ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 15,136 έως 15,150 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #511924

    Καλα κανενας δεν πηγε καμια βολτα μεσα στη βδομαδα να μας πει τι παιζει τις τελευταιες μερες με το κρυο ……..ή το κανατε γαργαρα ρε παλιόπαιδα μην τυχον και βγω την Κυριακη και κανω κανα χαμο……….;;;;

    Ακομα και στερφα εξοδο να εκανε καποιος ας το πει δεν είναι ντροπη ρε μαγκες να κανεις την βολτα σου και να μην βρεις κατι ………τι διαλο μονο αν βαζετε φωτο γραφετε κιολας………..!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #511934

    Kαλησπερα σας…

    Μπεκατσοβολτιτσα σημερα , σε δυο μερη επιλεγμενα ( χο χο χο τρομαρα μου )

    Στο πρωτο μερος 2 ωριτσες ψαξιμο , ουτε μυρωδια…

    Στο δευτερο , με το που κατεβαινουμε απο το αμαξι , τα σκυλια σαν κατι να καταλαβανε και μπηκανε στο πυκνο…

    Εγω πηρα το μονοπατι και τα ειχα δεξια μου στα 50-70 μετρα..

    Ειχα κανει 100 μετρα στο μονοπατι και η κυρια σηκωθηκε ΑΠΟ το μονοπατι μπροστα μου στα 10 μετρα…

    Την τουφεκισα ,  και ειμαι σιγουρος οτι πηρε σκαγια γιατι διπλωσε αλλα δεν επεσε , πλαναρισε και εκοψε αριστερα..

    Παροτι ειδα προς τα που πηγε , εψαξα , εφερα το μερος αναποδα αλλα δεν την βρηκα.. μακαρι να την βρω αυριο , μακαρι γιατι ειναι κριμα..

    Παω για μασα , ξαπλα , και στις 5 Παναθα ( οτι απομεινε )

    Τα λεμε…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/06/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    di gruma στις #511935

    κοιτα συναδελφε πηγα χτες γιατι ειχα δουλεια [δυστηχως τελειωσε 🙁 και αυτη.μεγαλη η κριση παιδια!!!!!!11]

    σε πλαγια με μεγαλη κλιση  και πουρναρι οποτε πηγαινω κατι βρισκω.

    δυσκολα κυνηγανε εκει λογοτου δυσβατου,βρηκα πουλια ,πηρα 1 επρεπε να παρω αλλες 2 δε βαριεσε ομως..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    theodoris theo στις #511939

    Καλησπερα σε ολους τους γνησιους…πολυ δουλεια με πλακωσε εδω και κανα μηνα με αποτελεσμα να μειοθουν στο ελαχιστο και οι εξοδοι μου,μολις μια εξοδο της τελευταιες 20 ημερες και αυτη με το στανιο!!! 😥  😥 Στην θεσπρωτια (ευρητερη περιοχη Φιλατων)συναντανε πουλακια της τελευταιες 10 ημερες,(ειμαι εκει συνεχομενα σχεδον λογω δουλειας)σε πουρναρια.Εδω στα Γιαννενα ο γιος μου που βγηκε την τεταρτη,πεμπτη βρηκε λιγα πουλακια σε πουρναρι και κοντα σε ρεματακια με νερακια,εχει παγωνια αρκετη αυτες της ημερες με παγο και θερμοκρασιες -5…..να ειστε ολοι καλα και καλο σ/κ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #511944

    Tασουλη η Παναθα οπως την καταντισανε σαν τις μπεκατσες ονειρο απατηλο εγινε φιλε…………! :negative:

    Παντος τις τελευταιες μερες κατι ψιλοακουγετε για κατι πουλακια δεξια αριστερα………! :good:

    Αυριο με το παρεακι θα κανουμε μια καταδρομικη ……….και ο θεος βοηθος…. :yes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2719
    GERONIMO στις #511949

    Χθεσινη 3ωρη εξοδο …..ουτε μυρωδια :negative: εντυπωση μου εκαναν τα παρα πολλα τσιχλοκοτσυφα που τις προηγουμενες μερες δεν υπηρχαν……..αντε να παω για καμια τσιχλιτσα γιατι φετος βαρεθηκα να βαραω μπεκατσες!!!! :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #511955

    Καλησπερα σας…

    Την μπεκατσουλα την βρηκα στο σημειο που την σηκωσα χτες…

    Δεχτηκε την φερμα και σηκωθηκε σε καθαρο ( ευτυχως ) μερος..

    Με μια τουφεκια μπηκε στο σκισμενο γιλεκο…

    Πανω απο ενα μηνα ειχα να δω μπεκατσα..!!!!!!!

    Ελπιζω αργοτερα να διαβασω ευχαριστα απο ολους…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #511966

    Κυνεγετικο σκ απολυτη δυστυχια δεν βρηκαμε απολυτωs τιποτα καλο βραδυ σε ολουs .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #511967

    Σημερινο Κυνήγι πήραμε 6 πουλάκια.ενα καλο κυνηγι χρειαζετε μια καλή παρέα και καλό μεζέ.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    263
    gkiaouris στις #511970

    δε επρεπε να σε λενε μανιακο… σατανα επρεπε να ειχες το ψευδώνυμο … μπεκατσες, τηγανιες, τσιπουρα… ΕΛΕΟΣ

     

    σημερα μια σηκωσα μου περασε απο πανω με τετοια ταχυτητα που δε μπορεσα να τη δω καλα (ουτε περδικα ετσι). Δε τη ξανα βρηκα ποτε….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/06/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    di gruma στις #511971

    πληφοριακα σε τη βιοτοπο αν επιτρεπετε εκανες τα πουλια;μονος η με παρεα;

    σαν πληροφορια απλως;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #511983

    Καλοφάγωτες…….. :rose:

    Σε……………. γενική συνέλευση μπεκατσών έπεσες…?????????……. :yahoo:

     

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #511986

    Εχουμε πει ότι ο Λαμπρος είναι μετρ …..της μπεκάτσας αλλα και εμεις οι παρατρεχάμενοι κατι κανουμε αμα βγαινουμε στο κυνηγι της ……….! :yes:

    Τωρα καποιοι παπουλιδες καλα είναι να καθοντε στα σκαμνάκια τους για καμια φασσουλα ( ευκολα πραματα )…………… και καποιοι αλλοι ας αλλαξουν ή τοπους κυνηγιου τους ή ας αλλαξουν ειδος κυνηγιου ( καλα είναι και τα ορτυκακια στην Κοπα’ι’δα )……..!

    :yahoo: :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

    Βολτουλα λοιπον χθες στο γνωστο κοτετσακι….. :good: …. ( δεν στερευει το ατιμο με τιποτα )………. χαλαλι τα χιλιόμετρα που τρωμε στη μαπα………πουλακια βρηκαμε αλλα καποια κουφαλιτσα μας εκανε τιποτα βουντου με αποτέλεσμα να κυνδινεψουμε να φυγουμε απραγοι………!

    Ειπαμε λοιπον χθες να το πιασουμε το μερος αναποδα , από το σημειο που είναι πουρναρι με λιγα ντουσκα και όχι εκει που κυνηγάμε παντα που ειναι ντουσκα με λιγα πουρνάρια ( λογω μεγαλης παγωνιας που ειχε αν και φτασαμε κατά τις 9 παρα ) ……….! :wacko:

    Τελικος απολογισμος 5 διαφορετικα ( αυτό είναι σιγουρο ) πουλια σηκωσαμε σε περιπου 12 περιπτώσεις αλλα μεσα στο πουρναρι αντε να δεις να τουφεκισεις……..γι’αυτο δεν θελω να κυνηγάμε από εκει……..! :negative:

    Ετσι λιγο το δυσκολο τερεν , λιγο η γκαντεμιά μας σε καποιες περιπτώσεις τελικα φυγαμε με μια κυρια στο δισακι μας ………( παλι καλα ) και με υποσχεση να τις ξαναεπισκεφτουμε να μας ψησουν καφε παλι ….. :good: …..εεεεεε σορυ λαθος να μας ψησουν ακομα μια φορα το ψαρι στα χειλι οι ρουφιανες……..αλλα ετσι είναι ……..αμα εισαι μαζόχας …….εισαι ρε φιλε , και με αυτές τις τρελιαρες ειμαστε πολύ μαζόχες……….! :yahoo:  :good:

    Καλη βδομαδα σε ολους σας………! :bye:

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #511993

    Μπραβο ρε Billara …

    Το μερος απο οσο βλεπω πρεπει να ειναι τελειο…

    Μερος θα ηθελα να αλλαξω αλλα ειναι λιγο δυσκολο πια…

    Και τα ορτυκακια καλα ειναι ,  αλλα φετος δεν μας εκαναν την χαρη , παντως καναμε 2 τσιμπουσια με ορτυκακια σπεσιαλ…

    Τελος παντων απο οτι ειδα 2-3 χτυπησαμε μπεκατσουλα αυτο το Σ/Κ….

    Και για το τελος ανεβασε μια συνταγη για μπεκατσουλα please…

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #511995

    Τασο είναι καλο μερος……..δεν είναι το μερος που θα κανεις ΤΟ νουμερο (εξαλου δεν μας ενδιαφερει το νουμερο  )  αλλα είναι ένα μερος που σχεδόν ποτε δεν θα φυγεις παραπονουμενος…….κι αυτό είναι το ζητουμενο……..!

    Τη μπεκατσουλα την πηρανε ο Νικος με το Μιμη ( ριξανε και οι δυο αν και ακουστικε ένα μπαμ……. :yahoo: ) και μετα την πεξανε κορονα γραμματα …….χαχαχαχα……… τιμια πραματα……με νικητή το Νικο……! :yes:

    Εγω ειχα τις ατυχιες μου ……..τρεις φορες τουφεκισα αλλα ….αγγουρια……… :yahoo:

    Την πρωτη της εριξα  μπηχτη μεσα στα πουρνάρια στο χασιμο του πουλιου…….την δευτερη την τουφεκισα μακρια γιατι ειχε παρει ασφαλεια το οπλο χωρις να το εχω καταλαβει  (τα βουντου που ελεγα χαχαχα ) και μεχρι να το παρω πρεφα εχασα πολυτιμο χρονο ……….και την τριτη με ντουμπλε  εφαγε την πρωτη τουφεκια ο δρυς και την δευτερη χωρις να την βλεπω πια προς την κατευθηνση που χαθηκε στα τυφλα μπας και ….αλλα δεν………!

    Δεν πειραζει φτανει που για 5 ωρες περιπου η αδρεναλινη ηταν στα υψη ………!

    Και εις αλλα με υγεια………! :good:

     

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 15,136 έως 15,150 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων