπεκατσα. Σηνηθως Αγ Δημητριου σηκωνα την πρωτη μπεκατσα.

    …οσο για περδικες φετος στον Παρνωνα ουτε μια.

     Ευχομαι σε ολους καλο κυνηγι για αυτο το σ/κ

    ————-

    Ximikos

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1 έως 15 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων